Skocz do zawartości

Opłacalność moździerzy


K.K.

Co jest według ciebie bardziej opłacalne?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Wyrzutnie
      51
    • Moździerze
      25


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy kupowanie moździerzy jest opłacalne.No bo nie lepiej zamiast moździerza z 12 szelkami za 20-25zł, kupić wyrzutnie 10 strzałową za mniej niż 10zł?Efekty mają porównywalne, a cena za strzał jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty porównywalne? Przecież taka wyrzutnia 10 strzałowa za 10 zł będzie miała mały kaliber (chyba że natrafisz na jakąś dużą obniżkę), a moździerz (np. z Lidla) ma 1,5'. Więc nie wiem gdzie Ty widzisz podobieństwo :roll: . Jeżeli chodzi o efekt np. tego moździerza z lidla będzie lepszy od takiej wyrzutni za 10 zł (za tą kwotę nic dobrego nie znajdziesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moździerze nie raz mimo, że mają 30mm to efektem zbliżają się do 20mm wyrzutni. Osobiście zawsze wybrał bym wyrzutnie. Moździerze to tak do zabawy a wyrzutnie za to zrobię większą widowiskowość. Jak dla mnie wyrzutni lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust, akurat moździerze od dziecka były moim ulubionym rodzajem fajerwerków dlatego jest ich tak dużo w moim stuffie.Moździerze lubie chyba dlatego, że jak szelka wylatuje to huk jak z armaty.Nie spotkałem się jeszcze z moździerzem, który nie przypadł mi do gustu.W przyszłym roku zamierzam zakupić około 15 moździerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moździerze nie raz mimo, że mają 30mm to efektem zbliżają się do 20mm wyrzutni. Osobiście zawsze wybrał bym wyrzutnie. Moździerze to tak do zabawy a wyrzutnie za to zrobię większą widowiskowość. Jak dla mnie wyrzutni lepsze.

Dla ciebie istnieją tylko wyrzutnie więc jesteś nieobiektywny :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu już przetestowałem wszystkie artykuły pirotechniczne w sporych ilościach więc miałem porównanie. Wyrzutnie wypadały znacznie lepiej bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że są napewno opłacalne. Taka wyrzutnia np. raz podpalamy i tyle... a moździerz (podobnie do rakiet) więcej zabawy, np. jedna szeleczka a druga za 10 min. itd. Pewnie taka jest moja opinia, poneważ lubie się bawić. Ale wszyscy będą pisać co lubią bardziej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moździerze mają większy kaliber, ale niekoniecznie to się przekłada na wielkość efektu.A nawet jeśli, to wielkość to nie wszystko.Osobiście wolałbym kupić 2 Hoty, które mają przepiękne efekty, za mniej niż 20 zł, niż moździerz za 25zł który miałby efekty jak jak zwykłe rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet dodatkowo powiem. zwykły przeciętny moździerz około 20zł kosztuje. Mars 16zł. Wielkość efektów podobna a mars ma 4strz. więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moździerze nie raz mimo, że mają 30mm to efektem zbliżają się do 20mm wyrzutni.


Mpi nie gadaj bzdur! To że na pudełku jest napisane 1.2" (pseudocala) czy 1.5 to nic nie znaczy. Moździerz 1.2 ma 43mm 1.5 ma 45mm.


Co do wyboru to uważam że to zależy od wielu czynników i każdy przypadek należy rozpatrywać osobno np za ile masz stuff, co już w nim masz i jaki chcesz konkretnie moździerz wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moździerze są opłacalne jeżeli chcemy sie pobawić. Są doskonałą alternatywą dla rakiet, któe są dość wymagające (butelka lub rura do ich wystrzału, w moździerzu rure dostajemy w zestawie). JEżeli chodzi jednak o efektowność to wyrzutnie biją tutaj na głowę wszystkie inne rodzaje fajerwerek. Tak więc moździerze i owszem, ale w umiarkowanej ilości do zabawy. Wyrzutnie przede wszystkim. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał poki;-) MOździerze do zabawy owszem, na pokazie oczywiście że lepsze są wyrzutnie bo poprostu ilości wystrzałów i różnorodności efektów nie zastąpi żaden poździerz :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wyrzutnie . Jesli mozdzież to 1 w stuffie na początek pokazu . Ja w tym roku miałem 3 ( biedronkowy , lidlowy i sp0017) i tylko sp0017 wywarł na mnie i ogładajacych wrażenie , 6 ładunków 2.0 , wielkie rozpryski , leci wysoko i długo pozostaje na niebie . Zdecydowanie większy efekt robi wyrzutnia za 10 zł np: triplex stars rain niż mozdziez za 25 zł z biedry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zależy kto co lubi. Nie można do końca porównać tego i tego. Bomba 4'' i wyrzutnia za 20zł to raczej nie jest to samo. Stawiam jednak na wyrzutnie.

 

 

 

 

 

 

JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...