Skocz do zawartości

Pyromagic 2010 - 3. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi


w Szczecinie co roku coś takiego jest np. pierwszy dzień jedna firma z pokazem ok 25min a w drugi dzień dwie firmy np po 15min jedna. Jak ktoś mieszka w Szczecinie serdecznie zapraszam :D SUPER SPRAWA <można powiedzieć że szczecin jest dobrym organizatorem festiwali pirotechnicznych>


Ja również mieszkam w Szczecinie, ale szczerze nie wiem co masz na myśli ;). Poza Pyromagic nie kojarzę innych dwudniowych pokazów ;). Coś kolega namieszał :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie mieszkam w Szczecinie a zajarzyłem o co chodzi... chociaż nie zmienia to faktu, że Pawex nieźle namieszał. Wszystko mu się pokręciło. 2 dniowe pokazy są w czasie Pyromagic'a właśnie. W czasie 1. edycji w 2008 r były 3 pokazy konkursowe po 20 min i 10 min. pokaz finałowy Surexa. Inne duże pokazy w Szczecinie to wspomniane Dni Morza (nomen omen połączone z Pyromagicem, przynajmniej tak było w 2008r) oraz regaty The Tall Ship Races, gdzie ostatnimi laty bywały po 2 pokazy w tym jeden okazały i drugi skromniejszy. Innych okazji poza Sylwestrem nie kojarzę, chodzi oczywiście o cykliczne pokazy sztucznych ognie w Szczecinie.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych okazji poza Sylwestrem nie kojarzę, chodzi oczywiście o cykliczne pokazy sztucznych ognie w Szczecinie.

fps


Cyklicznie są jeszcze Dni Rzeki Odry (Flis Odrzański), ale to nic rewelacyjnego ;). W 2008 gościu stał na barce i ręcznie odpalał hehe ;). W 2009 było lepiej, ale ciągle bez szału.
2008
78967327.jpg
47301206.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałem tylko dodać, że firma Hanwha z Korei, którą zobaczymy na Pyromagic 2010 zawita również na Pyronale u naszych zachodnich sąsiadów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ludzie, mam lepsze info. Firma z korei płd. była w Montrealu w 2008r.



Chyba jednak możemy się spodziewać dobrego widowiska. Zobaczcie jaki Armageddon dali od 3min. Te saluty, brokat i w ogóle. Istna masakra :rolleyes:

PS: albo to zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=uYZKRzpQLGA

kolejne cudo :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy film z mojej opinii bez rewelacji, typowo azjatycki. Tzn. dużo, kolorowo, chińskie bomby + sporo wyrzutni kątowych. Finał rewelacja, wodne brokatowe miny - cudo!

Drugi fragment jest już znacznie lepszy. Są single, miny, a co najważniejsze jest zachowana trójdzielność kolorystyczna kompozycji pionowej. Czyli zachowana jest kolorystyka w danym obszarze nieba czerwona, niebieska i zielona, bez względu czy to są miny, single czy bomby.

Szkoda że Szczecin to nie Montreal :(

Mam nadzieję że kumpel zdoła zdać prawko za pierwszym razem. Wtedy będę mógł wpaść również do Szczecina. Zapowiada się lato pełne atrakcji ( Dni Europy w Wawie, Władcy Ognia w Bielsku, Festiwal w Ustce, PyroMachina w Krk, PyroMagic w Szczecinie, widowisko PiroDigitala na SeptemberFest + mniejsze pokazy w okolicy, o których nie wspomnę, żeby nie dobijać mpiwowskiego :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i mamy nowe wieści:

Mianowicie firma goldregen wypadła z uczestników. Festiwal ma teraz 3 uczestników i ma się odbywać tylko 7-8 sierpnia a nie tak jak planowano na początku 6-8 sierpnia.

Tak sobie myślę, czy przypadkiem nie będzie tak, że konkursowych będą 3 pokazy a finałowy w wykonaniu Surexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się sypie...


Mam złe przeczucia, zeszłoroczna Pyromachina a właściwie jej brak uczulił mnie na takie informacje jak przekładanie konferencji lub wykluczenie uczestnika. Czyżby gwiazdy zagrają kosztem pokazów? Tak to wygląda, moim zdanie żeby zorganizować taki festiwal potrzebna jest cała otoczka typu gry zabawy, pokazy taneczne, gastronoma, show laserowe itp ale nie gwiazdy które po bełkoczą parę chwil i zejdą ze sceny z walizką kasy za która były by piękne pokazy.

Takie moje zdanie


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu Szczecin jak do tej pory nie zapraszał bandy darmozjadów ( przepraszam najmocniej, gwiazd muzyki rozrywkowej ) i mam nadzieję że w tym roku również się bez tego obędzie. Bardzo ciekawe jest to, dlaczego wypadł Goldregen? Szkoda, bo byli moimi faworytami i wiem że pirotechnicy z tej firmy przygotowaliby jak zwykle coś oryginalnego i ciekawego. Cóż, pozostaje Ełk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę się zgodzić z firawerkomanem to zdecydowanie zły sygnał. Najgorsze jest to, że rezygnują z polskiej firmy. Założę się, że występy Azjatów będą znacznie bardziej kosztowne. A co do wspomnianej PyroMachiny obawiam się, że właśnie odpłynęła razem z falą powodziową na Wiśle. Co gorsza poważnie zagrożona jest również X Wielka Parada Smoków. Mam nadzieję, że sytuacja szybko się unormuje i impreza nie będzie odwołana. Wiadomo termin mógłby ulec zmianie, bo nie wiadomo czy stan bulwarów wiślanych 5. czerwca umożliwi organizację widowiska, ale równie dobrze widowisko może wcale się nie odbyć...
A wracając do tematu to nie od dzisiaj wiadomo, że w Polsce, nawet na festiwalu, dla organizatorów fajerwerki często mają rolę drugorzędną. Takim gryzipiórkom trudno wytłumaczyć, że optymalna stawka za pokaz renomowanej firmy to od 100 000 zł w górę... Najbardziej boli to, że odpada jedna z najlepszych polskich firm, a zagraniczne firmy (przykład PyroMagic 2009) nie zawsze spełniają pokładane w nich nadzieje bo pewnie myślą sobie, że w takiej Polsce to nikt i tak się nie zna na pirotechnice. Potem przyjeżdża ktoś obeznany i czuje niedosyt konfrontując na żywo oczekiwania z rzeczywistością, dodam tylko, że oczekiwania często sami organizatorzy podnoszą odsyłając np. do filmów na yt z wykonań uczestników.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Firma Surex organizator techniczny Pyromagic, z przyczyn "obiektywnych" i nie zależnych od niej, poprosiła nas o wycofanie się z tegorocznej edycji festiwalu.
Miasto chciało wyeliminować jednego uczestnika zagranicznego, ale zdaniem Surexu takie rozwiązanie byłoby niekorzystne dla festiwalu, ponieważ rozmowy z uczestnikami były już bardzo zaawansowane, co przyjęliśmy ze zrozumieniem i bez protestu.
Zobaczymy co przyniesie przyszły rok :)
Pozdrawiam,
ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wynagrodzenie każdego z uczestników festiwalu wynosi 17.000 EUR

(3×17.000 EUR) i obejmuje koszt pokazu i transportu materiałów pirotechnicznych na miejsce pokazu.


Czyli w Ustce firmy dostaną 5 tys. euro więcej. Jestem bardzo ciekaw czy różnica będzie zauważalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie niepokoi a mianowicie, że transport wliczany jest w koszt wynagrodzenia dla wykonawcy. Z reguły jest tak, że organizator daje firmie określone wynagrodzenie, które ma zostać przeznaczone na materiały i zapewnia wsparcie logistyczne z niezależnych funduszy.
Vel też jestem ciekawy jak wypadnie Szczecin w stosunku do Ustki, a jeszcze bardziej jestem ciekawy jak wypadną polskie firmy w konfrontacji z zagranicznymi. Myślę, że różnice będą widoczne, prawie 30% wyższy budżet przy o 1/5 krótszym czasie trwania pokazów musi zostać odwzorowany jeśli nie w ilości, to przynajmniej w jakości użytego materiału, albo poprzez użycie większych kalibrów. Spodziewam się, że pokazy w Ustce będę dodatkowo znaczniej bardziej dynamiczne niż te w Szczecinie
Swoją drogą budżety pokazów na naszych 2 największych festiwalach stoją obecnie na prawdę na dość przyzwoitym poziomie, chociaż wiadomo jakby wynosiły one 30-35k euro/15-16 min. pokaz to by była inna bajka i chętnych do strzelania byłoby pewnie więcej niż miejsc.
Jedno jest wg. mnie niepotrzebne, a mianowicie jakiekolwiek ograniczanie twórców, poprzez wyznaczanie warunków dodatkowy, co ma miejsce szczególnie w Ustce, 5 min. pod dyktando sponsorów to o 5 min. za długo...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tegoroczne zespoły, które będą grać podczas Pyromagic 2010:

Zagrają:

07.08.2010 - sobota

AQUAVOICE

MAREK BILIŃSKI

DJ INSECT

8.08.2010 - niedziela

POLARIS

WOLFRAM SPYRA I ROKSANA VIKALUK

DJ SAMUEL WILDE

======================================
I jeszcze ciekawy art.:

http://www.rozrywka.stetinum.pl/pl/wiadomosci/imprezy_i_koncerty_wiadomosci/Firmy_dostana_za_fajerwerki_po_17_tys_euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Znane są już bliższe informacje co do pokazów na tegorocznym PyroMagicu. Zgodnie z wymaganiami postawionymi przez włodarzy Szczecina pokazy mają trwać minimum 18 min. i mają składać się z 2 części: 3 min. prezentacji naziemnej i nawodnej do muzyki F. Chopina (Scherzo b-moll Op.31 Nr2.) oraz 15 min. jazdy dowolnej. Budżet jak już wyżej zostało napisane to 17000 euro (w tym koszt transportu materiału).
Jeśli chodzi o same pokazy to zgodnie z wymaganiami mają zostać użyte min. 900 bomby pirotechniczne w tym:

-ładunki kuliste i cylindryczne kal. 50-75mm max. 400 szt.
-ładunki kuliste i cylindryczne kal. 100mm max. 400 szt.
-ładunki kuliste i cylindryczne kal. 125mm max. 200 szt.
-ładunki kuliste i cylindryczne kal. 150mm max. 60szt.
-baterie pirotechniczne kal. do 75mm - bez ograniczeń
-miny, rzymskie ognie, komety kal. do 75mm - bez ograniczeń
-galanteria - bez ograniczeń

Po ogłoszeniu wyników ma odbyć się 8. minutowy pokaz finałowy w wykonaniu firmy Surex. Pokaz ma byś strzelony do dowolnego podkładu z barki płynącej (wg. mnie chory pomysł) po Odrze. Szczegóły wymagań dostępne są w dokumentacji przetargowej:
Dokumentacja

Informacje pochodzą z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecina: http://bip.um.szczecin.pl/umszczecinbip/chapter_11000.asp

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu będziemy mieć 3 x 3 minuty naziemnej i nawodnej NUDY :)

Myślę, że wyniki ( ostatnio jakoś się sprawdzają ! ) będą się prezentować następująco:
1. Intermede
2. Hanwha
3. Forward

Ciekawią mnie pokazy Azjatów. Ciekawe czy mnie pozytywnie zaskoczą. Intermede strzela z jakimś zamysłem ( tylko trochę brak im rozmachu przy finałach ) i pewnie pokonają Hanwhe i Forwarda.

Bardzo miło usłyszeć, że Surex jednak strzeli pokaz dodatkowy. Tylko po co ta barka będzie płynąć? Cóż, miejmy nadzieję że silniki się zepsują, bo wg mnie pokazy statyczne są znacznie lepsze od tych w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej nudy :rolleyes: w tych 3 min. były nie raz lepsze sekwencje niż w pokazie. Privatex zwłaszcza ten wstęp zrobił ślicznie. Zresztą w tym roku zobaczymy faktycznie czy ten Szopen nie zepsuje nieco tych wstępów. Liczę, że będzie ok :rolleyes:

Co do wyników to stawiam tak:

1. Hanwha
2. Intermede
3. Forward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w zeszłym roku część obowiązkowa miała znacznie lepszy podkład muzyczny. No i to był Privatex, co rozumie się samo przez się.

Utwory Chopina ogólnie nie nadają się moim zdaniem jako podkład pod fajerwerki. Może poza drobnymi momentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już bawimy się w obstawianie to kolejność, wg. minie, będzie następująca:

1.Forward
2.Hanwha
3.Intermede

Stawiam dokładnie odwrotnie niż vel, gdyż i Koreańczycy i Chińczycy zastosują zapewne materiały włąsnej produkcji, co pozwoli im zaszaleć dzięki relatywnie tańszym materiałom.
Jeśli chodzi o muzykę Chopina, ja osobiście bym wybrał inny utwór np. Etiudę Rewolucyjną (do posłuchania na yt: http://www.youtube.com/watch?v=ElXTywiTam8 )

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi postawią na jakość, a nie na ilość i strzelą zapewne sporo materiałów europejskich ( Włochy i Hiszpania w końcu tak blisko ). San Tai tajwańskimi fajerwerkami w Montrealu dużo nie zwojował. A jak dobrze wiemy festiwale wygrywa się "momentami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko się zgadza z tym, co napisałem wyżej. Szkoda, że są te durne ograniczenia co do maksymalnej liczby bombek poszczególnych kalibrów. Rozumiem, żeby ograniczać z dołu, ale z góry to bez sensu wg. mnie. Nie wiem jak było w zeszłych latach ale ok 1000 szt. bomb na 18 min. to jednak niezbyt wiele. Mam nadzieję, że te braki uczestnicy festiwalu wynagrodzą publiczności wspaniałymi sekwencjami min i ss.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Imprezy:

7 sierpnia (sobota):

20:30 - Rozpoczęcie Festiwalu
20:40 - 21:30 I koncert - AQUAVOICE
21:30 - 21:45 - Otwarcie III Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC 2010
i festiwalu Music Wave - Szczecin Live 2010 przez Prezydenta Szczecina.
21:50 - 22:10 - I pokaz ogni sztucznych - INTERMEDE (Francja)
22:15 - 23:00 - II koncert - MAREK BILIŃSKI + Trio
23:05 - 23:25 - II pokaz ogni sztucznych - FORWARD FIREWORKS (Chiny)
23.30 - 0.10 - III koncert - ELECTRO FEVER, D.J.INSECT
0:10 - Zakończenie pierwszego dnia festiwali

8 sierpnia (Niedziela):

20:45 - Rozpoczęcie Festiwalu
20:55 - 21:45 - IV koncert - POLARIS
21:50 - 22:10 - III pokaz ogni sztucznych - HANWHA CORP. (Korea Południowa)
22:15 - 23:00 - V koncert - WOLFRAM DER SPYRA, ROKSANA VIKALUK
23.00 - 23.20 - Ogłoszenie wyników III Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych - PYROMAGIC 2010. Wręczenie nagród przez Prezydenta Szczecina i Przewodniczącego Jury.
23:25 - 23:35 - IV pokaz ogni sztucznych - SUREX
23.40 - 0.15 - VI koncert - ELECTRO FEVER, D.J. SAMUEL WILDE
0:15 - Zakończenie Festiwalu


PS: Nagrody festiwalu :D

Obraz%20013_0.preview.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...