Skocz do zawartości

Jorge


wapster

Wasza ocena firmy Jorge  

279 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • 1
      10
    • 2
      3
    • 3
      3
    • 4
      23
    • 5
      56
    • 6
      184


Rekomendowane odpowiedzi

to nie jest tak :grin: przykładowo jak wyrzutnia kosztuje 100zł a dolar ma kurs 2.0 to wcale nie zapłacimy 200zł ;) Przykładem jest sprzęt elektroniczny, który mimo znacznego wzrostu kursu dolara tylko nieznacznie podrożał (mówię o kamerach, aparatach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj mpi jak skończą się zapasy w magazynach, i ceny sprzętu wrócą do poziomu sprzed 2 - 3 lat to pogadamy. Ja się ciszę, że kpiłem 2 tyg. temu laptopa bo obecnie ten sam model kosztuje już o 400 więcej. A żeby nie było offtopu to zwróć uwagę, że importerzy teraz dopiero zaczynają sprowadzać większość towaru NWP bo zbliża się koniec roku, kiedy obroty są największe, a negocjowali ceny kiedy dolar był bliski 2 pln a nie 3 jak obecnie, a płacić będą według obecnego kursu a nie z momentu negocjacji kontraktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, że zrobiła się spora aktualizacja w rakietach na stronie Jorge. Oprócz nowych rakiet, o których już wiemy to niestety, ale Jorge usunął ze sprzedaży około 10 zestawów rakiet w tym m.in XXL, Kung Fu czy Top Secret :sad:

PS: Tak samo ubyło trochę produktów z rzymskich ogni, fontann, petard i zestawów (tutaj na szczęście tylko jeden). Na szczęście zostały wszystkie wyrzutnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat podwyżki cen można było się spodziewać.

Tamten cennik, który niedawno otrzymaliśmy miał niezłe ceny, a tylko niektóre produkty - zwłaszcza 100 strzałowe baterie pokroju JW414 The Beściak, czy JW418 Achilles mocno poszły do góry na cenę w okolicach 270 zł. Wcześniejsza cena - 199 zł była akceptowalna, ale teraz jest to już naprawdę za dużo. Ciekaw jestem, jak bardzo podrożeją produkty. Myślę, że nie będą to duże zmiany, pewnie w okolicach 1 zł - 3 zł w przypadku wyrzutni powyżej 20 zł. Kurs wszystkich walut idzie do góry - Dolar w tej chwili stoi po 3,10 zł, Euro zaś 3,89 zł, ale WIG20 dzisiaj stracił nieco procent i poszedł w dół. Kryzys gospodarczy miał wielkie boom jakiś czas temu, teraz ta sytuacja nieco się uspokoiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka.
Jak każda firma , Jorge chce zarobić(co jest zupełnie normalną rzeczą) więcej.
Zrozumiałe jest podnoszenie cen(ba , achilles kosztował kiedyś 160zł !) , nawet pod różnymi pretekstami(certyfikaty , kurs dolara etc.).
Ale denerwującym faktem jest to , że w tamtym roku(gdy dolar stał po 3-4zł) , JW418 i inne stu-strzałowce potrafiły kosztować 199zł , dziwi za to fakt , że przy kursie dolara(2.20zł[może mniej] , bo wtedy otrzymałem cennik) cena skoczyła do 264zł :!:
Skład mieszanki , oraz koszty produkcji mogły minimalnie ulec zmianie(minimalnie , ponieważ efekt jest nadal taki sam) , co tłumaczyła by podwyżka o góra 10-20zł.
Ale za co oni chcą te 64zł(teraz nawet więcej) , to już jest dla mnie nie zrozumiałe :sad:

Najlepszym rozwiązaniem będzie poczekać na nowy cennik , a następnie pogodzić się ze smutną prawdą.
Można również w imieniu forum pogadać z Jorge(ceny na pewno przez to nie spadną , ale chociaż poznamy prawde) , aby poznać powody tych drastycznych podwyżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebaczenie za to że vlezc v rozmowu, ale o podwyżkach cen na pirotechniku jest okrzyczany dawno.
Napoczyna z tego roku Wszystkie firmy załapią ceny na wszystek asortyment na 40%, to powiazanie z tym, że Chiny zabroniły doprowadzać pirotechniku i podczas Olimpiady Chińczycy załapali cenę na towar bardzo mocno zdrożała dostawa towaru z Chin ( pracuje na wysylku dopiero jeden port ).
Po tym o łajdackich cenach mozna zapomnieć. :cry:
P.S Przebaczenie za mój polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorge usunął ze sprzedaży około 10 zestawów rakiet w tym m.in XXL, Kung Fu czy Top Secret :sad:

Jeśli można wiedzieć to skąd masz takie info, i czy jest potwierdzone?
A co do tematu, to piszecie o "dużych" rzeczach typu achilles itd., a jak to się ma do mniejszych rzeczy (dupereli) w sprawie podwyższonych cen? Chyba nie powinny ulec dużym zmianą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem są dwa sposoby oceniania Jorg'a. Pierwszy za produkty, drugi za stosunek do klienta. A więc

1 sposób oceniania.
Produkty Jorg'a są bardzo dobre jakościowo właściwie najlepsze. Są bezpieczne. Tutaj ocena będzie wysoka bo 9/10 (zawsze może być lepiej)

2 sposób oceniania.
Stosunek Jorg'a do klienta jest po prostu żenujący. Obiecują cennik już od 2 tygodni i nadal nie mogę go dostać (za pośrednictwem FirMan'a), dzisiaj miał wyjść ale nie wyszedł bo coś znowu stanęło im na drodze. W sobotę wywinęli się jakąś sprzeczką działów i tak już od 2 tyg tak nas wodzą za nos. Bardzo mnie to wnerwia i dlatego tutaj ocena będzie bardzo niska bo 3/10 :roll: 3 za to że chociaż chcą przez telefon rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj tego "stosunku do klienta" tylko po tym że cenniku nie chcą raz dać. Cieszmy się że tak o nas dbają i mamy dzięki nim filmy wielu produktów w świetnej jakości, czego niestety nie można powiedzieć o innych firmach (gdyby SP miało lepszą jakość.. ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj tego "stosunku do klienta" tylko po tym że cenniku nie chcą raz dać. Cieszmy się że tak o nas dbają i mamy dzięki nim filmy wielu produktów w świetnej jakości, czego niestety nie można powiedzieć o innych firmach (gdyby SP miało lepszą jakość.. ;] )


Jednak firawerkoman ma racje :shock:

Jorge mówi do każdego inne rzeczy , przez co jest duży bałagan.

Zamiast dać jeden cennik finalny , to cennik wypuszczają średnio co 3 tyg. , w kązdym wypadku lekko go uzupełniają i(w pierwszych dwóch) podnosząc ceny nawet o 100% :!:
Myślę , że fajerwerki powinni mieć już sprowadzone max. do końca października(wtedy zaczynaja się zaopatrywać sklepy i hurtownie) , a cennik powinien być jeden i finalny , przez co wiele osób uniknęło by ciągłego czekania i niepewności.
Trochę bez sensu jest , że niektóre produkty(m.in. wyrzutnie z serii Bx extreme) będą w sprzedaży dopiero po 16 , gdyż w okresie wcześniejszym na pewno wiele osób by mogło je kupić i cieszyć sie ich efektem , a przez to są dostępne tylko dla nielicznych(praktycznie tylko dla osób mieszkających w pobliżu , kupujących na bardzo duże kwoty).

Bez sensu jest dla mnie wprowadzanie nowości w ofercie , gdy nawet drugi rok pod rząd od czasu ich wprowadzenia , nadal nie są dostepne i nikt nie wie , czy kiedykolwiek trafią do sprzedaży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem 2 rzeczy w cenniku.

1. Dlaczego pchelki kosztuja az 37,80?

2. Jaki jest sens robienia zestawow petard, jesli caly zestaw kosztuje wiecej niz gdybym kupowal petardy pojedynczo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta:
1. Zapewne błąd w druku (zastrzegają sobie prawo do pomyłek)
2. Taki chwyt dla nie znających się na rzeczy, z reguły takie zestawy idą do hipermarketów, a tam gros ludzi kupuje jak im napiszą 2 w cenie 1 a nie patrzą, że osobno produkty z tych zestawów wyszłyby taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Dokładnie. Raz w biedronce widziałem 2 krzesła w cenie 1-go... z tym, że jedno było 2 razy tańsze :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cena 0,00 oznacza ze dany artykul jest niedostepny, tak?


Cena 0.00zł oznacza , że artykułu nie ma wogóle na magazynach Jorge , a gdy tylko sie pojawia , nastąpią korekty w cenniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie na temat Jorga. Przed Sylwestrem czytałem na forum, że kilka osób dostało paczkę "od Jorge". Czy oni wysyłają swoje produkty? Proszę mi wytłumaczyć, jak sprawa wygląda.
PS. Jeśli uważacie, że post jest głupi/niepotrzebny/pomyliłem się w czymś, proszę go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Najlepsza? To mało powiedziane!! Według mnie to jedyna firma godna polecenia!


Niezła beka , przecież Jorge to w tej chwili towar marketowy , jakość w ciągu paru lat systematycznie spada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według mnie i tak najlepsza jest Svea

@mod: Bardzo dziękuję za te jakże trafne, rozbudowane i przemawiające spostrzeżenie. Z pewnością wiele osób również podziela tą jakże związaną z tematem myśl.

Następne takie "złote myśli" będę wynagradzał warnem, bo już nie mam zamiaru kasować następnych Twojego autorstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...