Skocz do zawartości

Ustceki Festiwal Sztucznych Ogni 2010 - NOWA FORMUŁA


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla was dzisiaj bardzo pocieszającą nowinę :mrgreen: dla veliego pewnie nie :placz:

Przyszłoroczny ustceki festiwal sztucznych ogni, odbędzie się w dniach 1-3 lipca. Czyli tak jak przewidywaliśmy. Ale naprawdę DUŻO się tym razem zmieni.

O to artykuł:

Eksplozja gwiazd

To będzie najbardziej kolorowa i wystrzałowa impreza w Polsce, a być może nawet i w Europie. Festiwal Sztucznych Ogni, który w przyszłym roku odbędzie się w Ustce, radykalnie zmieni swoją formułę. Już teraz można powiedzieć, że siłą muzyki i ognia przyćmi inne, tego typu wydarzenia.

Przyszłoroczny Festiwal (oficjalna nazwa nie została jeszcze ustalona) odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2010 roku. Ten niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, trzydniowy spektakl światła i dźwięku, w tym roku zostanie połączony z działaniami eventowymi na ogromną skalę i koncertami znanych gwiazd.
Z uwagi na to, że wciąż trwają negocjacje ze sponsorami i dopinany jest ostateczny scenariusz, nie o wszystkich szczegółach mogę jeszcze poinformować. Założenia są jednak na takie, by swój pirotechniczny kunszt zeprezentowały cztery firmy ze ścisłej czołówki światowej!!! (w tym jedna firma z Polski). Obecnie prowadzone są negocjacje z firmą, która była autorem pokazu podczas inauguracji olimpiady w Pekinie. Nowością będzie fakt, że każdy z pokazów będzie trwał od 18 do 20 minut. Publiczność będzie mogła śledzić wszystkie pokazy na ogromnych, nowoczesnych telebimach. Widzowie wybiorą również swojego faworyta poprzez opcję SMS-wego głosowania.
Dyrektorem artystycznym Festiwalu został niezwykle znany i popularny dziennikarz muzyczny czołowej rozgłośni radiowej. Dla dziesiątek tysięcy fanów mamy meganiespodziankę: na scenie wystąpią znane i legendarne, bedące wciąż na topie gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Do składu jury, którym pokieruje Wojciech Goryca, najlepszy w Polsce specjalista od pirotechniki, wejdą zarówno fachowcy, jak i osoby znane ze szklanego ekranu.
Na przełomie listopada i grudnia, odbędzie się konferencja prasowa, podczas której podamy bardziej szczegółowe informacje. Kampania reklamowa Festiwalu ruszy na początku przyszłego roku. Do wzięcia udziału w Festiwalu i przyjazdu do Ustki będą zachęcać znani muzycy. Trwają rozmowy z ogólnopolską telewizją celem objęcia patronatu nad imprezą.
Organizatorem Festiwalu jest firma Volky i Urząd Miasta Ustka.


Już dzisiaj zamawiam nocleg :mrgreen: :mrgreen: zresztą i tak miałem to zrobić.

PS: Szkoda tylko, że Polskie festiwale aż tak zdominowała zagranica. i jest coraz mniej festiwali, na których biorą udział tylko polskie firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hiobowe wieści ...

Od razu mogę Was zapewnić że "większe" gwiazdy = gorsze pokazy! Przeciętna gwiazda na jakimś festynie bierze około 10 razy więcej niż kosztuje pokaz. Zagraniczne firmy życzą sobie niebotycznych, jak na krajowe warunki stawek za wykonanie byle jakich pokazów. Doskonałym przykładem może być Pyromagic ( absolutnie nie mówię źle o organizatorach Pyromagic. Chwała im za zorganizowanie takiego festiwalu, bo w Polsce, jeśli odjąć Pyromachinę ( która już nie istnieje ) brakowało festiwali skupiających zagranicznych wykonawców). Budżet tej imprezy był taki że hoho, a pokazy tylko 4 i to z takim sobie materiałem. I jeszcze te 18-20 minut. Po co kalkować to z PyroMagic? Przecież jeden taki festiwal już jest.

Krótkie podsumowanie:
Ustka nie słynęła z wielkich budżetów na festiwal sztucznych ogni. Chyba że w tym roku ( do czego nie jestem przekonany )dała zielone światło sponsorom. Jeśli od tego małego budżetu odejmiemy kasę na kampanie reklamowe
i zbędne gwiazdy! ( po co na festiwal sztucznych ogni zapraszać "gwiazdy" które możemy oglądać na kilkudziesięciu innych imprezach? )
, niebotyczne stawki zagranicznych firm za wykonanie widowisk
oraz ich nienormalny czas ( 18-20 minut dobrej pirotechniki można zapewnić jedynie przy budżetach przekraczających warunki polskie )
to szykuje się nam istny pogrzeb tego wydarzenia...

Ten festiwal był pewnego rodzaju ostoją dla widzów spragnionych polskich firm pirotechnicznych ( potrafiących strzelić super pokazy za minimalne stawki ).

Jeżeli spełni się chociaż połowa z zapowiedzianych tutaj propozycji to niestety, ale Ustecki Festiwal jaki pamiętamy z wcześniejszych lat zamieni się w kolejne PyroMagic czy PyroMachinę.

EDIT:
Na szczęście formuła planowana na rok 2010 nie wypaliła :) Teraz pozostaje mieć nadzieję że dwu-miasto pójdzie w kierunku dawnej formuły, tzn. 8 pokazów konkursowych polskich firm + 1 dodatkowy zwycięzcy z poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu formuła moim zdaniem spowoduje, że festiwal podzieli los niedoszłej PyroMachiny 2009. Ja się pytam po, co nam stare pierniki biorące po 50-80 kafli za godzinę marnej chałtury? Co do czasu trwania pokazów to standard, ale tylko na najlepszych festiwalach, w polskich realiach optymalny czas trwania to 10 min. i 2-3 tego typu pokazy dziennie... Mam nadzieję, że w przyszłym roku PM w Krk dojdzie do skutku i utrze nosa samochwałą z Ustki. Tutaj wszystko ma się kręcić wokół tematyki ognia i pirotechniki a nie idoli naszych dziadków....

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fp spytałem się ich po co takie nowe rzeczy wprowadzili. Odpowiedź jest prosta.

Po to by ludzie pomyśleli, że to będzie super i warto przyjechać (bo tak pomyślą kompletni amatorzy). Co zwiększy turystykę. Nie ważna dla nich jest jakość imprezy, tylko kasa z turystyki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak co roku zapewne będę, i pewnie dużo osób z forum także więc można by się gdzieś spotkać :) Ale mam nadzieje że widoczności w pokazie nie zmienią i kosztować to nas nic nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Oficjalnie moge potwierdzić termin 1-3 lipca 2010 jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy...... jakaś żałoba, kataklizm, czy inna siła wyższa nie do przewidzenia, to termin nie może ulec zmianie, bo mamy umowy podpisane stricte pod te dni, rezerwacje porobione, jakieś zaliczki powpłacane.

Do końca stycznia, zrobimy konferencję, bo część umow jest już podpisanych i na niej podamy więcej szczegółów.
Moge tylko powiedzieć, że będzie sporo imprez okołofestiwalowych od rana czyli od 9-10 do późnej nocy.

@mpiwowski bardzo dziękuję za filmy...są mega dobrze zrobione, już nasi graficy przymierzają sie do zrobienia fajnych festiwalowych spotów i animacji.

Wiem i zdaje sobie sprawę, że pirotechnicy, czy specjaliści od razu podnosza larum, że tylko powinny zostać fajerwerki, a skąd na to kasa......

Trzeba zrobić medialny szum, przeprowadzić kampanię.

Wskażcie mi JEDNO miasto w Polsce które wykłada 2 miliony na 3 dniowy pokaz pirotechniczny....

mpiwowski i niezaleznie p. Goryca przekonali nas do udzialu 2 polskich firm, jaki bedzie wybor, kto wystapi ? Decyzje podejmiemy po uzgodnieniach z naszym dyrektorem artystycznym i firmami oraz glównym koordynatorem ds. pirotechniki, ale na pewno nie podejmiemy jej w oparciu o sugestie anonimowych osób.


Program:
1 lipca - 1 pokaz (koncerty Patrycja Markowska i IRA)
2 lipca - 2 pokazy (koncerty .... umowy podpisane ale to tajemnica)
3 lipca - 1 pokaz konkursowy, 1 pokaz specjalny (polska firma), pokaz laserow oraz koncerty

Cały festiwal odbędzie się tylko dzieki sponsorom, a oni w zamian liczą na reklamę, więc mam prośbę jeśli ktoś chce zrobic festiwal stricte pirotechniczny, bez calej otoczki eventowej to bardzo proszę, ale wątpie żeby znalazl sponsora.

Pozdrawiam
Bartosz Kulmatycki
VOLKY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co robić z Usteckiego Festiwalu drugie PyroMagic i PyroMachinę. Niewątpliwie na tym posunięciu zyska Ełk, o ile oni również nie zmienią formuły na międzynarodową. Sponsorzy... wreszcie. Ale ja i tak uważam że lepiej byłoby zostawić ten festiwal Polskim firmom i powrócić do starych świetnych czasów 8 pokazów konkursowych + finałowy. To były piękne czasy, a teraz na siłę każdy chce mieć międzynarodową otoczkę. Tak jakby to się przekładało na lepsze efekty na niebie, bo ja jako fan pirotechniki tylko tego oczekuję. Rozumiem, więcej ludzi się zjedzie na hasło "super gwiazdy muzyczne + zagraniczne firmy", ale czy na pewno o to chodzi? Wystarczy porównać budżety poszczególnych imprez i zestawić je z pokazami wykonanymi przez zagraniczny firmy i krajowe. Ciekawe czy zobaczymy "stały zestaw pokazowy zagraniczny", czy organizatorzy jednak nas zaskoczą wybranymi firmami. Pożyjemy zobaczymy. Ale na np. Göteborgs FyrverkeriFabrik chyba nie ma co liczyć :razz: albo Caballera.

Oby tylko otoczka eventowa nie przyćmiła całej idei festiwalu, jak to zwykło już bywać, może nie w Ustce ale w innych miastach.

PS: Jakby Wam brakowało momentów nie ułapanych przez mpiwowskiego, to napiszcie, prześle swoje filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w 2010 roku festiwal w Ustce odbędzie się po raz 9, nie oszukujmy się, ale strzelanie w powietrze takie jak było w zeszlym roku, czy 2 lata temu mija się z celem, bo publiczność przede wszystykim stanowia mieszkancy Słupska i Ustki i oni już na prawde dużo widzieli.

Chciałbym uniknąć tzw. stałych zestawów i będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak nie było.
Pokaz specjalny wykona GROM (zupełnie poza konkursem do muzyki na żywo jednej z kapel rockowych) i na pewno nie weźmie udziału w samym konkursie - taka byla umowa jak rozmawialiśmy z Woźniakami, co do pozostalych firm nie wiem, a może inaczej dopóki nie będzie umowy nie bedzie info. Moge tylko powiedzieć, że do firmy z Goeteborga wysłalismy zapytanie i nie mamy jeszcze 100% odpowiedzi.

Pan Goryca namawia nas do dania szansy nowym polskim firmom, ale mamy wątpliwości czy podołają....

Budżet pokazu będzie się wahal pomiedzy 20-25 tys Euro za max 15-16 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sugestię co do Groma i ich pokazu poza konkursem. Czy nie lepiej by było po prostu zrobić ten pokaz do muzyki puszczonej z głośników i wybranej przez pirotechników?? Było by taniej, prościej, publiczność różnicy by naprawdę nie zauważyła a efekt byłby gwarantowany.

Goldregen robił do muzyki na żywo chociażby w tym roku na wiankach w Warszawie i rewelacyjnie to jakoś nie wyszło. Synchronizacja bez rewelacji, ale wiadomo do muzyki na żywo zawsze trudno zsynchronizować się.

Dla mnie ten pomysł zbytnio się nie sprawdzi, ale decyzja należy do was :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sugestię co do Groma i ich pokazu poza konkursem. Czy nie lepiej by było po prostu zrobić ten pokaz do muzyki puszczonej z głośników i wybranej przez pirotechników?? Było by taniej, prościej, publiczność różnicy by naprawdę nie zauważyła a efekt byłby gwarantowany.

Goldregen robił do muzyki na żywo chociażby w tym roku na wiankach w Warszawie i rewelacyjnie to jakoś nie wyszło. Synchronizacja bez rewelacji, ale wiadomo do muzyki na żywo zawsze trudno zsynchronizować się.

Dla mnie ten pomysł zbytnio się nie sprawdzi, ale decyzja należy do was :wink:


To jest prezent dla grupy rockowej więc tego nie przeskoczymy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe polskie firmy - ja jestem jak najbardziej za. Nigdy się nie dowiemy czy to był trafny wybór, póki nie zobaczymy ich na festiwalowej arenie. Już dobrych kilka razy zostałem porządnie zaskoczony pomysłowością młodych kreatorów widowisk pirotechnicznych. Co do obaw związanych z młodymi firmami... Wystarczy że prześlą wstępny plan, powiedzą z jakiego systemu strzelają ( na niektórych zachodnich festiwalach obowiązkiem koniecznym do spełnienia jest np. użycie systemu strzałowego FireMaster III, bądź równorzędny ) i to powinno wystarczyć wprawnemu zespołowi orzekającemu do sprawiedliwej oceny, czy rzeczywiście dana firma podoła temu zadaniu.

Jeśli chodzi o Grom-Zbiga, to jakby nie strzelili i tak strzelą dobrze. Mam tylko nadzieję że nie będzie to coś w stylu Wianków 2009 i jezzowego bandu Możdżera. Chociaż tam to najbardziej spaprali robotę technicy muzyczni którzy dali takie nagłośnienie że pożal się Boże.

Jeśli GFF za 60 k SEK potrafi strzelić widowisko takie jak na Swedish Fireworks Championships, to wystarczy pomyśleć co Hildeberg potrafiłby wymyślić za 20-25 tys Eur. Swoją drogą to w Pl często nie widuje się PyroDigitala, trzymam kciuki żeby w tegorocznej edycji ktoś się z nim pojawił. Ahh, może Mirnovec..

PS:

To jest prezent dla grupy rockowej więc tego nie przeskoczymy:)


Eeee, aaaa... ??? Nie rozumiem :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpiwowski,mam pytanie: Pewnego terminu pokazu w Ustce narazie nie znamy tak?,bo bardzo jestem chętny :) Bywam prawie na każdym pokazie,mieszkam zaledwie 15 km od Ustki(Bo w Słupsku).I Na ostatnim pokazie nie byłem,więc tego nie chcem przegapic:)
Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mpiwowskiego to jest jeden telefon i po sprawie icon_lol.gif. Co miał termin do tego że nie byłeś na pokazach ostatniego dnia? Przecież nie uległ on żadnej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% będzie w tym terminie :wink:


na 100%
nie ma innej daty i jej nie będzie to mogę powiedzieć z dokładnie taka samą pewnością jak to że kopernik umarł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mamy kolejne informacje o festiwalu:

Pokazy sztucznych ogni mają być punktem kulminacyjnym każdego dnia. Imprezy będą zaczynały się codziennie od godz. 9-10 imprezami na plaży i konkursami dla wczasowiczów.

Wieczorem widzowie obejrzą i posłuchają koncertów. Nad morzem wystąpią gwiazdy: zespół IRA, Partycja Markowska, Blue Cafe i Budka Suflera.

Pokazy konkursowe fajerwerków wydłużone będą do 16 minut (do ubiegłego roku było to zaledwie
siedem minut).


żródło: gp24.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Termin konferencji prasowej na temat festiwalu ogłoszony jest na 30 Kwietnia, wtedy zastaną podane wszystkie informacje oraz dane na temat Festiwalu w Ustce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne info o ustce:


Impreza zacznie się w czwartek jednym pokazem. W piątek i w sobotę zaplanowano po dwa pokazy. Jeden z sobotnich będzie konkursowy, jak czwartkowe i piątkowe, a drugi pozakonkursowy, robiony przez polską firmę do muzyki granej na żywo przez zespół rockowy.



================================

Dyrektorem artystycznym festiwalu będzie Dariusz Maciborek, prowadzący Pop Listę w radiu RMF FM. Przewodniczącym jury oceniającego pokazy pirotechniczne będzie major Wojciech Goryca z Wojskowego Instytutu Zbrojeniowo-Technicznego, który szefował jury w poprzednich latach. Także publiczność będzie mogła wybrać swojego faworyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konferencje znowu przełożyli. Bo miała być 7 maja. Pozostaje tylko czekać, na razie nie mam żadnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...