Skocz do zawartości
  • 0

Pokaz Sylwestrowy


kameleon

Pytanie

witam
W tym roku robię pokaz ponieważ nie chce mi sie odpalać wyrzutni pojedyńczno :razz: Moje pytania są następujące :
-Co byście zmienili
-Czym łączyć lonty: opaski czy taśma
-Jaki lont użyć

Oto graficzny plan pokazu :
http://img41.imageshack.us/img41/7352/grficznypokaz.png

Z góry dzięki
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Jak dla mnie 5m to za mało
2. dodał bym przynajmniej dwie 1kg fontanny Jorge
3. wiadomo ze czasem będzie potrzebny lont 1cm/s a czasem 10cm/s
4. ja bym łączył opaskami - zipami


jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to dopisze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tak chętnie dał bym 10m odległosci ale nie mam pojęcia jak to zapalić, żeby wyrzutnie strzelały jednoczesnie :???: , a jeśli chodzi o lont to mialem na mysli jaką grubość :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przećwicz na sucho odpalanie wyrzutni w 10 metrowej odległości i zobacz co do sekundy ile czasu to Ci zajmie. Jak zajmie Ci to 10 sekund to w pierwszej palecie dajesz 10 cm lontu 1cm/sek więcej.

Jak dla mnie to:
- wywal JW42, wstaw 53901.
- łącz i opaską i taśmą. Na taśmę może spaść rozżarzony odłamek i ją przepalić, a z opaski lont może się wyślizgnąć, więc lepiej zastosować oba zabezpieczenia.
- 3 mm jest pewniejszy, ale strasznie ciężko go się łączy, szczególnie na małych odcinkach. Wywija się, nie można go wyprostować ani zagiąć. 2 mm jest o wiele przyjemniejsze przy łączeniu, ale jest ryzyko że zagaśnie. Ja skłaniałbym się ku 2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słuchaj o visco 2mm. stosuj 3mm albo 2x2mm. bardziej skłaniam się ku 2x2mm, które co kilkanascie-dziesiat cm cienkim drucikiem zwiążesz. Nie zapewnisz 100% odpalenia wyrzutni, chyba że każdą dokładnie przebadasz, ale masz wpływ na lont - dosłownie kilka zł więcej a pewność rośnie dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz mieć zgrane mniej-więcej dwie palety w 10 metrowym odstępnie to kup sobie quickmatch'a z speed-fajerwerki.pl (chyba dobry adres). Ja też takie coś robię i kupie sobie 2mm 3mm oraz 3mm 10cm/s. Co do łączenia to zrób jak napisał vel choć ja kiedyś łączyłem samą taśmą i było git.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem po co ma kupować taśmę za 40 zł, skoro może zastosować kilkunasto centymetrowy kawałek lontu za kilka groszy, a efekt będzie taki sam :smile:

Co do grubości lontu to kup na próbę po metrze tego i tego i zobacz który bardziej Ci pasuje, po podłączaj kilka mniejszych fajerwerków. Własne doświadczenie jest najlepszym wykładnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aż mnie głowa rozbolała :mrgreen: Pomysł Nostry jest genialny, jednak nie jestem do niego przekonany.Chyba zdecyduje się poprostu na visco 3mm :smile: jak wszystko dobrze połacze to pokaz musi sie udać.Tylko mam niepewność do taśmy izolacyjnej.Czy jak ona się stopi to niezagasi lontu :???: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tak wszystko już ustaliłem :wink: Na równoczesne odpalenie użyję zapłonników elektrycznych.A co do lontu zdecydowałem się na visco 3mm łączony taśmą izolacyjną i dodatkowo opasakmi.
Test łączenia lontów :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam zupełnie inne pytanie . Jak łącze kilka rzeczy (tutaj np. 5 fontann) to w jaki sposób sprowadzić do siebie lonty. I czy jak je ścisnę to jeden od drugiego się zapali ? Może jest inny sposób który pozwala zużyć mniej lontu ? (Te czarne to taśma, zastosuję jeszcze opaski )
Ja wyobraziłem sobie to tak . Ale czy jest inny i lepszy sposób ? vnzidd3y2hdr61wrs7p5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

najlepiej powtykać lonty z każdej fontann do Quick matcha. Zrobić do Quick Matcha jeden lont. Podpalić ten 1 lont, a wszystkie fontanny się zapalą.


PS: Lont od lontu się zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...