Skocz do zawartości

17.06.2009 - Lublin - Otwarcie IV części Galerii Olimp


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce: Galegia Olimp
Czas: 22.30
Okazja: otwarcie IV części galerii
Wykonawca: Tropic
Czas trwania: 6 minut
Zdjęcia: ( być może zostaną niedługo umieszczone w temacie )
Film:

(polecam kliknąć HQ )

Zanim przejdę do oceny pokazu pozwolę sobie wspomnieć słowem o samej imprezie. Na wszelki wypadek przybyłem na miejsce gdzie miał być pokaz 4 godziny przed wydarzeniem. Niestety nigdzie nie znalazłem żadnej sceny ani miejsca gdzie byłyby rozstawione fajerwerki. Po blisko godzinie szukania dostrzegłem że cała impreza rozgrywa się … na dachu galerii. Wszystko byłoby ok, gdybym nie dowiedział się już w czasie jej trwania że aby na nią wejść trzeba mieć bilet. Oczywiście wcześniej nikt o tym nie wspomniał, więc musiałem użyć „znajomości” :lol: . No i jakimś cudem udało mi się wejść z kolegą bez biletów. Nadal jednak nie wiedziałem skąd będzie strzelony pokaz. Ustawiłem się tam gdzie po prostu była publiczność, bo przecież to ona ma widzieć widowisko :smile: No i niestety fajerwerki wystrzeliły nie z tego miejsca z którego się spodziewałem. W pewnym momencie zamiast sztucznych ogni filmowałem głowę jakiegoś gościa z dzieckiem. No nic, trudno. Dalsze problemy pojawiły się ze zgraniem filmu na komputer. Niby wszystko jest ok, finalizacja płyty przebiegła bez problemu, ale jednak pliku nie mogę zgrać na dysk. Gdy wszystkie metody zawiodły postanowiłem nagrać go poprzez nagrywarkę dvd TV. Działa to na takiej zasadzie, że zapisuje po prostu wszystko to co dzieje się na ekranie telewizora, dlatego jakość pozostawia wiele do życzenia. Trzeba też uwzględnić konwersacje z pliku VOB. Do AVI., i przez YouTube. Efekt końcowy macie w linku.

Co do samego pokazu to do końca nie wiedziałem kto go będzie organizował. Okazało się że będzie to firma Tropic, która nie często gości w moim mieście. Usłyszałem podkład który był użyty na dniach Ożarowa Mazowieckiego. Nie słyszałem go na żywo, więc nawet mi się spodobał :grin: . Na niebie można było podziwiać zarówno rzymskie ognie, baterie jak i bomby. Zobaczyłem min. znane mi wcześniej rzymskie ognie o efekcie srebrnych komet strzelane po 3. Były min. baterie TB304 i TB305. Mi bardziej spodobała się ta druga, a szczególnie jej pierwsza i druga część. Efekty Green comets to golden glittering burst I Silver tails to coconuts wywarły na mnie ogromne wrażenie. Bomby były również bardzo ładne. Najlepsze były wg mnie te z grubymi trzeszczącymi ogonami wybuchające fioletową peonią. Finałowe 3 bomby horse tails były piękne. Nie widziałem do tej pory ładunków o takim efekcie które tak długo utrzymywałyby się na niebie. Ogólnie pokaz nie był jakiś gigantyczny, ale miło się go oglądało. Efekty były raczej standardowe, ale wcześniej nie widziałem ich na żywo więc pozytywnie mnie zaskoczyły. Szkoda że film stracił sporo na jakości i nie możecie w pełni zobaczyć tego co ja widziałem. Jednakże zapraszam do jego oglądania i komentowania :wink:

Ocena:
I. Różnorodność efektów – 9-/10
II. Synchronizacja z podkładem – 7+/10
III. Oryginalność pokazu - 9/10
IV. Efekt ogólny 8+/10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...