Skocz do zawartości

Festiwal Wind & Fire 2009 w Ełku


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już bardziej oficjalne info na temat tego festiwalu. Zgodnie z tym, co pisał kiedyś Nostra festiwal ponownie się odbędzie, co mnie bardzo cieszy, choćby ze względu na wystaęp Nakaja Art. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników.
 

Cytat
Jest to trzydniowy festiwal pirotechniczny. Festiwal Ełk, Ogień i Woda tworzy nową jakość w sztuce wizualnej. W jednym miejscu i czasie spotykają się tancerze ognia, kuglarze, aktorzy uliczni i twórcy wielkich widowisk przestrzennych (pirotechnicy). Impreza w obecnej formie zaistnieje po raz pierwszy jako połączenie plenerowych sztuk widowiskowych, opartych na efektach pirotechnicznych i mistrzostw sportów wodnych. Główną atrakcją Festiwalu jest wieczorny konkurs czterech najlepszych w kraju firm pirotechnicznych - GOLDREGEN, FIRESHOW, NAKAJA, GROM ZBIG, rywalizujących o Grand Prix Festiwalu. Na niebie rozbłysną widowiska ogni, jakich nie było jeszcze w Polsce północnej. Jednocześnie w ciągu dnia widzowie będą mogli podziwiać mistrzostwa sportów wodnych, podczas których odbędą się między innymi maratony pływackie i kajakowe, konkurs „pływania na byle czym za motorówką”, loty spadochronowe, pokazy pływania na nartach wodnych. Kolejnym ważnym elementem Festiwalu są koncerty wielkich gwiazd polskiej estrady: HEY i ANIA DĄBROWSKA. Ostatni dzień Festiwalu uświetni występ poznańskiego Teatru Ósmego Dnia ze wspaniałym spektaklem plenerowym „Arka”

 


Cytat pochodzi ze strony

fps

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miejmy nadzieję że pogoda dopisze uczestnikom tego festiwalu i wszystko odbędzie się bez żadnych przeszkód. Będziemy mogli podziwiać zacięty bój między Goldregenem, a Grom-Zbigiem. Obie firmy są z Częstochowy i na pewno będą chciały się zaprezentować z najlepszej strony. Obejrzawszy występ Groma w Ustce jest on aktualnie moim faworytem. Trzymam też kciuki za Nakaję i mam nadzieję że tym razem będziemy mogli oglądać na niebie pełen scenariusz pirotechników tej firmy. FireShow wygrał w Bielsku na Władcach Ognia, więc tym razem pewnie również będziemy mogli liczyć na dobry pokaz z ich strony.

Być może pojawię się w Ełku na Wind & Fire, chociaż wszystkiego do końca jeszcze nie załatwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.20 - teatr ognia ANSTIS - spektakl orient
22.40 - konkursowy spektakl pirotechniczny FIRESHOW
22.50 - teatr ognia - Chimera
23.10 - konkursowy spektakl pirotechniczny GROM ZBIG
23.20 - zakończenie

19.07.2009

23.00 - konkursowy spektakl pirotechniczny NAKAJA
23.10 - spektakl teatru ognia
23.20 - konkursowy spektakl pirotechniczny GOLDREGEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj:

* 19.00 uroczyste otwarcie
* 19.10 koncert zespołu SOIMA
* 20.20 pokaz tańca współczesnego
* 20.35 koncert zespołu MAQAMA
* 21.30 koncert HEY
* 22.50 spektakl ognia
* 23.10 teatr ognia "LUMEN NOCTIS"
* 23.30 zakończenie

Czyli nic co byłoby warte uwagi. Pokazy zaczynają się od jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś ciekawego:

UWAGA KONKURS SMS-owy!!!! Do wygrania wiele cennych nagród !!
zagłosuj na 1 z 4 firm pirotechnicznych wysyłając sms pod numer 7116 (koszt sms-a 1zł+VAT)

Łączna wartość nagród 8000 zł

NAGRODY:
LAPTOP - nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Ełku
KURS PRAWO JAZDY KAT.B - ufundowane przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego LOK Jan Gróndwald
4 ZESTAWY PIROTECHNICZNE - ufundowane przez firmę RG LEADER
2 BONY NA ZAKUPY O WARTOSCI 250 Zł W SKLEPIE FALA
20 BILETOW NA KABARETON MAZURSKIE LATA KABARETOWEGO MULATKA
10 BILETOW NA KONCERT ANNY MARII JOPEK

LOSOWANIE NAGRÓD 19 LIPCA godz. 23:40


4 ZESTAWY PIROTECHNICZNE - ufundowane przez firmę RG LEADER - to najlepsze :cool:
Brawa dla organizatorów, że potrafią uzbierać większy budżet niż ten z Ustki, nawiązać kontakt ze sponsorami i to jeszcze tymi z branży :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic lepszego niz fajerwerki nad woda :)... piekne zdjeciam piekny film tylko pod warunkiem ze wiatr w odpowiednia strone wieje :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać:

http://www.ogieniwoda.pl/konkurs.php

Było bardzo miło - piękne miejsce i porządni ludzie. Nie często człowiek ma okazję wykąpać się w jeziorze w pracy. Świetne pokazy konkurencji choć dwa ostatnie oglądałem tylko w Internecie bo w niedzielę mieliśmy dwa duże pokazy 750 kilometrów dalej. Z jednej strony żal, że nie udało się nic zdobyć (żal do siebie ma się rozumieć) z drugiej strony na osłodę drugie miejsce od publiczności.

Myślę, że nasz pokaz był przyjemny dla oka choć nie uniknąłem jednego błędu, który już dzisiaj śnił mi się w nocy. Ale co tam – festiwal będę wspominał z uśmiechem.

Z takimi firmami konkurować to prawdziwy zaszczyt i mam nadzieję, że uda spotkać się za rok. Jeszcze raz dziękuje za wspólną zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli identyczne wyniki tak jak obstawiałem po filmach :mrgreen:

Goldregenowi gratuluję świetne widowisko. Naprawdę mi się spodobało, słusznie zajęli I miejsce

Pozostałym firmom również dziękuję za piękne widowiska :wink:

PS:

Pojawiły się już nowe filmy:

Goldregen:


Grom-Zbig:

Fireshow:

Nakaja:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i festiwal w Ełku zakończony. Szkoda że pogoda 2 dnia się trochę posypała, ale ogólnie było ślicznie, pięknie i cudownie. Niektóre firmy mnie bardzo zaskoczyły :wink: Pozytywnie oczywiście. Na żywo to są zupełnie inne odczucia, a i pogoda swoje robi. Niedługo będę zamieszczał swoje filmy i pełne spostrzeżenia, bo trochę tego się nazbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej prywatnej klasyfikacji (oczywiście subiektywnej bo opartej na filmikach), zwycięstwo należało się mimo wszystko Gromowi. Po zamianie 2 pierwszych miejsc "dół" tabeli jest w porządku. W sumie festiwal bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W związku z problemami z PM w przyszłości będę dużo bardziej ostrożny w formułowaniu wszelkich opinii na zapas.
Teraz dodam jeszcze, że Ustka mnie w tym roku zawiodła, natomiast Ełk uczynił znaczny krok na przód, za co wielkie gratulacje. Teraz pozostaje mi trzymać kciuki za PyroMagic oby tam też wszystko poszło zgodnie z planem.
A odnośnie PM nadal nie ma oficjalnego info o odwołaniu imprezy, co więcej pojawiły się informacje, że "impreza odbędzie się prawdopodobnie w innym terminie...", mam nadzieję, że autor pisząc inny termin miał na myśli jeszcze rok 2009.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Grom-Zbig strzelił jeszcze lepsze widowisko niż w Ustce. Do mnie najbardziej przemawiała masa synchronizacji z minami i singlami. Co do zwycięstwa Goldregena to myślę że do jury najbardziej trafiły względy techniczne i organizacyjne, bo ich widowisko było podobno trochę okrojone ze względu na złe warunki pogodowe, co miało zmniejszyć ilość wytwarzanego dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż czas szybko mija a w raz z nim wydarzenia i emocje , osoby będące w Ełku na festiwalu mogły na żywo oglądać przygotowane widowiska pirotechniczne przez ekipy biorące w nim udział . Jak już wcześniej wspominałem w jednym z postów że bardzo duże znaczenie na wyniki w tego typu konkursach ma zdecydowanie pogoda . Pierwszy dzień festiwalu to niemal ideał , dla oglądających a tym bardziej dla strzelających w konkursie , a także dla jury które mogło ocenić precyzje i kunszt przygotowanych spektakli . Kolejny dzień to niestety chyba jedna z najgorszych rzeczy jaka może spotkać wykonawców , niekorzystny kierunek wiatru bardzo duża wilgotność powietrza i opad deszczu przyczynił się do tego że nie mogliśmy dostrzec tego co ma wpływ na całość widowiska . A mianowicie szczegółów użytych efektów takich jak wachlarze, baterie, kolorowe płomienie, sekwencje min, fleszy i innych , które niestety przesłaniały kłęby niemal stojącego w bezruchu dymu dając fałszywy obraz . Efekty te były wkomponowane w choreografie bez których widowiska tracą swoją dynamikę i nastrój , nie dostrzegamy delikatnej zmiany barw i zmieniających się po sobie efektów . Wydaje się wtedy że widzimy podświetloną chmurę mgły dymu która daje wrażenie kiczu tandety i beznadziejnego efektu , co bezpośrednio przekłada się na oceny oglądających i oceniających . Zadając sobie pytanie kto był najlepszy można by odpowiedzieć że ten którego widowisko zostało wybrane przez jury . Podczas pokazów przebywałem wśród publiczności a ich entuzjazm i okrzyki radości po każdym wykonanym pokazie był niemal jednoznaczne z tym co ich urzekło , i nie do końca pokrywało się to z ocenami jury . Faktem jest ze nie można bezpośrednio porównywać tych dwóch sposobów oceniania , publiczność nie dostrzega tego co widzą sędziowie i bez wiedzy jakimi kryteriami są oceniane widowiska . Niemniej wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i pochwala za włożony trud i wysiłki w przygotowania , abyśmy mogli oglądać owoce ich pracy jakimi są te wspaniale widowiska , gratulacje dla laureatów tegorocznej edycji . Miejmy nadzieje że i w przyszłym roku władze Ełku zorganizują jeszcze wspanialsze zawody z większą liczbą uczestników i że dopisze pogoda czego życzę sobie i innym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...