Skocz do zawartości

VIII Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Malta 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już 30. kwietni i 1. maja będzie miał miejsce rzeczony festiwal. Jego program jest niezwykle bogaty. Zaprezentuje się m. in. 12 maltańskich firm pirotechnicznych biorących udział w 4 konkursach: Na najlepszą wielostrzałową szelkę maltańską, na najlepszą wielostrzałową szelkę maltańską z efektem craclingu, najlepszą szelkę kulistą oraz najlepszą szelkę cylindryczną. Główną atrakcją festiwalu będą 4, 15 min. pyromusicale z czego 3 w ramach konkursu. A oto przebieg konkursu i jego uczestnicy:

30. kwietnia 2009
21:30 - 1. Pokaz konkursowy ProFormance Pyrotechnics (Australia) www
24:00 - 2. Pokaz konkursowy Jorge Vaccalluzzo Zio Piro (Włochy) www

1. maja 2009
21:00 - 3. Pokaz konkursowy Nakaja Art (Polska) www
24:00 - Pokaz finałowy Malta Fireworks (Malta) www

Wszelkie informacje o festiwalu znajdziecie na jego oficjalnej stronie: http://www.maltafireworks.com/package09.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no jak widać zdominowaliśmy ten festiwal. Połowa należy do nas czyli Jorge Vaccalluzzo (prawie jak Jorge :wink: ) i Nakaja. Spróbuję po festiwalu poszukać w necie filmów z tej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, program prezentuje się bardzo obficie. Szczególnie ciekawie zapowiada się konkurs na najlepszą bombkę maltańską :smile: Ciekawe ile naście cali będą miały. Na samej Malcie jest około 35 firm pirotechnicznych, więc 12 biorących udział w konkursie to zrozumiały wynik :lol:

Z prospektu zamieszczonego przez fp'shootera można jeszcze wyczytać o ofercie dla turystów. Program 3-dniowej wycieczki zawiera przejazd z lotniska i z powrotem do 3-gwiazdkowego hotelu, opiekę rezydenta, VIP miejsca do oglądania pokazów i wycieczki po Malcie włączając w to wizyty w tamtejszych fabrykach fajerwerków. To wszystko za jedyne 250 euro ... + koszty transportu samolotem :lol:

Pozostaje trzymać kciuki za Nakaję i przyglądać się poczynaniom partnera Jorge - Vaccalluzza :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i festiwal mamy już za nami. Poniżej daje filmik z fragmentem pokazu Nakaja Art niestety bez oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Co do wyników jak się czegoś dowiem to napiszę.





Oficjalna klasyfikacja festiwalu:

Konkurs główny na najlepszy pyromusical

1. Proformance Pyro - Australia
2. Nakaja Art - Polska
3. Jorge/ Vaccalluzzo Zio Piro - Włochy

Konkurs "one by one" na najlepsze szelki maltańskie

A) Cylindryczne bomby z craclingiem:

1. Santa Marija Fireworks Factory (Għaxaq)

2. San Mikiel Fireworks Factory (Lija)


B) Kolorowe cylindryczne szelki maltańskie z craclingiem:

1. Taċ-Ċintura Fireworks Factory (Gudja)

2. Mount Carmel Fireworks Factory (Żurrieq)


C) Szelki przedstawiające kształty:

1. Santa Marija Fireworks Factory (Għaxaq)

2. San Mikiel Fireworks Factory (Lija)

D) Kolorowe szelki cylindryczne z Malty:

1. San Nikola Fireworks Factory (Siġġiewi)

2. San Mikiel Fireworks Factory (Lija)

E) Szelki kuliste:

1. San Sebastjan Fireworks Factory (Qormi)

2. Mount Carmel Fireworks Factory (Żurrieq)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakaja pokonała Vaccalluzzo - brawo! Uważałem zwycięstwo włoskiej firmy za pewniak, a jednak zajęła ona ostatnie miejsce. Widać że jakość pokazów Nakaji poszła bardzo do góry. 2 miejsce wśród takich rywali uważam za bardzo dobry wynik. Dziś Malta, jutro może Montreal :wink: albo NDF ...

Po fragmentach filmów można stwierdzić że krakowska firma swój sukces zawdzięcza chyba w największym stopniu ogromnej ilości bomb produkcji europejskiej. Finał był bardzo ładny, widać że zostało postawione na jakość, a nie ilość.

Zaciekawiło mnie 1 miejsce Proformance Pyro - Australia . Nigdy o czymś takim nie słyszałem. Australijski rynek to dla mnie jeszcze do niedawna tylko FotiFireworks. Jednak widać że i w Australii branża się rozwija.

Po szelkach maltańskich spodziewałem się trochę więcej ( filmik -

)
Ciekawe czy podobnie będzie wyglądać Hanabi Fireworks na Pyromusikalach w Berlinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veli jak nie słyszałeś o ProFormance Pyrotechnics to jeszcze mało wiesz o profesjonalnej piro. Jest to jedno z największych konsorcjów pirotechnicznych na świecie. Powstało w Chinach i jest to jeden z największych dystrybutorów pirotechniki chińskiej, tajlandzkiej, japońskiej i włoskiej na świecie. Co ciekawe rozprowadzają m. in. produktu Vaccalluzzo (a więc klient pokonał producenta), Monetti oraz ShowSim - najlepszy na świecie soft do projektowania pokazów. Na swoim koncie mają m. in. pokaz z okazji dnia św. Stefana w Budapeszcie z 20. sierpnia 2008 z budżetem bagatela 500 000$... Z resztą co się będę rozpisywał po prostu polecam lekturę:
http://www.proformancepyro.com/default.html
W swoich pokazach wykorzystują systemy PyroDigit i FirOne często 2 naraz w jednym pokazie. Czyli wiedzą co dobre mimo chińskiego pochodzenia. Dodatkowo ich amerykańska spółka zależna będzie gościć w Montrealu na Sympozjum a to też świadczy o ich klasie.
Od siebie tylko do dam, że sprawa ma się podobnie jak z Flash-Artem który na Pyromagic jedzie pod flagą w Dubaju a główną siedzibę ma w Niemczech. ProFormance Pyro ma swoje przedstawicielstwa w Chinach, Australii i USA a na Maltę po prostu wybrali to drugie przedstawicielstwo...

A odnośnie Nakaji tak Veli mają zupełnie nowe scenariusze oparte na dużej ilości bomb. Doskonale się stało bo często przesadzali z ilością baterii. Teraz pokazy prezentują się o wiele lepiej o czym mogli przekonać się już w tym roku m. in. obecni na otwarciu sezonu motorowego na Bemowie czy widzowie Monster Truck show. Ta korzystne zmiany mogły zostać wprowadzone dzięki modyfikacji systemu moździerzy oraz rozbudowie systemu odpalania. Teraz pokazy Nakaji pod względem ilości bomb mogą już konkurować z GR a jakością je znacznie przewyższają, gdyż zamiast produkcji chińskiej dominują w nich bombki włoskie i hiszpańskie oraz japońskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pokazie w Budapeszcie słyszałem, a nawet widziałem filmik na YouTubie. Nie skojarzyłem tego jednak z tą firmą. Proformance Pyro bardziej wpadła do mojej głowy jako producent, niż wykonawca pokazów, których zapamiętuję z występów na festiwalach, jak to uczynił FotiFireworks zdaje się na Pyronale. Nie chodzi mi o takie twory jak Quinhuangdao czy LiuYang :smile:

ShowSim mnie w ogóle nie przekonuje. Nie wiem, może zbyt dużo wymaga od takiego oprogramowania, ale stworzone tam grafiki mi się nie podobają.

Flash-Art według mnie powinien jechać na Pyromagic pod niemiecką flagą, chociażby ze względu na to że przeprowadzali finałowy pokaz na pyronale, który jest organizowany przez firmę niemiecką ( np. 2006 rok - Pyro-Art )

W pokazach GZ nadal większość stanowią bomby europejskie. Przynajmniej mniemam tak po pokazach w Ustce. Wystarczy spojrzeć na część finałową ( dokładniej ścisły finał - na niebie tworzy się chmura powstała z hiszpańskich bomb ).

"Rozbudowie systemu odpalania" - czyżby doszły nowe moduły do systemu Parente?

However, wracając do festiwalu - filmik w dobrej jakości + mały materiał z montażu z konkursu na szelkę maltańską -



Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie Veli napisałem "GR" a nie "GZ" Chodzi o Goldregen a nie Groma. Grom zawsze wkładał dużo włoskiego ducha w pokazy, a GR to jednak głównie made in China ;)

Co do ShowSim na otwarciu hotelu Atlantis też go używali do zaprojektowania pokazu. Tu nie chodzi tylko o grafikę, ale o time-code, który stanowi bazę do odpalenia pokazu przez kompa. Grafika to tylko przybliżona wizualizacja a liczą się te "jedynki" i "zera" które wyznaczają zdarzenia i rozdział tego na odpowiednie sekcje do systemu odpalania.

W kwestii Flash-Art'u zgadzam się w 100% to Niemcy i niech Niemcami pozostaną, po prostu Surex chciał zaszpanować egzotyką. Hendrickx też chyba miał oddział w RPA i co z tego ;)

System FireaMaster 2000+ Millenium obsługuje do 99 modułów 24-o kanałowych. Na każdy kanał można podpiąć do 20 niezależnych zapłonników. Parę dodatkowych modułów nigdy nie zaszkodzi a i obsłuży więcej ładunków bez stosowania opóźniaczy, co znacznie poprawia synchro z muzą. Do pełni szczęścia brakuje tylko stosowania w scenariuszach większej ilości "jednostrzałów" i min kosztem np. rzymskich i można zacząć wygrywać festiwale. Może już na wiankach moje życzenie zostanie po części spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tegoroczny skład Jury:

Wojciech Goryca-specjalista ds. pirotechniki WIZ-T, Darek Maciborek-prezenter RMF FM, Marek Biliński-kompozytor i instrumentalista , Antoni Franczak-dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury, Maciej Kobyliński-prezydent Słupska i Jan Olech-burmistrz Ustki.
==============================
Dodatkowo:

Na scenie wystąpią: Don Wasyl, Big Band, Wszystkie Wschody Słońca, , Smile (covery Queen), Ustecky, Anna Chodyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...