Skocz do zawartości

Kiedy odpalacie pierwsze fajerwerki w roku?


mpiwowski

Kiedy odpalacie pierwsze fajerwerki w roku?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy odpalacie pierwsze fajerwerki w roku?

    • przed listopadem
      27
    • w listopadzie
      22
    • przed sylwestrem w grudniu
      147
    • tylko w sylwester
      36


Rekomendowane odpowiedzi

Ja odpalam kilka dni przed Sylwkiem i jak zostanie czegoś niedużo to czasem i po Sylwestrze :D

PS. A co do pomysłu Leszel'a - ja na ten rok mam plany - zbuduję taki budynek: jedna ściana frontowa, powycinane okna, z dugiej strony ściany (od wewnątrz) pod każdym oknem jakaś podstawka i sie poszuka aktorów (czytaj ludzików, np. z kinder niespodzianek :twisted: ) i coś może nakręce...film sensacyjny :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie teraz pewnie jeszcze dojdzie jedna okazja do puszczania fajerwerków mianowicie urodziny zamierzam wtedy wystrzelić jakiegoś moździeża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A co do pomysłu Leszel'a - ja na ten rok mam plany - zbuduję taki budynek:

A z czego :?: Z kartonu,drewna :?: Ja chyba też coś takiego z kartonu zrobię :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na urodziny, a nawet jeszcze na imprezkę karnawałową muszę się zaopatrzyć w rzymskie ognie i jakąś małą wyrzutnię... A jak tam u Was z przyzwoleniami na odpalanie artykułów pirotechnicznych poza Sylwestrem ? U mnie chyba można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym sobie odpalić jakieś fajerwerki w impreze karnawałową w sobote, ale z tym może być trudno bo mieszkam w centrum miasta :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velibrum: Czy u Ciebie jest może zakaz używania pirotechniki poza Sylwestrem ? Jak tak to współczuję :mad:
U mnie na szczęście chyba nie ma tego zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Jeśli chodzi o strzelanie fajerwerkami kupionymi na sylwestra, to nieraz na Wigilię odpalę sobie parę rakiet.


Ludzie jak można strzelać petardami czy fajerwerkami w wigilie BOŻEGO NARODZENIA to jest czas takiej jakby ciszy (nie takiej jakby sorry za pomyłkę to jest czas na przemyslenia i wogule)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak można strzelać petardami czy fajerwerkami w wigilie BOŻEGO NARODZENIA to jest czas takiej jakby ciszy (nie takiej jakby sorry za pomyłkę to jest czas na przemyslenia i wogule)


Ja to widzę troszkę inaczej nie jako ciszę i przemyślenia a jako czas w którym powinniśmy się radować.

Więc nie widzę problemu aby ktoś sobie postrzelał w Boże Narodzenie. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej przez cały rok, co kilka dni, a dopiero w grudniu odziennie coś tam sie odpali sie :mrgreen: Co do świąt Bożego Narodzenia, nie odpalam. raz, że mama mi nie pozwoli, dwa, sam uważam, że nie wypada... trudno mi się jest powstrzymać, ale jakoś daję radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix

Jak chce to strzelam petardami bo mam je cały rok
a boże narodzenie to sobie rzymskimi strzelam i wysadzam coś
i wcale nie uważam że nie wypada :)
nie wierze w boga ;) ale prezenty dostaję pod choinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to zaczynam strzelać 2 tygodnie przed sylwestrem, kiedy w moim ukohcanym kiosku gościu już ma legalnie wystawione petardy i rzymskie ognie na wystawie. Wtedy zawsze kupie pare paczek piccolo o jak się idzie na roraty to się psotrzela :) ... ale w Wigilię Bożego Narodzenia - czemu nie? tylko nie hukowymi etc. lecz 2 rzymskie ognie (zwykłe), fontanna jakaś i zmine ognie, to u mnie od 5 lat podstawa w Wigilię, potem jest "czekiwanie" specjalnie mam przygotowane 12 pszczółek i po 24 grudnia, codziennie odpalam po 2 pszczółki, wtedy kiedy odpalam ostatnią (30.12) odpalam małą fontannę i rakiete :) , to juz mi sie od 3 lat sprawdza... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęsciej strzelam już jak jest gdzieś bardzo blisko świąt no bo wtedy dopiero coś kupuje, a w Boże Narodzenie? Hm, ja jestem wierzący ale jak np. jade z rodzinką do babci to biore se rakietke i z 7 piętra wale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix

Do kamila

Ty przyjeżdżasz do babci z rakietkami małymi a tam babcia ma Stuff lepszy niż mpiwowski , kilka tuzinów szelek :D
i sobie z rakietnicy wali :D

A takie pytanie
Strzelacie może w swoje urodziny ?
Bo ja zawsze :D taki mini stuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie
Strzelacie może w swoje urodziny ?
Bo ja zawsze :D taki mini stuff


Raczej nie, bo urodzin mam 14 dni po sylwestrze i z reguły nic nie zostaje, choć zastanawiam się nad kupnem jednej małej baterii na urodziny, ot taki fajerwerkowy akcent :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie strzelałem przed sylwem jak zacząłem z piro amatorską ;)

dobrych sąsiadów mam to się nie narażam zbędnymi hałasami :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoje urodzinki cos malego kupuje i sobie wystrzelam ;) a w Boze Narodzenie nie strzelam bo wedlug mnie nie wypoada ;)

i bardzo dobrze chociaż większość osób uważa inaczej(mnie rodzice tak wychowali żeby mieć szacunek do świąt) a jak sie strzela to jest zawsze huk i jest głośno a akurat ludzie w domach jeszcze spożywają jedzenie wigilijne albo jest 12 w nocy ludzie w kościele a tu nagle ktoś sobie odpalił wyrzutnie no ludzie powinniście siedzieć w domu i się radowac jak ktoś to powiedział(ja rozumiem w domu jak sie śpiewa jakąś kolędę no to można odpalic zimnego ognia tak dla nastroju)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja strzelam zawsze w Wigilię,I moi sąsiedzi równierz,dlatego fajerwerki kupuję w biedrze bo są najwcześniej,Po wogili to strzelam już tylko w sywestra i nowy rok.


Pozdrawiam(Piława Górna) :?:

[ Dodano: 2007-11-24, 11:02 ]
oczywiście ,ze nie strzelamy rakietami ani wyrzutniami(chociaż sąsiad w zeszłym roku odpalił bazooke 4)Ale ja to rzymskie ognie zwykłe,jakieś bączki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja strzelam tylko i wyłącznie w sylwestra(od rana do wieczora)i czasem w nowy rok jakiegoś achtunga w śmietniku się strzeli :twisted: :twisted: . Nie strzelam w inne dni bo się boję
straży miejskiej i police a w kartuzach ich jest duuuuuuuzo :!:


pzdr. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...