Skocz do zawartości

achtung HE0208 i HE0008


big jumbo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Orbit, nie bo to są tego roczne ale walą zdrowooo :twisted: A ty Maurycy niegadaj głupot bo jak HE0008 mogą byc według Ciebie opłacalne jeżeli jest ich 3 sztuki za 12,50zł,a K0208 za 6 sztuk 9zł :wink: i w dodatku walą podobnie(moim zadaniem)Chyba że Ci sie oznakowania pomyliły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik porównawczy FP3 NEW z HE0208 (mały achtung z hestii).
http://www.youtube.com/user/Neodinni#p/u/9/iykwtodVY6Q
Ważne!
Osoby które swojego zestawu komputerowego nie mają wyposażonego w porządne głośniki z suboferem nie zauważą różnicy między petardami, dlatego WG. mnie sprzęt co najmniej 2.1 Wymagany
Jak widzimy na filmie petarda FP3 NEW dorównuje małemu achtungowi (HE0208) oczywiście występuje mała, ale zauważalna większa siła huku HE0208. Można pomyśleć: No tak ale skoro FP3 NEW jest 20, kosztują w granicy 12 zł a achtungów tylko 6 i kosztują 9 zł no to bardziej opłaca się brać FP3 NEW przy tak małej różnicy huku. No i zgadza się lepiej wybrać FP3 NEW ponieważ ACHTUNG HE0208 przegrywa cenowo. Jednak w tak malutkiej różnicy hukowej achtung wygrywa. Pokusiłem się o małą analizę wybuchów, co udowadnia, że achtung jest odrobinę silniejszy. Przedstawiam ją na zdjęciach poniżej:
PROSTE SPRAWDZENIE SIŁY DŹWIĘKU W PROGRAMIE WMM vista
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c753f1d223b6b76f.html
PORÓWNANIE 'DZIUR' PO WYBUCHU (minimalna różnica)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11365017dd36b340.html

Dodatkowo mogę powiedzieć, że achtunga HE0008 nie ma co porównywać z tymi dwoma petardami dlatego nie rozumiem osób, które pisały o tym że FP3NEW jest głośniejsze od HE0008. Petarda ta dominuje na rynku, i jeśli będzie trzeba po raz kolejny udowodnię swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neodo przeprowadził fajny test, ale należy wspomnieć pokrótce od czego między innymi zależał ten wynik. Na filmiku widać trawę i śnieg, a to są śmiertelni wrogowie wszelakich petard. Sam dzisiaj się o tym przekonałem rzucając jednego Groma z Triplexa przed siebie w warstwę śniegu porównywalną jak na filmie, a drugiego kładąc na odśnieżonej powierzchni. Huk jakby strzeliły dwie różne petardy. FP3NEW stykał się sporą powierzchnią z trawą która dobrze tłumi huk, nie wspominając już o śniegu. Achtung był postawiony pionowo, a z trawą i śniegiem stykał się jedynie cementową zatyczką. Ładunek hukowy był umieszczony ponad śniegiem.

Nie twierdzę że achtungi z Hestii są słabsze od FP3NEW, ale jedynie wspominam o szczegółach które tylko na pozór nie mają wpływu na słyszalny huk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak velibrum
fp3 zostało rzucone, a że jest ona mniejszych rozmiarów niemal cała była zakopana w śniegu i trawie
myślę, że to też ma jakiś wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze drodzy użytkownicy. Odśnieżę wjazd, prysknę sprayem na bruk, żeby petardy znajdowały się dokładnie w tym samym miejscu po ustawieniu, postawię je pionowo, kamerę postawię na statywie, żeby było bez większych odległości, czy bliższej odległości, nie odezwę się słowem aby nie zagłuszyć huku, postaram się wyłapać moment w którym nie będzie szumów i jeżdżących samochodów, i przeprowadzę ponowny test. Proszę o cierpliwość. Po prostu potwierdzę to co mówię.
Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze dobrze, juz się tak nie podniecaj, zwrócilismy uwagę tylko na fakty, które mają znaczenie nie duże, ale jakieś mają
po to jest forum :roll:
ale ogólnie za filmik jestem wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że najbardziej sprawiedliwym testem będzie takie coś :
Postawić coś o wysokości 1m , a na tym płaską deskę(na desce oczywiście petardę , a po każdym wybuchu przetrzeć powierzchnie wilgotną ścierką w celu usunięcia zabrudzeń i odczekać , aż wyschnie).
Kamerę i dyktafon ustawić na tym samym poziomie co petarda w odległości około 100m(z bliska 3 wyniki będą identyczne).
Dokonać analizy dźwięku w jakimś programie.
Byłoby to najbardziej obiektywne i rozwiałoby wszelkie wątpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie co tu się kłócić... Przecież każdy wie, że achtung hestii to najmocniejsza petarda...
Miałem FP3 new i HE0208, odpaliłem w tym samym miejscu, na betonie bez śniegu i co? FP3 bardzo ładnie uderzyła ale ona ma huk taki "badziewiasty" :/ (coś jak w piratkach tylko o wieeeeeeeeeeeeele głośniejszy). Po chwili odpaliłem HE0208. Tutaj już czułem ten bas, falę itp. walnęło jak z armaty... Achtung położył FP3 na kolana ;)
O HE0008 już nie wspomnę ;) (po niej dopiero się działo :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Czytajcie!!!
Chodzi o to, że niektórzy kupując Achtungi Hestii dostali nowe, zmienione, osłabione przez debli z UE wersje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czytając wasze wypowiedzi zmusiłem się aby kupić sobie kilka "bomb" na sylwestra.
Zrobiłem tak dziś...Kupiłem FP3 Fenix czyli te NEW...Wybuch zpowodował 50 cm grzyb nad ziemią...ładnie dają czadu.
Następnie kupiłem 2 paczki po 6 szt. Achtung Hestii...oznaczenie HE 0208.
A na końcu kupiłem 5 Achtung`ów Hestii tych największych z oznaczeniami Petarda -PN- C -86061- III. Instrukcja zaczyna się napisem " PETARDA PROFESJONALNA"...Nietestowałem jeszcze czy dokonałem dobrego wyboru sami pewnie dobrze wiecie. :twisted:
Mam małe pytanko czy te największe Achtungi to są te, które opisujecie za najleprze na rynku co dają wielkiego "grzyba" na ziemi ? Aha zapomniałem dodać że grubość ścianki w największym wynosi 5mm jesli się niemyle mierzyłem linijką :P... Pozdro i dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z takim pytaniem czy te wszystkie fp3 to nie jeden pieron?
oprócz small
ja kupiłem w hurt. jorga fp3 nie patrzyłem zbytnio czy to fp3 new czy old, czy kich...a wydaje mi się, ze mam te zwykłe
więc to nie to samo wszystko :)?
huk porównywalny do małego achtunga, bez basu charakterystycznego dla achtungów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freemen90 achtung he0008 z napisem petarda profesjonalna to właśnie te najgłośniejsze achtungi!!! Ale nie wszystkie takie sa;/ Powiedz gdzie je dostałeś? Tyle czasu uganiam się za nimi i nigdzie nie moge ich dostac:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...Znam faceta, który ma mały sklep umnie na targu i tylko przez 2 dni na sylwestra sprzedaje fajerwerki pogadałem z nim, czy niema czasami tych największych achtungów z Hestii bo średnie miał...POszperał i znalazł 8 szt. dobrze przykrytych pod towarem...ALEŻ ! Pytam się czemu tego więcej ni ma ?.Powiedział że to od kolegi sobie załatwił i nieidzie ich nigdzie indziej dostać...przykro mi ale On też mi mówił że szukał ale niema juz tego...Więc musimy się zadowolić Średnimi Hetiami...Miał Achtungi z Komety ale sam przyznał że to jest szmelc a ja mu potwierdziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite grzmotnięcie - HE0008. Jeżeli ktoś ma możliwość zakupu to tylko brać !!!.
Ale niestety na 12 sztuk, aż 3 nie wypaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i tak lepsze petardy robi firma jorge i istnieją też dużo lepsze petardy od achtungów



No i właśnie tutaj pokazałeś jak się "znasz" na fajerwerkach. Mogę się założyć, że napisałeś tak na podstawie internetu itp. Na pewno nawet nie trzymałeś achtungów hestii w dłoni. :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który achtung lepszy HE0008 czy HE0208??


W tym roku jakoś nie widziałem różnicy pomiędzy nimi. Miałem tylko 3 sztuki HE0008 i 24 sztuki HE0208. Achtung duży walił trochę lepiej od HE0208, chociaż te małe achtungi czasami były nawet głośniejsze... Ogólnie rzecz biorąc- Potężny huk, nie spotykany w innych petardach.... Tylko brać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Achtung HE0208 z Hesti jest bardziej głośny od FP6 i FP8 z jorge??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achtung to najgłośniejsza petarda jakom słyszałem.


Adrianek po 1. Ty nie słyszałeś HE0008 tylko HE0208:)
po 2. HE0008 Ma podobny huk do HE0208 Co mnie zdziwiło HE0208 rzadko ale jednak Wygrywał ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...