Skocz do zawartości

JFS-1 Smoke Fountain


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

smokefountainsok5.th.jpg

Symbol: JFS-1
Nazwa: Smoke Fountain
Opis: kolorowe fontanny dymne 5szt. (czerwony, żółty, niebieski, zielony, pomarańczowy)
Zdjęcie: http://www.jorge.com.pl/produkty_fa/221.jpg
Cena hurtowa: 16,00 zł
Cena detaliczna: 22,00 zł

Kupiłem komplet 5szt. w stosunkowo niewielkiej cenie. Tylko 6zł drożej niż po hurcie. Wcześniej miałem jedną zieloną. Ta fontanna jest gwiazdą wszelkich protestów, strajków i zadym pomeczowych. Widziałem czerwoną Smoke Fountain od Jorge w "Wiadomościach" na TVP1. Było nawet specjalne przybliżenie na ten artykuł. O ile dobrze pamiętam, był to reportaż ze strajku odnośnie emerytur pomostowych.

Odpalałem niegdyś wcześniej. Efektem jest dym w intensywnym kolorze. Wylatuje z fontanny ruchem wirowym przypominającym nieco tornado. Sprzęt godny polecenia. Możliwe, że po Sylwku zamieszczę film, ale nie pytajcie się o niego na razie.

Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, żeby odpalać to w nocy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się takie coś zrobić z mieszaniny saletry barwników i jeszcze paru składników...gdzieś widziałem jakąś instrukcje ;P sam się z takie rzeczy nie biorę ale jak by ktos chciał to szukać na necie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym się bardziej postarał i jeszcze wiedział jak zrobić kolorową myśle że dużo gorzej by mi nie wyszło. Ale czasami można zadać sobie pytanie po co, jak można iść na łatwizne i kupić to :lol:
Szczerze mówiąc za 22 zł bym chyba tego nie kupił, jak mówiłem troche gorsze i białe moge sam sobie zrobić, za 16 zł to jeszcze jeszcze. Na mecze takie dymne to są raczej za słabe, tam to są takie puszki duże co 5 min się dymią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fontanny mają bardzo gęsty dym i intensywny kolor , dzięki czemu mogą sie przydać w wielu sytuacjach(chodźby do kawału).
Trochę drogi produkt , lecz wart swojej ceny , ponieważ nic podobnego(oraz lepszego) chyba nie znajdziemy w takiej cenie.
Przydałby się filmik w pomieszczeniu pół-otwartym , wtedy opinia mogłaby być bardziej obiektywna.
8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 takie - niebieską i czerwoną
bardzo fajny gęsty dym
u mnie kupiłem za...5 zł sztuka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1

Mi się te fontanny bardzo spodobały, lubię się bawić w robienie samemu ale to tylko biały dom bo barwników nie dodaje. Za 16 zł mamy 5 sztuk to wychodzi 3,2 zł za jedną. Zamówiłem 2 opakowania jak będę sobie je odpalał po świętach to nakręcę film wszystkich i wrzucę na YT. Co do filmów które dał mpiwowski nie wiem czy to na pewno to fontanny bo z daleka to nie podobne ale może dlatego że wysoka trawa. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ktoś lubi takie efekty to będzie dla niego dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1

Na twoim filmie ta fontanna jest do d**y :neutral: Całkiem inaczej niż z tego pierwszego, ja wrzucę 30 grudnia film wszystkich 5 kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Powiem tak. Ta swieca dymna jest bardzo ''awaryjna''. Mialem takie przypadki, ze na 10szt, 3-4 nie zadzialaly jak trzeba. Albo mialem pecha i akurat trafilem na jakies trefne albo to taka przypadlosc tego produkut.
Mimo wszystko fajna ''zabawka dymna'' do zabawy w ciagu dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Miałem w zeszłym roku kolor zielony i żółty. Jak na ten budżet są bardzo mocne i dają gęsty dym. Zapach dymu nie jest mocno odurzający. Mogę polecić. Choć w tym roku będę testował małe świece dymne od Triplexa i zobaczymy, które lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ode mnie film w 4k z 2022 roku  JFS-1 White

Jak dla mnie ten dym jest bardzo słaby, zdjęcie i film poniżej:
20220123_160329.thumb.jpg.827076d36f03ab8f6cc866027ec05bfd.jpg

20220123_160343.jpg.bd3107a5204c49985ebd2b456d07a049.jpg

 

Edytowane przez Moloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...