Skocz do zawartości
  • 0

Zacina się komputer.


marcin1197

Pytanie

Mam problem.Wczoraj kupiłem nową karte graf.Jest to palit 9600 GT 512mb.Odinstalowałem stare sterowniki i zainstalowałem nowe.Po kilku minutach grania komputer się zawiesił (musiałem zrestartować) i tak za każdym kolejnym razem.Pomyślałem,że to może coś z tymi starymi sterownikami więc zrobiłem formata.Zainstalowałem wszystko,wszedłem w grę i znowu to samo.Nie wiem co jest?!Temperatura karty w idle to jakieś 37* a w stresie myślę,że nie przekracza 45*.Procesor koło 40*Dodam,że grałem w COD4 i COD:WAW.
Reszta kompa:
AMD Athlon 64 X2 5000+BOX | Foxconn A690GM2MA-8KRS2HDDR2 | 2x1GB 667MHz Kingston | GeForce 9600GT Palit 512MB | Chieftec 450W 120mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie skokowo.Gra chodzi płynnie.W pewnym momencie po prostu zatrzymuje się i pomaga tylko restart komputera.Jak klikam na myszke to jest raz dźwięk z tego głośniczka w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli chodzi ci tak skokowo to jest to związane ze sterownikami. Hmm może ściągnij najnowsze

Nie ma to jak dokładna wiedza informatyczna :mrgreen:

Po prostu zainstaluj od nowa system.
Polecam Ci Windows XP SP2 - dobry i szybki.
Sama instalacja sterowników mała daję.
Jak wymieniasz jakikolwiek komponent w komputerze , to bez reinstalki widny się nie obejdzie.
Na pewno pomoże :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FM bez urazy ale gówno prawda :lol::lol::lol::lol: pierdzielisz same głupoty ;) ja wymieniałem kartę graficzną nividii i wcale nie musiałem przeinstalowywać systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
FM bez urazy ale gówno prawda :lol::lol::lol::lol: pierdzielisz same głupoty ;) ja wymieniałem kartę graficzną nividii i wcale nie musiałem przeinstalowywać systemu


Z doświadczenia z komputerami wynika , że każdy komputer lubi robić psikusy na swój sposób.
Każdy jest zasyfiony w inny sposób i ma zainstalowane inne aplikacje.
Więc panie informatyk jestem gotów założyć się , że reinstalka pomoże.
Jeśli nie to wina karty , ale to raczej wina systemu. , bo gdyby się karta przegrzewała , bądź była uszkodzona - widac by było artefakty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ludzie czytać!! Pisałem,że robiłem formata i nic nie pomogło...
ZIP mi pisał,że może zasilacz słaby...?


Zasilacz na pewno nie , ponieważ komputer by się restartował(doświadczenia).
Jeśli się wiesza , to wina windy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem podobny problem. Kiedy grałem to gra się zawieszała tylko że u mnie grafa całkowicie się wyłączała <po chwili od zacięcia wyłączał się monitor i nie można było go włączyć pomagał tylko restart>. Próbowałem innych sterowników i nic więc postanowiłem pokombinować z rozdzielczością gry i pomogło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja bym proponował jeszcze sprawdzić czy grafa i RAMy dobrze "siedzą" w gniazdach


Zrób to, sprawdź sterowniki albo ściągnij najnowsze DO TEJ karty albo reinstal systemu i gra. Jeżeli nie zadziała to może jakaś wada karty.


PS: wszyscy się wymądrzacie kto się zna na kompach a to taka błahostka:D prosty problem - prosta odpowiedz...posprawdzaj na 100% i już :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja zapytam inaczej w jakiej grze jak grasz komp łapie zwiechy ????


Niech zgadne PES 5 :?: :?:


We wszystkich grach , tak dla Twojej wiadomości.
cos się gryzie z DX i sterami od grafy.
Ja proponuję zainstalować samego windowsa , sterowniki od płyty głównej i od grafy i do tego gre.
Jeśli się nie będzie zacinało(Dysk całkowicie sformatuj , jeśli masz ważne pliki nagraj na płyte , lub zrzuć na dysk kolegi) , to instaluj kolejne aplikacje i po każdej uruchamiaj gre , aż znajdziesz winowajce.
Mnie się kiedyś działo coś podobnego od gg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zasilacz napewno nie chieftec 450w utrzyma nawet 4850 radeona i 8800,
sprawdz gpu-z czy masz dobrze karte podpieta i czy nie przelaczylo Ci sie moze na pci x1
mozliwe jest to ze pamiec ram na karcie przegrzewa sie, a zadnym programem tego nie sprawdzisz bo czujnik masz na gpu najczesciej


Jak juz wszystko srpawdzales to karta jest zj***na i wolaj o nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jakby był problem z pamięcią RAM to zaczęło by pikać. Może to wina złego doboru komponentów. Albo ta grafa nie pracuje pod tą płytą główną hmm :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jakby był problem z pamięcią RAM to zaczęło by pikać. Może to wina złego doboru komponentów. Albo ta grafa nie pracuje pod tą płytą główną hmm :?:


Nie koniecznie, ostatnio na praktykach mieliśmy taki przypadek że po złożeniu kompa odpaliłem go, zainstalowałem system, po instalacji sterowników reset i tu się zaczęły schody- komp już się nie chciał włączyć po kilku resetach i poszarpaniu kabli uruchomił się skręciłem obudowę i podczas instalacji reszty oprogramowania właśnie się zaciął i nic nie dało się zrobić nawet mysz się nie poruszała po ekranie problemem okazała się wadliwa pamięć była nie dokładnie dociśnięta, wystarczyło ją delikatnie docisnąć i wszystko działało normalnie. Dodam że i tak wymieniliśmy tą pamięć na nową tak na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mi kiedys komputer sie wylaczal gdy zaczynala sie wieksza akcja w cod4, ale wtedy to byl problem odskoczenia zapiec wentylatorow na radiatorze i poprostu sie przegrzewal,

Ja jeszcze bym Ci zaproponowal poodlaczac wszystko i od nowa popodlaczac,
a gdy nie grasz w gry to tez tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To mój pierwszy post na tym forum wiec chciałbym się przywitać.

A co do komputera to może być wiele przyczyn takiego zachowania, przegrzewanie się karty, uszkodzone pamięci ram, lub po prostu twój XP nie "polubił" nowych sterowników.

Czasami tak jest gdy sterownik jest w wersji beta czyli takiej niby ukończonej ale nie do końca(to tak jak vi$ta nowsza lecz gorsza :lol:) spróbuj zainstalować starszy ster, i zobacz czy problem zniknie.

A jeśli nadal będzie występował to może być wina wady karty graf. , systemu lub ram'u. Może tez być wina przegrzewania się karty czyli musisz zainwestować w chłodzenie ciekłym azotem :D (zainstaluj dodatkowy wiatrak )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Polecam odinstalować sterowniki od karty graficznej i zapuścić Driver Cleaner
i wyczyści ci wszystkie pozostałości po sterownikach bo odinstalowanie nie usuwa wszystkiego i później zainstalować najnowsze ForceWare ;) tzn sterowniki

2.Zainstaluj Everesta i zobacz jakie masz temperatury jak będzie powyżej 70-80stopni to albo zwiększ obroty wentylatora albo wymień chłodzenie polecam założyć
Arctic Cooling Accelero S2 + jakiś cichy wentylator 120mm np. Arctic Cooling AF12025 PWM

3.Jak to nie pomoże to format i na nowo Xp'eka/Viste zainstalować i powinno pomóc

4.Wydaje mi się ze mogłeś nie podłączyć dodatkowego zasilania do karty graficznej
bo płyta główna jak się nie mylę może do 100W przesłać a GeForce 9600GT więcej pobiera prądu i trzeba podłączyć dodatkowe zasilanie w zestawie masz kabel ;)
W Windowsie wszystko gra bo mało karta pobiera prądu w trybie 2D a jak włączasz grę i karcie brakuje prądu i dlatego komputer się zawiesza i trzeba reset
Podłącz dodatkowe zasilanie jak tego nie zrobiłeś i powinno wszystko grać

A jak to nic nie pomorze i dalej będzie się zawieszał itp to daj do serwisu

Linki

http://www.nvidia.pl/object/winxp_180.48_whql_pl.html
http://www.programosy.pl/program,driver-cleaner.html
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...ition+4.50.1330
http://www.cooling.pl/arctic-cooling-af120...odukt,2133.html
http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accel...odukt,2130.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kilka poprawek:
1PObierz najnowsze tylko ze nie pobieraj wersji beta ! zassij z tego linku pierwszego kolegi czyli tego: ZASYSAJ co do clearnera się zgodzę lecz przy dobrze przeprowadzonej de instalacji powinno usnąć wszystko z katalogu sterownika i wpisów w rejestrze lecz clearnera zapuścić nie zaszkodzi (wiadomo jak m$ potrafi utrudnić życie)

2. Kolega podał ze temp w normie :D

3.Format to droga ostateczna ewentualnie droga lamerów. Najpierw sprawdź sobie programem pamięć (Memtest TUTAJ DO ŚCIĄGNIĘCIA ) zobacz czy karta dobrze trzyma się w "gniazdku"


4. tutaj się zgodzę w 100%

5 tutaj tez 100% racji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeinstalowanie sterów nie pomogło...Do tego po 10 sekundach grania doszedł blue screen...
Może to jednak ten zasilacz...?Jak bym miał pożyczyć od kogoś lepszy to bym zobaczył,ale nikt raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Może to jednak ten zasilacz...?Jak bym miał pożyczyć od kogoś lepszy to bym zobaczył,ale nikt raczej nie ma.

o.0
Dopiero teraz popatrzyłem na zasilke 450w człowieku sama ta karta graficzna ma zalecane 500 a o innych podzespołach nie wspomnę polecam ten OCZ 600w Miale go wcześniej na 9600 tylko z bfg a ona jest z deka bardziej wymagająca i prądożerna jak cholera :D DROGI ALE ZA JAKOŚĆ TRZEBA PŁACIĆ SPÓJRZ SOBIE NA KOMENTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

450 w zupelnosci wystarczy tymbardziej jest to firmowy zasilacz sam go posiadam oraz mam tą kartę i wszystko chodzi elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...