Skocz do zawartości
  • 0

Czy poleci prosto?


Macio1994

Pytanie

Witam mam mały problem koledzy a mianowicie kupiłem wczoraj zestaw rakiet Voo Doo
i z dwóch odpadły mi czubki i mam pytanie czy jak ją odpale to czy nie poleci krzywo lub w ogóle nie poleci? :?:
:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

to przyklej ten czubek i będzie po problemie. Ja bym nie puszczał bez :mrgreen: takie moje zdanie, zawsze wolę być jak najbardziej zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak naprawde czubek nie ma nic do rzeczy, on jest po prostu bajerem żeby to wyglądało jak rakieta, a nie takie płaskie. Czub, albo jego brak nie wpływa na to czy rakieta poleci prosto czy nie, a to że może rakieta w ogóle nie polecieć jest niemożliwe ;)
PS. Ja puściłem rakietę Apollo (czyli tą duużą) w paczce czubek sie ułamał i nie panikowałem bo pięknie poleciała ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W 100% zgadzam się z Kamilem to taki pic na wodę. To czy rakieta poleci prosto to zależy od statecznika (kijka) tak że nie ma obawy. Nie musisz nawet tego przyklejać. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie pic na wodę :???: nie wiecie nawet co gadacie. W mniejszych nie ma czubka w większych jest bo w większych gdyby nie było czubka było by to bardziej niebezpieczne.

PS: Czubek jest po to by lepiej rakieta cięła powietrze a bez niego spotka większy opór i może bardziej skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mpiwowski ja robie rakiety i silniki rakietowe i powiem ci że zrobiłem rakietę bez czubka poleciała (1.2”)prosto więc powiem ci że pitolisz i tyle czubek jest po to żeby był bo jak wygląda rakieta bez czubka szczególnie taka duża ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najczęściej nieudane loty rakiety (czyt. rakieta uderza w ziemię) są spowodowane przez połamany, za krótki kijek. Naprawde nie spotkałem się jeszcze z czymś takim żeby rakieta źle poleciała ponieważ nie miała czuba. Powtórzę:

PS. Ja puściłem rakietę Apollo (czyli tą duużą) w paczce czubek sie ułamał i nie panikowałem bo pięknie poleciała ;]

Nie sądze żeby rakieta zmieniła bardzo swój lot w przypadku wiatru.
Ale skoro chcesz być przezorny to nawet możesz taśmą jakoś skleić ten czub, bo kropelką to ta sztuka może Ci nie wyjść :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te wasze ,, czubki " to się fachowo nazywa Głowica :???:

A głowica jest po to by rakieta łatwiej pokonywała opór powietrza .

Więc jak się zniszczy to nic się nie stanie .

Patyk odpowiada za kierunek lotu , a koprus (plastyk [ środek rakiety ] ) za to czy w ogóle
rakieta poleci bo jest tam silnik rakiety i czy się ładnie rozpryśnie ( są tam gwiazdki i proch miotający ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tele nie wprowadzaj ludzi w błąd ładunek miotający masz w szelkach/wyrzutniach a w rakietach masz paliwo stałe w postaci najczęściej prasowanego pcz a w korpusie ładunek rozrywający i burst. Co do czubka ma on znikomy wpływ na tor lotu rakiety i jego brak nie dyskwalifikuje produktu. Najważniejsze jest to aby paliwo w silniku było suche i nie narażone wcześniej na niskie temperatury i wilgoć, co negatywnie wpływa na jego właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie ma potrzeby tego przylepiac ! poniewaz da sie za duzo tasmy albo kleju i rakieta bedzie zle wywarzona i dopiero moze miec inny kierunek lotu, w kazdym razie to nie jest duza rakieta wiec nie potrzebuje głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, jeśli chcecie dyskutować na temat różnic pomiędzy rakietami i Circoblitzami, zróbcie sobie oddzielny temat, a nie piszecie o tym w temacie niezwiązanym z tą sprawą.

Od siebie dodam, że moim zdaniem nie ma potrzeby przyklejania czubka, ale dla wszelkiego bezpieczeństwa można to zrobić. W stabilnym locie najważniejszy jest kijek - i on ma być "nietknięty" i musi zostać umieszczony w specjalnej rurce. Czubek dodaje tylko aerodynamicznego kształtu, dzięki czemu rakieta ma ułatwiony lot w powietrzu i zmniejsza się siła tarcia rakiety o powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla bezpieczeństa niech będzie czubek.
Rakieta musi miec opływowy kształt i to właśnie zapewnia jej ten czubek.
Dla testu możesz jedną puścić bez i napisać swoje spostrzeżenia , ale lepiej kupić SuperGlue za 1.30zł , a czubek nie odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już wiele razy puszczałem rakiety bez czubka i nigdy nic się nie stało...czubek nadaje jedynie opływowego kształtu, aby rakieta miała łatwiejszy lot. Możesz spokojnie puszczać bez czubka...napewno poleci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...