Skocz do zawartości
  • 0

JW56 czy JW59


FireMan

Która wyrzutnia jest lepsza ???  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • JW59
      14
    • JW56
      15


Pytanie

Pomocy raczej nie szukam , ale to pytanie od dłuższego czasu krąży po forum i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi !!!
Zrobie ankiete i dam film JW59 kręcony na zoomie , oraz JW56 i JW59 w wykonaniu mpiego i jorge.
To , która wyrzutnia podoba sie bardziej zależy raczej od gustu , lecz tłumaczenie , że efekt sięga samej ziemi jest beznadziejne.
Co z tego , że efekt jest fajny , jak nawet nikt go niezauważy , dlatego JW56 odpada.
JW59 robi tyle huku , zamieszania , że każdy widzi , że to właśnie wy odpalaliście tą wyrzutnie !!!
A dla porównania filmy:

JW56 :

- mpiwowski
http://www.youtube.com/watch?v=tp4x-vtwGhI - jorge

JW59 :
http://pl.youtube.com/watch?v=DuWt6EWiSD4 -mojego autorstwa
-mpiwowskiego
http://www.youtube.com/watch?v=kzqmdQiv-V8 -jorge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Felix

No dobra, mi się JW59 podoba chciałem sobie w tym roku kupić Thunder Rain (dużego) bo efekt crackingu jest dla mnie ok. A ona strzela po klika strzałów razem i jest kątowa dzięki czemu efekt na niebie jest bardziej rozłożysty i mi się podoba. Z filmu (twojego) bardziej podoba mi się JW59 ale JW56 (film) mpiwowskiego też jest ciekawy i wyrzutnia jest ok. Ponieważ wydaję tyle ile wydaję w tym roku postanowiłem zakupić obie jedynie w ten sposób się przekonam która jest fajniejsza. JW59 mi się podoba jak już pisałem i jestem zupełnie za, a JW56 kupuję po to żeby dowiedzieć się jaki będzie efekt i mam nadzieję że mi się spodoba bo efekt również ma dużą rozpiętość i mam nadzieję że jest tak jak mówi mpiwowski że prawie opada do ziemi. I mam pewną uwagę do twojej ankiety czemu nie ma opcji
JW56 i JW59 ? Ja bym na nią oddał głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
lecz tłumaczenie , że efekt sięga samej ziemi jest beznadziejne.


Wiesz co nie byleś u mnie. Nie oglądałeś jej na żywo to nie wiesz. Efekt opadał do samej ziemi praktycznie. Jak podchodziłem po niej odpalać kolejną wyrzutnię to się na Ziemi jeszcze iskrzyło :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam podobny dylemat.
Dlatego chciałem się zapytać Was, która robi więcej huku ? lub która robi większe wrażenie na widzach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JW56 ma nudny efekt , za to JW59 niesamowity cracling i nic oprócz achillesa jej nie przebije !!!
Cracling robi niesamowite wrażenie , a efekt widać w dużej odległości.
racling jest tak gęsty , że ciąć go można nożem dosłownie , a huku co nie miara.
Za każdym razem gdybym miał do wyboru te dwie , wybrałbym JW59 , która jest jedną z najlepszych wyrzuni Jorge i oceniam ją 10+++/10 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fm nie oceniaj wyrzutni po filmie. Trzeba zobaczyć obie na żywo. I sobie porównać. Ja też myślałem, że JW56 będzie słaba na żywo, ale dobrze, że ją zakupiłem i teraz zawsze będzie w moim stuffie bo jest po prostu ekstra :wink: JW59 nie była wcale tak efektowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No z filmów widać że JW56 ma większe rozpryski ale mało ramion mają te palmy i takie niesymetryczne niektóre :(
Faktycznie trzeba pomyśleć o zakupie obu.
Mpiwowski jak nie mamy oceniać po filmie to po co te filmy wszystkie ? Musimy się sugerować filmami to jedyne co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie myślenie jak średniowieczny chłop który myśli że za jego wioską jest już koniec świata jest błędne. Miałeś JW59 i achillesa i już uważasz że to są najlepsze na świecie wyrzutnie. Mówisz tak chyba dlatego że nie widziałeś innych. Ja byłem na wielu pokazach, widziałem dużo wyrzutni i miałem okazję porównać i JW56 i JW59 i zdecydowanie lepsza jest JW56.
Jest kolorowo, efekty długo zostają na niebie. Po prostu super. JW59 to pierd pierd i koniec. Efektem nie można się nacieszyć bo tak szybko znika.
Zdecydowanie lepsza jest JW56.

Jak nie chcecie sugerować się tylko filmami to sugerujcie się opiniami osób które widziały obie!

PS: Co to za ankieta, jak pytający sugeruje już odpowiedzi :lol: To jak wybory na Białorusi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JW59 jest nudna, ale robi zamieszanie - to fakt.
JW56 ma dużo ładniejsze efekty, ale słaby finał.

Wybrałbym JW56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Takie myślenie jak średniowieczny chłop który myśli że za jego wioską jest już koniec świata jest błędne. Miałeś JW59 i achillesa i już uważasz że to są najlepsze na świecie wyrzutnie. Mówisz tak chyba dlatego że nie widziałeś innych. Ja byłem na wielu pokazach, widziałem dużo wyrzutni i miałem okazję porównać i JW56 i JW59 i zdecydowanie lepsza jest JW56.
Jest kolorowo, efekty długo zostają na niebie. Po prostu super. JW59 to pierd pierd i koniec. Efektem nie można się nacieszyć bo tak szybko znika.
Zdecydowanie lepsza jest JW56.

Jak nie chcecie sugerować się tylko filmami to sugerujcie się opiniami osób które widziały obie!


Zaś ty mówisz jak średniowieczna baba - poza własną kuchnia mało widziała i robiła.
Mówiąc , że ty byłeś na wielu pokazach na myśli masz artykuły profesjonalne.
Słuchając swojego Guru , sytuacja wygląda jak z Łukaszenką - nikt nic nie wie i sugerują sie opinią jednej osoby , która nie zawsze jest taka jak innych.
Może i efekt jesty chwile dłużej na niebie , ale weź pod uwagę jedną sytuacje :
Na jednym duży placu strzela kilkanaście osób , jedni maja lepsze wyrzutnie, inni gorsze.
Waląc JW56 , słyszymy trochę huku , rzucamy okiem , po czym wracamy do dalszego strzelania.
Gdy słyszymy huk , widzimy błysk i czujemy to zamieszanie jakie wywołuję JW59 , po prostu przez chwilę nie można oderwać od niej wzroku , brakuję tchu , a uszy chcą dosłownie wyp******** , wrażenia pozostają na długo.

Co do pokazów , nie suerują się fajerwerkami profesjonalnymi , a mając te 2 wyrzutnie , już wiem co jest naprawdę dobre.

PS
Forumowicze sugerują się tak naprawdę opinią jednej osoby , która miała te 2 wyrzutnie(bo inni nawet jednej z nich nie mieli) i nie zawsze to idzie w parze z ich własnymi poglądami.
To co jednemu sie podoba , nie znaczy , że innego też zachwyci.
Jestem gotów sie założyć , że widząc obydwie na żywo 90% osób wybrałoby JW59 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fm na pokazach strzelają też amatorskimi takimi jak JW56 i JW59 a nie samymi profi. Taka mała uwaga :grin:

PS: FM z ocenianiem JW56 się wstrzymaj. Zobacz JW56 i JW59 na żywo i później mów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pokazy dzisiaj przynajmniej w tym regionie w którym ja je oglądam składają się w 75 % z baterii takich jak np JW56 czy JW59. Wiem co oglądam.
Z tym guru też nie wiem o czym mówisz. Pewnie chodziło Ci o Mpiwowskiego, ale ja nie muszę postępować tak jak on, bo miałem porównanie obu wyrzutni i to jest moja ocena. A nawet jakbym nie widział to bardziej obiektywna będzie ocena osoby która widziała 2 wyrzutnie, a nie tylko jedną.

Na placu o którym mówisz sytuacja wyglądałaby tak:
Ktoś strzela JW59 nikt nawet nie zauważy efektu tak szybko minie, a o północy jest tyle huku i błysku że nie do odróżnienia jest źródło tego zamieszania.

Ktoś strzela JW56 i ludzie to widzą, można zauważyć te efekty. Uwierz, ta kątówka też robi dużo zamieszania i jakbyś ją zobaczył na żywo to zmieniłbyś zdanie.

Spekulowanie co by zrobili ludzie, podczas gdy nie widziało się efekt tylko jednej wyrzutni jest bezsensu, bo sam nie wiesz jaka byłaby twoja ocena.

Zapytaj się osoby która robi pokazy i ma do wyboru te 2 wyrzutnie to ta osoba odpowie że lepsza jest JW56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale macie problem... oby dwie wyrzutnie są niezłe. Wiadomo, że jednemu bardziej spodoba się JW56 a drugiemu JW59. Ale proszę nie wmawiajcie komuś na siłę, że coś jest lepsze a coś gorsze.Każdy ma prawo do swojego zdania. Kwestia gustu i nie ma co się sprzeczać w tak błahej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale macie problem... oby dwie wyrzutnie są niezłe. Wiadomo, że jednemu bardziej spodoba się JW56 a drugiemu JW59. Ale proszę nie wmawiajcie komuś na siłę, że coś jest lepsze a coś gorsze.Każdy ma prawo do swojego zdania. Kwestia gustu i nie ma co się sprzeczać w tak błahej sprawie.


I ktoś to wreszcie porządnie podsumował.
Obydwie wyrzutnie są świetne , a która lepsza to już kwestia gustu.
Jak się wqrze to kupie obydwie(na JW56 to pewie strata kasy będzie) i dowiem się czegoś co dla mnie jest oczywiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz co FM? dziwny jesteś pytasz się co jest lepsze a w każdym kolejnym poście mówisz (właściwie tak jak połowa postów na forum) że JW59 jest najzajebistsza itd. do usioru. Jak rok temu miałeś jw59 to teraz kupujesz jw56 proste? ja osobiście wole odkrywać nowe horyzonty a nie w kółko macieju to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FM zna się trochę na tym :) wie co jest dobre i sprawdzone a co nie. Jak wolisz odkrywać "nowe horyzonty" to go nie słuchaj i uprzyj się na swoim. Zobaczysz jak przy odpalaniu będzie "ZONK" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
FM zna się trochę na tym :) wie co jest dobre i sprawdzone a co nie. Jak wolisz odkrywać "nowe horyzonty" to go nie słuchaj i uprzyj się na swoim. Zobaczysz jak przy odpalaniu będzie "ZONK" :D


Hmm obie wyrzutnie są sprawdzone więc nie koniecznie tamta jest kotem w worku...Osobiście nie widziałem tych wyrzutni na żywo, ale sądząc po filmach JW56 jest lepsza, ale mogę sie mylic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowanie JW56 jeśli mamy być obiektywni. Jeśli natomiast ktoś uwielbia crackling to niech bierze JW59 kwestia własnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałem obie. JW 56 podoba mi się bardziej. Komety bardzo ładne i długie. Z kolei cracking dla mnie jest zbyt monotonny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...