Skocz do zawartości

PyroMachina 2009 (Kraków) - IMPREZA ODWOŁANA


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

PyroMachina 2009 - II Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych - Kraków[iMPREZA ODWOŁANA]
--------------------------------------------------------------------------------------
Info:

PyroMachina – Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych jest wyjątkowym projektem interdyscyplinarnym, którego program obejmuje różne dziedziny sztuki operującej ogniem jako tworzywem, począwszy od dużych widowisk pirotechnicznych, poprzez teatr ognia integrujący w sobie teatr ruchu oraz taniec z ogniem, wywodzący się z tradycyjnych obrzędów, performance oraz instalacje pirotechniczne, w których wybrzmiewają echa rzeźb plenerowych Władysława Hasiora.

PyroMachina tworzy nową jakość w sztuce widowiskowej. Na świecie istnieje wiele festiwali poświęconych tematyce ognia, często bardzo uznanych i posiadających wieloletnią historię, jednakże żaden z nich nie prezentuje w jednym czasie i miejscu tak szerokiego spektrum działań związanych ze sztuką ognia.

Dzisiejsza technika pozwala na tworzenie gigantycznych wizualizacji ogniowych. Połączenie wymyślnych konstrukcji i mechanizmów z efektami pirotechnicznymi, instalacjami gazowymi, czy też machinami umożliwia tworzenie niezwykłych obrazów przestrzennych. Dzięki barwnym płomieniom, kaskadom iskier oraz rozżarzonym węglom stają się one ożywionymi rzeźbami.

Główną atrakcją PyroMachiny 2009 jest konkursowa prezentacja pięciu potężnych, dziesięciominutowych widowisk wyreżyserowanych przez zespoły z Rosji, Malty, Czech, Danii i Wielkiej Brytanii. Wszystkie zaproszone grupy to laureaci najbardziej prestiżowych konkursów pirotechnicznych na całym świecie. Zwycięzca, którego wyłoni jury złożone z wybitnych przedstawicieli świata sztuki oraz ekspertów pirotechnicznych, otrzyma statuetkę złotej PyroMachiny.

Kolejnym istotnym elementem programu jest prezentacja obrazów pirotechnicznych. Te wyjątkowe dzieła sztuki stworzone przy współpracy artystów i pirotechników widowiskowych będą ilustrowane kompozycjami muzycznymi.

Niezmiernie ważnym elementem Gali jest również performance oparty na syntezie stali i ognia. Ogromne machiny i instalacje, ożywione naturą płomienia to symbole PyroMachiny. Swoje dzieła zaprezentują znani artyści reprezentujący nurt performance’u ognia, teatry ognia oraz znakomici twórcy branży pirotechnicznej.

Swoje dokonania z wykorzystaniem różnego rodzaju pirotechniki filmowej i efektów specjalnych pokaże najznakomitsza polska grupa kaskaderska Stunt Team Poland pod kierownictwem Marka Sołka, który jako jedyny polski kaskader ma na swoim koncie występy w hollywoodzkich produkcjach oraz udział w ponad 200 produkcjach filmowych oraz ponad 500 projektach widowiskowych i teatralnych.

Pirotechnika specjalna i filmowa zdominowana zostanie w tym roku przez spektakularne pokazy grupy Flash Barrandow z Czech, która ma na swoim koncie efekty specjalne do wielu hollywoodzkich produkcji, w tym na przykład do ostatniego hitu kinowego Babylon A.D.

Dopełnieniem wymienionych prezentacji będą pokazy pirotechniki dziennej oraz pokazy tradycyjnej pirotechniki maltańskiej, tzw. ground fireworks.

Bardzo wysoki poziom prezentacji oraz mistrzowskie pokazy sztuki ognia wraz zastosowaniem spektakularnych form ekspresji widowiskowej są gwarancją doskonałego odbioru oraz wysokiej frekwencji na imprezie.

PyroMachina 2009 - II Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych odbędzie się na krakowskich Błoniach w dniach 1 i 2 sierpnia 2009 roku w godzinach wieczornych w formie imprezy otwartej. Wstęp wolny!

===========================================
Firmy, które będą robić pokazy konkursowe:

1. FireOne Malta z Malty
2. Phoenix Fireworks z Wielkiej Brytanii
3. KHAN z Rosji
4. Hendricx z Belgii
5. Flash Barrandov z Czech

6. Pokaz zakańczający PyroMachinę 2009 - wykonawca nieznany
===========================================
PROGRAM:

DZIEŃ I - 1 Sierpnia 2009 r. (Sobota)

12.00
Festyn rodzinny - koncerty oraz pokazy taneczne i akrobatyczne na scenie.
17.00
Oficjalne otwarcie II Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych PyroMachina 2009.
17.10
Show kaskaderskie - grupa Marka Sołka Stunt Team Poland.
17.30
Pokazy pirotechniki dziennej.
17.40
Pokazy akrobatyczne i taneczne na scenie w oprawie pirotechniki scenicznej.
18.00
Pokazy pirotechniki filmowej i efektów specjalnych Grupa Flash Barrandow SFX z Czech.
18.30
Próba bicie rekordu Polski w przejściu po rozżarzonych węglach.
19.00
Kula Śmierci - pokazy kaskaderskie Monte Perlina (USA) - dublera Arnolda Schwarzeneggera.
19.30
Prezentacje rzeźb i instalacji pirotechnicznych oraz kinetycznych
20.00
Koncert formacji Zgniatacz Dźwięków (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
20.30
Prezentacje machin pirotechnicznych.
21.00
Prezentacje teatrów ognia.
21.30
Pokaz tradycyjnych ogni maltańskich - dynamiczne mozaiki i kompozycje ogniowe z Malty.
21.45
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne.
21.50
1 pokaz konkursowy - grupa Phoenix Fireworks z Wielkiej Brytanii.
22.00
Przedstawienie uczestnika na duże widowisko pirotechniczne.
22.05
2 pokaz konkursowy - grupa KHAN z Rosji.
22.15
Przedstawienie uczestnika na duże widowisko pirotechniczne.
22.20
3 pokaz konkursowy - grupa Hendricx z Belgii.
22.30
Koncert formacji Zgniatacz Dźwięków (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
23.00
Zakończenie I dnia imprezy.

DZIEŃ II - 2 Sierpnia 2009 r. (Niedziela)

12.00
Festyn rodzinny - koncerty oraz pokazy taneczne i akrobatyczne na scenie.
17.00
Oficjalne otwarcie 2. dnia II Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych PyroMachina 2009.
17.10
Show kaskaderskie - grupa Marka Sołka Stunt Team Poland oraz Monte Perlin (USA).
17.30
Pokazy akrobatyczne z użyciem pirotechniki scenicznej (żywy ogień, konfetti, serpentyny).
18.00
Flying Men Show - próba bicia rekordu Polski w skoku z wysokości w wykonaniu Marka Sołka.
18.20
Pokazy akrobatyczne i taneczne na scenie w oprawie pirotechniki scenicznej.
18.50
Próba bicia rekordu Polski na najdłuższy skok na motocyklu.
19.10
Pokazy akrobatyczne i taneczne na scenie w oprawie pirotechniki scenicznej.
19.40
Burning Men Show - pokazy kaskadera Marka Sołka - płonąca postać.
20.00
Koncert Agressiva 69. (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
20.30
Widowisko teatralne w reżyserii Jerzego Zonia.
21.00
Prezentacja obrazów pirotechnicznych.
21.20
Prezentacje teatrów ognia.
21.45
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne.
21.50
1 pokaz konkursowy - grupa Flash Barrandov z Czech.
22.00
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne.
22.05
2 pokaz konkursowy - grupa Fire One Malta z Malty.
22.15
Koncert Agressiva 69. (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
22.40
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród uczestnikom.
22.55
Pokaz finałowy.
23.00
Zakończenie II Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych PyroMachina 2009.
===========================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpi weź nie rób sobie jaj z publiki, mogłeś nadmienić, że to Nostra wrzucił info, tylko w złym temacie :lol: , a i Wap nie miał nic przeciwko, jak napisałem że to cytat z forum.pirotechnika.one.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno napisałem do szefa nakai kiedy pojawią się tkz. mascletty czyli najgłośniejsze pokazy na świecie w programie Pyromachiny. I dostałem taką odpowiedź:
---------------------------
Witam.

Byłem w Hiszpanii i widziałem masklety.
Oczywiście w pierwszej edycji PyroMachiny nie udało się przeprowadzić
nawet 50% wszystkich
pomysłów, bo jak wiadomo są różne ograniczenia, niekoniecznie finansowe.
Prawdopodobnie w drugiej edycji też maskletów jeszcze nie będzie
i to nie z przyczyn finansowych ( bo masklety wcale nie są aż takie
drogie ), ale koncepcyjnych.
Może pojawią się w 2010.
---------------------------
Czyli już wiadomo mniej więcej wiadomo, że będzie 3 edycja festiwalu. To raczej było oczywiste :mrgreen: Miejmy tylko nadzieję, że w tej 3 edycji pojawią się już te najgłośniejsze na świecie pokazy - mascletty. Bo tego mi zabrakło :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpi widzę, że pierwsze koty za płoty... radzę Ci nawiązać dalszy kontakt, bo w Nakaji pracuja bardzo otwarci ludzie, a może uda Ci się dostać wejściówkę V.I.P. a właściwie jestem pewien, że Ci się to uda. A jak się dobrze dogadasz to kamerkę będziesz sobie mógł np. na zwyżce zamontować. Ja mam teraz inne zajęcia i moje kontakty z firmami piro nieco osłabły, ale stan konta mi to rekompensuje :)... A, że PyroMachina będzie imprezą cykliczną to wiadome było od dawna. Jak widzę, skorzytałeś z zaproszenia szefa do podsyłania pomysłów na przyszłoroczną edycję i dobrze.

[ Dodano: 2008-11-17, 23:21 ]
http://www.vimeo.com/1457249
http://www.vimeo.com/1463435
http://www.vimeo.com/1463213
Linki do najlepszych filmów w sieci z PM 2008 na prawdę dobra jakość. Jak miło powspominać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oj tam zaraz, że nie dałem ;) Napisałem w zapowiedziach. Najważniejsze jest to, że:

1. PyroMachina 2009 odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia 2009 na krakowskich Błoniach
2. W programie znalazło się 6 pokazów konkursowych (po 3 dziennie!)
3. Obecnie trwają rozmowy z firmami m. in. FireOne z Malty :!: Khan z Rosji i Flash Barandov (filmowe efekty specjalne)
4. Budżet imprezy i jej program jest bogatszy od zeszłorocznego
5. Wszelkie newsy na razie na stronie www.event-factory.com.pl strona www.pyromachina.pl będzie aktualizowana w późniejszym terminie
6. Zapraszam wszystkich bo warto
7. Można znowu się spodziewać wizyty firm z najwyższej półki
8. Jak zdobędę jakieś bliższe informację to tutaj napiszę.

To by było na razie na tyle

[ Dodano: 2009-02-24, 19:37 ]
Poniżej zamieszczam link do profesjonalnie zmontowanego filmu. Jak widać w opisie Event-Factory intensywnie pracuje nad II edycją PyroMachiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Program tegorocznej PyroMachiny:

DZIEŃ I - 1 Sierpnia 2009 r. (Sobota)

12.00
Festyn rodzinny - koncerty oraz pokazy taneczne i akrobatyczne na scenie.
17.00
Oficjalne otwarcie II Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych PyroMachina 2009.
17.10
Show kaskaderskie - grupa Marka Sołka Stunt Team Poland.
17.30
Pokazy pirotechniki dziennej.
17.40
Pokazy akrobatyczne i taneczne na scenie w oprawie pirotechniki scenicznej.
18.00
Pokazy pirotechniki filmowej i efektów specjalnych Grupa Flash Barrandow SFX z Czech.
18.30
Próba bicie rekordu Polski w przejściu po rozżarzonych węglach.
19.00
Kula Śmierci - pokazy kaskaderskie Monte Perlina (USA) - dublera Arnolda Schwarzeneggera.
19.30
Prezentacje rzeźb i instalacji pirotechnicznych oraz kinetycznych
20.00
Koncert formacji Zgniatacz Dźwięków (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
20.30
Prezentacje machin pirotechnicznych.
21.00
Prezentacje teatrów ognia.
21.30
Pokaz tradycyjnych ogni maltańskich - dynamiczne mozaiki i kompozycje ogniowe z Malty.
21.45
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne.
21.50
1 pokaz konkursowy - grupa Phoenix Fireworks z Wielkiej Brytanii.
22.00
Przedstawienie uczestnika na duże widowisko pirotechniczne.
22.05
2 pokaz konkursowy - grupa KHAN z Rosji.
22.15
Przedstawienie uczestnika na duże widowisko pirotechniczne.
22.20
3 pokaz konkursowy - grupa Hendricx z Belgii.
22.30
Koncert formacji Zgniatacz Dźwięków (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
23.00
Zakończenie I dnia imprezy.

DZIEŃ II - 2 Sierpnia 2009 r. (Niedziela)

12.00
Festyn rodzinny - koncerty oraz pokazy taneczne i akrobatyczne na scenie.
17.00
Oficjalne otwarcie 2. dnia II Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych PyroMachina 2009.
17.10
Show kaskaderskie - grupa Marka Sołka Stunt Team Poland oraz Monte Perlin (USA).
17.30
Pokazy akrobatyczne z użyciem pirotechniki scenicznej (żywy ogień, konfetti, serpentyny).
18.00
Flying Men Show - próba bicia rekordu Polski w skoku z wysokości w wykonaniu Marka Sołka.
18.20
Pokazy akrobatyczne i taneczne na scenie w oprawie pirotechniki scenicznej.
18.50
Próba bicia rekordu Polski na najdłuższy skok na motocyklu.
19.10
Pokazy akrobatyczne i taneczne na scenie w oprawie pirotechniki scenicznej.
19.40
Burning Men Show - pokazy kaskadera Marka Sołka - płonąca postać.
20.00
Koncert Agressiva 69. (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
20.30
Widowisko teatralne w reżyserii Jerzego Zonia.
21.00
Prezentacja obrazów pirotechnicznych.
21.20
Prezentacje teatrów ognia.
21.45
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne.
21.50
1 pokaz konkursowy - grupa Flash Barrandov z Czech.
22.00
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne.
22.05
2 pokaz konkursowy - grupa Fire One Malta z Malty.
22.15
Koncert Agressiva 69. (etiuda na wiertarki, piły kątowe i beczki).
22.40
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród uczestnikom.
22.55
Pokaz finałowy.
23.00
Zakończenie II Międzynarodowej Gali Sztuk Pirotechnicznych PyroMachina 2009.

=========================================================
Czyli ujrzymy 5 pokazów konkursowych i jeden finałowy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie było mnie jakiś czas w kraju i siłą rzeczy tu nie zaglądałem. W międzyczasie jak widać sprawa programu została opublikowana. No niestety kryzys dosięgnął i tę imprezę, zamiast, 6 firm w konkursie jest 5 a 6. pokaz jest finałowy (liczyłem że będzie jako 7.), ale jak widać program po 17. zarówno I jak i II dnia jest bogaty.

Do zobaczenia w sierpniu. W 2010 to sie dopiero zacznie na poważnie :)

EDIT#
Poniżej zamieszczam próbkę możliwości tegorocznych uczestników PyroMachiny. Miłego oglądania.



Pyro Ltd. FireOne - Malta
Centrum Fajerwerków Khan (Chan) - Rosja
Flash Barrandov - Czechy


Edit2#

A teraz reportaż z PM 2008

Reportaż Pyromachina 2008 Neostrada TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na Pyromachinie będę na 99%, już zarezerwowałem bilety. Proponuje niezdecydowanym się decydować bo miejsc jest coraz mniej a jeśli są to w drogich hotelach.

Pozdrawiam

PS 1% zostaje na nieprzewidywane zdarzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na stworzenie listy userów którzy wybierają się na PM 2009:

1. Velibrum (już po raz drugi z rzędu)
2. mpiwowski (nadworny fotograf i filmowiec)
3. firewerkoman (prawie pewniak na wyjazd 99%)
4. mantis (ma dość blisko z Debicy to nawet nie wypada nie jechać)
5. fpshooter (czyli ja powiedzmy prawie jak gospodarz)

Edit# Dołączam do listy:

6. grzesiek_mkl (okolice Krk nie wyobrażam sobie, ze nie przyjedziesz ;))
7. Damian - mod z serca Wielkopolski ;)

Czy ktoś jeszcze planuje wyjazd?

Wg. mnie warto zainwestować w podróż bo emocji na pewno nie zabraknie. Oby pogoda dopisał. Ja modlę się przede wszystkim o słońce w dniach 29.06 - 02.08. Idealne warunki poza bezchmurnym niebem to wiatr Pd-Zach 3 - 6 m/s i wilgotność powietrza do 60%, co gwarantuje po pierwsze brak mgły, a po drugie, że dym będzie oddalał się od publiki.
Mam nadzieje, że nie będzie tak jak ostatnio zwłaszcza podczas pokazu Pyro-Moravii brak wiatru i kondensacja dymu znacznie pogarszały widoczność. Niestety termin jest niefortunny z punktu widzenia warunków pogodowych w Polsce. Jak dowodzą wieloletnie badania przełom lipca i sierpnia to najbardziej obfitujący w opady okres roku. Oby tym razem szczyt sezonu burzowego skończył się w okolicach 20. lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę siać jakiegoś fermentu , bo to co mi się o uszy obiło nie oficjalnie, a jest to informacja nie potwierdzona to termin tegorocznej Pyromachiny mimo wcześniejszych zapowiedzi i opublikowania oficjalnego programu imprezy może ulec zmianie . Powodem są przyczyny związane z funduszami ( kryzys )i jakimiś problemami techniczno organizacyjnymi w sensie zgrania terminów z uczestnikami imprezy . Jeszcze do dnia 4 lipca rozmowy trwały , trzymam kciuki aby termin planowany wypalił , powtarzam były to informacje nie oficjalne i nie potwierdzone .

PS . Strona organizatora też nie podała żadnych informacji licząc zapewne że uda się wszystko na czas zorganizować ,dla pewności warto śledzić dział aktualności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie Pan trochę zmartwił :mad: ponieważ mam zarezerwowany hotel itp oraz bardzo bym chciał tam być :smile: Głupio by było gdyby na niecały miesiąc przed wszystko by się posypało. Jednak są to informacje nie oficjalne tak że nie jest jeszcze aż tak źle. :wink:


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Daltar (chyba większość zainteresowanych wie kto to ;)) o tym pisał już jakiś czas temu:

Witam ponownie.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, pomimo tak zwanego kryzysu też uda się zorganizować Pyromachinę. Mam nadzieję, że niebawem podpiszemy końcowe dokumenty z urzędem miasta i oficjalnie ogłosimy program tej dwudniowej imprezy.

Co do koszulek Pyromachiny, to jeśli wszystko dobrze pójdzie, można je będzie kupić na samej imprezie, lub może później, za pośrednictwem Nakaja Art lub Stowarzyszenia Sztuk wizualnych.

Zapraszam na stronę z przymiarką do drugiej edycji ( 1,2 sierpnia - Kraków )

www.pyromachina.pl


Cytat pochodzi ze strony http://forum.pirotechnika.one.pl/ - post z 11. czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowa ilość 80.000 ludzi którzy się przewinęli podczas I edycji na pewno sprawi że władzom miasta "zmięknie pióro" :lol: i podpiszą te umowy. Mam znajomych z zagranicznego forum którzy są w stałym kontakcie z uczestnikami PM 2009 i jak na razie nie ma żadnych komunikatów o przełożeniu albo odwołaniu imprezy. Trzymam kciuki żeby wszystko wypaliło bo mamy zaproszonych kilku ważnych gości. I oby nie skończyło się to tak jak w Gdyni w 2007 roku, kiedy to w ostatnim momencie wycofał się generalny sponsor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to lekko zdumiało jak o tym usłyszałem i też wyszedłem z założenia że raczej organizatorzy będą się starać aby wszystko było OK

I oby nie skończyło się to tak jak w Gdyni w 2007 roku, kiedy to w ostatnim momencie wycofał się generalny sponsor.


Ale jak pisze kolega właśnie była taka sytuacja w Gdyni i nikt słowa w prasie ani radio czy telewizji regionalnej nawet nie wspomniał że z imprezki nici a znam takich którzy na miejscu klamkę pocałowali i odeszli z kwitkiem . U nas wszystko jest możliwe jak mówił ZULU GULA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PyroMachina 2009 się na pewno odbędzie tylko kwestia formy. Mam nadzieję, że program nie ulegnie dużym cięciom. Wpisanie imprezy w cykl " 6 zmysłów" na pewno zapewni finansowanie ze strony miasta bo imprezy z tego cyklu maja priorytet w przyznawaniu kasy miasta, co do innych sponsorów póki co cisza... :( Pożyjemy zobaczymy...
fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety z rezerwacją miejsc noclegowych można się już powoli wstrzymywać. Oficjalnie prawdopodobnie zmianie ulegnie tylko termin na późniejszy - http://www.karnet.krakow2000.pl/?action=,5...,213,view_event

Chociaż dobiegają też głosy ( oby fałszywe ) że impreza w ogóle się nie odbędzie. Ja ze swojej strony trzymam kciuki za powodzenie Pyromachiny w pierwotnym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WIELKĄ PRZYKROŚCIĄ INFORMUJĘ. TEGOROCZNA EDYCJA PYROMACHINY SIĘ NIE ODBĘDZIE Z PRZYCZYN FINANSOWYCH


Informacja od Pawła z Firmy Nakaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłeś mnie z tą informacją jestem strasznie zawiedziony, kurcze a tak liczyłem, że mimo wszystko uda się zorganizować kasę... No nic trzeba mocno trzymać kciuki, aby za rok przedsięwzięcie doszło do skutku...
fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podawałem link do tej strony. Czytanie wiadomości w temacie w którym się pisze nie boli. Poza tym osoby zorientowane wiedzą że odwołanie imprezy zostało potwierdzone przez samego organizatora i pomysłodawcę, a także przez pirotechników jednej z firm startujących. Niczego nowego do tematu nie wnosisz, a jedynie dezorientujesz ludzi pisząc że impreza może jeszcze się odbędzie, może w innym terminie, a może w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam pirotechnicy z Hendrickx'a też już o tym pisali... ale vel nigdy nie mów nigdy ;) późniejszy termin może oznaczać równie dobrze przyszły rok przecież. A w Polsce wszystko jest możliwe. Do póki nie będzie oficjalnego info każdy ma prawo mieć nadzieję... co nie znaczy, że się one spełnią.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...