Skocz do zawartości

PyroMachina 2008 (Kraków)


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

PyroMachina 2008 - I Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
O imprezie:

PyroMachina 2008 – I Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych jest wyjątkowym projektem interdyscyplinarnym, którego program obejmuje różne dziedziny sztuki operującej ogniem jako tworzywem, począwszy od dużych widowisk pirotechnicznych, poprzez teatr ognia integrujący w sobie teatr ruchu oraz taniec z ogniem, wywodzący się z tradycyjnych obrzędów, performance oraz instalacje pirotechniczne, w których wybrzmiewają echa rzeźb plenerowych Władysława Hasiora.

PyroMachina tworzy nową jakość w sztuce widowiskowej. Na świecie istnieje wiele festiwali poświęconych tematyce ognia, często bardzo uznanych i posiadających wieloletnią historię, jednakże żaden z nich nie prezentuje w jednym czasie i miejscu tak szerokiego spektrum działań związanych ze sztuką ognia.

Dzisiejsza technika pozwala na tworzenie gigantycznych wizualizacji ogniowych. Połączenie wymyślnych konstrukcji i mechanizmów z efektami pirotechnicznymi, instalacjami gazowymi, czy też machinami umożliwia tworzenie niezwykłych obrazów przestrzennych, które dzięki barwnym płomieniom, kaskadom iskier oraz rozżarzonym węglom stają się ożywionymi rzeźbami.

Główną atrakcją PyroMachiny jest konkursowa prezentacja czterech potężnych, dziesięciominutowych widowisk wyreżyserowanych przez zespoły z Portugalii, Włoch, Niemiec i Czech. Wszystkie zaproszone grupy to laureaci najbardziej prestiżowych konkursów pirotechnicznych na całym świecie. Zwycięzca, którego wyłoni jury złożone z wybitnych przedstawicieli świata sztuki oraz ekspertów pirotechnicznych, otrzyma statuetkę złotej PyroMachiny, autorstwa znakomitego rzeźbiarza Jana Siuty.

Kolejnym istotnym elementem programu jest prezentacja obrazów pirotechnicznych. Projekty grafiki wykorzystanej do stworzenia płonących obrazów opracowane zostaną przez młodych artystów plastyków, wyłonionych w konkursie ogłoszonym wśród wyższych uczelni o profilu plastycznym. Wybrane projekty graficzne zostaną następnie zaprezentowane w postaci wizualnych form pirotechnicznych. Te wyjątkowe dzieła sztuki stworzone przy współpracy artystów i pirotechników widowiskowych będą ilustrowane kompozycjami muzycznymi.

Niezmiernie ważnym elementem Gali jest również performance oparty na syntezie stali i ognia. Ogromne machiny i instalacje, ożywione naturą płomienia to symbole PyroMachiny. Swoje dzieła zaprezentują: znani artyści reprezentujący nurt performance’u ognia, teatry ognia oraz znakomici twórcy branży pirotechnicznej.

Swoje dokonania z wykorzystaniem różnego rodzaju pirotechniki filmowej i efektów specjalnych zaprezentuje najznakomitsza polska grupa kaskaderska „Stunt Team 13” pod kierownictwem Marka Sołka, która ma na swoim koncie udział w ponad 200 produkcjach filmowych oraz ponad 500 projektach widowiskowych i teatralnych.

Dopełnieniem wymienionych prezentacji będą pokazy pirotechniki dziennej dotychczas nie prezentowane na rynku polskim oraz pokazy akrobatyczne i taneczne w oprawie pirotechniki scenicznej.

Bardzo wysoki poziom prezentacji oraz mistrzowskie pokazy sztuki ognia wraz zastosowaniem spektakularnych form ekspresji widowiskowej z jednej strony, powszechna fascynacja tego typu prezentacjami z drugiej, są gwarancją doskonałego odbioru oraz wysokiej frekwencji na imprezie.

PyroMachina 2008 - I Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych odbędzie się na krakowskich Błoniach w dniach 2 i 3 sierpnia 2008 roku w godzinach wieczornych w formie imprezy otwartej.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Program:

2 sierpnia 2008 (sobota)

19.00
Oficjalne otwarcie pierwszego dnia Pyromachiny i powitanie gości.
19.10
Pokazy taneczne, którym towarzyszą wystrzały z konfetti (Scena)
19.20
Instalacja machin pirotechnicznych. Proces twórczy „na żywo”.
19.40
Prezentacja technik realizacji pokazów ogni sztucznych
20.00
Pokaz taneczny z użyciem efektów pirotechniki scenicznej (Scena)
20.15
Pokaz kaskaderów – „Scena odbijania zakładników” - Pokaz pirotechniki filmowej i specjalnej - (Strefa Pirotechniczna)
20.25
Bicie rekordu Polski w skoku z najwyższej wysokości w wykonaniu Marka Sołka - Flying Men Show
20.35
Prezentacja machin pirotechnicznych
21.05
Pokaz teatrów ognia (Stanowisko teatrów ognia)
21.20
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne (Scena)
21.25
Pierwszy pokaz konkursowy (Strefa widowisk pirotechnicznych) PYROMORIAVIA LTD z Czech
21.35
Przedstawienie kolejnego uczestnika na duże widowisko pirotechniczne. (Scena)
21.40
Drugi pokaz konkursowy ( Strefa widowisk pirotechnicznych ) LUSO PIROTECNIA z Portugalii
21.50
Informacje o sponsorach i zaproszenie na kolejny dzień Pyromachiny.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 sierpnia 2008 (niedziela)

19.00
Oficjalne otwarcie drugiego dnia Pyromachiny i powitanie gości.
19.15
Pokazy akrobatyczne z użyciem kolorowych dymów (Scena)
19.25
Pokaz dziennych efektów pirotechnicznych
19.35
Pokaz akrobatyczny z użyciem efektów pirotechniki scenicznej (Scena)
19.45
Bicie rekordu Polski w wykonaniu Marka Sołka na najdłużej płonącą postać - Burning Men Show
20.05
Pokaz akrobatyczny – z użyciem efektów pirotechniki scenicznej (Scena)
20.15
Pokaz teatrów ognia – Salamandra i Mandragora
20.30
Wieża Babel – prezentacja finałowej części widowiska teatralnego - Jerzy Zoń i Teatr KTO
20.55
Prezentacja rysunków pirotechnicznych
21.20
Przedstawienie uczestnika konkursu na duże widowisko pirotechniczne (Scena)
21.25
Pierwszy pokaz konkursowy (Strefa widowisk pirotechnicznych) PANZERA S.A.S - Włochy
21.35
Przedstawienie kolejnego uczestnika na duże widowisko pirotechniczne. (Scena)
21.40
Drugi pokaz konkursowy ( Strefa widowisk pirotechnicznych ) PYRO-ART Fuerwerke GmbH – Niemcy
21.50
Informacje o obradach jury i czas na głosowanie
22.00
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród uczestnikom.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Uczestnicy:

Hans-Georg Kehse and PYRO-ART - Niemcy (Drugi pokaz konkursowy - 3 sierpnia)
Vitor Machado i Luso Pirotecnia Group - Portugalia (Drugi pokaz konkursowy - 2 sierpnia)
Francesco Bauducco i firma Panzera - Włochy (Pierwszy pokaz konkursowy - 3 sierpnia)
Daniel Hradil i PyroMoravia - Czechy (Pierwszy pokaz konkursowy - 2 sierpnia)
Paweł Zyguła i Nakaja Art. - Polska (finałowy pokaz sztucznych ogni po pokazach konkursowych - 3 sierpnia godz. 22)

WSZYSTKIE POKAZY KONKURSOWE BĘDĄ TRWAĆ 10min

a także:

Marek Sołek and the Stunt Team Poland - Polska
Jerzy Zoń. - Polska
Adolf Weltschek. - Polska
Artur Ziemacki i Teatr Ognia Salamandra. - Polska

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystkie informacje pochodzą ze strony: www.pyromachina.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Filmy:

2 sierpnia:

Pyro Moravia Cz.1 wysoka jakość - http://pl.youtube.com/watch?v=hyetYBAi6ek

3 sierpnia:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdjecia:

http://fpshooter.fotosik.pl/ - album fpshootera
http://velibrum.fotosik.pl/ - album velibruma
http://www.pyromachina.pl/galeria.php - album oficjalnej strony PM
2 sierpnia:

3 sierpnia:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kalsyfikacja generalna PyroMachiny

1. Pyro - art
2. Luso
3. Panzera
4. Pyro- Moravia

+ nagroda dla firmy Panzera (nagroda dziennikarzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że nie zaczyna się wymieniać od siebie :) A gwoli ścisłości Ty mpi masz być tylko 3. a ja mam zamiar wszystko wyczaić już koło 31. Teraz usilnie pracuję nad "nieograniczonym" wstępem za kulisy ;) Już to raz napisałem, ale powtórzę, szkoda, że okroili program, ale na szczęście najważniejsza część, czyli pokazy konkursowe są nie do ruszenia. Miejmy nadzieję, że wszystko wypali i pogoda dopisze. Ja ze swojej strony postaram się o dobrą dokumentację foto i video. Jak dobrze pójdzie będę miał do dyspozycji sprzęt w 3 punktach podczas pokazów, a kuzyn obiecał pogadać z gostkami z onet.tv :) A tak nawiasem będzie tam chyba z połowa mojej rodziny i będę miał na głowie domowe przedszkole, ale i są tego plusy bo więcej operatorów kamer będzie :lol:

PZDR
fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem teraz czy w ogóle będę 3 sierpnia w Kraku, bo okroili program i teraz czy się opłaca jechać, ale cały czas mogę być na Pyromachinie, to zależy teraz od mojego wyboru, i szczerze to nie wiem co zrobić.. Zobaczymy :mrgreen: Jak nie pojadę to mam większy stuff na sylwka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się mpi, nawet jak nie pojedziesz to będą filmy i jak chcesz to codzienna relacja sms xD
Ciekawe gdzie zgubili te dwie godziny. Czyżby jakiś sponsor się wycofał :wink: Szkoda że Nakaja będzie robiła tylko pokaz dzienny, bo jeszcze nie widziałem ich w akcji.
Fp - ja z operatorowania kamery przez rodzinę mam nie najlepsze wspomnienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki rodzinie mam uwieczniony finał Wianków 2008. Gdyby nie mój kuzyn to kicha by była bo mi na sam finał limit 1GB na film się skończył i zanim załdował się kolejny plik to tylko brawa uwiecznione zostały, ale dzięki kuzynowi mam brakujące 10 s, szkoda tylko, że w kijowej jakości ale zawsze coś. Na PyroMachine będę musiał rozkminić jak ustawić na aparacie kuzyna rozdziałkę VGA bo w 320x240 i to w formacie mov niewiele widać niestety :/. A co do samej PyroMachiny to ode mnie będzie myślę, że z 5 osób i wszyscy planują nocować w moim m 2 przez 2 nocki, jak będzie gorąco to może być nieciekawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś przygotowania do PyroMachiny i powiem, że pokazy zapowiadają się na prawdę okazale. Największe wrażenie zrobił na mnie stojak kątowy z 30 rurami 6" firmy Luso. Mam zdjęcia z mojej wizyty i jestem w trakcie uploadu na fotosika. ;) Ostatni przyjechał Pyro-Art ale za to na 3 samochody i 8 osób, a było to dziś ok. 19:15 Link do albumu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wygląda to imponująco, ale impreza dopiero jutro wieczorem, więc mam nadzieję że jeszcze sporo tego przybędzie :mrgreen:

Dzięki za foty :wink:

PS. Dodam, że każda z grup dostała po 10 tys. euro na materiały pirotechniczne. Na pocieszenie powiem że Ci z Ustki dostali po 8 tys złotych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dodam, że każda z grup dostała po 10 tys. euro na materiały pirotechniczne.



wydaje się być mało, ale w końcu to Polska, nie ma co się łudzić... :grin:

a zdjęcia fajne :grin:

Ustka i 8 tys? Nie uwierzę póki nie zobaczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem, że będzie tego więcej. Dlatego wczoraj zrezygnowałem z przyjazdu do Krakowa. Jak widać na zdjęciach i jak mówił fp rozłożyła się już firma Luso. I tego jest bardzo mało jak na taką reklamę Pyromachiny jaką dali. Powinni lepiej zainwestować w jeszcze lepsze pokazy niż aż tak to rozreklamowywać. Chyba, że sie bali, że mało osób przyjdzie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie znacznie lepiej i ludzie będą łatwiej przychodzić na kolejną edycję festiwalu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założeniu miało być lepiej ale niestety sponsorzy nie dopisali :/ Za rok będzie lepiej, ale nie oceniajmy impry przed jej rozpoczęciem, na oceny przyjdzie czas w niedzielę po 22.
Edit# O 8000 w Ustce to w zeszłym roku słyszałem, nie wiem jak teraz było, ale pokazy oceniam na co najmniej 25000. Możliwe, że firmy dokładają licząc na główną nagrodę, czyli wspomniane 25000. Z drugiej strony na takich imprezach każdy chce się z jak najlepszej strony zaprezentować, a to że firma PyroArt zamyka swoją główną siedzibę na 2 dni z powodu wyjazdu do Krakowa (jak nie wierzycie przeczytajcie ogłoszenie na: www.pyroart.de ), świadczy o tym, że poważnie traktuję tą początkującą imprezę. Firmy dostają 10000 na materiał i to 10000 euro leci w całości w powietrze bo mają zwrot kosztów transportu i darmowe noclegi i wyżywienie. A w tej branży jak wiadomo liczy się prestiż i wzmianka o zwycięstwie w PyroMachinie za kilka lat (ze względu na rozwojowy charakter imprezy) może być doskonałą reklamą, dlatego myślę, że każdy da z siebie 100% i będzie pięknie i mam nadzieję, że będę mógł to za 48h powtórzyć, gdy skończy się ostatni pokaz konkursowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustka i 8 tys? Nie uwierzę póki nie zobaczę...


Słowa Daltara :wink:
Nawet wspomniał że firmy które nie zdobyły miejsc I, II, III są stratne.
Nie wiem jak było w tym roku, ale podejrzewam że tak samo, a pokazy były piękne.
Więc za te 10 tys euro powinni coś ładnego strzelić.

Pożyjemy, zobaczymy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę veli, że nie tylko ja czytuje forum pirotechnika.one.pl :) a swoją drogą zobaczymy, bo krajowym firmą opłaci się zainwestować w reklamę i dopłacić, a później się chwalić miejscem na podium (bo Zbig-Grom zawsze wygrywa sic). A tutaj wątpię, żeby ktoś z Polski zamówił pokaz Luso albo Panzery ;), ale jak pisałem pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fpshooter

Właśnie wróciłem z pokazów na I dniu PyroMachiny i powiem szczerze, że było super. Jest jedno, ale przed pokazami trochę popadało i była duża kondensacja dymu, co miało niekorzystny wpływ na jakość widowiska. Pyro Moravia miała strasznego pecha bo podczas jej pokazu wiatr ustał do 0 i dym po 5 min. pokazu zasnuł całe niebo i mało było widać, a szkoda bo strzelali piękne szelki m. in. włoskie cylindry 6" i hiszpańskie Palm Tree Kamuro to Violet również 6". Z ciekawszych efektów były złote chryzantemy z zielonymi i czerwonymi środkami oraz brokadki z kolorowymi pierścieniami. Największym jednak atutem tego pokazu byłu rozświetlające całą okolicę wielo-efektowe wachlarze i wspaniałe kombinacje rzymskich ogni (ich główną wadą był dość gęsty dem zaćmiewający szelki). Po pokazie Czechów nastąpiła 5 min. przerwa techniczna w celu umożliwienia opadnięcia dymu po czym przez kolejne 10 min. niebo należało do Portugalczyków z Luso Pirotecnia Grupo. Początek ich pokazu to kombinacja stroboskopów i wulkanów, a później dominowały wspaniałe szelki w tym wielobarwne peonie, szelki kwiatowe nieprezentowane dotychczas w Polsce. Warto dodać, że pogoda w ciągu przerwy zmieniła się i lekki wiaterek rozwiewał dym co spowodowało, że wszystko było doskonale widoczne. Jakkolwiek tempo początkowe było słabsze niż u Czechów, to z drugiej strony finał zwalił z nóg. Ponad setka szelek w 20s z czego większość 6" na końcu poszły cylindry z salutami, które dosłownie ogłuszyły publikę.. Publiczność doceniła to i nagrodziła Portugalczyków gromkimi brawami. Główną wadą ich pokazu był popiół sypiący się na publiczność i niemrawy początek, ale po finale wszyscy o tym zapomnieli. Podsumowując trudno wskazać zwycięzcę dnia, chociaż pech pogodowy Czechów obniżył nieco wrażenie artystyczne ich pokazu.

PS Ni mam filmów i z jutra też nie będzie ze względów sprzętowych :/, ale na pewno będzie tego sporo na yt bo z 50000 luda było :)

PS2 mpi żałuj, że Cie tu nie ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z PyroMachiny i Ci co nie byli niech żałują. Pokaz Panzery zwalił publiczność z nóg. Początek w złocie i brokacie a później było już tylko lepiej. Pokaz podzielony był na 3 części, przed częścią finałową było kilka sekund przerwy i nawet prowadzący myślał, że to koniec a tu był jeszcze remix Volare i przepiękne 3 min. finałowe w kolorach z głośnymi salutami. Włosi wystrzelili ponad 1000 bomb a więc najwięcej ze wszystkich ekip. Według mnie powinni zwyciężyć za ogólne wrażenie, ale jury zdecydowało inaczej na całe szczęście dziennikarze mięli takie zdanie jak ja i ich nagroda powędrowała do rąk Włochów. Dodam jeszcze, że ich pokaz był najbardziej dynamiczny ze wszystkich i większość efektów była nowością w Polsce.
Pokazy finałowe kończył PyroArt. Pokaz nie był tak okazały jak Włoski, ale za to bardzo dobrze zgrany z muzyką i myślę, że to zaważyło o ich zwycięstwie. Strzelali to co potrafią najlepiej, użyli stosunkowo najmniej szelek i najwięcej baterii oraz single shots. Ciekawostką jest fakt, że strzelili 4x tyle włoskich cylindrów 6" co sami Włosi czyli w okolicy 40. Najlepsze według mnie były szelki z cracklingiem i peonie to crackling no i 2 8" w środku pokazu :) W tym pokazie było dziwne wprowadzenie łamaną polszczyzną i reklama P{yro-Art w postaci napisu pirotechnicznego, co również odróżniało go od poazostałych.

Podsumowując podam klasyfikację oficjalną:

1. Pyro-Art - Niemcy
2. Luso Pirotecnia Grupo - Portugalia
3. Panzera - Włochy (i nagroda dziennikarzy)
4. Pyro-Moravia - Czechy

Moja klasyfikacja:

1. Panzera
2. Luso
3. Ex equo Pyro-Moravia i Pyro-Art

Miłym akcentem na zakończenie był dodatkowy 3 min. pokaz Zbig-Grom z Częstochowy w którym użyli prawie samych nowości 6" z Jorga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe filmy:

PyroMachina 2008 - Pokaz grupy LUSO PIROTECNIA z Portugali (wysoka jakość - całość) - http://pl.youtube.com/watch?v=JuvkNFLWvKs
http://pl.youtube.com/watch?v=wPd_tVdUe14
-----------------------------
http://pl.youtube.com/watch?v=aW320HfUX-0 - PyroMachina 2008 - Pokaz grupy Pyro-Art z Niemiec - (wysoka jakość - całość)
-----------------------------
http://pl.youtube.com/watch?v=wThwkKDn1KA - Panzera

PS:

a ja bym tak sklasyfikował te firmy:

1. Pyro-Art
2. ex equo Luso i panzera
4. Pyro- Moravia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że życiu swoim tak ładnych pokazów na żywo nie widziałem.
Przez całą imprezę odbywały się przeróżne atrakcje związane z zagadnieniem pirotechniki.
Duże wrażenie zrobił na mnie pokaz dzienny. Dużo dymu huku i serpentyn lecących na publiczność :mrgreen:
Według mnie najlepsze widowisko zaprezentowała grupa Pyro-Art z Niemiec. Moje zdanie podzieliło jury przyznając temu właśnie zespołowi 1 miejsce. Panzera też nieźle wypadła.
Czesi dali oryginalny podkład muzyczny, ale ładnie im to wyszło. Niestety zajęli ostatnie miejsce. Luso Pirotecnia zdobyła 2 miejsce, ale nawet osobiście nie odebrali nagrody, bo tego samego dnia musieli lecieć na inny festiwal. PyroMachinę potraktowali chyba tylko jako rozgrzewkę :mrgreen:
Niespodzianką okazał się pokaz finałowy wykonany przez firmę Grom-Zbig. Chyba nikt się tego nie spodziewał. Widowisko było krótkie, ale treściwe. Zastosowali bombki o pięknych efektach. Szczególnie ładnie prezentowały się te o efekcie strobo. Ciekawie wyglądały odpalone 4 naraz wyrzutnie JW307.

Cieszę się że za rok również będzie organizowana Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych. Zapewne się tam pojawię :grin:

Wkrótce dam moje fotki i filmiki.

Na zachętę finał Panzery
http://img217.imageshack.us/img217/1998/dsc02182pu1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do oglądania zdjęć z PyroMachiny mojego autorstwa.
Wybrałem te, które według mnie były najlepsze i ładuję je do albumu http://velibrum.fotosik.pl/albumy/482411.html#e
Teraz do obejrzenia jest połowa zdjęć. Jeszcze dzisiaj postaram się udostępnić resztę.
Z filmami niestety jest trochę gorzej bo YouTube coś szwankuje ostatnio :???:
Miłego oglądania :wink:

EDIT: Kilka zdjęć pojawiło się na stronie Pyro-Art-u:

news2008-08-03-krakow-urkunde01-480px.jpg
- taki oto dyplom otrzymała zwycięska grupa.

news2008-08-03-krakow-a.jpg
- a tak wyglądały przygotowania i złoty feniks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zwrócić uwagę na 6'29" na filmie z yt, do którego mpi dał link, tam widać przepiękną bombę 8" produkcji włoskiej strzeloną w towarzystwie 2 cylindrycznych oktavii 6" :) A tak poza tym veli nie wspomniał o scenie "uprowadzenia" głównej nagrody, która wyglądała jak rodem z dobrych filmów akcji. Pędząca terenowa ciężarówka a w pościgu za nią samochód terenowy i kłady a wszystko wraz z wystrzałami i wybuchami. Szczerze powiem, że napędzili mi trochę strachu, bo stałem przy samej barierce i pędzili prosto na mnie i bałem się, że nie wyhamują. Ja nie wspomniałem wcześniej jeszcze o obrazach pirotechnicznych, których prezentacja wzbudziła prawdziwy zachwyt publiczności, a szczególnie "Statek piratów", który strzelał z armat w kierunku publiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, była scena uprowadzenia, obrazy ( jeden z nich można zobaczyć na moim profilu na YouTube ), machiny ( z których dwie nie wypaliły ), wywiad z Panem Pawłem, prezentacja różnic między szelkami salute 50 a 100 mm :mrgreen: Ogólnie sporo atrakcji było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...