Skocz do zawartości

Graffiti & Street Art


jano

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim!
Zakładam ten temat byśmy mogli się wypowiadać co o tym rodzaju sztuki sadzimy :)
Ja interesowałem się rysunkiem już od dość dawna, graffiti przykuło mnie jakieś 5 miesięcy temu. Mechanizm jest dość prosty, kupujemy farby w aerozolu, rysujemy projekt, dopracowujemy go, szukamy miejsca gdzie można by było to zrobić, i malujemy. Po paru takich razach mamy już jakieś tam doświadczenie więc staramy się robić jeszcze bardziej skomplikowane "grafy" i tak dalej i tak dalej. Możemy tutaj mówić o farbach, które polecamy, dawać np. zeskanowane projekty na kartkach, lub po prostu wpisywać opinie.

Pozdrawiam,
Jano :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak legal raz w roku może ;) a ty mówisz mi tu o kilku razach.

i co sądzisz o zasyfianiu miasta?? bo tej kwestii nie chcesz poruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpi - myśle że zasyfiania miasta nikt nie popiera, mam tu na myśli malowanie bzdur 3 literowych na budynkach itp.
U mnie na osiedlu są do tego specjalne mury, i tam jest milion takich bzdur, ale czasem pojawi się efektowniejsze grafitti. Ja niestety dobry w tym nie jestem, ale znam kilku kumpli którzy doszli już do wprawy, ale też nie zasyfiają miasta ;]
Ale mnie bardziej się podobają grafitti klubowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graffiti TAK - rysunki/podpisy w specjalnie wyznaczonych miejscach lub na starych zaniedbanych murach.
Graffiti NIE - beznadziejne teksty typu: "Cinek", "kocham Cię Kasiu", piłkarskie (KS, LKS, MKS) na świeżych elewacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje czasem graffiti ,ale nie lubię idiotycznych podpisów ,napisów typu HWDP i malowania w miejscach niedozwolonych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tym, jak malować to z konkretnym celem, badź żeby upiększyć stare obdrapane budynki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z Tobą - to jak ty mówisz "upiększanie odrapanych budynków" wcale nie ma pozytywnych skutków i nie wygląda tak ładnie jak Ci się zdaje. W rzeczywistości takie "przemalowywanie" budynków jest tzw.wandalizmem i wykroczeniem KARALNYM, dlatego radzę ci - jeśli robisz takie rzeczy, skończ z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posuwam się do takiego poziomu, pisze właśnie podanie, by rada osiedla wyznaczyła teren, na którym można wyżyć się artystycznie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jakiś mały obszar w mało widocznym miejscu na przedmieściach nie szkodził by tak bardzo. A inni nie malowali by swoich "dzieł" np na budynku hurtowni np fajerwerków :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli sie wszyscy ujawniamy 8-] Zawdi, to prawda, u mnie się aż tak to nie objawia, ale może zacznie, w końcu ja dopiero zaczynam :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

ja też maluje graffiti już około 1 rok i widze że ostatnio robie coraz lepsze grafy. sorry że odświeżam temat



No to wrzuć jakieś swoje prace i daj linki. Z ciekawością zobacze jak Ci idzie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu wnioskuje, że nie potrafisz .
I nie podniecaj się tak, bo wrajter z Ciebie marny.

I nie rozumiem usunięcia postów przez moderacje. Dla mnie te posty sporo do tematu wnosiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


http://www.fotosik.p...e05f410edd.html tu masz link do mojego rysunku na kartce bo na murze nie miałem czasu teraz namalować tylko dlatego żeby ci to udowodnić a jak malowałem to żadnych zdjęć nie robiłem bo nie musiałem nikomu udowadniać że potrafie malować.



Spoko, skany projektów z kartek wystarczą w zupełności. Wnioskuje po pokazanym projekcie, że jesteś początkujący. Nie ma staranności w Twoim projekcie. Nie trzymasz płynności kontur czy równych odstępów. Ale pomysł masz, więc trenuj jak najwięcej. Gdybyś chciał pogadać, lub czegoś się dowiedzieć pisz.Erlick Ty też rysujesz, czy tylko uprzejmie krytykujesz początkującego kolege??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...