Skocz do zawartości

21.06.2008 - Kraków - Krakowskie Wianki 2008


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym temacie systematycznie będą zamieszczane filmiki i zdjęcia z Wianków w Krakowie na razie przed pokazem w albumie mojego autorstwa, ale systematycznie będę dodawał kolejne no i film na yt będzie w okolicach niedzieli lub poniedziałku.

PZDR,
fps

[ Dodano: 2008-06-23, 08:05 ]
Witam wszystkich,

Film z Wianków mojego autorstwa jest już dostępny na yt. Na razie gorsza jakość, ale i tak zapraszam :)
Wianki Kraków 2008 - LQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam 10/10 ;) bo to największe pokazy w Polsce :grin: lecz muszę powiedzieć, że w tym roku lepszy pokaz zrobiła Warszawa.
---------------------------------------------------
A co do pokazu w Krakowie świetne szelki, świetne wyrzutnie (szczególnie mi się podobały).
Początek pokazu trochę słaby, na szczęście później się rozkręciło :grin:

PS: Tak zachwalałeś te szelki włoskie i hiszpańskie a ja na tym filmie żadnej różnicy nie widzę :grin: co do innych tych zwykłych :lol:

Finał dobrze wykonali, Ten ostateczny :grin: same 6" odpalali i to z 15-20 sztuk w 2-3 sek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności na forum, lepszego filmu na razie nie ma, ale będzie jutro jak wrócę do Krk.

EDIT# Na tym filmie na yt to nie zobaczysz różnicy, jak dojdzie płytka, to się przekonasz jak było. Ten filmik na yt to mój kuzyn kręcił i strasznie kamerą machał, mój film jest w rozdzielczości VGA czyli 640x480 a ten na yt to konwertowany na mp4 plik mov w rozdzielczości 320x240 czyli de facto 4x niższej niż ten, który myślę będzie dostępny jutro wieczorem, no i mi się tak ręce nie trzęsły bo je sobie o barierki oparłem i nie skakałem od efektu do efektu. A na końcu moja ocena 11/10 :) Nakaja Art po prostu wymiotła w tym roku (mimo niemrawych pierwszych 2 min.) jak mi powiedział szef firmy poszli w jakość a nie w ilość i to było widać.

A na koniec parę linków dla leniwych:

Film z Wianków wysokiej rozdzielczości
Film z Wianków w standardowej rozdzielczości - mój
Album zdjęć - polecam

FPS

Edit2# Artykuł na temat wianków, który wraz ze zdjęciami chciałbym umieścić na stronie www.fireworks.com.pl

Krakowskie Wianki 2008 - spektakl pirotechniczny pod tytułem "Kwiat Magicznej Nocy"
Scenariusz i realizacja Paweł Zyguła, Nakaja Art Kraków.

Witam wszystkich serdeczne.

Chciałbym dziś podzielić się z Wami wszystkimi moimi wspaniałymi wrażeniami z tego pokazu. Uważam, z resztą nie tylko ja, że to był najlepszy pokaz pirotechniczny jaki w swoim życiu widziałem na własne oczy (a było ich już około 100).
Pokaz został zaaranżowany do muzyki Enio Moricone, Patrica Doyle’a oraz Vanessy May i składał się z 3 części o wzrastającej dynamice.
Część pierwsza pokazu odbyła się do muzyki Enio Moricone. Najpierw było odliczanie, po czym z głośników zabrzmiały pierwsze takty muzyki, a na brzegu zapłonęły srebrne stroboskopy ułożone w okręgi. Migoczące w takt muzyki efekty, szybko zostały uzupełnione przez wspaniałe złote wulkany, z których snopy iskier majestatycznie opadały w wiślaną toń. W miarę, gdy takty muzyki zaczęły się wzmagać w niego wystrzeliły srebrne, szeleszczące wachlarze komet.
Następnie na krótki moment wszystko ucichło, lecz gdy z głośników zaczęła dobiegać muzyka Patrica Doyle’a natychmiast na niebie pojawił się czerwono-zielony pył, opadający majestatycznie aż do samej ziemi. Gdy tylko takty muzyki stały się nieco żywsze w niebo wystrzeliły ogromne wachlarze czerwonych komet zakończonych zielonymi bukietami, powstało niesamowite wrażenie ściany ognia, które wprawiło w zdumienie nawet najwybredniejszych widzów. Wrażenia dopełniły eksplodujące na niebie ogromne niebieskie i czerwone peonie pozostawiając za sobą ogony opadającego złotego deszczu. W momencie, gdy wachlarze komet zanikły na niebie pojawiła się chmara efektów stroboskopowych, po czym nastąpiło kilkusekundowe wyciszenie. Publiczność oniemiała, gdy następnie na niebie zapanowały ogromne czerwone i niebieskie peonie oraz chryzantemy na tle wspaniałych wieloefektowych baterii typu FAN zakończonych u podstawy minami pirotechnicznymi. Po serii szelek salute, które kończyły pierwszą sekwencję baterii, dolna część pokazu zamieniła się różem i złotem a na nieboskłonie zapanowały szelki ring w różnych konfiguracjach. Całoś została dopełniona niebiesko-pomarańczowymi wachlarzami stroboskopowych eksplozji, a małym finale kilkoma chmarami srebrnych, szeleszczących bomb z gwiazdami crossete. Mały finał został ukoronowany przy pomocy przepięknych złotych pni zakończonych krozetami oraz złotym pyłem, złotymi wierzbami i ogonami wspaniałych 6” bomb hiszpańskich, których efekty opadające aż do samej tafli utrzymywały się około 15s w powietrzu. Z publiczności dało się słyszeć głębokie westchnienia podziwu, ja sam stałem jak zaczarowany nie mogąc uwierzyć, że to czego jestem świadkiem dzieje się na jawie. Tak dobiegła do końca 2 część pokazu.
Wszystko ucichło, wodospady złotego deszczu zniknęły w otchłani wód wiślanych. Publiczność zaczęła bić brawo i wtedy z głośników rozległ się dźwięk elektrycznych skrzypiec Vanessy May i wszyscy zrozumieli, że pirotechniczny sen nie dobiegł jeszcze do końca. Ostatnie 3 min. pokazu to prawdziwe mistrzostwo i kunszt pirotechnicznego rzemiosła. Na początek seria baterii wodnych dała dużą frajdę tym, co ni wiedzieli, że fajerwerki mogą strzelać także z wody. Później było jak we śnie, setki ogromnych peoni w różnych układach przestrzennych połączone ze wspaniałymi bateriami nie pozwalały publiczności ani na moment spuścić oczu z nieba. A gdy na niebie pojawiły się bomby hiszpańskie o efekcie brocade crown with blue kamuro wzmocnione cylindrami Parente tętno skoczyło mi do ponad 150 :) Burza ognia trwała by ucichnąć na 2s przed finałem, który był ukoronowaniem dzieła najpierw w ciągu 3 sekund w niebo poszybowało 36 hiszpańskich i włoskich bomb kaliber 6”, a całość zakończyły efektowne czerwono-niebieskie wachlarze.
Brawa trwały dobre kilkadziesiąt sekund, ale nie ma co się dziwić, pokaz mimo iż był mniejszy niż zeszłoroczny, ale był perfekcyjnie zgrany z muzyką a jakość materiałów była doskonała. Po prostu obecnie nie ma lepszych efektów niż te użyte na tym pokazie.

Pozdrawiam,
fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...