Skocz do zawartości

Modelarstwo to nie nuda!


ZIP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, zarzucam jeszcze 3 zdjęcia:
Silnik TeamOrion 13 Turn
816866e0242d1c5fm.png
Regulator:
6183e7326a1618ffm.png
Servo(?)
a8218be5c6da95f8m.png
Co powiecie o tych częsciach?

Nostra, pisząc niewielkim nakładem kasy, ile miałeś na myśli? (zakładając, że to co jest teraz, jest sprawne hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza by kupić przednią wieżyczkę z amortyzatorami, żeby o coś te wahacze zaczepić,
nowe opony, akumulator,ładowarkę i aparaturę z odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakiś komplet nadajnik + odbiornik za stówę, po co Ci lepszy sprzęt jeśli tylko chcesz sobie pojeździć autkiem... ;)


O pakiety ni-mh się zapytaj ZIPa, ja tylko w li-po siedzę, swojego buggiego miałem już dosyć dawno i pewnie rynek się zmienił.

A ładowarka, to albo najtansza procesorowa 40$, albo zwykła sieciowka na allegro grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że szkoda kasy na niego hehe
A co do tych za sto to szkoda mi kasy na nie, osiągami to one nie zachwycają. A to są te moje 2 pozostałe:
Nikko Tronico SpaceFire (niestety po 5 metrach gubi zasięg, nie wiem dlaczego)
6ebf639c518a6f99m.png
i z serii Michael Schumacher Collection 1994r (stary ale sprawny)
55421b75364defbem.png
Chciałem kupić sobie a raczej zbierać na Traxxasa Jato 3.3 ale kurde tyle kasy :/ Chyba dopiero jak zacznę zarabiać, pomyślę o takim modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wracamy do zabawy!

https://picasaweb.google.com/ZIP18PL/OFNAHyperSTProConversion'>https://picasaweb.google.com/ZIP18PL/OFNAHyperSTProConversion

https://picasaweb.google.com/ZIP18PL/OFNAHyperSTFinallyInACTION

Nazwa: OFNA Hyper ST Pro
Skala: 1/8
Napęd: 4x4
Waga: jakieś 5kg
Silnik: Elektryczny, zasilany z akumulatora 22V, o mocy 3000W, czyli ok. 4,5KM. (Model kiedyś był spaliną, a ja przerobiłem go na elektryka.)
Prędkość max: 65km/h przy tym przełożeniu, ale silnik pozwala osiągnąć znacznie więcej. Wystarczy tylko "zmienić bieg" by pojechać 100km/h.
Funkcje specjalne: miotanie kamieniami.
Cena: wydałem na niego więcej niż mpiwowski na 2 ostatnie Sylwestry.

A ja nie jestem bogatym człowiekiem. Tak więc, nieważne ile coś kosztuje. Zawsze warto trochę dłużej zaczekać i pozbierać.
Pierwsze zdjęcia są z 2009 roku.

A tu wszystkie moje albumy:
https://picasaweb.google.com/ZIP18PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się modelarstwem od roku, narazie mam prymusa z depronu, akrobata też z depronu i Easy Glider Pro za jakieś 6-7 miesięcy zrobie Extre 300s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Właśnie znalazłem stare zdjęcie modelu RC z depronu "Prymus-E"


7008eb89b8bc6220med.jpg


To był mój pierwszy model w życiu :D Jak będę miał trochę czasu to zrobię kolejne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja napiszę o swoich modelarskich zainteresowaniach.

Zaczęło się od makiet kolejek w skali H0. Ojciec często jeździł do Niemiec i przywoził różne kolejki i akcesoria do budowy makiet. Po jakimś czasie się to znudziło i wszystko trafiło do szafy :)

Zainteresowałem się modelami szybowców i później moto szybowców. Rozbiłem 2 modele za około 2000 zł :) i kolejny czar prysł.
Modele które rozbiłem to motoszybowiec Erebia własnej roboty oraz Czeski Mystery z hakera

Aktualnie buduję makiete kolejki dla mojego syna i poświęcam na to jeden pokój mojego domu a od niedawna mam chcice na model helikoptera rc :)


I jeszcze taka informacja jak by ktoś z Was posiadał kolejki w skalo H0 lub części do nich typu domki drzewa itp to chętnie odkupie lub wymienię za fajerwerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modelarstwem zajmuje się z przerwami od 3 lat. Najpierw były małe rakietki typu Lena , Orion itp.

Obecnie są modele spalinowe samochodów off-road:

HPI Bullet ST 3.0 (nitro)
XRC-2 (jest to kopia modelu Baja 5b, napiędzany benzyną + olejem)

Jest to bardzo fajna zabawa, ale strasznie ,,pieniędzożerna" i wymaga cierpliwości, bo tak naprawde ciągle coś się psuje ;)

Jeżeli miałbym komuś polecać, to na początek lepszym wyborem są samochodziki na benzynę, a nie nitro, ponieważ cześci do silnika są tańsze i więcej z nimi jazdy niż naprawiania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam elektryki :D
Więcej mocy niż nitro i benzyna.
Mniej grzebania, więcej zabawy. Ładowanie dziś trwa tyle samo co typowy czas jazdy, czasem nawet krócej.
Właśnie wracam z zabawy swoją OFNĄ. Bieżnik nie istnieje.

img12981024x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja jak zrobię swojego szybowca to to zareklamuje też forum + fajerwerki korsarz :D mam nadzieję że się to wszystko pomieści a po zatym będzie to fajnie wyglądało :) dobra robota majster




endriu123457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I jest, w końcu zrobiłem foto "medelu forumowgo" :)


Jak dla mnie to to stare skrzydła od modelu szybowca... Bo na zdjęciu szybowca nie widzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dla mnie to to stare skrzydła od modelu szybowca... Bo na zdjęciu szybowca nie widzę



On robi samolot ale jak ja zrobię szybowiec a nie on :D już prawie mam skrzydła skończone ale jeszcze muszę kupić kadłub 2 serwa i latam :D (oby nie w ziemie xD) dam fotki na forum jak zrobie


endriu123457
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również interesuję się bardzo modelarstwem ;) Ostatnio składałem malucha z Małego Modelarza...Interesowałem się nei tak dawno rc driftem :) Modelarstwo jest super na zimowe wieczory i jeżeli ma się czas ;D
Jak tam Panowie, buduje ktoś coś ? Bo ja zacząłem Fiata 125P ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...