Skocz do zawartości

[AMATOR POKAZ] Damian: FireTime w Sylwestra 07/08


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Pragnę wam przedstawić działanie FireTime w praktyce, a mianowicie użyłem systemu w Sylwestra. Tygodnie rozmyślań, planowań, lutowania... Tak oto powstał FireTime :)
Próby działania systemu (układ składający się z zestawu przekaźników elektronicznych, program komputerowy no i oczywiście zapłonniki elektroniczne) wskazywały na to że 31.12 wszystko odbędzie się zgodnie z planem. I można tak powiedzieć - wszystkie zapłonniki zostały odpalone, jednakże zawiodłem ja oraz matka natura. Wysoka wilgotność powietrza, pojawiające się opady deszczu, deszczu ze śniegiem a później samego śniegu narobiły kłopotu... Tuż przed ustawieniem zabezpieczenia w pozycje uzbrojoną, zdjąłem folie które ochraniały materiał, nie upewniając się czy wszystko jest suche. No i niestety... Kiedy nadszedł moment odpalenia zapadła cisza, słychać było tylko lekki trzask co oznaczało że odpalony został zapłonnik, ale ten miał odpalić lont szybkopalny który zaszedł wilgocią! W ten o to łatwy sposób pozbyłem się trzech fontann z pokazu, ale to nie wszystko... Wyrzutnie strzelały nierówno i szybciej niż powinny, przez co cały pokaz "rozkleił" się (powstawały bardzo duże przerwy, nawet 30sek.)

Lista elementów pokazu (wg. kolejności odpalania):
- 3x FC3001 KONGO (fontanny które nie odpaliły ze względu na lont który "wchłonął" wilgoć z powietrza)
kongo1kn1.th.jpg kongo2dn0.th.jpg
- 1x U17017 GOLDEN WATERFALL (wyrzutnia, spodziewałem się przynajmniej 30 sek. działania, poszła w 22 sek. poza tym efekt miałem zupełnie inny, czyżby również i ta firma zaczęła przyjmować zwyczaje SP ? :wink: )
info: http://triplex.pl/triplex_produkt.php?id_p=222 na stronie dali błędne foto
goldenwaterfallfl6.th.jpg
- 5x N2071 LION (rzymskie ognie, miały działać przynajmniej 45 sek., poszły w 34 sekundy)
lionov7.th.jpg
- 4x SP008 ARTILLERY SHELLS z Lidla (słynny już oszukany moździerz :P efekty 2x czerwona piwonia i 2x zielona piwonia, poszło elegancko)
mozdzierz41bc5.th.jpg mozdzierz42hy8.th.jpg
- JW97 SFINX (znana i lubiana wyrzutnia, nawalała 40 sekund)
sfinxlg3.th.jpg
- U31439 LILY MAGNOLIA (wyrzutnia, strzelała seriami na samym początku oraz końcu, przez co nie było mowy o schematycznym minimum 30 sek., efektu na niebie - 14 sekund)
info : http://triplex.pl/triplex_produkt.php?id_p=224
magnoliafs5.th.jpg
- SM2115 ASTEROID (wyrzutnia, strzelała niecałe 30 sekund, powinna około 38)
asteroidsj4.th.jpg
- 3x SP008 ARTILLERY SHELLS z Lidla (efekty BROCADE CROWN, nie wiadomo czemu spóźniły się o 3 sekundy)
finaliz7.th.jpg

W trakcie przygotowań:
pzygotowaniade6.th.jpg

Pozostałości po pokazie:
rano2lz6.th.jpg rano3jp8.th.jpg final2km3.th.jpg
lion2ja5.th.jpg ranoyx8.th.jpg

PODKŁAD: http://www.sendspace.pl/file/UtJjs19W/
Nightwish - Moondance z dodatkowym wejściem (czas na odpał fontann)

FILM: http://pl.youtube.com/watch?v=EZFK2hxqtGA
Pod koniec straciłem rachubę i powiedziałem że jeszcze polecą 2 wyrzutnie, kiedy to w powietrzu strzelała ostatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pokaz szkoda że fontanny się nie odpaliły następnym razem będzie lepiej ;) 8+/10 naprawdę się postarałeś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super było. Z fontannami nie wyszło... trudno, ale i tak było fajnie. Biorąc pod uwagę, że wszystko było sterowane elektronicznie, na dodatek przez program, który ty sam napisałeś... 9/10. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny filmik... z tymi fontannami nie wyszło ale całe szczęście, że wyrzutnie odpaliły:D music też fajny lubię tą piosenkę :P 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że nie wypaliło :/ Bardzo się postarałeś i wszystko dobrze dopracowałeś... dla mnie bomba :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma się rozumieć, że programik FT się udał :wink:
Bardzo ładny pokaz wg mnie, postarałeś się trochę co widać było na niebie.
Ładny zróżnicowany pokaz, tylko szkoda tych fontann :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najważniejszy jest fakt że FireTime działa jak należy, cyna, kalafonia i linijki kodu programu nie poszły na marne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym pogratulować udanego systemu FireTime. Kawał dobrej roboty :wink:

Cały sylwester był ogólnie rzecz mówiąc bardzo fajny. Nieźle zaprezentowały się połączone produkty, takie jak na przykład złączone rzymskie ognie Lion, które dały niezły efekt. Wyrzutnie z Triplexu również okazały się świetnymi produktami, ale oczywiście Jorge też pokazał klasę ze Sfinxem na czele. Podkład muzyczny bardzo dobry, a finał piękny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siema musze powiedzieć że pokaz podchodzi już prawie jak pod profesionalny :P wszystko pięknie zgrane Muza też super dopasowana 20/10 :razz: :mrgreen: mam takie pytanko czy sprzedarz ten system FireTime :razz: jak tak to za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...