Skocz do zawartości

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze


MlodyZ

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze 2021

LgPSiMn.jpg

Piszę tego posta i oglądam efekty za oknem jednocześnie ; )

W kolejności odpalania:


Pokaz dzienny 14:00 ☀️

JW805 Wolf (Jorge) - wyrzutnia szalonych bączków 49 strzałów (20 mm) - tutaj nie może być innej oceny, bo lubię takie klimaty 10/10
TXB797 Day Festival, TXB796 Day Celebration, TXB795 Day Party (Triplex)- wyrzutnie dymne dzienne 25 strzałów (30 mm) - pierwszy raz w życiu widzę wyrzutnię dymną, także zdziwienie wszechpotężne, również widzów. Z drugiej strony jak na kaliber 30 mm i 25 strzałów odpalonych na raz, to coś tutaj nie gra: miałem wrażenie, że większość strzałów, które poszły w niebo nie wybuchły. Nie wiem, czy to celowe, czy wada, ale przy jednoczesnym wystrzale wielu pocisków na raz powinno być większe show. Wystawiam niejednoznaczną ocenę, bo z jednej strony to jest nowość, coś oryginalnego, a z drugiej słabe. Wadą jest też konieczność odpalania elektrycznego 4/10 [VIDEO]

 

Pokaz nocny (główny) 20:22 🎆

Riesen 1 (Funke) - fontanna niebieska - ok 8/10
Riesen 4 (Funke) - fontanna kolory wulkaniczne z opadającymi liśćmi - czwórka dużo mocniejsza, trafiłem na tą sztukę z dosypanym prochem 10/10

TB142 Comets (Tropic) - wyrzutnia 16 strzałów (16 mm) - ok jak na taką wielkość 8/10
TB143 Murmina (Tropic) - wyrzutnia 13 strzałów (13 mm) - coś na rozgrzewkę 7/10
JW04 Uran (Jorge) - głównie ta kolorowa mina robiła robotę 9/10
 
BWE2307 Candle Barrage III (Jorge) - 90 kul (14 mm) kolorowa 7/10 
JRC10 Bateria Rzymskich Ognii (Jorge) - 60 kul (19 mm) - podobny efekt do Candle Barrage III, tylko dużo mocniejsza i ciągnęła za sobą złoty ogon 9/10
XC3001 Candle Bundle (Triplex) - 300 kul (12 mm) kolorowa - dużo kolorowych wystrzałów, ale za to wyraźnych, nie przemieszały się 9/10
XC3008 Candle Bundle (Triplex) - 300 kul (12 mm) czereśniowa - kolorowa była lepsza, ale ta wersja też piękna 8/10

JW2052 Buddha (Jorge) - 100 strzałów (12 mm) - trudno powiedzieć co tu się dzieje, tak jakby układ wystrzału zaprojektował praktykant, taki janusz mix szybki wystrzał, ale cieszył oko jak to fajerwerk 6/10
JW806 Pirania (Jorge) - 49 strzałów (20 mm) - ciekawa kostka dla widzów, bo komety skręcały w różne strony, ale w sposób kontrolowany 8/10
JW308 Galeon (Jorge) - 36 strzałów (20 mm)  - czerwone crosette, ale nie urywa 6/10
3x stroboskopy 90-sekundowe białe (Triplex) - fajne na wypełnienie czasu, ale dobrze jest coś strzelić, gdy w tle palą się te stroboskopy 8/10
JW805 Wolf (Jorge) - 49 strzałów (20 mm) - powtórka tematu, tyle, że w nocnej oprawie 10/10
Grek Zorba (Jorge) - 25 strzałów (30 mm) - ktoś z forum ocenił ją jako "dobra, ale nie urywa", ale dla mnie to była najoryginalniejsza kostka na pokazie, największe emocje, okrzyki i owacje po tej wyrzutni - efekt ni pies ni wydra, ciężko opisać co to jest, wiadomo, że jakieś gwizdki i coś co ułożyło się w spektakularny kształt na niebie, daję solidną dychę z pokolorowaniem oceny na zielono 10/10 największe brawa

Rapa Nui (Jorge) - kątówka komety z craclingiem - warta uwagi kątowa nowość od Jorge ze ścianą iskier 9/10
Grey Puppy (Tropic) - kątówka komety z craclingiem 10/10
Black Puppy (Tropic) - kątówka komety - jak na taki kaliber i wielkość robi robotę 10/10
Orange Puppy (Tropic) - kątówka kolorowe komety - jak wyżej, każde Puppy jest równie piękne 10/10

PXB3806 Lutra (Piromax) - silent w układzie "I", który strzela kilka palm na raz 8/10
TXB378 Silent Night (Triplex) - są fani klasycznych efektów, ale ja tam wolę innowacje 7/10
PXB3932 Velpus (Piromax) - najbardziej podobała mi się równomierność efektu w tej cichej kątówce, sprawiała wrażenie baterii z klasą i z dobrym wychowaniem 8/10
PX-PRO-6 kątówka (Piromax) - najwięcej hałasu było na początku, ważne, że zrobiło się czerwono i warto było ją dać na koniec, bo wyróżniała się wielkością rozprysku i grubością pędzla do malowania nieba 8/10

LINK DO TEMATU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę ogólnie swoje spostrzeżenia na temat Sylwestra, gdyż wraca mi wiara w ludzi co do tematu strzelania. Wczoraj na domówce pokazaliśmy trochę ludziom jak się strzela, mieliśmy sporą publika z pobliskiej remizy gdzie odbywał się bal. Mieliśmy kilkanaście dużych i średnich kostek i trochę rakiet. Co mnie zdziwiło... Ile w tym roku ludzi strzelało to jestem w szoku. Nawet dziś co chwilę jakaś kostka w oddali odkąd się ściemniło, ale wczoraj porównując do roku poprzedniego myślę że progres 300%. Powiem więcej. Biedronka w Sylwestra, nic! Lidl nic! Topaz tylko petardy i trochę rakiet, Dino, zero!. Znajomy handlarz, zostało mu kilka paczek Diablo jr02, dwa Atomy i kilka kostek od Tropica no i zmokniete petardy. Sam był zdziwiony, bo dokupowal z marketów towar. Gadał z jakims klientem i wspomniał że ludzie w tym roku poszaleli i a klient na to że poprostu ludzie mają dosyć już tylko w kółko Srovid, Omikrony jakieś, wszystko w górę wali, ceny itp to chcą przez chwilę się rozerwać strzelając sobie te parę sekund, bo przecież duża ilość osób to lubi tylko nie każdy się przyznaję. Nie jest tak źle i bardzo mnie to cieszy. A moje wrażenia z Sylwestra bardzo dobre

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak :)

Petardy / Emitery - Tu nie będe się rozpisywał bo co roku ten sam towar jako pozostałość z poprzednich lat  .

Fontanny ;

No Limits ; super fontanna, mocna czerwona flara i deszcz iskier, zrobiła pozytywne wrazenie 8/10

Gold Etna ; Odpalałem 1 w święta i byłem zaskoczony, efekt marny i krótki może jakaś wadliwa była nwm... Natomiast gdy w Sylwestrową noc opaliłem 2gą zupełne zaskoczenie, pierwsza połowa fontanny niepozorna ale 2ga część z niebieskimi gwiazdkami i opadającym złotem coś pięknego ? 4/5 metrowa złota ściana 10/10

Rakiety ;

Gigant Salut Raketen ; Bardzo wysoko lecą, delikatny crackling i nawet głośny salut , do zabawy idealne 8/10

Pyro Planet <zestaw Panda> ; Mega pozytywne zaskoczenie, zarówno małe jak i większe rakietki z zestawu zrobiły na mnie i znajomych duże wrażenie . Efekty duże i gęste . Zdecydowanie Polecam 10/10

Alfa 3 ; Jak większość rakiet tego typu, przereklamowana, efekt ładny, duży ale w parze z ceną to nie idzie 8/10

Moździerz Thundering King ;

W tym wypadku się troszeczkę zawiodłem . Niby jest namiastka starych dobrych czasów . Wielki huk przy wystrzale z rury jest, głośna eksplozja na niebie jest ale ... tylko 2 efekty zrobiły na mnie wrażenie ze wględu na rozmiar i gęstość . Gold to Blue i Corolla to Multicolor . Reszta może i ładna, efekty gęste ale nie porwało mnie wgl . Troszkę przereklamowany ...

Single Shot'y - Rattle Bang & Hypper Cannon 5 ;

Mega pozytywnie mnie zaskoczyły . Cena ciut wysoka bo ok 35 zł/szt. ale efekt unikalny którego raczej nie znajdzie się w pozostałych amatorskich produktach tego typu . Hypper Cannon 5 - 5 naprawdę głośnych wystrzałów Rattle Bang - Mega głośny gwizd przy wystrzale i nieco słabszy pojedynczy huk <ps. jak zdecydujecie sie na zakup, to odejdźcie dalej niż 5m bo strasznie uszy bolą od tego gwizdu> Idealna sprawa dla ludzi co strzelają amatorsko pokazy . 10/10 !Polecam!

Wyrzutnie :) ;

Tasmanian Devil ; Fajna 16-stka idealna do zabawy przed 24 . Złote wiry + brokat z migotaniem daje rade 8/10

High Voltage 2 ; Bardzo ładna Z-etka . Efekty jak na 20mm duże i gęste . Wyrzutnia głośna i dynamiczna . mega pozytywne zaskoczenie 10/10 ! Polecam

Shark & Absynt ; Obie wyrzutnie przypadły mi do gustu . Absynt mimo efektu pospolitych peoni ma bardzo fajny i nawet głośny gwizd . Shark kto miał ten wie :) 10/10 

Hot Fusion <odpalona w święta> ; Miałem ją ponownie i się nie zawiodłem, duze efekty, mocny huk 9/10

Pro Fire <odpalona w święta> ; Wyrzutnia dynamiczna, głośna, efekty gęste i duże jak na 30mm . Zrobiła dość duże wrażenie 10/10

TXB693 ; Ładna, głośna, efekty spore ale ma 2 minusy . Jak na 100s jest trochę za wolna, a 2 to przerwa między wyrzutniami jest za duża i ta nie pewność odpali dalej czy nie ... Mimo tego dobór efektów podobał mi sie 9/10

TXB585 ; W porównaniu do 693 tu troszkę rozczarowałem . Nie porwała mnie . Efekty głosne ale małe ... mimo tego że była bardziej dynamiczna niż poprzedniczka . 7/10

'' Mały Pokaz '' <Eden,Enduro,The Fisrt> ; 

Eden bardzo fajny silnet, ładne kolorowe krozetki 8/10.

Enduro nie podobała mi się efekty marne, rzadkie ... 5/10

The First :) absolutne 10/10 !! Gęsta trzeszcząca mina i gęsta cracklingowa chmura z czerwonymi gwiazdkami - Polecam !

'' Duży Pokaz '' <Uran,Solaris,Styx,Godny,Px-Pro5,Techno&House,Final Cake,Px-Pro 8,One Row & 4x TS> ;

Uran jak to silent ładny ale d*py nie urywa, dobry na rozpoczęcie pokazu 6/10 .

Solaris / Styx - ładne 16-stki ale efekty małe w porównaniu do innych wyrzutni 25mm 6/10

Godny ? - Super bateria, dynamiczna . Pociski lecą niebyt wysoko, a duży rozprysk gwarantuje opad do ziemi . Saluty jak 25mm mocne . Ogólnie bardzo mi się podobała 10/10

Px-Pro 5 Piękna dynamiczna katówka .  Efekty duże i gęste 10/10

Techno & House Ładna ale nie porwała mnie . Kolorowe Peonie + złota trzeszcząca wierzba ładnie wygląda ale czegoś w niej brakuje . 7/10

XB3005 Final Cake Mega dynamiczna kostka . Ściana złotych ogonów potem palm z kolorowym migotaniem . Ta również  mocno mnie zaskoczyła choćby szybkością strzelania ok 3 sek ? przez co zrobiła istny rozpier... ? 10/10!

Px-Pro 8 Bardzo ładna Z-etka . Efety duże i gęste i długo się utrzymujące . 9/10

One Row + 4x PXB2113 Wachlarz jak to wachlarz ściana ze srebrnych ogonów, sam w sobie nic specjalnego ale do pokazu jak najbardziej i TS ... 4 szt odpalone jednocześnie na QM z połaczonymi finałami robią robote 10/10 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najwyższy czas dodać coś od siebie: 

Funke Red-Blue - Całkiem fajna jak na 20MM ,za pociskami ciągnie się łady ogon. Rozpiętość efektów na plus ,w tym przypadku o wszystkim decyduje cena ,myślę że max za tą wyrzutnię to 25-30zł patrząc na dzisiejsze realia.

Jorge JW4066 Exclusive Collection - Piękna wyrzutnia ,polecam każdemu kto lubi tego typu efekty ,uczciwe 25MM niestety cena jaką za nią zapłaciłem w zeszłym roku teraz jest tylko marzeniem ( ok 55zł ).

Triplex TXB084 EQUALIZER - Dobra wyrzutnia ,strzela dosyć wolno i nisko przez co można nacieszyć się efektami, ale bez rewelacji. Przy obecnej cenie absolutnie nie opłacalna. Lekko się na niej zawiodłem.

Tropic TB166+Dextrin Retorno 25 - Duet nominowany do tegorocznego hitu. Scream jest naprawdę unikatową wyrzutnią, do tego głośny huk stworzyły naprawdę udany mix. Kilka osób które oglądało pokaz stwierdziło że największe wrażenie zrobił na nich "ten przeraźliwy pisk". Nawet gdybym miał głodować i jeździć na jednym oleju cały rok to muszę ponownie ją kupić. Świetna wyrzutnia, polecam każdemu nawet osobom sceptycznie nastawionym do wydania 120zł za sam pisk.

Kometa/Magic Time KGB - Piękny, duży, wyrazisty efekt, tak powinny strzelać wyrzutnie kalibru 1,2"!!! Tempo strzelania mimo że miało być wolne to wcale takie nie było i to akurat na plus bo efekt naprawdę robił wrażenie. Myślę że na poważnie warto się zainteresować asortymentem komety. Polecam w 100%!!!

Triplex TXB052 INTENSE - Zwycięzca tegorocznego sylwestra!  Super kątówka, strzelała bardzo szeroko. Ciekawy mix efektów, bardzo duże efekty jak na 25MM...których tak naprawdę w ogóle nie było czuć, powiedziałbym bardziej że strzelała jak niektóre 30MM! 9 salw po 7 pocisków zrobiło super show! Polecam!

SR PYRO Plan X - No i to miało duży efekt, zdecydowanie większy niż 30MM. Przy eksplozji dosłownie "czuć" było walnięcie. Bardzo gęste efekty plus duża dynamika ,świetna wyrzutnia na finał.

Piromax PXB2424 Titanium Green - Kapitalna wyrzutnia dla wielbicieli huku. Idealnie nadaje się na zakończenie pokazu ,dało się odczuć że jest troszkę słabsza niż Retorno ale przy tak dużej dynamice strzelania świetnie się to zamaskowało. Zapłaciłem za nią 150zł więc w tej cenie to jest totalny nokaut. Niestety ale po raz kolejny o zakupie w przyszłości zdecyduje cena ,która już dziś niestety odstrasza. Plusem jest że wyrzutnia ma fabrycznie miejsce na zapalnik.

Piromax One Row 3 - Miły dla oka akcent który odpaliłem jednocześnie z ostatnią salwą Titanium Green. Bardzo gruba i jasna kometa ,fajny smaczek do małych pokazów. Niestety coraz ciężej dostać takie rzeczy w klasie amatorskiej :|

Miałem jeszcze wyrzutnie Hestia Sokół zachęcony pozytywnymi komentarzami na jej temat postanowiłem ją zakupić. Niestety źle podpiąłem zapalnik i wyrzutnia nie odpaliła w pokazie. Odpaliliśmy później solo ,musze wam powiedzieć że gdyby ostatnia salwa owej wyrzutni (25mm) poleciała cała na raz i była ułożona pod kątem to mielibyśmy MEGA HIT za 50zł. Mimo wszystko to bardzo dobra wyrzutnia jak za tę cenę, no bo spójrzmy prawdzie w oczy-co mogliśmy kupić w grudniu za 50zł w sklepach internetowych...;)

Sylwester mimo że nie był taki jak za dawnych lat to zaliczyliśmy dwa wyjścia na strzelania popołudniu i wieczorem plus oczywiście pokaz o godzinie 0. Pogoda w miarę dopisała, nie licząc tego że największy deszcz był jak podpinałem zapalniki :D  Rakiety zombie spełniły swoje zadanie ,świetne efekty i mnóstwo zabawy, o to przecież chodziło. Nikt normalny chyba nie sądził że 21 rakiet za 150zł walnie jak szelka 3. Patrząc na inne "rodzynki" za niewiele mniejsze pieniądze uważam że jak najbardziej można je polecić. Lustiki też na plus. Gigant Salut-y i Scream-y 3 od Funke obudziły okolicę. Jeśli chodzi o petardy to wszystko co miałem nie zawiodło. Cylindry i 2" od Super Powera mimo że człowiek zna już efekty na pamięć nadal cieszą. El Titanio 100 i Fire Spirit zostały w szafie na przyszły rok ,choć nie wiem czy uda im się doczekać do grudnia :D Pierwszy raz także korzystałem z systemu do odpalania z Aliexpress. Spełnił swoje zadanie w 120% ,mimo tego że po prostu padał na niego deszcz to i tak zadziałał bez żadnych problemów. Nie wrócę już do strzelania na loncie. 

Edytowane przez Grubbert
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

U mnie po noworocznym odpalaniu był wk....rw. Nie zadziałał mi żaden zapalnik w systemie. Nie wiem, czy to jakaś klątwa, czy coś innego. 

Sylwestra rozpocząłem od odpalenia karabinków o 19 na plaży (od 3 lat ten okres spędzam na pokoju u strażaków z Niechorza). Jeden 9 metrów - z różnego rodzaju petard i drugi-2 metry, z emiterów "ubranych" w wełnę stalową. Wyszło pięknie. 

Nowy Rok zacząłem od najpiękniejszego moździerza - TK, potem jedyne Rakiety jakie uznaję - Venom od Piromaxa, a potem wyrzutnie - cbśp, tourbillion (Triplex),  Tb166 (uwielbiam ją) od Tropica, txb 756, Zombie Party (SrPyro), Broadway. 

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem tym wywodem 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koopacz napisał:

Witam

U mnie po noworocznym odpalaniu był wk....rw. Nie zadziałał mi żaden zapalnik w systemie. Nie wiem, czy to jakaś klątwa, czy coś innego. 

Sylwestra rozpocząłem od odpalenia karabinków o 19 na plaży (od 3 lat ten okres spędzam na pokoju u strażaków z Niechorza). Jeden 9 metrów - z różnego rodzaju petard i drugi-2 metry, z emiterów "ubranych" w wełnę stalową. Wyszło pięknie. 

Nowy Rok zacząłem od najpiękniejszego moździerza - TK, potem jedyne Rakiety jakie uznaję - Venom od Piromaxa, a potem wyrzutnie - cbśp, tourbillion (Triplex),  Tb166 (uwielbiam ją) od Tropica, txb 756, Zombie Party (SrPyro), Broadway. 

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem tym wywodem 

Pozdrawiam 

Obejrzałem filmik z tym Tb166 - jest przesuper. Warta uwielbienia. Będę na nią polował w ciągu roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

image.png

Już lecimy z wrażeniami z sylwka 2022.

ChS5hLa.jpg

Link do tematu z zakupami: https://www.forumfajerwerki.pl/topic/18723-mantis-normalny-stuff-2022/?do=findComment&comment=161684

PETARDY
Titan Crackers (Piromax) - wiele NEC tam nie ma, ale siła jest duża, kupowałem jeszcze po preferencyjnej cenie. Skoro emitery były nawet 5 zł za sztukę, a za krakersa wyszło mniej więcej 1.50 zł, to powiedziałbym, że były to najbardziej opłacalne petardy w tym roku pod względem cena jakość. Wiadomo nie miały takiej mocy jak Dum Bum 5.5 g, ale waliły i tak konkret. Brak flary, przez chwile nie wiadomo, czy wybuchnie, ale ostatecznie wybucha 9/10
Dum Bum 5.5 g (Klasek) - tych petard nie trzeba przedstawiać 9/10
Dum Bum 5 g ze złotymi napisami (Klasek) - po odpaleniu i rzuceniu tych petard, lont się często gasił, więc do rzucania się nie nadają. Nie mają takiej mocy jak 5.5 g. Za to masówka zrobiona z 7 petard połączonych szybkozłączką (trytrytką) wywaliła cały spróchniały konar z ziemi i miała dużo większą moc niż chyba każda istniejąca petarda w klasie amatorskiej. Przy pojedynczym odpalaniu ocena 7.5/10, w masówce ocena 10/10, końcowo wystawiam 8.75/10
Signalos 2.0 - moc duża, ciężko powiedzieć, czy taka jak w Dum Bum 5.5 g, ale każdy na to patrzył i wiwatował, bo inny kolor flary 9.5/10

FONTANNY
No Limits (Piromax)
- warta swojej ceny i szczególnie mocna w drugiej fazie craclingowej 8.5/10
 
RAKIETY
Blast (Piromax) - mam wrażenie, że efekty średnio rzecz biorąc większe niż w Aplauzach, ale nie było jednej wielkości rozprysków. Mimo wszystko całkiem duże niektóre rozpryski jak na ten rozmiar rakiet. Ze względu na korzystną cenę w przeliczeniu na jedną rakietkę daję 8/10
Aplauz (Piromax) - leciały dalej niż Blasty, ale czasami miały mniejsze efekty. Ze względu na całkiem dobrą cenę daję 8/10
Killer (Jorge) - efekty od małych do bardzo dużych jak na tą wielkość rakiet. Mocniejsze od dwóch powyżej wspomnianych pozycji. Trochę jednak drogie, więc 9 nie zarobią. Mają atrakcyjne pudełko i szatę graficzną, ale trochę słabe kijki, jeden się złamał po rozpakowaniu pudełka i wzięciu sztuki do ręki, więc daję tak 7.5/10

WYRZUTNIE
Orka (Jorge) - 61 strzałów (14 mm) - gwizdki falujące złotymi ogonami, całkiem ok 8/10
JW2039 Eden (Jorge)
- 36 strzałów (20 mm) - myślałem, że będą mocniejsze nawet przy tym kalibrze 6.5/10
JW309 Hokus Pokus (Jorge) - 49 strzałów (20 mm) - fajny wachlarz, tylko trochę małe efekty crossettów (jak wyżej), ale czego się spodziewać po 20 mm - 7/10
TXB074 Viserion (Triplex) - 36 strzałów (25 mm) - przyjemnie walił, tylko jakoś się nie wyróżniał. Strzelał jednak dostojnie i zrobił robotę 7.5/10
PXB3614 Virus 54 (Piromax) z Carrefoura - 54 strzały (25 mm) - w tej cenie to bardzo dobry wybór 9/10
PX-PRO 1 (Piromax) - gwizdki 99 strzałów (20 mm) - najgłośniejsze gwizdy jakie w życiu słyszałem. Uwaga tylko, bo ta wyrzutnia ma jakis pręcik co się nagrzewa i może podpalić wyrzutnię 10/10
PXB3504 Hydra (Piromax) - 36 strzałów (30 mm) - chociaż kaliber większy niż Virus 54, to mam wrażenie, że Hydra waliła słabiej od Virusa. Pomimo tego opłacalna wyrzutnia 7.5/10
TXB194 Song (Triplex) - 37 strzałów (30 mm) - równomierne i duże efekty, powiało klasą od Songa 9.5/10
TXB308 Graffiti (Triplex) - 35 strzałów (30 mm) - klasyczne efekty multikolor, ostatnia salwa z gwizdkami przypadła do gustu 8.5/10
SFCM17100C Godny (Iskra) - 100 strzałów (25 mm) - szybka, drapieżna, a salwy titanium salute zatrzęsły okolicą. Najgłośniejsza kostka na pokazie 9.5/10
PXB3904 Crump (Piromax) - 50 strzałów (30 mm) - szybko odpaliła, nie zdążyłem złapać wzroku na pierwszą salwę, przez co dopadł mnie lekki disorient. Tak jakby wymazała się z pamięci. Wiem tylko, że mi się podobała, ale nie zwróciłem uwagi, czy w końcu był w niej ten mechaniczny dźwięk kosy przy wystrzale, czy nie. Muszę to sobie powoli przeanalizować na nagraniach jak Jacek Gmoch. Rozmiar efektu na niebie bliższy 25 mm niż właściwemu 30 mm 8/10
PXB3613 Fireball XXL (Piromax) - 16 strzałów (50 mm) - czuć kaliber i czuć jak huk rezonuje po budynkach, szkoda, że jakoś mało wyróżniający się kształt efektu. Chyba trochę wolno strzelała, ale warto ją było kupić, aby poczuć falę uderzeniową 50 mm na barkach. Polecam 8.5/10
TXB400 Samum (Triplex) - 36 strzałów (30 mm) - tego jegomościa nie trzeba przedstawiać, chmura na całe niebo, szkoda, że Triplex nie będzie go już importować. Łapie solidną dychę 10/10
PXB3914 Crater (Piromax) - 100 strzałów (25 mm) - warto było ją dać na koniec, bo zamiatała powierzchnię ziemi i nieba jakby nastał koniec świata zapowiadany przez św. Jana. Taka podniebna miotła o efekcie sprawiającym wrażenie profesjonalnej kostki, a to tylko amatorka i w dodatku nawet nie kaliber 30 mm, tylko 25 mm. Daję jej ocenę poza skalę i idę do ministra, aby wrzucił to do lektur szkolnych. Czytała Krystyna Czubówna 11/10

 

***************

 

### FAILE ###
1. Ktoś się skaleczył próbując włożyć pomarańczową rurkę do rakiet w ziemię, rurka się złamała w dłoniach.
2. Związałem dwie masówki z Dum Bum 5.5 g i mówiłem, że to jest specjalnie związane do masowej destrukcji. Z czasem jak brakło petard, to ktoś wyjął te petardy związane trytytkami i zaczął tym pojedynczo strzelać, więc dwie masówki stracone xD
3. 3-4 sztuki drogich Dum Bum 5 g złotych zagasły na krawędzi lontu po odpaleniu i rzuceniu na asfalt. Bałem się już je reanimować lub brać je do domu, bo jednak tykająca bomba. Strata.
4. No Limits (Piromax) - fontanna zapałiła trawę zaraz na starcie głównego pokazu, trzeba było gasić pożar dwiema łopatami w dwóch chłopa xD
5. Nie odpalił środkowy Eden (Jorge) inicjowany systemem. Albo fail systemu, albo fail przy łączeniu zapalnika z lontem wyrzutni. W każdym razie później odpaliłem wyrzutnię ręcznie w parze z Viserionem.
6. PX-PRO1 - wyrzutnia stanęła w płomieniach od rozżarzonego druta oplatającego lont i rury. Trzeba było gasić wodą z wiader i konewki. Po pewnym czasie drugi raz się zapaliła i znowu trzeba było gasić tę kostkę.

### WIKTORIE ###
1. Cały pokaz na jednej zapalniczce żarowej z kiosku. Sukces. Pewnie dzięki temperaturze na plusie.
2. Dużo widzów na pokazie dzienno-nocnym, a później jeszcze więcej na pokazie nocnym.

### UWAGI ###
Trzeba się zabezpieczyć w wodę w wiadrach lub konewkach i łopaty, gdy ktoś wybiera odpalanie na trawie przy temperaturze na plusie, która utrzymywała się od kilku dni. Coś się może zapalić. Mam wrażenie, że o północy ludzie walili słabiej niż w poprzednich latach. Na pewno krócej strzelali.

### VIDEO ###

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnie

Funke A Fistful Of Gold ( 72 strzały kaliber 25mm)
Wyrzutnia mega. Bardzo piekne efekty. Zlote wielkie palmy. Efekt utrzymeje sie bardzo długo i prawie do samej ziemi. Polaczenie strzelania | z \/ na miare Funke. Na początku wolna i z każdym kolejnym strzałem nabiera tępa. Finał miazga jak na Funke przystało. Jest to kolejna wyrzutnis ze stajni Funke, na ktorej sie nie zawiodłem i moge ja polecic. Moja ocena 10/10.

X-ultra PXB3703 Piromax (49 strzaly kaliber 30mm)
( pozostałosc z poprzedniego roku) strzela seriami po kilka sztuk. Gęste efekty i bardzo dynamiczna. Jak na 30mm przystalo bardzo glośna. Ocena 8/10

C493SW SUPER WHITE STROBE (49 strzały kaliber 30 mm)

MIgotanie utrzymuje sie dlugo. Noc stala sie dniem. Miałem wrażenie, że leci bardzo wysoko. Eduże i gęste. Na publice zrobiła Wow. Ocena 8/10

Rakiety

Rakiety cyborg i machine z Kaufa
Zwolennikiem rakietet nie bylem, może się to zmieni. Rok temu bylo kilka to i teraz sie pojawily. Co prawda marketowe ale są. Jak na swoja wielkość i cene to efekty bardzo ładne i duże. Nawet utrzymywały sie dość dlugo. Do zabawy a nawet na godzine "0" nie ma co sie wstydzić. Ocena 8/10

Petardy/emitery

TP5 odpalone 3 paczki. Ziemia dudniła aż miło, mega bas. Szkoda ze ich juz nie będzie. Zapasy sa na czarna godzinę.

Podsumowanie.

Strzelanie udane. Chodź niekiedy silnie wiało. Cale szczęście bez mgły. Ludzie powychodzili na ulice i o 00 istny armagedon. Każdy po kilka baterii. Coś pięknego widać,ze ludzie kupili piro mimo drożyzny. Na publicznosci najwieksze wrażenie zrobilo Funke. Niby 25 mm a nie jedna 30 mogła by się uczyć. Ciekawe jak 50 mm od funke wali

Edytowane przez Piotrek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TXB521 THE BEST - huk i gwizdki, poszła jako pierwsza i wywołała niezłe zamieszanie 9/10

TXB207 DREAMING - w sumie nic ciekawego ot zwykła wyrzutnia jakich pełno 6/10

TXB400 SAMUM - chyba nie trzeba przedstawiać tej wyrzutni 10/10 szkoda, że więcej już jej nie będzie

FC30-100-95 BLUTENREGEN - czuć 30mm bardzo dobra wyrzutnia 10/10

FC30-100-15 Fermata 100A  - szybka i głośna 10/10

FC30-100-22 ELECTRIC FUNERAL - 10/10 duże i ładne efekty

FC30-116-1 PARANOID - sztos 11/10 efekty na całe niebo i tu uwaga bo potrzebuje dużo miejsca... crater to przy tym pikuś. Nie polecam odpalać na trawie lub gdzie w około krzaki bo jest ryzyko zapalenia się

FCM206-1 Mei Banfa - 7/10 nie porwała mnie. Czuć, że dużo nec no ale dosyć wolna a ja lubię szybkie wyrzutnie. Końcówka już lepsza tj szybsza i gwizdki od których można ogłuchnąć jak się stoi blisko (sprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje opinie:

Rakiety:
Funke Super Bomben Raketen: 8/10 Fajne rakiety z dużym hukiem, ale moim zdaniem powinny mieć większy efekt.
Funke Bomben Raketen: 10/10 Dużo bardziej opłacalane od Super Bomben Raketen i ładniejsze efekty.
Iskra Line Alfa 1-5: 9/10 Rakiety super z niesamowitym efektem minus to cena dlatego.
SrPyro After Earth 11/10 Rakiety za 100 zł, jest ich dużo, mają faje efekty, i mega huk. Bardzo podobne do Klasek Tiger Rockets, ale z ładniejszymi efektami (@mpiwowski @KrychFire  @PuMeX @Drinpofordonsku myślę, że mogą potwierdzić tą opinię :))
Tropic Starlight: 7/10 moim zdaniem nie ma szału bo za wysoko lecą
Argento Shell Rockets 6/10 gorsze niż starlight niestety szału nie ma
Tropic Planet-X: 6/10 nie mają nawet podejścia do Alf czy Bazook bo za wysoko lecą
Tropic Stellar: 9/10 fajne rakiety 2 wystrzałowe, niestety też wysoko lecą

Wyrzutnie:
Argento AC30-13-33 Plasma: 9/10 Bardzo ładny efekt, głośna i dość dynamiczna wyrzutnia

Triplex TXB689 Happy Salute: 11/10 Każdemu polecam tą wyrzutnię, kto ma możliwość kupienia na NWP koniecznie kupować i się nie zastanawiać. Wyrzutnia wyrywa wnętrzności i je mieli, piękny bas.

Triplex TXB710 Hypnose: 4/10 Wyrzutnia strzela jak 30 mm nie polecam, jedyna zaleta to strzelanie seriami tak to by była ocena 2/10

Piromax RKC207 Walkiria: 10/10 Wyrzutnia wali jak Fireball XXL tylko ma inne efekty (czy ładniejsze czy brzydsze to już kwestia gustu) polecam

Triplex TXB084 Equalizer: 10/10 Jak dla mnie kawał porządnej wyrzutni. Z pięknym fioletowym kolorem, efekty się długo trzymają na niebie

Piromax PXC213 Graviton: 8/10 Wyrzutnia powolna, efekty dość ładne, nie porywa ale ciekawa zasługuje na dobrą ocenę, przepraszam za słabą jakość nagrania

Pyro Moravia NS11606 Tasmanian Devil: 11/10 Każdemu polecam tą wyrzutnię, maleństwo a robi taką niesamowitą robotę, że aż miło popatrzyć ;)

Gaoo CEL100-07 Celebration 7: 1/10 Niczego nie warta wyrzutnia, nudna i niewarta swojej ceny nie polecam
Dextrin DB31 El Titanio: 11/10 Mistrzostwo świata 20mm, huk porównywalny z Wariatem od Funke
Triplex TXB436 Cyklop 9/10 Czuć moc prawdziwego mięsistego 30 mm

Fontanny:
Piromax PXF212 Fontanna No Limits 11/10 Kupować i się nie zastanawiać
Funke 
Geysir Kal C 9/10 Mega jasna i nasycona barwa flary i efekt wow wykonany z cracklingu na koniec

Później dopiszę resztę może :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę wzorem Mantisa

Petardy:

Z nowości

Lupo P1 okazały się mega głośne, petarda na 100% nie ma jednego grama prochu tylko zdecydowanie więcej

Puma 2 całkiem niezłe petardki, głośne i mają masówkę :D

 

Rakiety:

Bazooka typ D partia 2022 strasznie słaba przynajmniej u mnie

SuperBomben Raketen wersja najnowsza, nadal mega dobra

ThunderRockets od Pentapolis uruchamia alarmy co było wiadome już od dawna, polecam :D

Comet 2 od AS, piekielnie mocny pisk i fajny huk

Alfy od Iskry od 1 do 5 Super

Eros Tomaszek, piekne rakiety chociaż dwa efekty miałem takie same, ring z brokatem w środku perła :D

Zink 909 leuchtkäfer także piękny

Planet X Tropic, czerwona mega, białą słabsza ale też nie była zła, generalnie polecam

Big Svarty 50113 cudowne

 

Wyrzutnie, tutaj nie chce mi się wszystkiego opisywać bo było tego za dużo więc podam te w miarę ciekawe

Duplex Cracker Funke ładny ale Chrys Rain Blue w tej samej cenie ma podobny efekt ale znacznie większy i ładniejszy

Mamut Iskra Fajny ale spodziewałem się czegoś lepszego

Kolos Iskra zdecydowanie lepszy niż Mamut moim skromnym zdaniem

Shockwave tu nie będę opisywał tylko za jakiś czas dodam filmik w dziale z wyrzutniami bo to była poezja

Army box Nowa partia była mocniejsza niż stara o dziwo, mocno wyczuwalne saluty 50mm w połowie kostki, prawdziwe mocne saluty 50mm lepsze niż w Mamucie i to czuć

TXB 913 Trochę małe efekty jak na 50mm ale za to gęste i kolorowe

Universe Piromax, Faktycznie gorszy niż odpowiednik funke i to widać imo cena była okazyjna więc mogę to wybaczyć ale drugi raz bym nie kupił

BZ49 6018 z Tropica cudna wyrzutnia :D

 

to tak ogólnie bo było tego znacznie więcej ale będę wstawiał szczegółową opinie w odpowiednich działach razem z filmem :)

 

Z faili było to, że system chinski 6 Kanałów rozleciał się po upadku na podłogę... jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia :/ Trzeba było wszystko łączyć lontem szybkim visco i qm finalnie wszystko odpaliło, explosion 30-50mm + army box 30-50mm w pierwszej sekwencji, potem 5x BZ49 6018, nastepnie 3x TXB913 i tu małą wpadka bo rezerwa z 913 nie odpaliła lontu do Shockwave i trzeba było lecieć z zapalniczką ale dało radę :D 

 

Pogoda w dzień była średnia bo czasami pokropił deszcz ale nie było mgły więc fajnie, za to wieczorem się rozpogodziło i na finał mieliśmy bezchmurne niebo, co prawda nieźle wiało ale kot na mikrofonie zredukował to bardzo fajnie, pełno ludzi klaskało po pokazie, nawet stali na 10 piętrowym bloku na dachu z flarami i oglądali :DD

 

Ze sprzętu jaki używałem to:

gimball DJI ronin 2 SC, pierwszy raz używałem takie urządzenie i jestem pod wrażeniem jakości nagrań bez drgań

Aparat alpha 6300 na standardowym obiektywie nieźle dawał radę w nocy, zero szumów i ostrość łapał bez problemu

Mikrofon Rode Viedo Stereo Mic Pro, pięknie oddaje dźwięk fajerwerków tylko trzeba go dobrze ustawić i potem w programie wydobyć odpowiednio ścieżkę

 

Jestem zadowolony, nagrywałem mniej niż chciałem ale za to się nastrzelałem i nabawiłem tak jak chciałem :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester po którym mam mieszane uczucia. Mniejsza ilość dobrych wyrzutni spowodowała niedosyt w trakcie pokazu i po pokazie.    Na plus - wyrzutnia Bestia Txb744. Ta wyrzutnia mnie mile zaskoczyła.Efekty bardzo ładne i duże, z każdą sekundą przyspieszała. Piękne brokatowe wierzby z gwiazdkami i białe  mieniające się gwiazdki zrobiły duże wrażenie.Pod koniec walnęla dwie piękne serie.Zwłaszcza finałowa wbiła w ziemię. Kolejna wyrzutnia która zrobiła show to Egzaqiker Txb084. Rzadko spotykany efekt, bardzo ciemny brokat. Wyrzutnia miała swoje dobre tempo. Efekty bardzo duże. Zrobiła wielkie zamieszanie. Hmm brat tej wyrzutni Day brek Txb083 już takiego wrażenia nie zrobił. Co prawda długo strzelał co niektórych cieszyło ale mi zabrakło tempa. Efekty spore, złote palmy dały pokaz. Jednak wielkość efektów mniejsza niż w przypadku brata a także tego drugiego z poprzedniego roku Hot fusion. Niestety spotkał mnie mały pech w Sylwestra bo wyrzutnia Px-Pro 5 zgasła po pierwszej salwie ale odpaliłem ją z rezerwowego lontu. Przez te zamieszanie i strzelanie ciężko jest mi oceniać ją. Wiem że salwy złotych wierzb bardzo szeroko się rozkładały a białe gwiazdki zagryky całe niebo, były niezwykle gęste w swoich salwach. Na minus oceniam wyrzutnie Viserion. Co prawda nie była zła bo miała efekty ładne. Brokatowe korony przeważnie sie dobrze prezentują ale w tym przypadku nie wielkością. W 2017 roku kiedy go miałem miał o wiele większe efekty. Widać zdecydowanie było różnice na żywo i też widać na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem kolegę o nagranie 3 ostatnich wyrzutni. Wcześniejsze próbowałem sam nagrać, ale za każdym razem coś się psuło, więc bez filmików.

Demon eye srpyro CLE 4253 - kupowana na promce na poczatku roku za 100 zł. Za taką cenę ocena 10/10 Ładna, dynamiczna.

Godny iskra - kolejny rok z godnym, i jeszcze zostawiłem jedną na następny rok - w tym roku trochę dalej od bloków, ale nadal 10/10

Insider srpyro CLE 4190 już nie pamiętam, ale ok. 100 zł płaciłem. Za taką cenę, to 11/10. Bardzo duże zaskoczenie na plus. Jeszcze raz się odniosę do ceny- za takie pieniądze po prostu super wyrzutnia. Finał ogromny i bardzo jasny. Piski Karyn, które przyszły na pokaz jeszcze długo było słychać :D

Heavy metal pyro moravia PM2331 - a tu było zaskoczenie na minus. Też z promki, ale listopadowej, więc za 170 plnow. Efekty mniejsze niż sie spodziewałem i rzadsze, może nowa partia słabsza? Cena/efekty daje 7/10

El titanio 100 sh DB33 - jak co roku (zostały mi jeszcze 2) obowiązkowa pozycja. 10/10

Trigger funke FC38-100-1 - najbardziej żałuję, że tej mi się nie udało nagrać, ale przeklikałem z wideo na zdjęcia... Kupiona na promce (mam jeszcze jedną z shock wave na przyszłego sylwka) za ok. 1300 zł. Może i drogo, ale gniecie po naplecie. Chyba największe wrażenie ze wszystkich moich dotychczasowych wyrzutni. 12/10 - poza skalą

Kolos Iskra IC50-25-1 - efekty gęste, do samej ziemi, długo się utrzymywały. 9/10

Mamut iskra IC50-252 jak dla mnie rodzaj efektów mógłby byc lepiej dobrany. Ale saluty uratowały tę wyrzutnie. Przy niej również były piski. 9+/10

Armageddon srpyro CLE4551 - kolejne zaskoczenie na plus. Jak na 25 mm, to naprawdę duże efekty i co najważniejsze - piękne. Nawet moja siostra stwierdziła, że warta 700 zł i więcej (sama ze swoim chłopem kupiła crasha od piromaxa - "bo drogie te fajerwerki się zrobiły"). Pomimo wygórowanej ceny 10+/10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :D witamy w nowym roku, standardowo jak co roku moje oceny i opinie wyglądają następująco ;

Petardy ;  Tu sie za wiele nie będę rozpisywał i oceniał tego co miałem w poprzednich latach bo to bez sensu ale wypowiem się na temat 3ech nowych rzeczy które miałem okazję testować .

Mamba 2 - Jak dla mnie słabe kapiszony za duże pieniądze bo 35zł na pewno nie warte... jedyny ich + jest taki że mają mass 
Bum Bum <NWP> - jakimś cudem udało mi się wyrwać na bazarku, jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia moze dlatego ze były z 2014 roku, flara mizerna ale huk jaki mają naprawdę raduje . Przy cenie 50 zł jak na taki rarytas 10/10
Horror 1 - Tak jak powyżej, rarytas z ta różnicą ze jest solidnie wykonany, krótka intensywna flara i do tego mocny huk z błyskiem 10/10

Rzymski Ogień & Fontanny ;

TRC5 Chrysantemum - Duże i gęste efekty, podwójny crackling . Jedyny jego minus to zbyt długie przerwy pomiędzy wystrzałami 7/10 bo cena też do przystępnych nie należy
TXF781 Silver Energy - spodziewałem się czegoś lepszego, nie wiem czy nawet do luźnego odpalania to się nadaje bo efekt trwa ok 10 sek - bez oceny

Rakiety ;

Piroplanet Formula 1(E.T.) & Titan Gold ; Formuła podobnie jak rok temu, mega pozytywne zaskoczenie, mimo małego necu tj.56g efekty duże, gęste i długo utrzymujące się . w tej cenie jak dla mnie nie ma lepszych 10/10 . Natomiast Titan... zapłaciłem ok 45 zł za sztukę i dobrze że nie kupiłem całego zestawu 5 szt. bo nie wybaczyłbym sobie... efekt mały i rzadki nie polecam ... bez oceny
Killer - Fajne małe pierdki do zabawy przed godziną 0, nie lecą zbyt wysoko, efekt może nie jest sporych rozmiarów ale jest gęsty i długo się utrzymuje a kolory są żywe 7/10
Alfa 1 - Rakieta super, głośna, efekt wielki, długo się utrzymuje tylko jest problem bo latają jak chcą, mimo tego 10/10
Tiger Tail & Screaming Frankee - Rakiety cholernie wysoko lecą, przez co efekt jest strasznie mały...
Can Can - Rok temu kumpel miał i była piękna, w tym roku kupiłem 2 szt. 1 marna 2ga polecia i nie wybchła wgl...
Funke Gigant Salut - Tak jak w poprzednim roku na + 
Pentapolis TR340 Thunder Rocket & Cobra ; Rakiety mają swoją cenę ale i mają potężną moc, mimo bardzo wysokiego lotu . Polecam 11/10 !!!
Joker 2 & Super Blitzknall Rakete - Nie trzeba chyba przedstawiać, kto miał ten wie co one potrafią, szkoda że coraz ciężej je kupić 11/10!!! Ps. SuperBlitzknall mocniejsze od Cobry 

Wyrzutnie ;

Big Show & Dream Light - Niższa półka jeśli chodzi o cenę i efekty, jednak do zabawy jak najbardziej 7/10
Mysterie & Lovec - Podobnie jak wyżej, z tym że tu już kaliber 25mm pokazał swoje 8/10
Rapa Nui & Show - Rapa nui grube gęste trzesczące komety, naprawdę fajna kostka do wklejania w pokaz jak ktoś robi, podobnie show z maxsema z 20mm wyciśnięte ile się da, efekty rozmiarem pod 25 podchodzą 10/10
Bright Show <Hestia> - Z początku silent w postaci czerwonych komet, potem crackling na końcu brokat. Nie wiem czego tak każdy sra na hestię, bo na mnie kostka zrobiła wrażenie rozmiarem efektów przy cenie 130 zł (25s/30mm) warto ! 9/10
Concert of Lights - Fajna kolorowa kosteczka 8/10
Euforia & El Nino - Ciężko się wypowiedzieć, bo kumpel odpalił obie z 2 lontów jednocześnie, jest sieczka xD
TXB399 Bryza - Z początku gęste białe migotanie, potem żółto fioletowe dalie z cracklingiem i trzeszczące wierzby . Wyrzutnia dynamiczna ale lekko się zawiodłem rozmiarem efektów, były troszkę małe 8/10
TXB574 Sky Event - Nowość 2022, efekty duże i gęste . Dużo kolorowych fal, wierzb i migotanie . W skrócie kostka jest baadrzo kolorowa i z podkreślonym brokatowym finałem polecam 10/10
Thorian - Mega pozytywne zaskoczenie, efekty duże geste, przy tej cenie tj. 150 zł brać 10/10
Predator - Jak wyżej, miałem już kiedyś bodajże w 2014 i dobrze było sobie przypomnieć, jorge z tajfunem się chowa xD 10/10
Taxi New York - Nowość 2022 . Super kątówa, gęsta trzeszczące mina i kolorowe dalie z cracklingiem . Szeroki kąt strzelania, godny następca JW59/Painting Sky 10/10 

Mały Pokaz / Blitz rums, Poison, Jw06,Jw07, Giant & Painting Sky ;

Blitz rums nic innego jak biały ogon + salut, myślałem że głośniejsza będzie, jednak nec mniejszy niż w TS od Piromaxa robi swoje 7/10 . Posion mega pozytywnie mnie zaskoczył .  Z 20mm wyciśnięte co się da, brokat opadający aż do ziemi, aż ciezko uwierzyć ze kosteczka ma tylko 150 gr necu. Dla mnie sztoss i obowiązkowa pozycja w następnym stuffie 11/10 !!! Jw06&Jw07 Klasyk, przedstawiać nie trzeba . Giant strzela długo, efekty sa różnej wielkości, niektóre rzadkie niektóre gęste, jednak przy cenie ok 110 zł (36s/25mm) myślę że jest wart 7/10. No i na koniec wisienka na torcie czyli TXB475 Painting Sky . Kto miał ten wie, kto nie miał niech kupi, ogromna gęsta chmura z 3 rodzajami cracklingu/chryzantem . Coś pięknego 11/10 !!!

Większy " Pokaz "/ Rapa Nui, Demony ognia, XViva, New Generation 8 , Dum Bum 30mm/25s ;

Rapa Nui jak już wyżej pisałem piękna 10/10 . Demony Ognia mega zaskoczenie, efekty wielke, gęste 10/10 ! XViva lekki zawód, pomimo dynamiki, efekty małe :( 7/10 .New Geeration 8 & Dum Bum klasyka 10/10

To by chyba było na tyle . Pozdro :D

 

 

Edytowane przez ArbTree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie podczas pokazu sylwestrowego zawiodły lonty które łączyły wyrzutnie w pokazie. Połowa wyrzutni musiała zostać odpalana ręcznie. Wściekły byłem jak nic. Lonty gasły jeszcze przed połączeniem trytytkami. Prawdopodobnie były połamane i ścieżka prochowa była przerwana. Jak odpalać wyrzutnie to tylko przez zdalny system elektryczny. Ostatni raz kupiłem zielony lont visco. Może też zawilgły przy gruncie. Pokaz skończyłem montowac kwadrans przed północą. 

Natomiast powiodło się odpalanie z lontu ogni rzymskich i rakiet. Ale ten pokaz łączyłem w domu przy użyciu lontu 10cm/s - twardszy i grubszy od 1cm/s. 

Odnośnie efektów nieco zawiodła mnie wyrzutnia Sajgon ☹️ - nie było tych wolno opadających gwiazdek do ziemi. 

A mnie podczas pokazu sylwestrowego zawiodły lonty które łączyły wyrzutnie w pokazie. Połowa wyrzutni musiała zostać odpalana ręcznie. Wściekły byłem jak nic. Lonty gasły jeszcze przed połączeniem trytytkami. Prawdopodobnie były połamane i ścieżka prochowa była przerwana. Jak odpalać wyrzutnie to tylko przez zdalny system elektryczny. Ostatni raz kupiłem zielony lont visco. Może też zawilgły przy gruncie. Pokaz skończyłem montowac kwadrans przed północą. 

Natomiast powiodło się odpalanie z lontu ogni rzymskich i rakiet. Ale ten pokaz łączyłem w domu przy użyciu lontu 10cm/s - twardszy i grubszy od 1cm/s. 

Odnośnie efektów nieco zawiodła mnie wyrzutnia Sajgon ☹️ - nie było tych wolno opadających gwiazdek do ziemi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnie:

XB3002 Final Cake 2 - Świetna 19 stka mega dynamiczna może i to kilkanaście sekund ale jakich.. :) wielkie Wow efekty duże i pięknie się nakładały intensywność oraz czas otrzymywania się efektów na niebie bardzo dobry zacna kostka co tu dużo się rozpisywać ocena 10/10 

XB3003 Final Cake 3 - To samo co wyżej aczkolwiek niebieskie gwiazdki zrobiły robotę nad wyraz się oznaczały a to wcale nie takie częste w wyrzutniach po prostu przepiękna ocena 10/10 klasa

JW801 Albion -Brokatowa korona z dodatkiem tithanium to piękne połączenie na wysokim poziomie długo utrzymywały się efekty na niebie i równie dobrze nakładały potęgując rozpiętość  warta uwagi bez dwóch zdań ocena 8+/10 mogłaby być odrobine bardziej dynamiczna ale to szczegół. :)

JW818 Space Line 2 - Hit 2022r? to mało powiedziane.. :D ta wyrzutnia to sztos absolutny ! ocena 10/10 bardzo mocne.. czas utrzymywania się efektu na niebie to miazga xD istnie jakby zatrzymał się czas.. a gwiezdny złoty/brokatowy pył delikatnie opadał z nieba MAGIA !! coś wspaniałego z pewnością do niej wrócę bez dwóch zdań.

JW98 Show of Fireworks - Konkret serie które strzela robią mega dobre wrażenie bardzo głośna huk bardzo dobry efekty trochę odrobine słabsze ale i tak wypadła niezle moja ocena 8+/10

P7553 - Kometa - Sztos ocena 10/10! szybkosć rozpiętość wszystko na bardzo dobrym poziomie można by ją w jakiś stopniu porównać do XB3002 tyle że ta jest o wiele bardziej kolorowa i dłużej strzelała zrobiła mega wrażenie i na mnie i na widowni..

TXB026 Moon Sparkle - Piękne kolorowe efekty rozpiętość spora ale nie wszystkich strzałach .. ale na  9/10 zasługuje może jakoś wysoko nie strzelała ale robotę zrobiła z pewnością 

PM2331 Techno & House - Coś co już kiedyś strzelałem ładne efekty 8+/10 mogłaby być nieco szybsza

PM2331 Punk Rock - To samo co wyżej też przestrzelona kiedyś ale fajnie jest do niej wrócić super czerwone brokatowe korony sam efekt miodzio ale rozpiętość mogłaby być lepsza.. albo chociaż dynamika.. huk może być nie za głośnia nie za cicha ale mnie już tak nie powalała jak przedtem 8/10

TXB194 Song - Klasa 10/10 absolutny sztos szkoda że dopiero teraz zdecydowałem się na jej zakup głośna efekty gęste DUŻE i długo utrzymujące się na niebie zielone migotanie miód :)

TXB764 X-Effects - Seria X powinna do czegoś zobowiązywać i w tym przypadku tak było w 100% piękna jakość kolorów wyrazistość gwiazdek bardzo kolorowa finał rozwalił system :D  ocena 10/10

TXB306 X-Fire - To samo co wyżej seria X.. po prostu the beściak 7 salw po 7 strzałów w układzie fan na niebie zrobiły istną sieczkę mega głośna i mega efekty jak ir ozpiętosć było czuć w niej to coś.. jakość.. zdecydowanie 10/10

TXB337 New Horizons - Gdyby ktoś mi powiedział że ta wyrzutnia będzie najlepsza ze wszystkich jakie masz to bym go wyśmiał :D ta kostka to zdecydowanie HIT jej dynamika,rozpietość,intensywność kolorów i najważniejsze samo migotanie na bardzo wysokim poziomie aż chciało się ją oglądać niby 25mm a waliła jak dobre 30mm żwawa żywe kolory początek spokojny potem w połowie przyśpieszyła i na koniec armagedon  potężny finał grubo.. sztosik jak nic na pewno jeszcze zagości u mnie mocne 10/10 !

Posumowanie: Wszystkie kostki spełniły moje oczekiwania w 100% była dynamika, huk, była jakość i rozpiętość efektów.. :) nie byłem ani na jednej kostce zawiedziony poza tym że 3 kluczowe wyrzutnie (txb764/txb306/jw818 odpalone w Nowy Rok) nie odpaliły w sylwestra o północy z przyczyny pogodowej (lało niemiłosiernie od godz 23:00 aż do prawie 1:00) i nawet mimo mojej szybkiej reakcji zabezpieczania wszystkich wyrzutni przed deszczem nie udało się uchronić wszystkiego..  Strasznie srogo padało byłem na to przygotowany od początku ale nie spodziewałem się aż tak silnego deszczu dla mnie to najgorszy sylwester od lat pod względem pogody ale mimo tego i tak było czadowo i mega hucznie i nawet bycie mokrym jak kaczka od stóp do głów nie przeszkadzało w celebrowaniu powitania roku 2023. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYRZUTNIE

TRIPLEX TXB499 Wyrzutnia z efektem który wręcz uwielbiam. Strzelała po kilka pocisków jednocześnie, bardzo ładna ale uważam że z 30mm da się wyciągnąć kapkę więcej. Niebieskie kuleczki były widoczne, za to duży plus. Pozostaje kwestia opłacalności, w "normalnej" cenie raczej nie polecam, jeśli ktoś upoluje promocję to śmiało można brać.

PYROMORAVIA PM2331-E Folk & Country Bardzo ładna, efekt którego szukałem. Białe migotanie + niebieskie kuleczki razem tworzyły ciekawe widowisko. Czerwona mina przy wystrzale fajnie się komponowała z kolorami u góry. Jak najbardziej polecam.

JORGE JW4001 Świetna wyrzutnia, udowadnia że Jorge nadal trzyma poziom. Dynamiczna, efekt praktycznie nie znikał przez te kilkadziesiąt sekund. Zrobiła spore wrażenie na oglądających. Bardzo mi się spodobała. 

TROPIC TB170 Hukowy brat TB166 choć z hukiem to miało niewiele wspólnego. Pisk praktycznie identyczny w obydwu, egzemplarz który posiadałem strasznie szybko strzelał(ok 10 sekund) a finał składał się z 8 pocisków. Coś tam się musiało odwalić bo jako jedyna wyrzutnia się zapaliła. Większe wrażenie zrobiła na mnie wersja "efektowa" czyli TB166. Tak czy siak efekt unikalny i jeśli ktoś szuka czegoś w tym stylu to kostka warta polecenia. 

KOMETA P7522 Piękna wyrzutnia, zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Grube fioletowe komety po bokach a w środku kula cracklingu która zdewastowała to co zapamiętałem po samumie. Naprawdę efekt ogromny, do tego trzeszcząca mina przy wystrzale. Drugi rok z rzędu wyrzutnia od komety która mnie pozytywnie zaskakuje. Najwyższy czas zainteresować się większa ilością sprzętu od tego importera. PANY POLECAM Z CAŁEGO SERCA!!!!

PIROMAX PX-PRO 6 Wyrzutnia zdecydowanie nie nadaje się do strzelania solo. Bardzo szybka i dynamiczna, wszechobecny czerwony kolor robi naprawdę duże zamieszanie. Idealnie na finał małego pokazu. Pojedyncza eksplozja nie jest powalająca ale ze względu na to że wyrzutnia praktycznie idzie sprintem to fajnie się to maskuje. Polecam jeśli ktoś robi jakiś pokaz inaczej nie ma to sensu. Plus za miejsce na zapalnik. 

PIROMAX PX-PRO 10 Najładniejsza wyrzutnia w moim tegorocznym zestawie. Efekt miny dosłownie powalający, leciał na wysokość drugiego piętra! Korony ogromne pięknie układały się na niebie. Na wszystkich obecnych zrobiła efekt WOW! Ostatnia salwa biało-czerwone migotanie mogłaby utrzymywać się chwilę dłużej no ale nie można mieć wszystkiego. Jak wszystkie inne wyrzutnie z serii PX-PRO ma miejsce na zapalnik. PANY POLECAM Z CAŁEGO SERCA!!!!

KLASEK CSS13B Wachlarz który zapaliła ostatnia salwa z wyrzutni powyżej, spodziewałem się czegoś lepszego. Nie miało to nic wspólnego z efektem na filmie producenta, przede wszystkim nic nie opadało bo strasznie szybko efekt znikł, sykło i tyle. Miałem trochę tych wachlarzy od klaska wszystkie naprawdę mi się podobały ten niestety do nich nie będzie należeć. Lepiej zakupić wyrzutnię JW4082 efekt mimo mniejszego kalibru wydaje się nawet lepszy. 

SRPYRO CL4822A POISON-🥇🏅🎖️WYRZUTNIA Z INNEJ GALAKTYKI! NIGDY NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ ŻE MALUTKA KOSTKA O TAKIM KALIBRZE ZROBI NA MNIE TAKIE WRAŻENIE. EFEKT JAKI SRPYRO WYCIĄGNEŁO Z 20MM ZAWSTYDZA NIEKTÓRE TRZYDZIESTKI!!! NAJWIĘKSZE POZYTYWNE ZASKOCZENIE MINIONEGO ROKU! NAWET SIĘ NIE ZASTANAWIAĆ TYLKO BRAĆ DO KOSZYKA! NA PEWNO KUPIĘ POWNOWNIE! 

                   --------------------------------------------------------------------------------------------------

RAKIETY

JORGE - KILLER Całkiem fajne jeśli chodzi o zabawę. Efektów dużych to tam nie ma ale też nie są jakieś najgorsze. Myślę że zasługują na wyróżnienie patrząc na ich cenę. Śmiało można kupić do pykania przed północą.

KLASEK-DEVIL ROCKETS Jednym słowem kupa. Jedna czy dwie strzeliły jakoś w miarę, reszty nawet szkoda komentować. Żałuję że nie kupiłem dwóch paczek killerów. Nie polecam. 

PM9001 COBRA Wersje efektowe całkiem głośne coś jak Gigant Saluty od Funke. Lekki kolorek przy eksplozji, najbardziej podobał mi się efekt naświetlające winogrono. Wersja hukowa to zupełnie inna liga. Totalny sztos, potężne grzmotnięcie, echo rozchodzi się dobre kilka sekund. Strach to koło domu odpalać. Polecam każdemu kto lubi głośny huk. Mają efekt pisku przy starcie ze względu na dwa pociski rakietowe które zapalają się zaraz po starcie rakiety.

                   ----------------------------------------------------------------------------------------------------

INNE

Rzymiaczki od privatex pyro całkiem całkiem ale dosyć drogie, ok 50zł za 10 sztuk 20 strzałowych z efektem bardzo lekkiego cracklingu. Lepiej wypadły te z biedronki, jeszcze była promka -50% na drugie opakowanie :D 

Jeśli chodzi o petardy to najlepszy stosunek ceny do jakości mają TXP010. Zaskakująco dobrze wypadły też BRAVO XL od Jorge. Explodery jedne i drugie wiadomo klasa. W tego sylwestra jakoś dużo z petard nie strzelałem, nadrobię w ciągu roku gdzieś na odludziu.

Fontanna No Limits nadal trzyma bardzo wysoki poziom, mimo upływającego czasu nie nudzi mi się w ogóle. Skoro już jesteśmy przy piromaxie to dalej mają najlepsze bączki w swojej klasie. Single shoty od klaska SS20D mimo że nie są jakieś głośne to mają bardzo ładną minę przy wystrzale, podobały mi się. Fontanna Fantasy Show I od Pyromoravii całkiem fajna ale nie było świecącego ryjca, widocznie Chińczyk źle złożył. 

Życzę Wszystkim dużo zdrowia i samych sukcesów w 2023r!!!!!!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wrażenia i oceny efektów po sylwestrze 2023

z0WLrOR.jpg

Link do tematu z zakupami, gdzie można zostawiać komentarze: https://www.forumfajerwerki.pl/topic/18922-mantis-freestyler-waka-maka-phone-2023/?do=findComment&comment=164660

 

W kolejności odpalania:

 

Dzienne strzelanie petardami 12:00 w lesie 🌲  🕛

FP3-R Banger (Jorge) - petarda lontowa 20 szt. flara + huk 8/10 
Titan Crackers (Piromax) - petarda lontowa 6 szt. - Najlepsza alternatywa dla emiterów. Petarda z bardzo grubym korpusem, przez co duży huk. W dzień strzela tak głośno jak Dum Bum 5.5 g, a jest dużo tańsza. 9.5/10
Dum Bum 5.5g (Klasek) - petarda lontowa 20 szt. flara + huk  9/10
Signalos 2.0 (Dextrin) - petarda lontowa 12 szt. flara + huk - odpaliłem jedną albo dwie z paczki i wciąż całkiem spoko strzela 8.5/10
Dum Bum 5g (Klasek) masówka - petarda lontowa 20 szt., ale masówka robiona z 7 petard - Super mocne, wojna, tylko trzeba odpalić środkową petardę z tej wiązanki 7 petard tworzących masową destrukcję, połączonych trytytką, bo jak się odpali petardę na boku wiązanki, to może nie zrobić masówki, tylko wyrzuci resztę petard bez ich odpalenia. Najlepiej lont środkowej petardy zostawić jak jest, a lonty w pozostałych petardach podkleić taśmą do korpusów, żeby te lonty nie stykały się z lontem środkowej petardy. Warto włożyć tę wiązankę petard do jakiegoś otoczenia, żeby było coś blokującego wokół, na przykład do środka spróchniałego konaru drzewa. Za to co się udało w lesie w starym konarze 10/10 , bo później na wałach na płaskim asfalcie trochę słabiej wypadła masówka 8/10.


Pokaz wczesny wieczór 17:00 na wałach  🌉   🕔

FONTANNY
No Limits (Piromax) - fontanna na podstawce - Miał ją w stuffie Hildemo. Efekt nawet lepszy niż ten, który pamiętałem sprzed roku. Jak na taką wielkość artykułu, to wyciska z siebie wszystko 9.5/10

RAKIETY 
Rakietoszelki z Hestii za 25 zł z Kauflandu - Android, Cyborg, Machine, Mefisto - nawet trochę lepsze niż Bomben Raketen. Kolorystycznie najładniejsza Mefisto, ale za to inna wersja miała większy efekt. 8/10
Bomben Raketen (Funke) - partia 2022 - dobre, ale trochę mniejsze efekty niż w rakietoszelkach. Plus za jakość efektów. Połowa z tych rakiet była średnia, połowa mocna 7.5/10

GIGARAKIETY

Bazooka C (Piromax) partia 2022-1 - wydawało mi się po nagraniach, że ten efekt był bardziej niebieski, ale nie było w ogóle niebieskiego 8/10
Bazooka D (Piromax) partia 2022-1, Bazooka E (Piromax) partia 2021-3, Bazooka F (Piromax) partia 2022-1 - określony efekt (literka) bazooki był lepszy niż innych bazook, ale już nie pamiętam który, dlatego wystawiam oceną zbiorczą 8/10
Alfa 1, 3 (Iskra) partia 2022 IRCB75-22 - trochę krzywo i nisko lecą, ale wzrokowo efekt większy niż w bazookach - 8/10
Super Strobe (Srpyro) partia 2022 - Niektórym ta rakieta się najbardziej podobała. Środek był skromny, ale czas trwania czerwonego migotania i ostateczny zasięg rozprysku wyróżniał się najbardziej z wszystkich efektów rakiet. 8.5/10
Gold Crown (Srpyro) partia 2022 - ok, ale myślałem, że będzie trochę mocniejsze 8/10


Pokaz główny 21:30 u Mantisa  🌌  🕥 

Devil's Shot (Srpyro) - singleshoty hukowe 30 mm - gwizd jeszcze na ziemi + głośny huk w powietrzu 8/10
Hammer Strong (Gaoo) - singleshoty hukowe 50 mm - głośniejsze niż Devil's Shot i większa tytanowa poświata, ale wciąż daleko do Colpo 7.5/10
Patriot, Gwardia (Gaoo) - singleshoty efektowe 50 mm - słabe efekty jak na ten kaliber, w dodatku zbyt klasyczne. Rura była już lekka jak się ją podnosiło, więc musiało być mało prochu. Waliło bardziej jak 25 mm niż jak 50 mm. Może jeden strzał jak 30 mm. Atrakcyjne jest za to pudełko i szata graficzna 5/10

TF001 Explosive 1.4G 1 "9 Shots" (Piromax) - 9 strzałów (20 mm) 7.5/10
Blitz Rums (Iskra) partia IC1825-21 - 25 strzałów (18 mm) salutówka ta zielona wersja 7.5/10
JW07 Big Bang Mars (Jorge) - 16 strzałów (20 mm) 7.5/10
M25-1 Music Is My Life (Gaoo) - 25 strzałów (25 mm) 8.5/10
M20-1 The King Of Freestyle (Gaoo) - 20 strzałów (25 mm) 8/10
JW812 Fenomen (Jorge) - wyrzutnia bączków 49 strzałów (25 mm) - słabizna, ale przynajmniej się wyróżniała 4/10
JW633 Ufo (Jorge) - 13 strzałów (30 mm) - Bardzo głośna. Chociaż kolorowa, to miałem wrażenie, że wali jak salutówka, aż zatkało mi uszy, słyszałem pisk będąc lekko ogłuszonym. Efekt trochę inny niż w większości kostek 7.5/10
JW818 Space Line II (Jorge) - 21 strzałów (30 mm) - Jednak trochę lepiej wypadła niż na weselu, zwracam jej honor. Efekty leciały nisko, ale opadały aż do ziemi. Finał pokrył niebo. 8.5/10
CLE4152BS Brocade Skyterror (Srpyro) - 36 strzałów (24 mm) - Kształtna w powietrzu, ładna, z wyraźnie zaakcentowanym finałem, dostała brawa, ale przereklamowana i nie jest to hit. Trochę małe efekty: strzela jak dolne 25 mm. Mogłem ją odpalić przed Space Line II. Może miałem jakąś słabą partię? Niestety nie spisałem sobie numeru partii. 7.5/10
F-M36-1 New York Taxi (Gaoo) partia 2021 - kątówka 36 strzałów  (25 mm) - Mina ma praktycznie to samo w locie co potem w powietrzu, tylko w powietrzu dochodzi nam gęstszy crackling chryzantemowy i kolorowe kulki. Pierwsza wyrzutnia, która dostała na pokazie jakieś większe owacje. Różne są zdania na jej temat na forum, co może jest podyktowane partiami albo różnym gustem, ale moim zdaniem warto ją kupić. Hildemo miał ją też u siebie na późniejszym pokazie i jemu również bardzo się podobała 9/10
JW917 Testosteron (Jorge) - 100 strzałów (20 mm) - Gęsta i dynamiczna bateria cracklingowa. Idealna do łączenia i odpalenia wielu sztuk na raz (o czym w późniejszej części wpisu). Na odpalaj.pl była na promocji za 120 zł. 9/10
PXB3922 Ozon (Piromax) - 79 strzałów (25 mm) - Gęste efekty jak na 25 mm. Była tam ciekawa salwa kometowa. Jak dla mnie zbyt dużo klasycznych efektów. Ktoś na pewno da większą ocenę niż ja 8/10
PX-PRO 4 (Piromax) - kątówka 85 strzałów (20, 25 mm) - furora, dużo wow'ów 9.5/10
JW832 Godzilla (Jorge) - kątówka 25 strzałów (48 mm) - mega moc, kostka kątowa 2" jednak robi swoje 10/10
CLE4170 Gold Edition 255 (Srpyro) partia 2021-CLE4170-01 (czasami spotykana pod nazwą Gold Edition 2550) - kątówka 25 strzałów (50 mm) - Chociaż kostka na F3, to daje wrażenie mocy profesjonalnej pirotechniki. Ten hałas i wielkość efektów przenika duszę pirofana. Jedna salwa się tylko słabo zsynchronizowała czasowo, bo pociski wyleciały nierówno, ale to i tak nie odjęło jej monumentalizmu. 10/10

 

Pokaz główny 24:00 u Hildemo 💫  🕛

Oceniam tylko te pozycje, które zapamiętałem i rozróżniłem po nazwie, bo było ich wiele.

Brokat Pastell (Funke) - kątówka typu silent z gęstymi minami 9/10
Thorian (Pyroco) z Lidla - 25 strzałów (30 mm) - Miał ją ktoś z widzów w swoim stuffie. Spodziewałem się czegoś lepszego po obejrzeniu filmu. Na żywo nie jest już taka mocna 6.5/10
AC30251 Feronia (Argento) - 25 strzałów (30 mm) - wyrzutnia strzelała nisko, ale za to rozprysk duży, a efekty z intensywnymi kolorami i bardzo regularnie rozkładającymi się ramionami. Na żywo wyglądała dużo lepiej niż na oficjalnych nagraniach Funke/Argento 9.5/10
3x JW917 Testosteron (Jorge) - 100 strzałów (20 mm) - W połączeniu 3 na raz (dwie od Hildemo i jedna od Mantisa), to jest istny kosmos i abstrakcja. Nakładający się efekt kilku wyrzutni zaczyna rozszerzać swoje pole rażenia. Ma się wrażenie, że czarna dziura dosięgnie człowieka i wchłonie go jak wir wodny. Aż się lekka adrenalina włączyła. Nic wokół nie istniało oprócz tego efektu. Jak dla mnie potrójny teściu wygrywa sylwestra i dlatego zaznaczam go na zielono z oceną poza skalę 11/10

 

***************

 

### FAILE ###
1. Jedna z rakiet Bazooka poleciała w kompletnie innym kierunku niż wszystkie inne rakiety i zaczęła gonić drona, prawie eliminując cel :D

### WIKTORIE ###
1. Super pogoda: bez wiatru, bez deszczu, bez mrozu, bez śniegu. Popadało dzień wcześniej, więc nie było ryzyka pożaru trawy.
2. Odpalanie dwóch pokazów z innym forumowiczem: Hildemo.
3. Zaliczone łącznie 4 pokazy: leśny, rzeczny (na wałach), domowy (pokaz główny) i wyjazdowy (u Hildemo).

### VIDEO ###
Na razie nie ma nagrania z drona z pokazu 17:00 na wałach, ale może coś wpadnie. Zrobię wtedy edycję tematu.

Pokaz główny 21:30 u Mantisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

 

Magma Triplex 16s (?) 20mm x2 - fajna mała kosteczka, 8/10

Mars Jorge 16s 20mm x3 - Brak finału, efekty spoko jak na 20mm, kilka lat temu była fajniejsza - 7/10

Titanium Salute Piromax 20mm - Jak na 20mm między blokami naprawdę dawała radę - 8/10

Thunder King Triplex 20mm - jak wyżej, bardzo podobnie strzelała do Titanium Salute - 8/10

JW4066 - Fajne efekty, w miarę gęste, ale według mnie za wysoko leciały - 7/10

Styx Jorge - Pamiętam że kilka lat temu podobnie jak Mars Jorge, Styx był lepszy - 7/10

Katmandu Jorge - Również kilka lat temu była lepsza - 7/10

Pluton Jorge - Fajna kosteczka, spoko efekty - 8/10

Grand Piromax - Strzelane pierwszy raz, myślę że jeszcze raz bym kupił - 8/10

Star Piromax - Rok temu większe i gęstsze efekty, teraz strzelała jak 20mm - 6/10

Albion Jorge - Dostałem partię 2023, mimo wszystko dała radę, bardzo fajny efekt i gęsty - 8/10

Silent Night Triplex x2 - Tak jak rok temu, bardzo dobra wyrzutnia, duże, głośne i gęste efekty - 10/10

Aikido Jorge - Bardzo fajne 30mm w tej kasie - 8/10

New Generation 3 Jorge - Super złoty crackling, dobry huk 10/10

New Generation 7 Jorge - Jak wyżej, super srebrny crackling, również dobry huk - 10/10

Arkadia Jorge - Kolejna wyrzutnia z super złotym cracklingiem - 10/10

Hektor Jorge - Bardzo fajne, gęste i duże efekty - 10/10

Lockout Triplex - Miałem pierwszy raz, według mnie super kostka - 10/10

JW408 - tu rozpisywać się nie trzeba, ostatni raz miałem ją 11-12lat temu, aktualnie nadal trzyma poziom ponad stan :D Cracklingowy potwór - 11/10

Gruba Berta Jorge - według mnie przereklamowane 38mm, efekty fajne, w miarę gęste, ale za wysoko strzelała no i huk nie był powalający - 8/10   Zrobiłem błąd że poszła na finał, zamiast JW408

Hestia Cyborg i Machine - Trzymają poziom jak rok temu, duże i gęste efekty - 9/10

Sky Rockets Jorge, pakowane po 6szt niecałe 15zł - spoko do zabawy, wysoko lecą - 8/10

Jedna sztuka Zombie Invasion najmniejsza - w miarę wysoko poleciała, efekt palmy ale niezbyt duży - 7/10

Jedna sztuka Perfect Jorge zielony - mały efekt, w miarę gęsty - 7/10

Wyrzutnia rzymskich ogni Hestia z Kauflanda za niecałe 15zł - taka w miarę do luźnego odpalenia - 7/10

Single 20mm Poof od Triplexa czy coś takiego - do zabawy spoko, efekty w miarę - 7/10

Singiel 20mm Dum bum - fajny huk jak na 20mm - 8/10

Powerfull Buldog 2g - między blokami targały jak szalone jak na 2g nec'u - 8/10

Tb5 Funke - Jest moc :D 10/10

DumBum P6A11 2017rok - również jest moc :D 10/10

PS3 Shark Funke - również między blokami targały jak szalone, myślałem że będzie gorzej - 10/10

Rzymskie Ognie Titan Piromax 5strzałów 20mm - jak za 20zł 2szt, polecam - 8/10

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYRZUTNIE

JW635 JORGE Rapa Nui  - Super wyrzutnia w sam raz dla wielbicieli ciszy albo na początek pokazu. Mimo skromnych rozmiarów pozytywnie zaskoczyła efektami. Bardzo przyjemne trzeszczenie. 

 

CL4822A SRPYRO Poison - Tak jak i w zeszłym roku. 20 milimetrowe numero uno. Bardzo dobre efekty jak na mały kaliber.

 

21S-F2M30 PYROMORAVIA Best On Earth - Pozytywne zaskoczenie, duże i gęste efekty. Układ strzelania prosty + kątowy za co plus. Kupiona za grosze więc tym bardziej mi się podobała :D 

 

CLE4173 SRPYRO Profi Cake Quiet Nights - Sraka totalna. Doskonale zdaje sobie sprawę że jest to bardzo specyficzna wyrzutnia ale każdy jej efekt był po prostu za mały nawet jak na 20mm. Jeszcze w połowie nie odpaliła jedna salwa komet, dramat. Rapa Nui na każdym oglądającym zrobiła lepsze wrażenie.

 

XC3004 TRIPLEX Candle Bundle 4 - Pro rzymiaki. Odpaliłem dwie sztuki na raz w układzie V. Piękne kuleczki z wyraźnym i grubym ogonem. Bardzo mi się spodobały ale cena bez promocji jest zbyt wysoka.  

 

30729 JORGE Orka - całkiem spoko ale pociski latają jak chcą, trzeba ostrożnie koło zabudowań. Pisk i ogon dużo lepszy niż w klasycznych piszczkach typu JW31. Jak ktoś lubi takie wyrzutnie to myślę że warto. 

 

CLE4152 SRPYRO Brocade SkyTerror - coś niesamowitego. Dla mnie totalnie odjechana wyrzutnia, efekty opadały do ziemi. Strzały kątowe zasłoniły całe niebo. Na pewno kupię ponownie chyba że cena pójdzie ostro w górę. Numero dwa zeszłorocznego sylwestra. 🥈

 

JW917 JORGE Testosteron - ściana cracklingu. Bardzo szybka i dynamiczna wyrzutnia. Trzeba ostrożnie żeby nie „zaburzyło linii pirotechnicznej”. Mimo wszystko do takich zawodników jak TXB400 i podobnych to raczej startu nie ma. Odpalenie dwóch na raz pod kątem spowoduje opad szczęki i taki jest plan na przyszły rok. 

 

XB3004  XB3005 TRIPLEX Final Cake 1 i 2 - 2 zdecydowanie lepsza. Mimo że 1 miała legendarny wręcz symbol >nwp< to przegrała bratobójczy pojedynek. Obie szybkie, 10 sekund i po sprawie. Lubię takie wyrzutnie. Bardzo duże efekty, trzeba będzie się teraz zainteresować innymi numerami choć w przeszłości strzelałem z 3 i 4. 

 

JW59 JORGE - całkiem spoko, duży kąt strzelania i mnóstwo cracklingu, którego były dwa rodzaje. Jeden mi się podobał drugi już mniej. Cena bez promocji odstrasza, ale jeśli ktoś lubi takie wyrzutnie to można atakować. 

 

PX PRO 15 PIROMAX - Nie porwała mnie zupełnie, nie była zła ale chyba nie mój klimat. Warta max 100zł choć i tu bym się zastanawiał czy nie kupić czegoś innego. Nie kupię ponownie, lepiej dopłacić do numeru 6. Jak każda wyrzutnia z serii PX Pro ma miejsce na zapalnik elektryczny. 

 

JW401 JORGE EXCLUSIVE COLLECTION - Najlepsza wyrzutnia którą posiadałem. Wielkość efektu zezłomowała PX PRO 10 którą miałem dwa lata temu. Jorge nadal top. NUMERO UNO SYLWESTRA!!!  Jeśli ktoś się zastanawia czy warto to niech się nie zastanawia. FULL POWER MADA FAKA AKA 80 PACZEK GORILLA BOMB!!! 🥇

 

Wachlarz Piromax MT02 - bardzo ładny. Można używać do małych i dużych pokazów. Szeroki kąt strzału, dobra cena. Ktoś wie jak go dobrze wkomponować to będzie zadowolony.

 

Rakiety: 

Joker 2 - jedne głośne inne ciche, brak powtarzalności. Absolutnie nie warte tych pieniędzy które obecnie trzeba za nie zapłacić. Funke Gigant Saluten taniej lepiej i głośniej. Mimo wszystko fajnie było postrzelać z czegoś co znałem tylko z filmów z YT. 

 

Szelkowce od hestii 2,5” - pozamiatane. Efekt potężny, Nike opada do samej ziemi. Podobała mi się każda jaką posiadałem. Z tym może wygrać tylko Big Svart albo jakieś inne stare wynalazki od Tomaszka ewentualnie Zinki ale z tymi ostatnimi nie miałem styczności. 3” calowe rakiety od SrPyro mają mniejszy efekt przy 2x większej cenie. Namiastka tego czym bawią się Niemcy i Holendrzy tylko w wersji z kijem ;) 🏅🎖️ @mantis Raczej nie polecam odpalać koło domu, mimo że lecą w miarę prosto to jest duże prawdopodobieństwo że efekt opadnie na dachy sąsiadów... :D 

 

Co do reszty małych wyrzutni i pirobajerów to nie było wstydu. Magma, Magic Key, MACROCOSMOS-y całkiem ładne i dobrze wycenione w sam raz do strzelania przed północą. Bardzo spodobały mi się kulki cracklingowe, są świetne :) Latające bączki również fajne do zabawy. Co do petard to nie będę się rozpisywał bo na temat tych co posiadałem zostało powiedziane już chyba wszystko. 

Życzę Wszystkim zdrowia w 2024r!!!! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety

Nowe szelkowe NO-LIMITS PXR219 - Niby fajne, ale jakoś mnie nie porwały. Efekty gęste. 6.5/10

STARDYST JR70 - Na promocji za stówkę rewelacja, ale i w cenie regularniej nie są złe ;). Pomimo że wszystkie tak na prawdę są 2 calowe, to efekty duże, gęste i różnorodne. Lepsze od no limitsów. Według mnie najlepszy efekt to ten z niebieskimi gwiazdkami. Bardzo duży efekt. 9/10

Ruskie rakiety szelkowe od tomaszka - Nie porwały mnie, nie można też oczekiwać zbyt wiele w cenie 40zł za paczkę, no ale były takie sobie xD. Efekty niewiele większe od tej lepszej połowy killerów (o czym zaraz). Natomiast radzę z nimi bardzo uważać, bo połowa tych rakiet wystrzeliła mi ledwo 2 metry nad ziemią. 5/10

Killer T0517N partia 2023 - Niestabilne rakiety. Połowa wystrzeliła bardzo dobrze, efekty długo się utrzymywały i były spore jak na wielkość samej rakiety, a druga połowa jak zwykłe pierdki. 7/10

Rakieta Screamin' Frankee - Wziąłem ją z czystej ciekawości. Efekt bardzo ładny i gęsty, niczym szelka pokazowa, ale rakieta niestety leci strasznie wysoko przez co efekt jest mały. 8/10

Bomben Raketen - Połowa paczki fajnie ale bez rewelacji, natomiast duga połowa piękna. Efekty do samej ziemi. 7/10 ze względu na to że tylko połowa paczki była warta takiej ceny.

Sputnik KOMETA NWP - Wzięte z sentymentu do tego importera. Źle nie strzelały no ale w tej cenie lipa. Za to start głośny. W środku jest pocisk na oko 25-30mm. 6/10

Rakieta hukowa COBRA - Niby głośna, ale czy aż tak głośna? Nie wiem czy z moją było coś nie tak, ale nie była jakoś dużo lepsza od gigant salut raketena starej partii którego odpalałem przed nią. Miałem w głowie (to już? To tyle kosztowały i tak się tym ludzie podniecali?). Nie zrozumcie mnie źle, cicha nie była, ale jednak spodziewałem się czegoś więcej. 7/10

Thunder Rocket TR340 - Jakość wykonania top. Huk dobry, ale leci bardzo wysoko przez co nie wykorzystuje swojego całego potencjału. 8/10

TR345 Titanium Rocket - Rakiety perfekcyjne. Nic bym nie zmieniał poza ceną. Przepiękny srebrny ogon przechodzący w bardzo głośny huk z efektem tytanu. Nie lecą tak wysoko jak thundery dzięki czemu wypadają głośniej. Mam nadzieję że shopek je jeszcze będzie mieć, bo żałuję że miałem tylko jedną sztukę. 11/10

Salut Raketen - Na blokach nawet głośne. Na pewno też na plus jest fajny ogon cracklingowy. No ale 80zł to nie są warte według mnie. 60zł na promce już prędzej :) 7/10

Wyrzutnie

Ufo JW633 - Fajna kostka, w tej cenie ciężko o coś lepszego, natomiast ja bym chyba jednak wolał dopłacić do jakiejś 19'stki z serii NEW GENERATION. 7.5/10

Show of Fireworks JW39 - kurde tak się na tą kostkę napaliłem, a jakoś mi nie zapadła w pamięć przez co dosyć ciężko mi jest ją ocenić xD

Cayenne WR23 - Wystrzelała wszystko w 7 sekund, bardzo dynamiczna. Aż się w pierwszej chwili zastanawiałem czy przypadkiem nie odpaliłem od rezerwy, ale całość tak strzelała. Nie ma nudy :D9/10

Space Line 2 JW818 - Nie jest taka dynamiczna, ale te efekty... Coś pięknego, a finał na całe niebo. 10/10

Ninja JF11 - W tej cenie mi się bardzo fajna. 8/10

All Cops Are Bastards surex/ark-o 
- Fajne ale nic specjalnego. Wziąłem głównie ze względu na ciekawą etykietę. W tej cenie 6.5/10
 

Petardy

Dynamite BV2002/TXP066 NWP - Niestabilne dosyć. Jedna walnie jak takie 3g, a inna słabiej od albańskich 2 gramówek. Wzięte raczej do kolekcji (dlatego 2 paczki, jedna na wytestowanie a druga na półkę) więc nie żałuję, ale do strzelanie lepiej sobie wziąć co innego. Ze względu na specyfikę tego zakupu, nie wystawiam oceny.

Powerful Bulldog - W cenie do 20zł najlepsze obecnie dostępne petardy. 8/10

Tureckie FP3 NEW EDITION - Jakieś słabsze niż zapamiętałem, taki naciągany 1 gram. Jedynie flara warta uwagi. 5/10

Achtung K00206 i K0207
 - Z racji nikłej dostępności, ciężko o miarodajną ocenę. Na pewno u mnie K00206 wypady lepiej od 207. Do zabawy fajne.

Szaraki UK, wersja 4g - Niech mi ktoś znajdzie inne petardy mocniejsze od dumbuma 5g które można w dzisiejszych czasach kupić za 25zł. 11/10

Megatresk Explo, stara wersja draskowa na P1 
- Nic specjalnego. Takie 1,5 grama. Jedynie draska się fajnie pali na czerwono, ale tak jasno, niczym flara w normalnych petardach (z czym się jeszcze nie spotkałem w petardach). Ale poza tym nie mają nic do zaoferowania. W cenie regularnej 18-20zł za paczkę 5/10

 

Inne artykuły

Bujny 1 - Wielkość efektów podobna do moździerza tk, jakość też niczego sobie. Ale nadal wydaje mi się że 80zł to lekka przesada za 3 single. Osobiście jeśli nie znajdę ich już w cenie poniżej 65zł, to raczej nie kupię. Ale to już jest kwestia indywidualna co kto lubi :). Według mnie 7.5/10 chociaż wiem że wiele osób dały by im o wiele wyższą ocenę.

Devil's shot - Po takim zachwycie pjetrka myślałem że będą głośniejsze. Według mnie są niewiele lepsze od singli dumbum 20mm czy thunderbolts/siemanko od funke. Ja osobiście chyba bym wolał w tej cenie 10 nieco słabszych singli. 6/10

Race funke vogelschreck i pistolet hukowy start 3 - Race bardzo fajne. Dosyć głośne i ogromy efekt tytanium salute. Niestety za długo się nimi nie nacieszyłem, bo po kilku strzałach pistolet się zaciął. Race oceniam na 8.5/10 a nad pistoletem jeszcze muszę posiedzieć i wykombinować dlaczego się dziwnie zachowuje.

Moździerz Whistling Buster - Nadal uważam że są to top pociski moździerzowe. Nie ma co porównywać ich do artyleri shells bo to kompletnie inna liga. Efekty fajne i jest bardzo głośny. Niektórzy narzekają na małą gęstość efektów, ale mi to nie przeszkadza. W starej cenie 60zł za 6 pocisków 9/10, obecnie w cenie 90zł, 7/10 ale nadal mi się podobają.

Latające śmigła HAWK Kometa NWP - Kurde taka pierdoła a tyle radochy mi sprawiła, a gdzie nie gdzie gdzie są kosztują tyle co nic :D. Lecą dosyć wysoko a na końcu mamy crackling z którego niektóry iskry potrafią dolecieć do samej ziemi. Jak ktoś lubi pierdoły i to jeszcze znajdzie to śmiało można brać. 10/10

Whistling Airplane LM5W - Motylki z piskiem, cracklingiem i efektem migoczących gwiazdek lub złotych komet. Według mnie najlepsze motylki jakie można kupić. Nawet wolę je niż stare motyle z hukiem. Od huku mam petardy :D 9/10


To chyba tyle. Podejrzewam że sporo osób może się nie zgodzić z moimi ocenami, ale każdy ma nieco inny gust. Nikomu nie karzę się ze mną zgadzać. Kupujcie i odpalajcie to co trafia w wasze gusta i wam sprawia radość :)

Edytowane przez PiroMan25
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...