Skocz do zawartości

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze


MlodyZ

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może ocenie jeszcze swój.

:arrow: Zestaw rakiet R4-SM - na swój kaliber strasznie cienkie... po podpaleniu wystrzał super, zaje*isty odgłos, wysoko le3ci, po rozprysku,s trasnzie cienko, utryzmuje sie krótko an niebie, jakby takie połowiczne chryzantemy, za tą cene, osobiście odradzam, 4 rakiet - 20zł. Ocena: 3+
:arrow: Moździerz z biedronki PIEKNE, WIELKIE CHRZANTEMY, rózno koloroe w duża ilością iskier, nisko nad ziemią. Po odpaleniu pierwszego ładunku, jakieś palące się papierki z niego zleciały, aż rodzicie się przestraszyli :lol: . Nie wiem czy to moje odczucie, ale efekty są o wiele wiekszę niż rok temu, nie wiem czy coś porpawili, ale wg. mnie są 2 razy wieksze niż wtamtym roku, zresztą mam film do porównania. Ocena: 6
:arrow: Zestaw rodzinny SBZR - 2D. Trochę pierdółek które wystrzelałem podczas powrotu z lidla. za to rakiety świetne, rózno kolorowe piwonie, które na pewno rozświetliły niebo nademną. Niestety... Były tylko 4 rakiety z czego 3 kijek mi się ułamał w pół, ale nie zmieniło to abrdzo lotu, wążne, ze leciały w góre i ładnie wybuchały. Ocena 5+
:arrow: Atomic assault 1533 - ładne duże rózne kolorwe rozpryski, z cracklingiem i bez, zróżnicowane i ładne. Lecą wysoko i wybuchają pięknie. Ocena 6
:arrow: Zestaw rakiet DETONATOR 1530 - peonie z crackliniegm, wg. mnie jest to mniejszy odpowednik thunderów z JORGE'a. Kolor peoni zależy od koloru czubka. !0 rakiet za dobrą cenę, godną polecenia - 13zł. Ocena 6
:arrow: Malutkie cyrkoblitz'e z HESTII HE0015A - kupiłem sobie 4 sztuki na straganie z fajerwerkami, w pewnym sklepie obok mnie. Trochę zdzierają, bo za jedną małą chcą 1,50, ale odżałowałem te pieniądzę po zobaczeniu efektu - golden rain z cracklinegiem. Świetne! Na pewno, więcej ich kupie na przyszły rok, bo są supe po prostu. ocena 5

To by było na tyle z mojego stuffu. Filmiki już wkrótce, ale o tym się dowiecie.
Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: JF10 Trole - tu był lekki na początku niewypał. Fontanna zamiast normalnie świecić, jak gdyby "eksplodowała" wyrzucając wszystkie iskry do góry. Potem trzeba było trochę odczekać i dopiero wyrzutnia zaczęła strzelać. Niezłe, zielone efekty no i jeszcze plus za niską cenę :) 9/10

Mialem tak samo jak ty eksplodowała ale jej jeden pocisk przeleciał mi pod nogami i potem juz nic nie robiła .... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nieźle, moje wyrzutnie dobrze się sprawdziły, najlepiej ze wszystkich wyrzutnia Malibu Stars i wyrzutnia Titanic (bardzo duże piwonie). Bardzo dobre, jak na cenę okazały się wyrzutnie "Victory" - kosztują wszakże tylko 8 zł, a efekt to duże, wielokolorowe chryzantemy.
Wyrzutnia Cosmic Glare - wirujące szelki przechodzące w średnią(jakieś 10-20m śr.), dość gęstą peonię.
Wyrzutnia Blue Mask - bardzo podobna do wyrzutni Titanic
Wyrzutnia Rubin - dość duże, czerwono-białe i czerwono - zielone chryzantemy


Petardy - tutaj najlepiej spisały się petardy k0203-4 hestii i taśmy strzelnicze "Dong Dong Dong (100 strzałowe)" Oprócz tego dobrze spisały się k0204.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja sylwka spędziłem z kolegami na Kazimierzu.
Atmosfera była cudowna , strzelało tyle osób jednocześnie , nawet tego się nie spodziewałem.
Oczywiście miałem chyba najwięcej fajerwerków w całym mieście :mrgreen:
To był najlepszy sylwek w moim życiu.
Zawiodłem sie na pierdółkach i fontannach.
Już nigdy więcej nie kupię piccolo , bo szkoda na nie czasu.
Na pokazie dla rodziców o 18 niektóre wyrzutnie/fontanny przewróciły się , przez co ich filmy nie umieszczę.
Pokaz główny , fajerwerki wynieśliśmy o 23.30.
Odpalać zaczęliśmy o 23.50.
Pierwszy poszedł babel 10/10.
Potem poszły inne wyrzutnie , kolejności nie pamiętam.
Teraz krótka ocena fajerwerków :

:arrow: Etna i voyager 8/10 , spodziewałem sie lepszego efektu po tak wielkich rakietach , na darmo.
:arrow: JR25 , poszły jako pierwsze - 9/10 piękne wielkie efekty , ale tylko w połowie rakiet.
:arrow: Festival - rakiety po prostu niezłe 9/10
:arrow: SM9807 Tyrant , JW25 Cudak Battery - piękne efekty , wielkie , zakryły całe niebo.
9/10
:arrow: JW90 Show of fireworks to król wszystkich wyrzutni , bije nawet sfinxa na głowe 12/10
:arrow: JW2000 EC Na filmach efekty ładne , na żywo mogło byc lepiej 8/10
:arrow: JW91 Super Show 6 Efekty na bardzo dużej wysokości , wielkie na całe niebo 10/10
:arrow: JW81 Rebelia Dużo komet , taki sobie efekt 7/10
:arrow: JW418 Achilles Najlepsza wyrzutnia jaka miałem.
Dzięki niej zebrałem oklaski od bardzo wielu ludzi(100 , może więcej[2 bloki + pełno gapiów w pobliży]).Nie ma na rynku głośniejszej , lepszej wyrzutni.
100/10 + znak jakości.
Polecam !
:arrow: JW05 Pluton efekt jak na filmie , tylko kilkanaście razy większy 10/10
:arrow: JRC31/4 Bazooka 4 wysoko strzelała i g*wno było widać.7/10
:arrow: JW06 Kasjopeja jak na filmie felixa.
10/10
:arrow: JR12-3 Imagine ładne rakiety , raczej na zabawę przed północą 8/10
:arrow: W504 Mały kamikadze idealne do zabawy , ładny efekt , mocny huk 10/10
:arrow: JRC31 Western nic specjalnego 6/10
:arrow: SM2125 Macrocosmos 2 Polecam 8/10
:arrow: SM2126 Macrocosmos 3 SM9880 Babel JW03 Big Bang Solaris JW09 Anaconda SM9858 Guliwer JW26 Borneo JW21 Condor - piekne wyrzutnie , które zrobiły na mnie wielkie wrażenie 10/10 , polecam je.
:arrow: JW59 Show of Fireworks - wyrzutnie na miano achillesa , efekty zakryły całem niebo , a huk zwołał wielu ludzi 222222/10 POLECAM !!!

Niektórych produktów nie opisałem , ponieważ inni to zrobili , a ja nie mam na tyle czasu.
Gdy skończyłem strzelać zostałem nagrodzony szczerymi brawami , "dobrym słowem" i kilkoma kolejkami xD
Jak będe miał czas to zedytuję temat , ale z powodu choroby(kaca) nie jestem w stanie nic więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sylwester był moim najlepszym sylwestrem mimo wszystko że kupiłem w tamtym roku stuff za około 170zł a w tym za 100 zł tego sylwestra były o wiele lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wrazenia jak z wojny ;] Zadyma niesamowita, odpalalem wyrzutnie za wyrzutnia, rakiete za rakieta, a jak sie dalo to dwie wyrzutnie naraz. W sumie odpalaly 4 osoby, a pokaz robilismy dla 25 osob na naszej prywatniej imprezie. Moja mama patrzaca przez okno z okolo kilometra stwierdzila, ze nasz pokaz byl lepszy niz na rynku. Początek byl beznadziejny, wyrzunie Trole rozsadzilo na ziemi i strzelila dwa strzaly prosto w 25 osob. Nikomu nic sie nie stalo, kazalem wszystkim odsunac sie dalej i kontynuowalismy pokaz. Mniejsze wyrzutnie (Arctic, Hot, Babel, Trole) musza byc obstawione ceglami, bo tancza po kazdym strzale. Zawiodlem sie na najwiekszych rakietach z Festivala. Rakiety kolegow podobnej wielkosci byly lepsze. Wogole stwierdzilem, ze nie kupuje wiecej rakiet, za duzo z tym zabawy a efekt marny w porownaniu nawet z wyrzutniami za 10 zl. Petarda Big Jumbo bardzo pozytywnie, bylem w szoku, ale nie odrzucilem jej za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony.Tyle, że połowa mi została, a już niektóre rakiety strzelałem bezmyślnie.Nie wiem czemu nie czułem w tym roku tego sylwestra i raczej wolałem spędzić go w miłym towarzystwie niż strzelać.Może powoli przechodzi mi piromania? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sylwestra wspominam bardzo miło na żadnym produkcie się nie zawiodłem
były oczywiście wypadki np, ostatnią szelkę z moździerza wywaliło w tubie a ja stałem 4 m od niej wyrzutnia arctic mile mnie zaskoczyła (przy tym wszyscy się na mnie patrzyli) exlusiv collection (ta mała miałem 2) 1 poszła dobrze (wielkie rozpryski) a druga się przewróciła po jednym strzale i waliła w jakiś ludzi(na szczęście byli pijani i się cieszyli hehe) lampa alladyna(nie pamiętam efektów ale była świetna) rakietki z kung fu oczywiście były najlepsze hehe i jeszcze jedna ciekawostka wyszliśmy najwcześniej a skończyliśmy najpóźniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jednak wyrzutnie wyraźnie górowały nad rakietami. W przyszłym roku zrezygnuję z dużej ilości rakiet na rzecz 2 lub 3 nowych wyrzutni. Ok a teraz jak wszystko wypadło:

:arrow: SfinX - Efekt po prostu za***isty. Nigdy nie miałem takich wyrzutni nie licząc takich wielkości np. Balletu. Myślałem, że aby uzyskać taki efekt trzeba wydać ponad 50zł a tu proszę . Dobra nic już więcej nie pisze na jego temat :razz: 10/10
:arrow: Arctic - Super efekt. Pojawia się niebieski kolor który bardzo lubię i do tego jeszcze ten crackling. W życiu bym nie przypuszczał, że wyrzutnie takiej wielkości mogą mieć taki efekt i do tego jeszcze za 8zł ! 10/10
:arrow: Hot - Kolejna extra wyrzutnia. Bardzo duże kolorowe efekty w których czasem pojawił sie crackling. Wystąpiła konkurencja między Hotem a Arcticiem, ja jednak myślę, że te wyrzutnie są po prostu ''równe'' każda ma swój specyficzny (za***isty) efekt, no a cena 8zł za sztukę to już n/c :razz: 10/10
:arrow: Moździerz (JW86) - No cóż.. Znów wypas :D Nigdy nie miałem moździerza. Kupiłem go w tym roku pierwszy raz, gdyż spodobały mi się efekty na filmikach, poza tym byłem bardzo ciekaw jak to jest strzelać z tego cuda. Wyszło na to, że efekt był super i do tego ten dźwięk szelki wylatującej z rury. Super! 10/10
:arrow: Pyramid - Zakupiony w InterMarche za 2.50zł. Nic dobrego. Komety zamiast ładnie, prosto wylatywać, wzlatywały na wysokość ok. 20cm po czym spadały na dól i trzaskały na ziemi XD Ogólnie nie polecam za 2.50 można dostać na pewno coś o wiele lepszego. 3/10
:arrow: Rzymskie Ognie (JRC04) - Zwykłe rzymskie ognie. Na zmianę zielone i czerwone kulki. Długi czas trwania. 8zł za 3 sztuki po 20 strzałów każdy to dobra cena. Ja jednak w przyszłym roku z nich rezygnuję. 6/10
:arrow: Festival - Bardzo dobry zestaw rakiet. Jest z nim sporo roboty, odpalanie zajmuje trochę czasu. Były małe problemy ze zdejmowaniem osłonek na lont które ciężko schodziły. Efekty rakiet bardzo mi się spodobały, jednak wydaje mi się, że średnie rakiety dorównywały tym dużym. VooDoo bardzo dobry efekt jak na taką rakietkę. Osobiście rezygnuję w przyszłym roku z takiego typu zestawu rakiet na rzecz wyrzutni. Za 76 zł to już można mieć takie wyrzutnie, że... :twisted: Ogólna ocena zestawu 9-/10
:arrow: Cyrkoblitz - Miałem w tym roku 2 sztuki. Niestety pierwszy wcale nie wzleciał i po chwili wybuchnął na ziemi. Drugi poleciał ale strasznie krzywo, dobrze, że nie w moją stronę. 4/10
:arrow: Whistling Moon Travelers - Zwykłe gwiżdżące rakietki. Robią dużo hałasu, wybuch też głośny. 1zł za 12 sztuk to świetna cena. 9/10
:arrow: Petardy - No tak, najlepiej wypadł Achtung, jednak Grand Boom dorównywały mu wcale nie wybuchając gorzej (1zł za 4 sztuki!), Hammer Pettard nic ciekawego jedne wybuchały ciszej drugie głośniej niektóre wcale. Shark dość głośny ale po tych najlepszych to nic ciekawego. Nie będę pisał już o takich typu Piccolo lub KO204 lub 3-strzałowcach. Powiem tyle - szkoda na nie kasy. Piccolo przydało mi sie do własnej roboty karabinku który muszę przyznać wypadł świetnie. Po wybuchu pierwszych, kolejne zaczęły odskakiwać i trzaskać w promieniu ok 5 metrów od zimnego ognia do którego były przyklejone. Fajnie to wyszło. :wink: Ogólna ocena petard 9/10, ale w przyszłym roku rezygnuję z takiej ilości - straczy mi 1 paczka GrandBoom za 1zl (o ile będzie).

Podsumowując, był to mój najlepszy jak do tej pory sylwester. Wyrzutnie zrobiły swoje i to właśnie one będą dominować w przyszłym roku w moim stuffie. :wink:

PS. Co wam się tak wywalają te wyrzutnie? :razz: Trzeba obstawiać wszystko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę słabo oceniam tego sylwestra, bo wziąłem tylko 1/10 mojego stuffu (Blue Moon, Mercury Madness, Kung Fu x2, Rzymskie Ognie, Zestaw Rodzinny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie poszło bez żadnych niewypałów ale zawsze musi się coś zj***ć w tym roku nacisnąłem pauze w telefonie jak film kręciłem i nie nakręciłem całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie pamiętam wczorajszo/dzisiejszego wieczoru, ale:
Jak zwykle nie wytrzymałem w dzień sylwestra i kupiłem zestaw ( już nie pamiętam nazwy ) z SuperPower za 25 zł i rzymskie ognie z hestii z Carrefourze za 3,95 zł. Dokupiłem też coś na rozpoczęcie " pokazu ". Chciałem dużego achtunga, ale udało mi się znaleźć tylko małego achtunga z komety.
Dzień zacząłem od pojechania do Carrefoura, gdzie kupiłem rzymskie ognie z hestii za 3,95 zł ( bardzo się opłacało ). Po odstrzeleniu kilku petard udałem się na bazarek. Kupiłem tam pozostałe wyżej wymienione produkty. Później było dekorowanie sali, przygotowywanie gastronomii. Gdy się już ściemniło poszła mała rakietka sr 20 z zestawu kung fu o efekcie white strobe. Efekt - po prostu mnie zamurowało. Gigantyczny jak na rozmiar rakietki efekt ( film na forum już jest ) Ocena - 10/10
Udałem się do domu po dwa wulkany Etna 0819 ze Śmieszka. Odpaliłem j niemalże jednocześnie. Byłem przekonany że to nie będzie nic nadzwyczajnego. Myliłem się. Efekt wulkanu w zielonej poligrafii różnił się diametralnie od tego w czerwonej. Zielony wulkan miał bardzo jasny, srebrny snop iskier porównywalny do Fuji. Czerwony okazał się o wiele słabszy. Filmik zresztą mówi sam za siebie. Ocena - 10/10 za bardzo dobry efekt 6 wulkanów za 3,69 zł. Plus dla firmy Śmieszek.
Gdy wybiła godzina 19 rozpoczęła się impreza o której nie będę opowiadał :wink:
O 21 wyszedłem na "mniejsze podwórko" gdzie ustawiony był spory pustak z wywierconymi czterema dziurami na rzymskie ognie i rakiet. Oczywiście był on obstawiony cegłami bo nie był zbyt szeroki. Na pierwszy odstrzał poszły wszystkie cztery rakiet z zestawu firmy SuperPower. Efekt - razem z kolegą udało mi się odpalić wszystkie rakiet w jednym czasie. W niemal równym czasie pięknie wzleciały i utworzyły na niebie fantastyczny ognisty pejzaż. Rakietki nie były bardzo dużej wielkości, ale efekty były piękne. Ludzie naokoło zaczęli klaskać :mrgreen: Kolega nagrał rakiety i niebawem pokażę film. Ocena - 9/10 za to że dałem się naciągnąć na zestaw za 25 zł :razz:
Następne wyjście miało miejsce około godziny 23. Odpalone zostały wtedy również w tym samym czasie rzymskie ognie. Dwie sztuki sp039 i rzymskie ognie z Carrefoura. Efekt fajerwerki te stworzyły dużo zamieszania, efekty zlewały się ze sobą. Rurki z SP to fajny crackling. Te hestii - efekty pierwszego rzymskiego nie pamiętam :razz: Nie mogłem odróżnić od pozostałych. Drugi strzelał jeszcze po tym jak pozostałe przestały strzelać. Efekt jak w Super Bomb. Piękne różnokolorowe kulki zakończone ładnymi eksplozjami. Więcej szczegółów pokaże filmik który kręcił kolega. Ocena - 10/10. Za 3,95 zł nie spodziewałem się otrzymać dwóch rzymskich ogni o efekcie innym od tradycyjnych rzymów. A tutaj miłe zaskoczenie :grin:
Zdjęcie przedstawia odpalone wtedy ognie - http://img132.imageshack.us/img132/8136/pict0381hu2.jpg
Około 15 minut przed 24 udałem się z kolegami i rodzicami na Plac Litewski. O godzinie zero na niebie rozbłysły sztuczne ognie. Pokaz trwał około 10 minut. Niestety użyte zostały w nim głównie amatorskie wyrzutnie kaliber 30 mm z jorga. Z łatwością można było rozpoznać jw414, jw426. Nie wiem czy w niebo poleciała chociaż jedna profesjonalna szelka :neutral: Spodziewałem się wielkiego finału - zobaczyłem jw412.
Pomimo tego pokaz mi się podobał ze względu na długość i ładne efekty. Film jest, ale ma 166 mb wielkości.
Po pokazie udałem się do domu po fajerwerki. Najpierw trzeba było odbezpieczyć lonty, zerwać folie. Na miejscu mocowałem się rakietami które miały być połączone lontami. Lonty poodpadały i rakiet trzeba było odpalać ręcznie. Na szczęście miałem już przygotowaną odpowiednią ilość butelek obstawionych kostkę brukową. Powkładałem wszystkie rakiety i w niebo leciało po kilka rakiet. Zaczęło się od sr20 z zestawu kung fu. Poleciały trzy rakiety o różnych efektach. Wszystko ładnie wybuchło. Efekty były powalające. Bardzo polecam! Ocena tak jak w przypadku poprzedniej rakiety sr10 to 10/10. Następnie odpalone zostało 10 rakiet R7-SM ze Śmieszka. W porównaniu z poprzednimi ich efekty nie cieszyły oka tak bardzo. Ale za cenę 7,99 zł za 12 rakiet nie ma co narzekać. Ocena 9-/10 Potem poszły rakiet sr40 i sr60. Wszystkie pięknie wybuchły. Różnorodne efekty sprawiły że publiczność ( dość duża zresztą -przyjechała niespodziewanie rodzina ) była bardzo zadowolona.
Ale to był tylko przedsmak. Zaczęło się od JF10 - SM9807 - SM9817 - JW04 - JW08 - JW14 - JW14a - JW97 - JW42 a na JW90 skończywszy. Jorge jak to Jorge. Dzięki tej firmie miniony sylwester był najlepszy jak dotąd w moim życiu. Wszystkie wyrzutnie bardzo mile mnie zaskoczyły. Efekty pokrywały całe niebo. Nie miałem ani jednego niewypału. Ani jeden pocisk nie poleciał w złą stronę. Wszystko przepięknie i bezpiecznie wybuchło nad głowami. Jednym z największych zaskoczeń pokazu był Tyrant i Uran. Tyran jak na kaliber 17 mm pokazał klasę. Uran tym bardziej - śliczne palmy. Obie wyrzutnie były lepsze od Wenusa. Ale jego efekty również były bardzo ładne. Myślałem że JW14a będzie lepsze. Owszem było pięknie, ale po tych jeszcze piękniejszych wyrzutniach czułem pewien niedosyt o ile tak można nazwać to uczucie. Efekt był porównywalny z mniejszym macrocosmosem I. JW14 - to było coś. Crackling wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Na publiczności też :wink:
JW97 Sfinx - efekt tej wyrzutni już znałem :smile: Ostatnie trzy strzały wybuchając stworzyły taki efekt że czułem się jak na profesjonalnym pokazie.
Black cat - strzały bardzo szybko poleciały w niebo. Niemalże jednocześnie po 5 strzałów naraz. Było jak w bajce. Zakończeniem pokazu była wyrzutnia JW90 - również bardzo szybka. Strzały zakryły cały obszar nieba. Szczególnie ostatnia salwa z cracklingiem była fantastyczna.
Ogólnie cała noc była udana. Teraz jestem w 100 % przekonany że jeżeli kupować wyrzutnie - to tylko Jorge. Niezapomniane efekty, sprawiające że sylwester na bardzo długo zapadnie nam w pamięć. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tą noc, ponieważ fajerwerki sprawiły że niebo na chwilą stało się moje. Czułem się niesamowicie, kiedy cała publika zaczęła bić mi brawo. Postronni ludzie myśleli nawet że jest to profesjonalny pokaz :mrgreen: Wszystko przez to że nie było bardzo dużych przerw pomiędzy odpalanymi wyrzutniami, a rakiety leciały po kilka naraz.
Wywnioskować mogę że niema bardzo dużej różnicy pomiędzy mniejszym, a większym kalibrem w wyrzutniach Jorga. Zarówno kaliber 17, jak i 30 mm dawał śliczne efekty.
Na zakończenie mogę powiedzieć, że spodziewam się filmów z dwóch źródeł - aparatu i kamery dvd. Mam nadzieję że koledzy nagrali wszystkie efekty :grin: Jak tylko dorwę się do tych filmów zamieszczę je na forum :wink:
Pozdrawiam i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :grin:
Vel :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety:
:arrow: BIG DAY - coś pięknego, zakrywają pół nieba, można tylko polemizować nad ich ceną, ale nie patrząc na cenę to za efekt 6
:arrow: APOLLO - powiem tak, zawiodłem się na nich ponieważ mniejsze casiopeia, jupiter waliły bardzo podobnie. Ocena 5
:arrow: Golden Life - Nigdy już chyba nie kupie tych rakiet. Podejrzewam, ze był to przypadek jeden na milion ale takie coś nigdy nie powinno się przytrafić. Otóż jedna z tych rakiet wybuchła na ziemi! Zamiast wzbić się w powietrze to eksplodowała, cud że się nikomu nic nie stało ( stałem jakiś 7m od niej :shock: ) Ocena za pozostałe trzy rakiety podobnie jak przy APOLLO czyli 5 . Tego niewypału nie będę oceniał :oops:
:arrow: CASIOPEIA i JUPITER - NAJLEPSZE RAKIETY, w tej cenie, walą jak większe od nich APOLLO czy GOLDEN LIFE. Na prawdę wierzcie mi, a efekt cudowny. Ocena może być tylko jedna 6
:arrow: TOP10 - totalna porażka, zaledwie jedna z sześciu z nich zaprezentował się na poziomie. Jak dla mnie to był wyrzucone pieniądze w błoto. Ocena 3.
:arrow: BLUE SPIDER - No w tym roku rakiety z Hestii nie zawiodły. Co prawda przegrały z Casiopeia czy Jupiterem, ale nie uważam, że źle zrobiłem kupując je. Ocena 4+.
:arrow: HOT SHOP - Jakiś mały zestaw z Komety, niezłe rakiety jak na swoją wielkość. Ocena 4.
:arrow: Rakiety firmy Keller z Carrefouru - sąsiad miał zestaw za ok 60zł. Było tam 10 rakiet. Takie sobie rakietki w starciu z podobnej wielkości z Jorge nie mają szans.

Wyrzutnie:
:arrow: KOKON, ATAKAMA - niezły sprzęt, sąsiad sporo za nie zabulił. Podejrzewam, że był to kaliber 30mm. Różnorodność efektu wspaniała, głośny huk. Nie wiem co prawda ile kosztowały ale coś czuje, że też z Jorge poniosły by klęskę ponieważ sporo mniejszy Sfinx walił jak one. Ocena 6-
:arrow: Sfinx - No cóż tu chyba nie muszę nic pisać, każdy wie o co chodzi. 6 :twisted:
:arrow: BIG BANG PLUTON - ta wyrzutnia to masakra, kaliber zaledwie 20mm a dała czadu. Daje 6.
:arrow: HOT - no niezły sprzęt, ostro walił, za tą cenę gorąco polecam. 6
:arrow: ARTIC - właściwie to samo co wyżej. Za 8zł nie ma co wybrzydzać. 6
:arrow: BABEL - też bardzo ładnie. 6
:arrow: EXCLUSIVE COLLECTION mały - niestety po dwóch strzała nie wiem jakim cudem ale przewalił mi się. Więc nie oceniam :wink:

A teraz takie ogólne podsumowanie.
Było super i chyba ten sylwek był jeszcze lepszy od poprzedniego.

Postaram się w najbliższym czasie wrzucić wszystkie filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był najlepszy sylwester w moim życiu :grin: .Wyrzutnie z Tropica przepiękne tak samo jak z Biedronki i hestii.Tylko jedna z hestii mi się nie spodobała.Filmów nie robiłem bo szczerze mi się nie chciało i wole sobie gołym okiem popatrzeć na efekt.

Wyrzutnie:
Tropic:
-TB18 Zone 51-29zł -super wyrzutnia lepsza od sfinxa olbrzymie wystrzały 6
-TB27 Red spiders-45zł -tak samo dobra tylko trochę droższa ale warto 6
-TB38 Purple-38zł -tak jak wyżej i tu mi się u niej bardzo spodobało przy wystrzale ładunku wybuchającego wyrzucała jeszcze kilka kolorowych komet 6
-TB40 Exploder 1-30zł -olbrzymie rozbłyski szkoda że mało strzałów ale i tak 6
-TB46 Amazing spectacle-25zł -super wyrzutnia 6
-TB47 Little star-25zł -tak jak wyżej 6
-TB64 Big star-110zł -bardzo długie i grube ramiona olbrzymich rozbłysków a na finał 6 strzałów o huku achtunga 6
Hestia:
-HE0113 Monster balls-15zł -mało strzałów ale duże rozpryski 6
-HE0186 Blue tower-15zł -tak jak wyżej 6
-HE0316 Skyguide-6zł - ta mi się nie spodobała najpierw wulkan a potem 6 strzałów z małymi rozpryskami i bez huku 3
-HE0317 Wild horse-6zł -super wyrzutnia o niebo lepsza od poprzedniej rozbłyski podobne do Trole z jorge więc daje 6
Biedronka:
-JW97 Sfinx-25zł -Tą już miałem rok temu i jedyne co można dać to 6
-2xJW14A Hot-16zł -bardzo dobre jak za tą cene 6
-JW14 Arctic-8zł -super wyrzutnia bardzo mi się podobał ten crackling 6
Petardy:
Tropic:
-4xTC16 Big piratka-12zł -Bardzo dobry huk jak za tą cene 6
Hestia:
-HE0507 Dong dong dong-1,50zł -niezłe 5
-HE0208 Achtung mały-6zł -huk jak by ktoś z armaty wystrzelił 6
-2xKL510B Grand boom-12zł -dobre ale żałuje że zamiast nich nie kupiłem achtungów które są tańsze i lepsze 5
-K0203 V-POWER-3,50zł -do zabawy ok chociaż huk nie dużo lepszy od piccolo 3
Inne:
Tropic:
-TR1 Cyrkoblitz-6,20zł -za tą cene bardzo fajne 6
Hestia:
-HE0015 Cyrkoblitz-6zł -tak jak wyżej 6
Biedronka:
-JW86 Moździerz-25zł -jedyne co można dać to 6
Rzymskie ognie:
Tropic:
-TRC6-20zł -super olbrzymie rozbłyski 6
-TRC7-20zł -rozbłyski czasami trochę mniejsze od poprzedniego ale gęstrze 6
Rakiety:
Tesco:
-JR32 Omega-8zł -dobre 4
Zestawy:
Biedronka:
-JA033 Kungfu-8zł -rakieta tylko jedna jest słaba ale reszta ok bardzo mi się podobała rakieta multicolor 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie :P

:arrow: Ballet

Wyszedłem z nim przed 24.Odpaliłem najpierw pierdółki.Odpaliłem i cudo :D
Niektórzy w oknach jak zobaczyli tylko Ballet to gapili się tak długo aż skończę ;)
Taki efekt tylko za 3 zł 10/10

:arrow: Wulkany

Wulkan z Tropica dał ciała.Iskry leciały na max.1m.Ale Fuji to jest jednak coś :D Fuji 9,5/10

:arrow: Rakietki

Top Guns mnie trochę zawiódł.Rakietki takiej wielkości jak Jumbo Jet a efekty gorsze.Jedna rakietka( z tych dużych) miała ładny duży rozprysk.A z pośród rakiet z Top Guns najlepsza okazała się ta najmniejsza - taki sam rozprysk jak ta duża plus crackling ;) 7/10

KungFu - Świetne rakietki jak na ten rozmiar,duże rozpryski - 10/10

Victory - Tutaj były 2 efekty po 2 rakietki.Pierwszy efekt jeśli dobrze pamiętam to wachlarz.Drugi odpalam i rakietka leci wysoko i nie rozpryskuje sie :| A szkoda bo drugia taka sama rakietka miała rozprysk identyczny rozporysk jak ta z Top Guns 8,5/10 :P

TR20 - Bardzo ładna,mała rakietka(typu SSR z Jorge) z Tropica.Bardzo mi się podobała. 10/10

:arrow: Wyrzutnie

Tutaj nie będę sie rozpisywał bo juz było wszystko opisane :P

PS.nie ma to jak Jorge :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.Chyba najlepsze fajerwerki na Widzewie w Łodzi o godz 12.30.Wyrzutnia JW77 Była super bobowa.Wydałem jakieś 500zł na wszytko bo w sklepach jest drożej.Za rok kupuje w internecie i wcześniej.W namiociku wyrzutnia JW412 kosztowała 500zł wiec cenna zaborcza a jakieś tydzień przed sylwestrem w tym samym namiociku kosztowała 450zł.Nie wiedziałem że wyrzutnia JW77 jest taka super.Dała czadu no moim filmie wyszła tak sobie.na i na tych filmikach średnio a na żywo super mówię wam naprawdę super.
Za rok zorbie jeszcze lepszy pokaz i kamer cyfrową wezmę i budżet będzie jakieś 1200zł.
Jw 87 też była dobra.Ale za***iście wyglądały odpalane dwie na raz wyrzutnie Solaris.Nie są wielkie ale nisko lecą i to daje ciekawy efekt.Niedługo założę temat swój i tam zamieszczę wszystkie filmy.

Ps.Na wyrzutnie JW77 wydałem sporo bo aż 160zł na Jw87 60zł Solaris po 35zł i wiele innych fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cóż kilkanaście minut i po wszystkim :)
Już wiem co będzie za rok, obowiązkowo x2 Whistling Moons, efekt mega, musze je mieć na początek i koniec zabawy :mrgreen: No i ewidentnie wszystko poza wyrzutniami odpada, poszło 7 porządnych wyrzutni i wszyscy byli zaskoczeni efektami, a potem te pojedyncze rakiety traciły się w tłumie. Reasumując, wyrzutnie to podstawa sukcesu ! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zachwycony. Z siostrą urządziliśmy super pokaz. Zebrało się ze 35-40 osób i oglądało. Na koniec brawa i podziękowania ;-). Ja chce następny sylwek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wszytko podobało Sfinx 10/10 , Moździerz 10/10 , Arctic 10/10 ! , Hot 10/10 tylko zawiodłem się na rakietach Stars of Trinidad powiem tak rakietki z kung-fu są takie same a nawet lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobał Hot, Arctic mniej, ale moździerz i tak był najlepszy :D , rakiety Top Secret były też na poziomie, a tym Kung-Fu to rzygać mi się chciało :P Ogólnie jestem zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są moje oceny:

:arrow: Wyrzutnia rzymskich ogni - Super mi wyszło. Wszystko się podpaliło i wszystko się zgrało w czasie. Finał także mi się udał. Bardzo efektownie to wyszło. 10/10 Zamieściłem już film. Możecie oglądać.
:arrow: Lampa Alladyna - nawet nawet, ale małe rozpryski miała ta wyrzutni (znacznie lepsza od wyrzutni Trole) 5/10
:arrow: Trole - Bardzo słaba wyrzutnia. Efekty mizerne i małe. 3/10
:arrow: Uran - Fajna wyrzutnia. Ładne chryzantemy miała. Dużo kolorów. Moja ocena 7/10
:arrow: Wenus - dosyć średnia wyrzutnia, zaletą jest to, że długo strzela i ma finał. Moja ocena 6/10
:arrow: Solaris - Powiem szczerze, że myślałem, że będzie lepiej strzelał. Na początku duże rozpryski a w połowie i pod koniec były wielkości takiej jakby ta wyrzutnia miała kaliber 17mm a nie 26mm. Efekty przeciętne. Moja ocena 5/10
:arrow: Macrocosmos III - Naprawdę fajna wyrzutnia o fajnym efekcie. Dużo ten torcik nie kosztuje i polecam go każdemu. Efekty bardzo ładne. Moja ocena 7+10
:arrow: Tyrant - Naprawdę bardzo fajna wyrzutnia. Ładne spore rozpryski o zróżnicowanych efektach. 7/10
:arrow: Thunder Rain mały - Słabo dosyć wypadł. Małe i mało efektowne rozpryski. I za szybko strzela. 5/10
:arrow: Red Meteor + Babel (połączone) - Tu mi wyszło super, jak to połączyłem. Efekty tych dwóch wyrzutni są świetne i każdemu je polecam. Najlepiej sobie połączyć takie dwie bo wtedy dają super efekt. Moja ocena 8/10
:arrow: dwie połączone wyrzutnie Mars - Tu powiem, że wyszło nawet nawet. Uzyskałem bardzo dużą szybkostrzelność. Pocisk leciał jeden za drugi. Na finał wybuchło 6 na raz :wink: Polecam wyrzutnie Mars. Moja ocena 8/10
:arrow: Szaman - Efekty przeciętne, ale dosyć duże. Szkoda, że tak mało strzałów. 6+10
:arrow: Bora Bora - Myślałem, że ta wyrzutnia lepiej wypadnie. Małe rozpryski, Mizerna jakość efektu. Duża cena tej wyrzutni. 5+/10
:arrow: New Generation 1 - Muszę pochwalić tą wyrzutnię. Bardzo ładne efekty i chyba zaopatrzę się w nią w tym roku. Polecam
:arrow: Cudak Batery - Wszyscy mówili, że będzie słaba a była tak dobra jak don't wory be happy, żeby nie lepsza. Efekty kolorowe, duże i efektowne. bardzo efektowny finał miała, lepszy od donta. Cena 20zł więc niezbyt wysoka. Moja ocena 7+/10
:arrow: Don't wory be happy - Chyba już każdy zna ta wyrzutnię. Ma naprawdę bardzo ładne efekty. 7+/10
:arrow: Condor - I tu powiem WOW WOW WOW. Świetna wyrzutnia. Polecam ją każdemu. Efekty są cudowne. Najlepszy był w niej brokat. Jak z jakiegoś pokazu wzięty :grin: No i wielki + za to, że tym brokatem strzelała 3 razy po 3 ładunki w trybie FAN. Moja ocena 9+/10
:arrow: dwie połączone wyrzutnie Guliwer - Dosyć średnio to wyszło. I mało efektownie. Mimo, że dwie były, a co dopiero przy jednej. Słabo. 6/10
:arrow: Samuraj - Kolejne WOW WOW WOW. Świetna wyrzutnia. Bardzo kolorowa. A jej brokat na końcu był tak przepiękny, że aż wzbudził zachwyt wśród oglądających. Te rozpryski były bardzo dużo i długo utrzymywały się na niebie. 9/10
:arrow: Asteroid - Ja myślałem, że to coś lepszego jest, a efekt miała ta wyrzutnia bardzo słaby :???: Nic specjalnego. W dodatku spora cena i małe rozpryski. 6/10
:arrow: JW90 Show of Fireworks - Nie mam słów dla tej wyrzutni. Najlepsza wyrzutni w cenie 25-30zł. To jakiś super wynalazek pirotechniczny. Efekty jak z pokazu wzięte. Tak kolorowe, tak przepiękne, że szkoda gadać. 10/10 i mniej nie może być.
:arrow: New Generation 9 - Szkoda, że puściłem ją na początku. Nie spodziewałem się tak pięknego efektu. Na filmiku Jorga tak dobrze tego nie widać jak na moim filmie. Tego pięknego niebieskiego efektu. Polecam ta wyrzutnię. 9+/10
:arrow: New Generation 6 - dosyć średni efekt. Powiem, że nic specjalnego. Trochę małe rozpryski. 6+/10
:arrow: New Generation 14 - Efektu tej wyrzutni nikt nie znał. Bo firma Jorge go nie zrobiła. I powiem, że dosyć słabe efekty, ale bardzo zróżnicowane i dosyć interesujące. Jeden był podobny do jednego z wyrzutni JW103. Moja ocena 7/10
:arrow: New Generation 12 (Sfinx) - Co tu dużo gadać. Każdy zna Sfinxa a Sfinx to NG12. Nie ma co Polecam. Świetne i duże efekty. 9/10
:arrow: New Generation 8 - Dosyć interesująca wyrzutnia. Bardzo fajny efekt. Kolor różowy, ładnie komponował się z brokatem. 8/10
:arrow: New Generation 2 - Trochę inny efekt niż wszystkie wyrzutnia, ale skutkowało to tym, że miała ta wyrzutnia małe rozpryski. I wypadła dosyć średnio. 7+/10
:arrow: Pyton - Ciekawa wyrzutnia, szczególnie jej początek. Bo pod koniec miała trochę słabe efekty, ale Finał wszystko naprawił. 8/10
:arrow: Mostrum - Super wyrzutnia. Jej Efekty kończyły się przy Ziemi :wink: Ogromne duże efektowne rozpryski. Polecam. 9/10
:arrow: Hot Stars - Super skośna wyrzutnia. Strzela trochę inaczej niż inne skośne. Ale robi to bardzo efektownie. Efekty bardzo ładne, zróżnicowane i dosyć spore. Polecam. 9/10
:arrow: Black Cat - Co tu dużo gadać. Wszyscy już ją chyba mieli :mrgreen: Po prostu nie mam słów. Najlepsza wyrzutnia w cenie 55zł. POLECAM. Świetne efekty. Szczególnie ten złoty ckrackling tak w połowie. Wyglądało to tak jakby całe niebo w ogniu stanęło :mrgreen: JESZCZE RAZ POLECAM. 10/10
:arrow: JW77 Show of Fireworks - Super wyrzutnia FAN. Miała świetne efekty. Polecam. Teraz to już wszystkie będą super :grin: 10/10
:arrow: JW56 Show of Fireworks - Polecam POLECAM PoLeCaM. Efekty opadały aż do Ziemi. Ogromne wielkie palmy z kolorowymi zakończeniami. strasznie mi się spodobała. 20/10 :wink:
:arrow: JW2000 Exclusive Collection - Wyrzutnia z nowej serii spisała się bardzo dobrze. Strzelała po 7 ładunków na raz w układzie efektu W. Super to wyglądało. Polecam. 10/10
:arrow: El Dorado - Trochę słabo wypadła. Myślałem, że będzie miała ta wyrzutnia lepszy efekt. 8+/10
:arrow: JW402 Show of Fireworks - ŁAŁ, ale ta wyrzutnia dała czadu. Świetne srebrne komety i świetne wielkie rozpryski. Polecam 10/10
:arrow: JW401 Exclusive Collection - ta wyrzutnia strasznie mi się spodobała. Bardzo ją polecam. Wielkie ogromne brokatowe rozpryski. A przy ich wystrzale robiło się kolorowo, bo był jeszcze efekt typu Mine. Jak to wystrzeliwało to szkoda gadać jak było pięknie. POLECAM. 100/10 i to nie jest pomyłka :mrgreen:
:arrow: JW59 Show of Fireworks - Bardzo dobra wyrzutnia w cenie 70zł. Różne efekty cracklingu. Także tą wyrzutnię polecam. 10/10
:arrow: JW45 Show of Fireworks - Bardzo słabo wypadła ta wyrzutnia. Myślałem, że będzie miała ładniejszy efekt a tu nic. Średniej wielkości rozpryski. Jednym słowem słabiutko. 8+/10
:arrow: JW408 Show of Fireworks - Bardzo fajna wyrzutnia. Dała czadu. Naprawdę świetne efekty. Ten ckrackling narobił mnóstwo huku. Polecam. Super było na żywo. 10/10
:arrow: Super Show 4 - Świetna wyrzutnia. Efekty wręcz jak na pokazie. Tak wielki miała te rozpryski i tak strzelała szeroko, że ludzie musieli uciekać z balkonów. Bo na nick leciały gwiazdki :grin: A byli oddaleni naprawdę daleko. Nie myślałem, że ta wyrzutnia ma taką rozpiętość efektu. 100/10
:arrow: Achilles - Najlepsza wyrzutnia ze wszystkich jakie miałem. Tak dowaliła, że hoho. 30 ładunków strzelała w kilka sekund. Ogromny huk, mnóstwo kolorowych wielkich efektów. I bardzo efektowny finał. Ludzie aż bili brawo jak to widzieli. 10000/10 Nie mam słów na tą wyrzutnię. Na najbliższego sylwka musi być.
:arrow: The Beściak - Ta wyrzutnia też dała czadu. Strzelała trochę wolniej od Achillesa i miało trochę mniejsze rozpryski od niego, ale najfajniejszy finał miała bo były saluty na koniec. Taki huk się zrobił na osiedlu. :lol::lol: Wszystko się trzęsło do dookoła. A ja na swoim ciele odczuwałem już ten wielki huk. 1000/10

Ogólnie sylwek miałem udany. Wszystkie fajerwerki jakie miałem wypaliły, nie było żadnych niewypałów. Było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ze wszystkiego bardzo zadowolony . Wyrzutni, rakiet, petard, nawet pikolaków z jorga. Ale najbardzie mi się podobała wyrzutnia Arctic :
Piękne srebrne rozprski z również pięknymi niebieskimi perłami .... :mrgreen: piprostu COOOL .
I tak , że rakieta apollo JR21 :
Ogromny zielony rozprysk jdena z najleprzych rakiet jakie miałem . Ale kupilem tylko 1 szt. na bazarku za 10zł i dostałem niby gratis wulkan Kongo z jorga ( nawet fajny I zróżnymi efektami... ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie najbardziej utrzymał się na poziomie sfinx ale nie narzekam na black cata, też był dobry wg. mnie było fajnie, choć miałem pare rakiet na których się zawiodłem to jak co roku jumbo jety wypadły jakoś dobrze, zawiodłem się jedynie na big day jakieś w tym roku albo mi się wydaje albo miał znacznie mniejsze rozpryski a to nie wiem czemu jeśli chodzi o hukowe to achtungi były też spoko. Zero niewypałów, nie rozpaczam mogło być gorzej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...