Skocz do zawartości

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze


MlodyZ

Rekomendowane odpowiedzi

TXB042 Master - 2/10 - małe efekty

TXB602 Backyard Fun 7/10 - jak na tak małą kostkę i tą cenę była ok

P7061 Burundi 9/10 - Znakomita, myślę że znajdzie się za rok w moim stuffie

TXB040 Fire Beat 7/10 - za tą cenę bardzo dobra

TXB105 Hell Fighter 8/10 - wielkie efekty, dynamiczna, ale jedyny minus za mało strzałów (wiem wiem.. nie ma czego wymagać od 19strz. ) :)

TXB649 Color Posy 7/10 - efekt ładny, tempo dobre ale za mały efekt na niebie według mnie

TXB316 Kwiecień - April 4/10 - mogłem równie dobrze w tej cenie kupić np. 3x P7061 Burundi i miałbym lepsze show, w tej cenie nie polecam

Rakiety CA2207 Happines - znakomite, nie leciały wysoko, a efekt był ogromny

 

Szczęśliwego Nowego Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petardy wyższej klasy:

- RC5 - bardzo głośne, bez zmian w stosunku do ubiegłego roku

- Bum Bum - rewelacyjne, okropnie głośne petardy, chyba takie same jak Crazy Robotsy!

- Crazy Robots - fantastyczme, ogłuszające petardy, robią duże dziury w podłożu ;)

- Matabrujas - bardzo głośne, ale słabsze od CR; potwierdzają to zresztą kratery

Wyrzutnie:

- Piza - szybka wyrzutnia, ale jej efekty są nieco chaotyczne i wizualnie niewiele różnią się od siebie

- Equalizer - KAPITALNA wyrzutnia! Mimo że ma 499,5 grama mieszanki, efekty są gigantyczme, intensywnie złote, a finał złożony z chyba ośmiu strzałów wgniata w ziemię. Efekty opadają do samej ziemi i są bardzo nasycone. POLECAM!

- Samum - również wgniata w ziemię, crackling jest potężny i szczelnie okrywa niebo. Wyrzutnia daje wiele wizualnych doznań i nadal można ją polecać z czystym sumieniem.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbert chyba sobie żartujesz BUM BUM petarda mała o miękkim korpusie- mógłbym ją palcami złamać na pół

 

Crazy Robots XP1011 daję im 10/10 potężny basowy huk gruba petarda gruby korpus polecam

Signalos 2.0 Potężny basowy huk gruba petarda i gruby korpus 10/10 polecam

Gorilla Bomb XP1010 daję jej 5/10 jest słabsza od Crazy Robots przez ten cienki korpus a do tego cena 2 razy wyższa niż

Crazy Robots xp1011 nie polecam

Matabrujas ciut mocniejszy od super crackera- wykonanie liche miękki korpus- łamie się w palcach ocena 6/10 nie polecam

Super Cracker TXP859 mocny korpus ale słabsza od wszystkich emiterów ocena 5/10 nie polecam

 

To polecasz je czy nie ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitery:

ps5 shark

dumbum 5g

matabrujas

Najlepiej moim zdaniem wypadł ps5(+ za flarę) najsłabiej matabrujas(spodziewałem sie czegoś mocniejszego)


Petardy

1.Konkrety:

titanblitz 3 blue-efekt iskier(flara i huk też wporządku) bardzo mi się spodobał nie pamiętam kiedy ostatni raz tak dobrze bawiłem się odpalając petardy,szkoda ze kupiłem tylko jedną paczkę,no ale brałem do testów wiec jakos przeboleję :)

hammer h3-zaskoczenie,bardzo głośne,nie tak głośne jak emitery czy TB3 ale "siedzą im na ogonie" biorąc jeszcze pod uwagę 15zł/20szt. jest dobrze


2.Dobre:

minidumbum - zaskoczenie,niezły huk,podobne do krachmenów

krachmen 2017-huk niezły(podobny do minidumbum) ale miałem nadzieję na coś lepszego +za flarę

thunder crackling 2016 -tego cracklingu jak kot napłakał,lont kiepskiej jakości(miałem sporo nwp) ale huk dobry jak na 6zł/20szt

explosive 3,hammer k3-podobne ale exp3 lepsze biorąc pod uwagę cenę /ilość

hammer k2,explosive 1-podobne,jak na takie malutkie są ok


3:Juz nie kupię,nie polecam

black widow txp859 2016- słabe,szkoda kasy 10zł/20szt. zawiodłem się

grom2-bardzo słabo,liczyłem na więcej,kupiłem je za 6zł/36szt więc tak bardzo nie boli ale chodzą po 10-12 zł więc to jakaś masakra


Wiadomo były też kostki i rakiety(ale skromnie i nic wyjątkowego) w większości bez problemu tylko w salwie finałowej independence night 1 pocisk ledwo wzbił sie w powietrze po czym zaczął wirować w lewą stronę i wybuchł centymetry nad ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zacznijmy od najlepszych rzeczy czyli wyrzutni

Jw7436 Zeppelin - Wyrzutnia rewelacyjna,efekty przypadną do gustu każdemu ją podziwiającemu.Przepiękne trzeszczące palmy razem z daliami w różnych kolorach.Zwracam uwagę na dynamikę i hałas.Tych dwóch elementów nie spotkałem jeszcze w swoim życiu w takiej okazałości.Rozbryzg jest duży,ale nie ogromny.Widziałem wyrzutnie o większej rozpiętości ale nie ma co się czepiać nie były słabe.9,5/10

Jw59 Show o fireworks-Propozycja godna uwagi.Koniecznie musi się znaleźć przynajmniej raz w życiu u każdego użytkownika w stuffie.Cracling przepiękny gęsty,no i dający wielki obraz widowisku.Moim zdaniem jest lepsza od jej tripexowego odpowiednika Painting Sky,miałem tę drugą i doskonale ją pamiętam.Ocena 10/10

Txb676-Pyro Dance - Wyrzutnia o długim czasie trwania,kolorowa.mam mieszane odczucia,ponieważ niektóre efekty miały bardzo ograniczony obraz widowiska.Ocena 7/10

P7541 Bogota- Jestem bardzo zadowolony z tej wyrzutni.Szczególną uwagę zwróciły na mnie układy seryjne.Niesamowicie piękne dla oka oraz bardzo szerokościowe efekty czerwonych mieniających się palm.Wyrzutnia godna polecenia.Ocena 9,5/10

Txb074 Viserion-Ta wyrzutnia jest cudowna,jakaś poezja,magia.Nie wiem jak ją jeszcze nazwać.Wywołała ogrome wrażenia na mnie i publice.Brokatowe korony z gwiadkami gęste i o ogromnej rozpiętości,zwłaszcza z dodatkiem niebieskich gwiazd.W ogóle nie było po niej widać kalibru 1,0,pierwszy raz tego nie dostrzegłem.

Moja ocena 10/10

Pxb2301 Ignis - Jedyna wyrzutnia od piromaxa którą miałem w tym roku.Na tego Sylwestra miałem aż 9 19stek 1,2,ponżej opisze pozostałe,powiem krótko ta była jedną z dwóch najlepszych.Efekty przeogromne i ładne.Dodatkowo efekt craclingowej miny który tylko zwiększa jeszcze bardziej atrakcyjność wyrzutni.Moja ocena 10/10

Jw63-New generation 16.Wyrzutnia jak dla mnie kosmos.Uważałem,że będzie najsłabszą 19tką,ale okazała się może i najlepszą.Efekty wspaniałe,przykrywające całe niebo.Niewątpliwie jedna z najlepszych 19tek jak nie najlepsza.Moja ocena 10/10

jw69 New generation 13.Kostka niesamowicie efektowna,różnoefektowa,największe wrażenie zrobiły palmy a przede wszystkim niebieskie i czerwone piwonie które rozbryzgały na niewiarygodną objętość.Wyrzutnia zyskała w mych oczach olbrzymi szacunek.Moja oena 10/10

Jw68 New generation 12.Przepiękna wyrzutnia,trochę podobna do jw69.Jej efekty również wywołały wielki aplauz,kostka dynamiczna i kolorowa.Moja ocena 10/10

Jw61 New generation 14 Również przypadła mi do gustu.Efekty wielkie zwłaszcza złotych palm z niebieskimi gwiazdami.godna polecenia.Moja ocena 9,5/10

jw78 Concorde Wyrzutnia o pięknych efektach dość długo utrzymujących się na niebie.Nie ma zastrzeżeń do niej efekty naprawdę duże 9,5/10

Jw39 Show of fireworks .Ma bardzo rzadko spotykane efekty by nie powiedzieć w ogóle.Niemal brązowy deszcz z niebieskimi gwiazdkami oczarował wszystkich.Efekty duże ale nie ogromne.Moja ocena 9/10

Txb394 Passat Dużo osób uważa ją za najlepszą 19tkę.Ja nie.Co prawda jest bardzo ładna,efekty duże,ale ustępowała kilku moim 19stkom.Moja ocena 9/10

Jw64 Według mojej subiektywnej oceny najsłabsza z mianych prze zemnie 19stek.Co prawda efekty ładne,ale o średniej rozpiętości.Moja ocena 8/10

Txb188 Schok- Miałem ją z 2008 roku.Efekty ogromne i piękne,jest jednak dość wolna,zwłaszcza w pierwszej połowie. Ocena 9,5/10

 

Dobra teraz rakiety

Jr34 Morfeusz- Naprawdę słabizna.Efekt strasznie krótkotrwały,słaba rozpiętość.Jedyne nad czym można się ekscytować do wzlot i wysokość lotu.Moja ocena 5/10

Jr21 Apollo-Kopia morfeuszy.Właściwie robione pod jeden kopyt,jedyne co ich łączy to nazwa i kod.Moja ocena 5/10

Txr798 Mad nigt -Wzorowe rakiety.Jedne z najlepszych jakie miałem.Efekty ogromne i piękne.Moja ocena 9,5/10

 

Moździerz

R0009-06.Kapitalna moździerz.Dobrze,że pożegnałem ten produkt z rozmacherm właśnie tym moździerzem.Efekty prawie ja w szelce 2.Ocena 9,5/10

 

Fontanny

Najlepsze u mnie w tym roku to Hekla od komety.Super efekty,różnorodne,sporo craclingu.Ocena 9,5/10

 

Petardy

Nie miałem w tym roku aktualnie najmocniejszych petard,ale miałem dum bumy 5g.Naprawdę głośne petardy.ocena 9/10

-black widow txp859 2016-Żenada,więcej pisać nie będę.

 

Kostki rządzą,wszystko inne jest jedynie zabaweczką,taką tezę sobie stawiłem po tym Sylwestrze.

Rywalizację w tym roku wygrały u mnie Zeppelin i Jw59.Jorge wcale nie zszedł na psy.Gwarantuje to wszystkim którzy go ostatnio krytykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrubioną czcionką zaznaczam produkty z wyróżnieniem

 

Wyrzutnie:
PXB2119 Pyro Zone - bardzo dobra, różnorodna wyrzutnia za stosunkowo niewielkie pieniądze. Spore zaskoczenie, ponieważ spodziewałem się małych efektów. Może nie były na całe niebo, ale były bardzo przyzwoite jak na taką wielkość wyrzutni. 8/10
PXB2117 Inferno - WOW! Kaliber 20 mm, a efekty były dużo większe! Plus za różnorodność. 9/10
TXB421 Amaretto - klasa sama w sobie. Ogromne efekty cracklingu na całe niebo, efekt długo utrzymuje się na niebie. 10/10
TXB245 Mojito - solidna, 25-cio strzałowa wyrzutnia za 30 złotych. Różnorodna, dosyć szybka. Minus za brak zakończenia. 7/10
P7306 Moza - średnia. Efekty długo się utrzymują się na niebie, choć nie są one duże. Nie porwała. 6/10
JW90 Show of Fireworks - klasyka nie zawodzi. Fantastyczna wyrzutnia. Delikatny minus za cenę. 9+/10
TXB592 Sky Brocade - nierówna. Raz spore, raz małe efekty. Mimo to, brokatowe korony były piękne, a niebieskie końcówki dodały uroku. 7+/10
TXB074 Viserion - 36 sporych efektów za niewielkie pieniądze. Wyszła mi super kompozycja ze Sky Brocade. Mimo mniejszego kalibru, Viserion przyćmił TXB592. 9/10
SM25-03D I like it (Gaoo) - piękna wyrzutnia w układzie Z. Pierwsze dwie salwy nie robią dużego wrażenia, jednak dalsza część i finał w postaci brokatowych koron z niebieksimi i czerwonymi minami robi wrażenie. Jedna z lepszych kątówek w tej kategorii cenowej. 9/10
PXB2214 Spherix - świetna wyrzutnia, lepsza od I like it. Piękne, różnorodne efekty z niezłym zakończeniem. 9+/10
TXB021 Tourbillon - super wyrzutnia, z długo utrzymującymi się, różnorodnymi efektami. Najbardziej urzekły mnie brokatowe korony. Ogromne, długo utrzymujące się na niebie. Finał porywający publiczność. 9/10
TXB473 Miraż - ogromne efekty na całe niebo! Urzekły mnie białe migoczące gwiazdki z czerwonymi minami. Finał bardzo, bardzo widowiskowy! 10/10
PXB3609 Argon - bardzo, bardzo, bardzo różnorodna wyrzutnia. Na próżno szukać podobnej na rynku. Kilka wyrzutni z różnymi efektami w jednym prostokącie. Zauroczył mnie Argon. 10/10
TXB400 Samum - piękne, gęste, długo utrzymjące się efekty na niebie. Bardzo dynamiczna. Oświetliła okolice swoim efektem. Strzelała razem z TXB593. Piorunujące wrażenie! 10/10
TXB593 Brocade Crown with Blue Stars - wspaniałe, gęste efekty, bardzo długo utrzymujące się na niebie. Ocena byłaby wyższa, gdyby była chociaż troszkę różnorodna. 9+/10
TXB308 Graffiti - piorunujące wrażenie zamknięte w tekturowym kwadracie! Cholernie mi się podobała. Ogromny plus za różnorodność i strzelanie kilkoma salwami na raz. Brak mi słów po prostu do tej wyrziutni. Jedna z lepszych tego wieczoru. 10/10
TB82 Astral - wspaniała, kątowa wyrztnia! Miałem co do niej małe obawy, jak wypadnie. Spisała się rewelacyjnie! Szybka wyrzutnia, z dużymi efektami. W połączeniu ze Spektrumem wypadła nieziemsko! 10/10
TXB022 Spektrum - COŚ KAPITALNEGO! Efekty są prze ogromne! Zachwycił mnie efekt białych, migoczących gwiazek z czerwonymi minami. Cudo, cudo, cudo !!! <3 10/10
JW6011 Episode XIII - wirtuozem w różnorodności może nie jest, jednak ja lubię tę wyrzutnię za V-Shape i piękne, trzeszczące wierzby. Godna polecenia. 9/10
JW418 Achilles - król wyrzutni, król stu strzałówek, król pirotechniki! Przynajmniej raz każdy szanujący się pirotechnik powinien ją mieć. Szybka, różnorodna, z ogromnymi efektami wyrzutnia. Warta każdej złotówki. Była nieziemska, jakby z innej galaktyki. 10/10
JW31 Crazy Whisting Comets - głośne gwizdki, piękne, wysoko lecące wiry. Kropka nad "i" każdego pokazu. 9+/10
TXB475 Paiting Sky - klasowa wyrzutnia. Każdy fan cracklingu powinien ją mieć. Efekty na całe niebo. 10/10
JW4086 Revoluton 2 - bardzo dynamiczna wyrzutnia, w układzie wachlarza. Idealna na zakończenie pokazu. Minus za cenę. 9/10
Petardy:
TXP859 Black Widow - żenada. Głośne, ale spodziewałem się wielkiego bum. 4/10
TXP068 Super Petarda - podobny huk co TXB859. Bez polotu. 4/10
TXP067 Super Bangs - głośniejsza niż dwie wyżej wymienione, jednak konsernacji się nią nie wywoła. 5/10
PXP307 RC5 - jedno z zaskoczeń. Bardzo głośne petardy w bardzo przystępnej cenie (12 sztuk za 6 zł). Brać, nie zastanawiać się. 10/10
XP1002 Matabrujas - bardzo głośna petarda, jednak słabsza od Crazy Robots. 9/10
XP1011 Crazy Robots - potężny huk! Umarłego by obudziły. Najmocniejszy polski emiter dźwięku na rynku. 10/10
Black Death (Pyro Moravia) - potężne petardy, jednak słabsze od Robotsów. 50 zł za cztery sztuki czynią te petardy nieopłacalnymi. 7/10
Delova Rana (Klasek) - o Boże... Mają niezmieskie kopyto. Huk był tak potężny, że obudził dziecko u sąsiadów. Minus za cenę - cztery sztuki za 15 zł może zniechęcić do zakupu. 9/10
Hammer H3 (Gaoo) - bardzo silny huk. Wiadomo, że do emiterów nie ma szans, jednak każego fana petard w zupełności zadowolą. W kategorii cena/jakość ocena najwyższych lotów. 9/10
Innych produktów (drobnicy) nie chce mi się oceniać. Chyba każdy miał Piccolo, rzymskie ognie z kolorowymi kulkami, wulkany z cracklingiem, moździerz Artilery Shels, bączki, chociaż te od Maxsema na koniec wybuchały (!). Huk miały dorodny, żadna popierdówa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wszystkie wyrzutnie o północy dały czadu ale konkretnie:

- Zew krwi - Triplex - 60s - Bardzo fajna wyrzutnia, fajnie strzelała. W dodatku w pewnym momencie strzelała seriami, final także spoko. 9/10

- Amaretto - 10s - Mniejsza wersja Samuma pokazała klasę. Wielkie rozbłyski , jedynie brak finału może trochę smucić. 9/10

- Viserion- 36s - Co roku ja kupuje i zapewne za rok znowu ja kupuje. Strzelanie salwami jest bardzo widowiskowe 10/10 

- Absynt - 49s - Odpalalem 2 równocześnie i to był dobry pomysł. Gwizdzace i krecace się komety z tajnym rozblyskiem dały czadu. Myślę ze zamiast Terminatora można spokojnie brać tą wyrzutnie odpalający dwie na raz 10/10

- Episode xiii - super kątòwka  z efektem miny. Wzbudziła zachwyt wśród sąsiadów. 10/10

- Psycho 2 cale - Bardzo fajna, wielkie efekty. Niezły zamiennik Fireballa, ze wzgledu na kilka strzałów z craclingiem 8/10

- Mediolan 100s - Rewelacyjne, strzelała salwami po 10 co sprawiało ze pokrywała cale niebo. Niektóre strzały wybuchały trochę zbyt nisko. 10/10

- Tajfun - Piękna wyrzutnia, również strzelała seriami 10/10

- Reggae- " większy Samum", rewelacja, po prostu craclingowy szał 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFTER SYLWEK 2018 COMMENTS

lq0xMUB.jpg

Rewolwer hukowy Ekol Viper 6" + ślepaki + race - udało się wystrzelić max 15 rac, bo później rewolwer prawdopodobnie zatkał się nagarem (smołą) po wystrzałach, albo race zawilgotniały xD. Długo się go przeładowuje, bo ślepaki wyszczerbia po wystrzałach i ciężko jest opróżnić bęben. Chociaż wystrzały rac w powietrzu są bardzo głośne, a strzelanie czymkolwiek z dłoni bardzo efektowne, ze względu na awaryjność rozwiązania, koszt zabawy, małą dostępność silnych naboi ślepych, daję tylko 3/10 i nie polecam kupować.

JW805 Wolf (Jorge) - genialna kostka, szkoda, że nie odpaliłem jej oddzielnie, tylko z czymś innym w tle. Efekt dosłownie nie z tej ziemi. Unikat. Wart nawet tych 114 PLN, oby za rok zeszli z ceny, bo powtarzam go w następnego Sylwka 10/10

Rakiety Screem 3-stopniowe (Funke) - pierwszy gwizd mocny, kolejne dwa trochę słabsze. Dla potestowania w sam raz. 7/10

Kometnice (race, rakietnice) spadochronowe - startuje z ogromną siłą po wyciągnięciu zawleczki, kurtka powinna być przytopiona od tego, okazało się na następny dzień, że jednak nie. Następnie raca leci chwile bez światła, po czym zapala się czerwonym światłem i długo spada. Część rac przeleciała ponad drzewostanem i spadła komuś na posesję. Polecam zachować dystans 300 metrów od zabudowań, wiatr potrafi znieść spadającą racę w losowe miejsca. Warto odpalać pod dużym kątem w stronę nieba, najlepiej prawie pionowo w górę. Ludzie się dopytywali co to za piro tak długo spadało, nie trudno się domyślić, że zrobiły furorę. Przejażdżka za jedną sztukę kosztuje 55 PLN. 10/10

Petardy w stuffie wszystkie eleganckie, szczególnie te z dodatkiem tytanu 10/10

Zapalniczki plazmowe - sprawdziły się, czasami zbyt długo rozpalało się lont z przyłożonym do niego ogniem, jakby niższa temperatura tego ognia 8/10

ANQHl6f.jpg

Projekt z rzymskich ogni z Jorge 55 strzałów - z racji, że był strzelany z paroma innymi rzeczami równocześnie, to był trochę w tle, i tak daję mu 9/10

###

Większość pokazu w Tarnowie to jednak wykonanie mateo1992 i HastleRa. Ich wyrzutnie były odpalane pojedynczo z dwóch różnych stanowisk i to oni zgarnęli brawa po salwach. Nie wiem co w jakiej kolejności było odpalane, rozróżniłem tylko Barracudę, przyznaję ich kostki mi się podobały bez wyjątków. Wyrzutnie były już wcześniej obłożone kłodami, a lonty miały odklejone naklejki dlatego HastleR tylko podchodził i odpalał, umożliwiło to dynamiczny pokaz bez zastojów. Najlepszy moment jak HastleR odpalił na koniec czerwoną racę i przeparadował po placu i wśród widowni, jak na zakończenie medalowego pokazu akrobatycznego w cyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYRZUTNIE:

Lost Stars BA19-4806-Moja pierwsza i jedyna wyrzutnia 50mm.Spodziewałem się czegoś mega,fakt faktem efekty były większe niż 30mm,leciały na podobną wysokość to jednak nie było jakiegoś dużego wow,po prostu była dobra.Kupiłem ją za ok 140zł,więc uważam że w tej cenie to dobry deal ? Mocne 8/10.

PMB49 Dragon Heads Maj-Super wyrzutnia,zdecydowanie najlepsza jaka miałem.Duża dynamika,piękne efekty,wszechobecny crackling,bardzo mi się podobała.Nawet moja kobieta zasugerowała że za rok kupujemy kilka smoków :D  10/10.

Galaxy PXB2416-Odpaliłem zaraz przed smoczkiem.Pojechałem do sklepu po JW42,nie była już dostępna więc wyszedłem z piromaxem i jestem bardzo zadowolony.Mix efektów,duże rozpryski i dobra dynamika.Pamiętam że na sylwestra 2014/2015 miałem JW42 i gdybym miał wybierać to zdecydowanie galaxy  -9/10.

NS11604 Halloween-Świetna wyrzutnia w tej cenie.Przypadła mi do gustu,ze względu że nie widziałem podobnych efektów prawie nigdzie.Jak na kaliber 25mm bardzo duże efekty,wyrzutnia miała bardzo dynamiczny finał.Na pewno ją zakupie,jeszcze nie raz :)  +8/10.

NS11605 Fire Show-Mega,po prostu mega.Bardzo mi się podobała,zdecydowanie najlepsza wyrzutnia z tych mniejszych.Wydaje mi się że w tych pieniążkach ciężko będzie znaleźć coś równie dobrego.Obok halloween,kolejny produkt który muszę mieć! 10/10

EL TITANIO – 25 SH-Bardzo głośna wyrzutnia! Spodziewałem się że będzie głośno,ale nie aż tak!Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony,nie spodziewałem się że wyrzutnie hukowe mogą tak zaskoczyć!Kolejna obowiązkowa propozycja 10/10.

JW06,JW07-Nic się nie zmieniły jak dla mnie.Nadal trzymają poziom,szczególnie że mówimy o wyrzutniach za ~20zł.Super na początek zabawy  :) 10/10

SM2125 Macrocosmos II-Taka do zabawy przed 24.Połowa strzałów to kolorowa kula,coś jak rzymski ogień,druga seria bardzo podobna do JW06.Kupiłem w biedrze(Yin Yang za 15zł),przy tej cenie robi się zupełnie nieopłacalna,za 5zł więcej mamy wspomnianą już wcześniej JW06. -7/10

RAKIETY:

Fantasy Crackling Thunder-Dwie rakiety miały efekty migoczącej opadającej palmy,a jedna jakiś taki dziwny :D Fajne rakiety,pisk przy starcie ogłusza,lecą z białym ogonem,efekt nie jest jakiś ogromny ale w tej cenie chyba nic lepszego nie dostaniemy.Nie wiem jak wypadają "nowe" Exclusive Collection JR25,być może będą bardziej opłacalne.Mimo wszystko godne polecenia 8/10.

JR101-Nic ciekawego,huk słabszy od większości petard,niektóre wyrzutnie efektowe były głośniejsze.Zdecydowanie nie polecam,szkoda pieniędzy  3/10.

BIG SVART-Czarny koń.Potężne rakiety,największy efekt jaki widziałem,utrzymywał się kilka dobrych sekund na niebie!Zrobiły na mnie ogromne wrażenie,cena nie jest niska ale warto je mieć.Za rok muszę zrobić pojedynek z Bazookami.Polecam każdemu 11/10 ??

HE6053-Odwróć tabelę,hestia będzie na czele.Zmarnowane pieniądze,nie wiem czy trafiłem na jakaś wybrakowaną sztukę,ale lepszy efekt miały perfecty od jorge.Kiedyś w kauflandzie za podobne pieniądze były rakiety 2,5 od Europyro które robiły mega show,te nie nadają się do niczego.Wolałbym paczkę piccolo 0/10.

Z większych rzeczy to wszystko.Rzymiaczki z lidla były super,jeśli tylko za rok się pojawią,to kupię je ponownie.Hukowe single shoty od Dextrina i Piromaxa nie zrobiły dużego wrażenia,kostka El Titanio jest kilka razy mocniejsza,choć jeśli ktoś lubi popykać przed 24 to będą ok.Warta polecenia jest też wyrzutnia rzymskich ogni od Pyromoravi 2516A,takie niby nic a cieszy?Jeśli chodzi o petardy/emitery to trochę tego miałem.Generalnie w blokowiskach większość strzela podobnie,mogę polecić: Dragon Boom-y,Titanblitz 5,Exploder 4,Signalos 2.0,Thunder Master 2.Z tych ciężko dostępnych/niedostępnych: Gorilla Bomb mega basowe uderzenie,gumowa Mini Cipolla 5g "łoo dej pan spokój" ?.Całkiem w porządku wypadły TP12.Znajomy miał Scream-y 10S,byłem zaskoczony ich mocą.Nie wiem czy jest coś silniejszego,nie licząc oczywiście F4.

Ogólnie jestem zadowolony,nie było większych rozczarowań poza rakietą z kauflanda :D

Pozdrawiam Wszystkich i życzę samych sukcesów w 2019r!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie na szybko wraz z ocenami. Co niektóre tylko ocenię, które strzelały pojedynczo. Reszta to była rzeźnia i trudno było wyłapać pojedynczo. Pogrubioną czcionką polecane przeze mnie do zakupu A więc tak...

Petardy i emitery dźwięku:

Nebelshlag - są przepotężnymi emiterami. Nie są tanie, jakieś 3 zł za sztukę, jednak ich jakość usprawiedliwia cenę. 9+/10

Funkeshlag - szczerze mówiąc odpaliłem ich może ze dwa-trzy i trudno określić ich opłacalność. Niemniej niepozorny emiterek robi dużo zamieszania. Huk nie był tak mocny jak Nebelshlaga, ale wydaje mi się, że lepszy niż Sharka. 8+/10

DumBum 5g - bardzo głośna petarda, jednak brak jakiejkolwiek flary czy jakiegokolwiek "ostrzegacza" trochę psuję ocenę. Coraz rzadziej spotkać takie petardy / emitery. Niemniej 20 zł za 20 sztuk czynią je godnymi polecenia. 9/10

Viper 2p - potężny huk, ale to nie jest zwycięzca tegorocznego Sylwestra w tej kategorii. I cena taka za 6 sztuk... nie bardzo. Ale donośnego pierdzielnięcia nie można im odmówić. 8+/10

FP3 Blue Funke - niepozorny emiter, w którym drzemie moc pioruna w letnią burzę. Opłacalność co do jakości na bardzo wysokim poziomie. Minusem jest krótka flara. 9/10

Scream 3s - głośny gwizd i głośne bum! Jednak moim zdaniem słabsze od Nebelshlagów, za to na równym poziomie co Viper 2p. I bardziej opłacalne. 9+/10

Exploder 4 TP4 - uuu... Ścisła czołówka mojej listy petard / emiterów. Huk niczym salwa z armaty. Godny następca Crazy Robotsów. 10/10

Signalos 3.0 - wielkość JC05, ale wybuch jak FP3 Blue albo nawet i mocniejszy. Brać nie zastanawiać się. 15 zł za 20 sztuk to wymarzona proporcja. 10/10

Signalos 2.0 - większy brat 3.0. I lepszy. Pojęcia nie mam, jak Dextrin zrobił, że z dwóch gramów mieszaniny wycisnął tyle konsternacji wśród niczego niespodziewających się ludzi :) 10/10

!!! DELOVA RANA P7D !!! - zwycięzca !!! Brak mi słów co do tej petardy. Eksplozja jakby bomba spadła. Najmocniejsza petarda, jaka obecnie jest na rynku. Jakość usprawiedliwia cenę. 11/10 !

RC5 Piromax - K-A-P-I-T-A-L-N-E !!! Nie dość, że za 10 sztuk płacimy tylko 4-5 zł, to huk mają przekozacki ! Zwycięzca w kategorii cena/jakość. 11/10

Jumbo Colour Whistling Thunder - trafiły mi się z 2012 roku na NWP. Huk praktycznie identyczny jak Nebelshlag i tańsze. Grzmotnęło soczyście. Długi czas palenia się flary. 10/10

Shark PS5 - szczerze powiedziawszy spodziewałem się czegoś lepszego. Huk bardzo konkretny, jednak odstawały wyraźnie od reszty stawki. 7/10

Titanblitz - to samo co Sharki. Nie zdziwię się, że różni je jedynie poligrafia. Odstawały od reszty. 7/10

 

Rakiety i fontanny:

FC4001-4 - takie 4 popierdółkowate wulkaniki za 14 złotych. Bez szału. 4/10

FC1301 Gold - powiem krótko - za taką cenę, to nie ma prawa istnieć. 0/10

JA004 Goliat - odpaliłem tylko rakiety, na drobnicę nie było czasu. Małe efekty, które szybko zanikały. Bez szaleństwa. 4/10

R20072 Perfect - najładniejsza była brokatowa korona, która nie była duża, jednak długo utrzymywała się na niebie. Te z czerwonym czubkiem ledwo wzbijały się w powietrze. Trudne do oceny, bo są opłacalne, a z drugiej strony nie porwały. Niech będzie 7/10

PXR302 Bazooka - bez oceny, ponieważ nie wyleciała z butelki po piwie i wybuchła na ziemi. Rozpiętość efektu jednak wzbudził mój respekt

PXG203 Strobo - jak to stroboskop. Wali światłem po oczach przez 1.5 minuty i tyle. 8/10 za czas działania

JF48 - 7 zł za flarę, która daje mnóstwo światła i frajdy. Bardzo dobra i przede wszystkim tańsza alternatywa dla rac morskich. 10/10

 

Wyrzutnie:

Macrocosmos 3 - wyrzutnia otrzymana w gratisie na NWP. Mały, spokojny torcik z efektem typowym dla kalibru 20 mm. 6+/10

Jaguar (Jorge) - kolejna w gratisie i kolejna na NWP. Jak na kaliber 26 mm to szału nie zrobiła. Takie dobre mięso armatnie na początek pokazu. 5/10

Hi-Tec (Jorge) - trzecia i ostatnia w gratisie na NWP. Kaliber 26 mm a efekty malutkie... Długo się utrzymywały. 5+/10

Amaretto - klasa sama w sobie. Co tutaj dużo mówić, no 10/10

JW03 Solaris (nowy) - bardziej wypasiona wersja dawnej Kasjopeji. Ogromne, kolorowe piwonie i chryzantemy. Za rok muszę ją mieć. 10/10

Magnus (Priomax) - idealna do pokazu z jakąś inną 20-stką. Dynamiczna. Spisała się na medal. 8+/10

Nosferatu - bardzo dynamiczna wyrzutnia z mnóstwem craclingu! I kosztuje tylko 100 zł za 100 strzałów. 10/10

1944 (Piromax) - wprawdzie strzelała razem z NG 12 od Jorge, dało się je rozróżnić. Mimo mniejszego kalibru, nie dała się stłamsić. Jest różnorodna z pięknymi, migoczącymi białymi gwiazdkami. Trudno ją kupić, ponieważ jest szybko rozchwytywana. 9+/10

New Generation 12 (Jorge) - pierwszy raz ją miałem i nie ostatni. Wspaniałe, gęste, rozłożyste efekty. 9+/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petardy / Emitery :

RC5 / Danger / Adrenaline / Bomb Red -  Takie sobie, coś do luźnego postrzelania, plusem jest niska cena 6/10

Tuono Blue / Shark / TitanBlitz 5 -  Bardzo fajne i dość mocne, cena nieco wysoką ale naprawdę dają rade 8+/10

Delova Rana -  Jest Pier*lnięcie, jedna z najmocniejszych petard jakie miałem okazje testować :D 10/10

 

Rakiety :

King Star -  Rakiety w miarę, wysoko lecą, efekt mały ale gęsty i dość długo się utrzymuje 6/10

Power One <SP> -  Za 35 zł dostępne były w leclercu, wysoko lecą, efekt mały i szybko znika, za tę cenę wgl nieopłacalne... 1/10

Fantasy Crackling Thunder - Mega Rakiety :D lecą nie za wysoko, efekt jest naprawdę duży i gęsty i do tego głośny pisk w trakcie lotu 10/10

 

Baterie :

BOA <Biedronka> -  shit ... może do zabawy albo na rozpoczęcie jakiegoś małego pokazu dobra ... 2/10

FOX / Macro Cosmos II -  fajne kosteczki, do zabawy w sam raz :) efekt nawet spory do tego cena niska 7/10

Alchemik <JW4066> -  spoko kosteczka, jak na 25mm efekty duże i głośne 6/10

Armageddon -  wyrzutnia średnio przypadła mi do gustu, niby 30mm ale efekty były małe i do tego strasznie wolna 3/10

El Titanio 50sh. -  spodziewałem się czegoś słabego jak to bywa z 20mm jednak kostka zrobiła na mnie duże wrażenie, bardzo głośna i dynamiczna . Zdecydowanie polecam 9/10 za cenę 

JW2039 Eden -  naprawdę bardzo ładna kosteczka z efektem '' crossette '' szybko strzela i rozprysk jest dość spory, tylko cena troszkę za wysoka 7/10

JW90 Show of Fireworks - bateria trzyma klasę, efekty duże i gęste ale szybko znikają 7/10

GP512 Show Time -  ciekawa kostka z efektem trzeszczącej miny przy wystrzale, efekty na niebie również duże 8/10

TXB474 Inspiracja -  bardzo ładna wyrzutnia, szybko strzela, efekty duże, głośne 8/10

C253/DU Dum Bum 25sh./30mm -  super bateria, efekt bardzo głośny, jedyny minus to to też zbyt wolno strzela no i cena 8/10

TB166 Scream -  fajna kosteczka, głośny gwizd przy wystrzale, leci dość wysoko, efekt niestety mały ale gęsty i długo się utrzymuje . Jak na 25mm robi robotę :D Polecam 10/10

JW407 The Legend -  ogólne bateria bardzo ładna, efekty duże ale zbyt monotonna i bez konkretnego finału 6/10

JW408 Show of Fireworks -  super kostka, bardzo dynamiczna, efekty duże i gęste 9+/10

PXB3904 Crump -  super kostka, dynamiczna efekty duże, w miarę długo się utrzymują, minus za brak zaakcentowanego finału 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

SYLWEK 2020

PETARDY
TP4 Exploder - słaby lont i łatwo się gasił jak petarda poturlała się po ziemi lub po trawie, może miałem taką partię, huk i flara za to dobra 7/10
TP5 Exploder - bez flary, ale lont i huk lepszy niż w TP4 8/10
MEGA BOMB XXL (Pyro Moravia) - słabe i po kilku sekundach pozostawały drobne skwarki 5/10 
Special Traca 10 meters - powieszone na mokrym drzewie jak łańcuch na choince, gałęzie drzewa bez liści zaiskrzyły i przez chwile płonęły! Efekt niesamowity, jak z bata strzelił. Tutaj tylko trzeba uważać, bo są to petardy o zwiększonym ryzyku zapalenia trawy 10/10

WYRZUTNIE
Gobi (Jorge) - komety z ogonkiem z małego kalibra nawet spoko 7/10
Turbo (Jorge) - ciekawy niespotykany dźwięk 9/10
TB166 Scream (Tropic) - unikatowy agresywny gwizd 10/10
Wolf
(Jorge) - hehehehehe 10/10
Absynt (Triplex) - szalony wariat i do tego intensywne kolory 10/10
Super White Strobe (Klasek) - mocne białe światło, równomiernie rozłożone rozpryski, to się podobało najbardziej niektórym widzom ze względu na kaliber rozprysku 30 mm i odpalenie jako kostkę finałową, jak dla mnie mogłyby być dwa efekty przy 49 strzałach 8/10

FONTANNY
Spinner Fountain (Klasek) - krótko się palił i był słaby, plus jedyny, że się obracał 4/10
Fountain + Mine (Klasek) 50 mm - gwizd ok, później erupcja wulkanu seriami jak ze spawarki, gęsty wystrzał finałowy 8/10
Fountain + Mine (Klasek) 75 mm - nie poczułem różnicy względem 50 mm 7/10

RAKIETY 
Fantasy Crackling Thunder (Pyro Moravia) - wzlot prosty i pewny, gwizd solidny, rozprysk w przypadku jednej rakiety genialny, w przypadku dwóch pozostałych słaby 8/10

MOŹDZIERZE
Colpo 45 - bóg nad Wisłą, w dodatku ten obrót w kształcie wiatraczka jak leci w powietrzu, psy przestały szczekać i w całej okolicy cisza 10/10
Thundering King - tego typu efekty mi się przejadły, ale rozumiem jeśli komuś się podobają 7/10
FAT Gold Willow (Gaoo) - trzystrzałowy singiel 30 mm, całkiem ok wierzby - 6/10

EXPERIMENTY
Projekt "Czołg" - wrażenie na ludziach, a szczególnie na widzach dziecięcych jak po karuzeli 9/10
Rewolwer drugie podejście w 2019 - dawał ciała, po 6 strzałach i przeładowaniu nie strzelał, musiał zagrzać się w domu i dopiero potem znowu max 6 strzałów 3/10
Race do rewolwera - one są spoko i niewinne, to rewolwer coś cygani 8/10
3x wyrzutnie Gobi (Jorge) odpalone na raz z różnych miejsc przy pomocy systemów 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hulk od Vivy zrobił miazge na niebie, jw401 świetna lecz trafiłem na egzemplarz który bardzo nisko wybuchał, pxb3802 piękna, smoki (luty,maj, lipiec) coś pięknego, spektrum i equalizer również świetne, Manila od komety bardzo dobra, grafitti od triplexa wprawił wszystkich w zachwyt, kostki muzyczne również świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kulina98 napisał:

jw401 świetna lecz trafiłem na egzemplarz który bardzo nisko wybuchał,

Też miałem takie wrażenie, że strasznie nisko wybuchy były. Ale i tak super kątówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oceny efektów po Sylwestrze

Wyrzutnie:

1. PX PRO 9 - Sieczka, miazga najlepsza wyrzutnia jaką miałem. Puściłem ją jako finałową i spisała się znakomicie. Ciesze się że wziąłem ją zamiast Samuma, gdyż jest lepsza zdecydowanie. Polecam każdemu by chociaż raz ją wypróbował 11/10 Brak słów! Całe niebo jest białe od craclingu po prostu.

2. PX PRO 6 - Również znakomita wyrzutnia od Piromaxa. Bardzo szybka i efektowna 9,5/10

3. OZON - Jestem bardzo zadowolony, że ją zakupiłem bo robi piorunujące wrażenie. Jest jeszcze lepsza jak na filmikach, nieźle nawala. Myślę, że ją zakupie jeszcze raz kiedyś. 11/10

4. Demony ognia - Przez wielu niedoceniana wyrzutnia jednak jest bardzo piękna i widowiskowa. Efekty na całe niebo. 10/10

5. Argon - Bardzo fajna wyrzutnia i do tego oryginalna. Warto ją wypróbować. 9/10

6. Tropic pro Bf25s-1001- Piękna wyrzutnia, widać że PRO. Wyrzutnia zrobiła wielkie wrażenie na publiczności. Trzeba wypróbować inne PRO wyrzutnie od tropica bo warto. 10/10

7. Miraż - Lekko zawiodłem się na niej gdyż efekty miała małe jakby 20mm. Miała efekt miny, który wydawał się większy niż efekt na niebie no ale nie była zła 7/10

8.Terminator- Bardzo fajna, oryginalna wyrzutnia aż 100 strzałów. Dobra opcja dla urozmaicenia pokazu. 9/10

9. Viserion - Puściłem dwie na raz i było kapitalnie. Akurat strzelały równocześnie co dawało miazgę na niebie. Viserion cały czas na najwyższym poziomie. 10/10

10. Dangerous - Świetna wyrzutnia. Kaliber 30mm robi swoje. Piękne efekty na całe niebo. 10/10

11.Magma (kątówka)- Puszczone dwie równocześnie zrobiły niezłe show na niebie. Bardzo fajna szybka (może trochę za szybka) wyrzutnia kątowa 9,5/10

12.Inferno- Dobry pomysł na rozpoczęcie strzelania 9/10

13. Rapa nui - Bardzo mi się spodobała. Taka inna ale bardzo efektowna i niedroga. 9,5/10

Większość kostek miałem od Piromaxa i nie żałuję. PIROMAX RZĄDZISZ!

Edytowane przez Rumcajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaoo - iracus, colour point, full moon, the atmosphere - 8/10 niezłe efekty i solidny huk

Baracuda c1 - 6/10 takie podkręcone 30mm, huk na plus

Best price 50mm - 6/10 nic specjalnego

Supernova - 8/10 niezły huk i spora rozpiętość na niebie

Proffesional 2 - 8/10 niezły huk, duże efekty i wysoko leci, jeszcze się trafiła w dobrej cenie

Range - 9/10 Solidny huk, duże efekty i rozpiętość na niebie, dosyć szybka więc idealna do pokazów

Sorbet/Spektrum - 7/10, solidne wyrzutnie ale ciut chyba znerfione albo ja coś ze wzrokiem mam

Miraż, kinetic i megalon wlecą po dzisiejszym wieczorze jak odpalę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petardy / Emitery :

JC06  <Dextrin> ; jak najbardziej na + , jak na tak małą petardę huk jest dość mocny, - jest cena ale i tak są warte uwagi -  7/10
PS5 Shark / Titan Blitz 5 ; super emitery, długa flara i mocny huk, zrobiły na mnie większe wrażenie niż w ubiegłym roku, tak jakby je nieco ulepszyli -  9/10
Thunder Master 2 ; huk taki sobie, bez rewelacji -  5/10
Signalos 2.0 ; tak jak w przypadku Thunder masterów, ładna długa czerwona flara i nic specjalnego poza tym ... -  5/10
Exploder 4 ; mega pozytywne zaskoczenie :) długa flara, naprawdę mocny huk no i ta cena czynią je jednymi z najbardziej opłacalnych emiterów na rynku -  10/10
P6A11 Dum Bum ; miękki korpus a co za tym idzie słaby huk, coś pokroju FP3 z CE , za tę cenę jak dla mnie nie opłacalne - bez oceny
P6AE Dum Bum 5G ; pojedynczo wrażenia dużego nie robią ale kilka na raz robi robotę :D -  10/10

Rakiety

Dum Bum ; fajne i nawet głośne, do 30 zł dają radę -  7/10
EP-2011 Shell Rocket ; efekty duże ale szybko znikają i cena nieco wygórowana - 7/10 ze względu na cenę
Aurora ; efekt jest super, gęsty i długo utrzymujący się na niebie, - jest to że lecą ciut za wysoko ale i tak -  9/10
Bazooka C ; zakupiłem z czystej ciekawości, czy rzeczywiście jest tak dobra jak niektórzy piszą i się nie zawiodłem, mimo wysokiego lotu efekt jest wielki i gęsty, tylko cena lekko odstrasza -  9/10

Rzymskie Ognie / Single Shot :

No Limits ; bardzo przypadł mi do gustu, duże i gęste efekty do tego niska cena -  9/10
Dum Bum <rzymskie ognie> ; huk daje radę jak na tak mały kaliber, do tego ładny biały ogon ale cena nieco za wysoka - 6/10
Dum Bum <single shot 30mm> ; ładny i gęsty efekt miny przy wystrzale ale huk słaby jak na taki kaliber , stara wersja była o wiele mocniejsza - 4/10

Baterie :

Shots of Destruction <Kaufland> ; efekty duże, gęste i długo utrzymujące się na niebie, bateria nie jest za wolna ani za szybka, minusem jest cena - 7/10
One Row <Panta> ; dobra rzecz do połączenia z czymś lub do wykorzystania w pokazie + jest cena ok 40 zł -  8/10
TB166 Scream ; tak jak w poprzednim roku, pozytywne zaskoczenie -  10/10
TB170 Scream Titanium Salute ; głośny gwizd tak jak w przypadku zwykłego screama, wysoki lot ale ten efekt nie ma nic wspólnego z TS , baterie nieco zmodyfikowałem i podzieliłem dla uzyskania lepszego efektu - 7/10
Funke Fermata 25A ; nie była zła ale spodziewałem się czegoś lepszego, efekty małe i ciche, kupiłem na promocji BF za 90 zł bo regularnej ceny nie przebolałbym za taki efekt ... -  6/10
Funke Chrys Rain Blue ; w tym przypadku funke pozytywnie mnie zaskoczyło , efekty duże a opad do ziemi :D -  10/10
Brocade War ; super bateria, piękny i gęsty efekt miny przy każdym wystrzale, jak na 25mm rozprysk jest spory - 10/10
Global Fireworks ; bardzo fajna kostka, dynamiczna, duże rozprysku i dobry dobór efektów do tego fajnie zaakcentowany finał - 9+ / 10
Torpeda ; piękna wyrzutnia, duże i gęste efekty do tego jest głośna , finał troszkę słaby ale nadrabia to niską ceną - 10/10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze 2020

KUaC5qd.jpg

W kolejności odpalania:

Pistolet + rewolwer + race hukowe + race gwiżdżące -> fajny temat pod warunkiem, że odpali; nie wszystkie ślepaki odpaliło w pistolecie, race szybko zawilgotniały i znowu max 8 strzałów i klapa, tylko i wyłącznie opłaca się trzymać w domu i co jakiś czas wychodzić z tym na podwórko na kilka strzałów, ale na dłuższą metę lipa straszna 3/10 NIE POLECAM

Riesen 1 (Funke) -> ładna intensywnie niebieska fontanna 8/10

Riesen 4 (Funke) -> bardzo ładny wyrzut na początku wulkanu, ciekawe długie opadające liście, jak na fontannę zjawisko rzadkie, trochę krótko się pali 8/10

Shark 1 (Dextrin) - wyrzutnia hukowa 49 strzałów 20 mm -> również dużo koloru w locie jak na salutę, bogata w czerwone i niebieskie miny 10/10

Ti-Salute (Zena) - wyrzutnia hukowa 100 strzałów 20 mm -> najlepsza do odpalenia w dzień, bo nie ma kompletnie żadnych kolorów, ani miny, ani komety, ani świecącego pocisku, najbardziej salutowa z wszystkich salut, na końcu się zapaliła hehe, nie miała wyraźnego zakończenia w postaci finału 8+/10

Dum Bum (Klasek) partia 2015 - wyrzutnia hukowa 25 strzałów 30 mm -> no i to jest głośne, najgłośniejsze wystrzały na pokazie 10/10

6x Titanium Salute (Piromax) -> odpalane systemem z różnych miejsc, w dużych odległościach między wyrzutniami, najpiękniejsza rzecz jaką w życiu odpalałem, ściana ognia, ISTNY ARMAGEDDON, żałuję, że nie odpaliłem na końcu 11/10 POLECAM 

Dum Bum FAN (Klasek) - kątówka 49 strzałów 25 mm -> przepiękny ogon ciągnęły pociski w locie i było głośno, nie wiedziałem, że z hukowej będzie tyle koloru 10/10

Titanium Green (Piromax) - kątówka 100 strzałów 20 mm -> piękny temat, dynamiczna saluta z zielonym światłem w locie, układ Z, brakowało tylko wyrazistego finału, daję jej full, bo udało mi się kupić po starej cenie 10/10

 

Zapraszam do komentowania: https://www.forumfajerwerki.pl/topic/17576-mantis-saluto-di-titanio-2020

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wszystkie kostki na godzinę 0 były przepiękne - na żadnej się nie zawiodłem a wieloma pozytywnie zaskoczyłem

1. JW87 Exclusive Collection (kątowa) - Świetna kątówka - 4 serie po 3 strzały, bardzo wielkie efekty. Za cenę koło 40zł idealna 10/10

2. TXB610-B NEVER END 168S 0.8" (prosta + kątowa) - No tą wyrzutnią jestem mega zaskoczony pozytywnie. Mimo że ma kaliber 20mm to efekty były wielkie. Strzelała szybko i gęsto. Po kilkunastu strzałach prostych następywała sekundowa cisza i od razu z wielkim hukiem kilkanaście strzałów kątowych - i tak kilka razy. Do tego finał z chyba 10-cioma strzałami na raz. Nie spodziewałem się, że będzie taka widowiskowa. Polecam każdemu. 11/10

3. TXB073 CHAMPION 36S 1" -  Brat Viseriona - tyle samo strzałów i też strzela seriami. Bardzo fajna. Efekty wielkie jak 1,2 cala. 10/10

4. JW2050 ARCTIC MONSTRUM 49S 20mm (kątowa) - Brałem ją trochę w ciemno gdyż nie było o niej zbyt wiele wiadomo ale nie żałuję - jestem pozytywnie zaskoczony. Aż 7 serii po 7 strzałów wylatujących z hukiem z wielkimi efektami na niebie kończących się craclingiem. SUPER jak za ok 70zł. 10/10

5. PX-PRO 4 Fan Shape 85s  (kątowa) - Ta to po prostu jest MEGA. Szok i brak słów. Na żywo wygląda obłędnie. Strzelała cudnie, a najbardziej publiczności spodobała się środkowa sekwencja z kolorowymi kulkami. PIROMAX jesteś wielki! 12/10

6. King 2 - Pierwszy raz miałem kostkę 100s 1,2 cala. Efekty ogromne, przecudne przykrywające całe niebo. Bardzo bardzo widowiskowa wyrzutnia. 11/10

7. PX- PRO 15 (kątowa) - 5 strzałów 30mm strzelanych kątowo z efektem miny - już z tego można sobie wyobrazić co potrafi ta kostka. Według mnie lepsza od EPISODE XIII od Jorge. Bardzo spodobała się publiczności. 11/10

8. PX_PRO 9 (kątowa) - Najlepsza z najlepszych! Najlepsza kostka na świecie! 100 strzałów wystrzeliwanych kątowo w bardzo szybkim tempie i w dodatku z crackingiem. Istne szaleństwo! Aż zabrakło nieba na te efekty ;) Trzeba ją mieć choć raz w życiu. 12/10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitery :

Exploder 4 / Tuono Blue / FP5G ; Nie trzeba pisać, kto miał ten wie że robią robotę :) 10/10

Scream 5S ; Miałem je 1y raz i żałuje że wcześniej nie zdecydowałem się na ich zakup, długa jasna flara, mocny gwizd i mocny huk . Minusem jest to że lubią latać xD pomimo ceny 10/10

 

Rakiety ;

PXR302B ; Chińczyk pomylił naklejkę i był efekt z A, mimo tego jestem zawiedziony... W porównaniu do ubiegłego roku - beznadzieja .Wysoko lecą i malutki efekt a cena wysoka . Partia 2019 znerfiona mocno 2/10

PXR302D ; Jak wyżej, zawiodłem się na maxa, wysoki lot, mały efekt ... 2/10

 

Baterie ;

Projekt <Titanium Salute & Pumpkins,TXB521, 2x Fireworks,Good Luck,Pluton,Mojito,JW90,Silent Night> ;

Założenie było takie że miało strzelać ok. 2 minut ... strzelało nieco ponad minutę przez co większość efektów się nałożyła na siebie tworząc na niebie nie małą sieczkę :) ale dało się wychwycić co niektóre kostki ; Fireworks & Pumpkins piękne i duże efekty, warte swojej ceny 10/10, TS jak na 20mm robi swoje 9/10 mogła by być ciut tańsza, Good Luck bardzo fajna 8/10, JW90 na + wydaje się być poprawiona, w porównaniu do poprzednich lat efekty o wiele większe i dłużej utrzymujące się na niebie 10/10 i na koniec Silent Night . W kategorii baterii do 100 zł dla mnie nr.1 :D Wielkie rozłożyste i gęste efekty 11/10 !

PXB3711 Blitz ; Piękna i do tego głośna bateria, mimo małego wachlarza efektów pokazała pazur rozmiarem efektów 10/10

PXB3613 Fire Ball XXL ; Wiele osób mówiło że znerfiona ale nie zawiodła mnie, ciut słabsza od Blitza . Efekty gęste i długo utrzymujące się 10/10

C493DU <partia 2017> ; Nec 960g zrobił swoje :) bardzo głośna i do tego ładny efekt srebrnej miny przy wystrzale 10/10

TXB065 Hot Fusion ; Obawiałem się że będzie kicha, jak w przypadku LockOut'a, mały nec na taką ilość strzałów ale pozytywnie mnie zaskoczyła :) Dynamiczna, efekty gęste, pociski nie leciały zbytnio wysoko przez co wydawały się bardzo duże 10/10

JW409 Show of Fireworks ; Niestety ale mnie nie porwała mimo że kupiona na promce za '' stówkę '' ...  efekty małe i rzadkie przy regularnej cenie +160zł klapa... 5/10 za dynamikę

IC25-25-1 Wariat ; Bardzo ładne wiry i efekt złotej migoczącej miny przy wystrzale ale huk słabiutki, TS od piromaxa bije go na głowę 7/10

CSS13/A One Row ; Nic innego jak JW1000 :) piękna złota ściana :) 10/10 !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki odpalane w okolicach północy (była mgła) w takiej kolejności:

1. Na wstępie el titanio 100 sh 20 mm - kupiona na promce w dobrej cenie (ok. 110 zł). W tej cenie 11/10 - nawet starszym widzom się spodobała. Fajna, dynamiczna, między blokami naprawdę głośna !

2. Mega srpyro, 25sh, 48 mm - pomimo mgły kostka naprawdę fajna, zdecydowanie lepsza od znerfionego Titana (wczesniej odpalony przed 19) - Duże efekty, wysoko dolatywały, długo się utrzymywały i bardzo głośna (niestety zgodzę się opinią grubego z youtube - jest mega) - kupiona na promce za 171 zł- w tej cenie 10/10

3. Wild fireworks, klasek, 36 sh, 45 mm - kupiona za ok. 250 zł, nie była zła. Ale efekty różniły się od tych, które klasek umieścił na youtube. Trochę za droga 7/10

4. Max force , klasek, 35 sh, 45 mm - również zakupiona w cenie ok. 250 zł i również efekty nieco inne niż na promocyjnym filmie ... Też ocena 7/10

5. Holiday event, srpyro, 100 sh, 20/25/30 mm - kupiona za ok. 175 zł, fajna, mieszane efekty (te 30 mm naprawdę duże). Zrobiła najlepsze wrażenie na zgromadzonych ludziach. W tej cenie 11/10

No i później była kolejna el titanio 20 mm, 100 sh ; moździerze scream , colpo i thunder king, ale już bez przemyślanego pokazu- wszytkie 3 oceniam na 10/10. Wszelakie emitery oraz petardy.

Przed i po pokazie ponadto były odpalane kostki:

1. Titan, piromax, 20 sh, 50 mm. Przed 2019 r. to była super kostka. od 2 lat osłabione efekty. Nie jest warta swojej ceny, no chyba ze na promce za ok. 140 zl. Kupilem na promce, stad ocena 8/10

2. Samum, triplex, 36 sh, 30 mm. Do osobnego odpalania srednia ze względu na jeden efekt, ale gdy jest łączona (w zeszłym roku łączyłem), to rewelka. 9/10

3. Super shine, hestia, 36 sh, 20 mm. Cena promocyjna w Auchan - 36 zł. Jak za taką cenę to 9/10

4. Godny, iskra, 100 sh, 24 mm. Kupiona na promce za ok. 160 zł. Pomiędzy blokami zrobiła najlepsze show. Nawet psy wskakiwały na parapety i merdały ogonami. Cena/jakość - 12/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Poniżej ocena moich kostek:

1. BS012 Upper New Palm- bardzo ładna kątówka; komety z ładnym cracklingiem. Ale tu była dziwna sytuacja. Był tylko jeden lont, a kostka zaczęła strzelać od salwy finałowej z wybuchami. Nie znalazłem drugiego lontu. Za 70zł. 8/10,

2.TXB261 Torpeda- piękna wyrzutnia 50mm (partia 2020). Ogromne efekty, niektóre nieco mniejsze. Bardzo głośna, było czuć moc w płucach ? Za 210zł. 9/10,

3.JW4078 Nightmare- ta kostka zrobiła największe show. Bardzo dynamiczne 100s 20mm z głośnym gwizdem przy każdym wystrzale. Efekty skromne, ale największą robotę robi tu właśnie gwizd. Coś pięknego, oglądający wspominają ją do dzisiaj ? Dałbym 10/10, ale za brak lontu rezerwowego 9+/10.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...