Skocz do zawartości

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze


MlodyZ

Rekomendowane odpowiedzi

DUm bumy są the best :D

Zwykłych rakiet takich z zestawów nie warto brać :)

W tym roku pozwoliłem sobie na kostki kasjopeja,mars -tanie i ładne ,impuls z piromaxa ładny ale na 60 m na bank nie leciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja też coś napiszę. Bardzo fajnie strzelały kostki z Piromaxa,Inferno a w szczególności Fireball. Naprawdę jak za takie pieniądze to cudo! Ogromne efekty,bardzo mi się spodobała. Na pewno będę od tej pory kupował Piromaxa :)

Cylindry 1,75" miałem 3 sztuki Brocade Crown Blue Stars i były jak dla mnie super,strzelane z rur 2" poleciały dosyć nisko,przez co efekt był bardzo duży, :)

Również bardzo dobrze spisała się kostka Leo z Triplexa,tutaj również efekty były wielkie,a ostatnia salwa kilku na raz zrobiła dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnie które miałem to NS116010 (Independence Night x 2) oraz PMB49G (Dragon Lipiec). Obie od Pyro Moravia. Wiem tyle że z pewnością do nich wrócę w przyszłym roku. Fantastyczne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był fantastyczny Sylwester - wszystkie fajerwerki odpaliły i zachwyciły swoim efektem. Na największą pochwałę zasługują nowości Triplexa, który już ostatecznie pozostawił Jorge w tyle.

Petardy:

- Explosive I - trzymają poziom, są całkiem głośne, ale producent mocno zaoszczędził na loncie (przynajmniej u mnie).

- FP3 - wciąż petardy godne polecenia, bardzo głośne, z jasną flarą

- P7201 - po tak niepozornej, małej wyrzutni nie spodziewałem się tak dużego i pięknego efektu migoczących gwiazdek i złotych palm na niebieskim tle. Ostatnie trzy strzały wybuchły 3 metry nad ziemią :D Pierwsze z wielu miłych zaskoczeń tej nocy.

- TXB045 - Sensation - kapitalna kostka od Triplexa, za taką cenę ani trochę nie spodziewałem się tak dużego, głośnego, pięknego, różnorodnego efektu! Filmy ani w połowie nie ukazują tego, co ta wyrzutnia wyprawia na żywo. O serii Big Bang można zapomnieć, bierzcie tyle Sensation ile wyprodukują :D !

- P7091 Suchumi - również piękna a niedroga bateria, o dużej dynamice strzelania (chyba jedna z najszybszych w tej cenie), pełna migoczących gwiazd, w tej cenie warto kupować :)

- TXB074 Viserion - przepiękna wyrzutnia, efekty ogromne!

- TXB022 Spektrum - brak słów, to trzeba zobaczyć, istna masakra na niebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX I Explosive - dużo słabsze niż kiedyś, 6/10

K0021s Wolf - bardzo dobre petardy od firmy Super Power! Zdecydowanie silniejsze niż Korsarze, 9/10

C3203 Colour Mount Etna - bardzo dobre wulkaniki z dobrym cracklingiem, 8/10

303 karabinek - 40x10 za 4 PLN zdecydowanie się opłaca! Polecam karabinek od firmy Super Power, 9/10

TXP847 POW - mają moc! Warto zakupić, 10/10

TXP010 Szaraki - miałem jedną tylko petardę, ale huk miał nieziemski! Potężny! 10/10

Trzeszczące kulki - sześć sztuk za 1.70 PLN to rozsądny wybór, Fajna popierdółeczka przed północą :) 8/10

K0208 Achtung - jestem lekko zawiedziony. To już nie to samo co kiedyś, 6/10

 

PS1308 Honor V - w jakości cena/jakość/ilość strzałów jest na czołowej lokacie, 9/10

JW07 Mars - spieprzyli... Czerwona peonia bardzo uboga, 5/10

TXB389 Silver Dragon - niezła, lecz bez polotu, 7/10

M28A Popularne - czapki z głów! Rewelacja! Przy niej widownia najbardziej szalała :D 10/10

TXB421 Amaretto - kapitalna! Piękny, gęsty crackling idealnie wkomponował się w pozostałe wyrzutnie! 10/10

JW90 Show of Fireworks - nie straciła na urodzie :) 10/10

YHW009 Song - strzelała jak z armaty! Każda salwa to było ogromne przeżycie! Akurat miałem jeszcze tą bez CE (dzięki Paweł), 10/10

TXB398 Sirocco - ten kto miał TXB475 to wie, jaki ma efekt Sirocco :) Piękny, gęsty crackling robił ogromne zamieszanie na niebie! 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie super sylwester. O 12 nie strzelam, ale wcześniej, łącznie przez 3 godziny waliłem z rakiet, karabinków, hukowych, małych wyrzutni i pierdółek.

MEGA HIT:

TR-1m cyrkoblitz mały z Tropica - rewelacja, wielkość cyrkoblitza. -jak FP3, ale wybuch lepszy od innych cyrkoblitzów (i to tych dużych), kolorowe gwiazdki długo są na niebie + crackling, efekt bardzo szeroki, cena 6 zł/10 szt., bardzo polecam.

HITY:

PXB2001 Chemical Attack - bardzo fajna kostka, jak za tą cenę, wada - trochę nisko lecą ładunki.

T6237 rzymiak od Jorge, kupiłem za 3 zł paczka, fajna zabawa za grosze

KITY:

R20072 perfect - efekt multicolour jest do d*py, słaby także efekt srebrnych migoczących gwiazdek. Reszta efekt jest dobra.

To tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, jeżeli chodzi o petardy hukowe no to oczywiście Triplex miażdży ! Crazy Robots oraz 859 to najlepsze, i najopłacalniejsze petardy jakie są tylko na rynku.

Viper 1 te 10 gramowe okazały się być słabsze od Crazy Robotów ( także nie polecam serdecznie )

Nowość od triplexa, a mianowicie Viserion był według mnie lepszy od Songa xD Jest po prostu mega ! Za rok kupię go na pewno, Kasjopeja się pogorszyła, Mars trzyma fason, miałem 1 raz JW90 i w tym roku kupię znowu bo był mega !

EX1 nie pogorszyło się bardzo, dalej jest super, i opłacalne.

Dum Bum - Dno, nie opłacalne, korpusy można zginać jak w Pikolakach.

A jeżeli chodzi o plany na ten rok, no to na pewno nie będę kupował dużo hukowych, tylko postawię na sprawdzone 859 i Crazy Roboty.

Wyrzutnie są najlepsze ! :xmas_smile:

Aha i jeszcze dodam, że rakiety 1,5 calowe z Kauflanda są lipne :xmas_happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadom się chyba podobało : ) Pierwszy raz robiłem pokaz, w sensie że łączyłem wszystko lontem i bardzo mi się to podobało. Chciałbym znowu bo mam zajawkę :D
Jednak też jest małe ale... moździerz europyro który miałem... masakra, tęsknie za tym z lidla co kiedyś był superpower, to była moc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

# WYRZUTNIE

JW31 Crazy Whistling Comet (Jorge) - kompletna nowość w historii odpalanych przeze mnie fajerwerków. Podobnej katiuszy nigdy nie miałem. Zrobiłą piorunujące wrażenie na widzach 10/10.

JW112 Imagine (Jorge) - brak słów, czas trwania - 750 strzałów robi swoje, nieprzewidywalność efektów, po prostu cudo 11/10.

TXB363 Multi Brocade (Triplex) - całkiem przystępna kostka 19 strzałów 30mm od Tripla. 7/10.

 

# MOŹDZIERZE

TXC434 Magic Sky (Triplex) - zawiodłem się na tym 2" moździerzu. Miał być porównywalnie silny do VS-0046 Artillery Shells 2", ale dwa pociski tego moździerza strzeliły jak małe rakiety, a pozostałe cztery jak średniej wielkości rakiety. To już lepiej było sobie kupić rakiety. Daję 5/10.

TM3-3 Artillery Shells (Tomaszek) - moździerz trzystrzałowy 1,75". Dwa średnie rozpryski + 1 mały. Pociski nie wybuchały na raz, tylko kolejno po sobie. Każdy rozprysk miał inny efekt, więc to wyglądało jakby odpalił trzy pociski równolegle. Zostawiam 7/10.

 

# PETARDY

EX1 Explosive I (Jorge) - w tym roku coś krótsze lonty. Może z 20% tego co było w karabinku nie wybuchło, ale nie wiem czy winić za to krótszy lont, czy konstrukcje karabinka, bo odstępy - nie powiem, ale pozostawiłem małe pomiędzy petardami. Poza tym użyłem lontu 1cm/s. Opłacalne cena/jakość 8/10.

P2000-1 Mega Szok (Maxsem) - kopie mniej więcej tak jak popularne Piratki. Dwie sztuki przyłączone do karabinka nie wybuchły, więc odpaliłem je osobno. Bilans: za pierwszym razem odpaliło 6 na 10 sztuk. Dwie udało mi się odpalić ponownie, więc 8 na 10 wybuchło. Pozostałe dwie to były niewybuchy, których nie tykałem. Ocena leci 4/10.

Dragon Boom (Pyro Moravia) - rok temu wydawało mi się, że były głośniejsze, ale to tylko złudzenie, bo to te same petardy, które odpalałem rok temu. 9/10

 

# RESZTA

Słoneczka od Jorge (te co w zestawach) - wszystko elegancko na kiju, wysoko nad ziemią. Odpaliłem kilka na raz pochodnią, co dało niezły efekt. Daję 8/10, bo jednak dużo zabawy z instalowaniem tego na kijach.

Bin Ladeny - długi gwizd + huk może taki jak u Explosive I. Fajne dla urozmaicenia, ale 20 PLN za 6 szt. to trochę dużo. Powinno to kosztować jakieś 15 PLN, no ale czeski towar jest trochu droższy. 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petardy, rakiety i inne:

 

Crazy Monster - potężna moc! Sąsiedzi mieli już jej dość i chcieli na Policję dzwonić, w Sylwestra :D

Super Bombs - również potężne! Wybuch jak z armaty!

C4 - słabsze od Crazy i Bombs, ale dużo, dużo lepsze od piratek czy innych tego typu podobnych, niemniej 10 zł za paczkę to bardzo rozsądna cena

Diabolo (JR8) - zawsze chciałem je mieć, coś stawało na drodze, że ich nigdy nie miałem, jednak w tym roku w końcu je kupiłem i... żałuję. Na 12 rakietek możliwych było może 3-4. Słabo

T6240 Multicolour - świetna zabawka przed 24:00. 15 zł za 12 sztuk po 30 strzałów to znakomita oferta

FP3 Small - dużo, dużo, dużo słabsze niż kiedyś. Całe szczęście dostałem je w gratisie

Poleczka - Za cztery sztuki płacimy około złotówki i powiem Wam, że warto! Głośne, aż uszy bolą

Cracker (Triplex) - głośne trójkąciki. Opłacalne, bardzo

Hand Grenade - słabsze od Crazy i Super Bombs, ale też robi dużo hałasu :)

Piratka (Hestia) - dużo gorsze niż rok temu. Szału nie ma

Korsarze (Hestia) - za 12 sztuk 4 zł to za duża cena. Kilka lat temu były dużo lepsze moim zdaniem

Pięciostrzałowe petardy K0203-5 - świetna zabawa przed 24:00 :) 50 sztuk pięciostrzałówek to bardzo dobra propozycja

Wulkany Panda - słabe, nisko lecą iskry i szybko się wypala

Zestaw Power (Super Power) - jak za 20 zł zestaw, to jest idealny, jednak zbyt dużego szału nie robi. Nie zapada w pamięć

Trzeszczące kulki Merkury - robią dużo hałasu i dymu. Świetna sprawa!

Piccolo - chyba nawet nie ma co pisać opinii :)

Grom (Triplex) - szkoda kasy. Lepiej dołożyć parę groszy więcej i kupić chociaż K0203-5

Karabinki Lady Cracker - świetny, robiący dużo hałasu pirobajer

 

 

Wyrzutnie:

 

Jakaś wyrzutnia z Komety mała, 9 strzałów (jak się dowiem jaka, dam znać) - rewelacja! Za kilka złotych mamy różnorodną i szybką wyrzutnię! :)

Stars Rain - ładna, różnorodna mała bateryjka :)

Polon (Piromax) - nie ma co się przyczepiać do tej wyrzutni. Zrobiła swoje i chwała jej za to, jednak bez czegoś nadzwyczajnego

Babel - efekty ma duże i piękne, tylko za wolno strzela

Amaretto - uuu... masakra! :D Rok temu ją miałem, w tym też i w następnym na pewno też

Funky Soul (Super Power) - bardzo ładna, dynamiczna wyrzutnia z ładnym cracklingiem i gwiazdkami na finał

Changing (Super Power) - dynamiczna z migajacymi gwiazdkami i dużymi rozpryskami, z bardzo ładnym finałem. Wartą ją zakupić

X-Emotion - świetna, różnorodna wyrzutnia, zarówno w efektach jak i układzie strzelania. Polecam!

Tourbillon - przyznam szczerze, że małe rozczarowanko przeżyłem. Wyrzutnia owszem, bardzo ładna, ale efekty były małe...

Tramontane - ładne efekty, jednak słabo widać ten kaliber 30 mm. W końcowej fazie przyłączył się Samum i zniszczył Tramontane swoim efektem

Samum - świetny, gęsty crackling! Być może za rok będę miał przynajmniej dwie takie

Cyklop - jedyna typowo wyrzutnia w układzie V-Shape w moim tegoroczym stuffie. Kapitalna! Róźnorodna, brokatowe korony zniewalają, fajny crackling

JW409 - no taka sobie. Nie wiem, czy jest warta 170 zł, jednak nie mówię, że była zła. W połączeniu z drugą wyrzutnią efekt byłby piorunujący! Jednak jedno jest pewne, że za rok nie skuszę się na nią po raz drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na moją ocenę tegorocznych wyrobów :)

 

PETARDY

 

1. K0202S SUPER CRACKER (Jorge) - muszę przyznać, że nie liczyłem tu na zbyt wiele, a jednak miłe zaskoczenie. Jak na takie małe petardki i taką cenę naprawdę fajnie huczą :)

 

2. K0203 PETARDY TRÓJ/PIĘCIO-STRZAŁOWE (Śmieszek) - bardzo fajna propozycja dla miłośników zabawy, całkiem głośne no i jest kilka wybuchów.

 

3. K0225 POLECZKA (Śmieszek) - no i tutaj także zaskoczenie, 4szt. w opakowaniu, ale dają naprawdę nieźle, polecam!

 

4. K0201 SALUT (Triplex) - tutaj również całkiem fajne małe petardy hukowe, do zabawy OK.

 

5. P1103 BIG FOOTBALL CRACKER XXL (Kometa) - Wow! Super hukowe petardy, serio polecam!

 

6. K1 PETARDY HUKOWE (Gaoo) - huk porównywalny do petardy K0201 Salut od Triplexa, do zabawy fajne i jest ich dużo.

 

7. JC09 CRACKER (Jorge) - naprawdę silny konkret, warty kupienia!

 

8. PXP305 RC5 (Piromax) - huk jest bardzo silny! Porównywalny do FP3 Small. Naprawdę polecam!

 

9. K0212 HAND GRENADE (Tropic) - najgłośniejsza petarda z mojego tegorocznego stuffu, wymiata pod każdym względem! Długo mi jeszcze później szumiało w uszach, jestem pod wrażeniem!

 

10. FP3X (Gaoo) - tutaj jedno słowo wystarczy: wow!

 

FONTANNY

 

1. FC4001-4 (Jorge) - ciekawa, mała fontanna, a efekt poszedł na 3 metry i długo się utrzymywał, zdecydowanie warta swojej ceny.

 

2. TXF780 MINI WULKANY (Triplex) - małe, ale efekty bardzo ładne, dość krótkie, ale jakość i ilość myślę, że to nadrabiają.

 

RZYMSKIE OGNIE

 

1. 0345-20 BALL CHANGING DRAGON (Tropic) - dwie sztuki sporych rozmiarów rzymiaków, ładne efekty i naprawdę wysoko potrafią polecieć.

 

ARTYKUŁY RÓŻNE

 

1. P0003 ŻUKI (Kometa) - fajny flesz przed wybuchem, a sama eksplozja bardzo głośna, jestem pod wrażeniem.

 

2. JM03 i P0007 PSZCZÓŁKI (Jorge/Kometa) - małe, latają jak chcą, do zabawy idealne.

 

3. P0004 WESOŁE ŻABKI (Kometa) - takie mini-cracklingi nic specjalnego, do zabawy.

 

4. JM05 i 0205A TRZESZCZĄCE KULKI (Jorge/Kometa) - bardzo fajne zabawki, spodobały mi się. Efekt najlepszy po wyrzuceniu w górę.

 

5. P5003 KOLIBER (Kometa) - o wiele lepszy od mniejszych pszczółek. Fajnie się wznosi.

 

6. P0011 STRZELAJĄCY LONT (Kometa) - pierwszy raz to miałem i nie wiedziałem czego się spodziewać. Okazało się, że to nawet fajne bączki.

 

7. TXF720 KULKI DYMNE (Triplex) - małe, a działają długo i dają sporo dymu. Niezłe.

 

WYRZUTNIE

 

1. TXB821 YELLOW PURPLE PEONY (Triplex) - mała, a efekty ma przekozackie, polecam!

 

2. PXB2116 RING (Piromax) - nowość na rynku, całkiem niezła, efekty fajne.

 

3. TXB188 S.H.O.C.K. (Triplex) - bardzo ładne i duże efekty.

 

4. P7043 GOLIAT (Kometa) - kolejna ładna wyrzutnia, fajne i duże efekty.

 

5. SM19-05D CARNIVAL NIGHT (Gaoo) - duże efekty, crackling piękny!

 

Podsumowując, w tym roku naprawdę w ręce wpadły mi same dobre rzeczy! Mam nadzieję, że za rok będę mógł zwiększyć budżet i będzie tego jeszcze więcej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bomba- miaazga cena 66zł jest odpowiednia.

 

Fire dragon Hestia- piękna kosteczka

 

Sky brocad- dobra kostka z.mocnym finałem

 

Miraż- miazga

Samum- już nie taki jak kiedyś ale też daje rade

Casjopeia tropic super kosteczka

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, nic nie było nie wypałem wszystko strzelało jak należy lecz bomby 2"green wave bardzo malutki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena:

- Piccolo Corsair - każdy je zna, ale napiszę tyle, że nie pogorszyły się w stosunku do poprzednich lat

- Explosive I - trafiły się sztuki bardzo głośne, jak i sztuki o mocy Piccolo

- Żuki od Komety - bardzo głośne i w dodatku z przyjemną dla oka, choć krótkotrwałą flarą. Bardzo miłe zaskoczenie!

- JC09 Triangle - bardzo głośne petardy, jak na swoją cenę bardzo warte polecenia

- JC05 - zmian nie zauważyłem, głośne

- FP3 od Jorge - wciąż bardzo dobre, flara wyjątkowo jasna

- RC5 (nowe) - świetne, bardzo głośne petardy! W swojej kategorii cenowej nie do przebicia!

- TXP859 Super Cracker - chyba nie mają 300 dB ;) ale huk był olbrzymi. Gorąco polecam!

- Magma - tę wyrzutnię miałem w postaci single shotów - bardzo ładny, duży jak na 20mm efekt, szczególnie zachwycający był efekt cracklingu

- Little Palm Tree - również w postaci single shotów - bardzo ładny, kolorowy, migoczący efekt

- CF1604 Nite Buster od Europyro - całkiem ładne efekty, choć niektóre strzały były słabo "nasycone". Finał długo migotał na niebie.

- Mojito od Triplexa - SZOK! Bardzo szybka, jasne i duże efekty nałożyły się na siebie, przez co ich rozmiar przypominał rozmiar efektu co najmniej wyrzutni 25mm. Finał opadał do ziemi. Gorąco polecam!

- Anarchy od Triplexa - spokojna wyrzutnia, z pięknymi efektami, ich rozmiar jednak mnie nie porwał, prawdopodobnie dlatego, że odpaliłem tę baterię zaraz po nieziemskiej Mojito.

- Tourbillon - efekty piękne, ale delikatnie rozczarowałem się rozmiarem. Ładunki poszły bardzo wysoko. Największą rozpiętość miała czerwona palma, która mnie zachwyciła.

- Kewlar - BRAK SŁÓW, przepiękne, zróżnicowane, perfekcyjnie dobrane efekty na całe niebo. Szelki wystrzeliły wysoko w niebo, ale i tak ledwie obejmowałem je wzrokiem. Piromaxie, jesteś wielki! :)

Bardziej szczegółowe opisy poszczególnych produktów podam w poświęconych im wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Napiszę tylko to co było warte uwagi i na czym się skupiałem.

 

Wyrzutnie:

 

Super Bomba (Pyroco) - Rewelacyjna wyrzutnia zrobiła na mnie większe wrażenie niż sam Predator ! gdzie byłem w szoku ! :ohmy: z pewnością zakupie takie w tym roku głośne huki + bardzo dynamiczna i finał w postaci kątówki z craklingiem piękna sprawa i piękny finał.

 

Predator (Pyroco) - Zawiodłem się trochę na tej wyrzutni miało być wielkie WOW i finał a było tak sobie strzały nie były zbyt głośne efekty jakieś takie małe jedynie co w tej wyrzutni było dobrego to finał czyli ogromny crackling (żałuje pieniędzy wydanych na tą wyrzutnie) i z pewnością już jej nie zakupie.

 

Fire 3 (Jorge) - Cudo ! przepiękna wyrzutnia w rewelacyjnej cenie ! Efekty ogromne na całe niebo ! gęsty brokat zalał całe niebo efekty utrzymywały się bardzo długo. przez co,co kolejny strzał potęgował więlkość i moc tej wyrzutni + głośne donośne huki ! miazga z pewnością w tym roku kupie kilka takich ponieważ są warte swojej ceny.

 

 

Szelki 2'' - Mam dziwne mieszane uczucia po odpaleniu 39 szelek uważam że jedna rura to zdecydowanie za mało zdarzały się wielokrotnie problemy z wkładaniem szelek do mozdzierza było to odczuwalne po odpaleniu 10 szelek potem to już była katorga szelki się blokowały i dzięki kijkowi od rakiety musiałem na siłę dopychać je szarpiąc je ryzykowałem urwanie lontu quick match było kilka przypadków gdzie szelka po prostu nie wzbijała się wysoko tylko na 25 metrów po czym wybuchały i nie było to zbyt bezpieczne przy takim kalibrze gwiazdki spalały się prawie na ziemi i nie nie była to wina moja w wewnątrz rura była czysta bez śmieci za wyjątkiem osadu który mocno zebrał się na ściankach wewnątrz który próbowałem zeskrobać ale nie szło po prostu.. ogółem nie wypadły tragicznie tylko dużo męczenia się chociaż najlepszym efektem był Flower Wave zdecydowanie z resztą efektów powiedziałbym że były okej.

 

Rakiety zestaw rakiet M35 (Jorge z Biedronki) - cudowne rakiety jedne z lepszych za takie pieniądze brać i nie zastanawiać się efekt Mieniących się złotych gwiazdek oraz Brokatu były najlepszym efektem w tym zestawie waliły jak rakiety za o wiele większe pieniądze. !!

 

Rakiety zestaw Mixer (Lidl) (Pyroco) - Liczyłem na konkretne efekty a tutaj słabiej strzelały niż te z biedronki z zestawu M35 jedynie dobre były duże 4 rakiety reszta wypadła dość słabo.

 

Petardy: Dum Bum, FP3, SuperCracker - Po dłuższym namyślę i stwierdzeniu że po prostu nie chcę mi się strzelać pojedynczo petardami sklepałem ogromny karabinek o długości 1 m gdzie było razem prawie 100 petard karabin został odpalony na osiedlu o godz 23:20 po oddaleniu się na 20 metrów to co się działo było nie do opisania ! huki potężne ludzie powychodzili z bloków i mówili co tak wali aż ziemia się trzęsła :D ostatnia salwa 40 petard Dum Bum 5gr połaczona szybkim lontem zrobiła terror i niesamowite echo ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petardy:



DumBum- tak głośne , że odpaliłem tylko jedną żeby nie straszyć ludzi :D11/10



Rakiety:



Bazooka- startuje niczym odrzutowiec, ale leci zbyt wysoko by efekt wydawał się "ogromny" - był duży i gęsty, cena dość wysoka. 8/10


NoLimits- zdecydowanie kapitalne rakiety!, gdy startują ma się wrażenie jakby wznosiło się w powietrze coś ciężkiego, nie lecą zbyt wysoko, a efekt jest piorunujący, porównywalny z profesjonalnymi ładunkami piro, większy bazooki. 11/10


JR101 Thunder Rockets- coś było przy nich majstrowane, bo już nie sypią iskrami od samego startu, tylko dopiero na chwilę przed wybuchem, huk przyzwoity. 6/10



Wyrzutnie:



Planet- strzelała na przemian kometa/palma, o dziwo. 6/10


M38 FIRE 3 - ustawione 2 sztuki w układzie FAN dały niezły pokaz, efekty ładne, dość duże 10/10


Nosferatu (Bierdonka)- bardzo dynamiczna, spore efekty jak na 20mm, crackling dodaje pazura, a pocisk ciągnie za sobą srebrny ogon, cena ok. 10/10


Exclusive Collection (Biedronka)- świetna wyrzutnia jak ktoś skorzystał z rabatu -50% to było warto, wielkie kolorowe efekty , strzela dynamicznie seriami , naprzemiennie z układem FAN(V), brakuje tylko akcentu finałowego. Natomiast mi wpasowała się idealnie w pokaz, ale gdy ktoś odpali osobno może poczuć niedosyt. Mimo to 10/10 za wielkość i jakość efektów.


TXB473 Miraż- nietypowe efekty, wylatującemu pociskowi towarzyszy kolorowa mina z cracklingiem dodając uroku wyrzutni, efekty na niebie kolorowe i zróżnicowane, opadające niemalże do samej ziemi, życzę każdej wyrzutni aby miała tak wspaniały finał. Jedna z najlepszych 25sh 30mm jak nie najlepsza :D11/10


TXB400 Sammum- szczerze, była bardzo dobra, ale nie zachwyciła, spodziewałem się czegoś lepszego. 9/10


TXB544 1,4"- wszystko było by ok. gdy ktoś naklejający zabezpieczenie lontu nie pomylił stron. wyrzutnia zaczęła strzelać od tylu tzn. od finału przez co sam pokaz miał mniej dynamiczny akcent finałowy. Efekty ogromne było widać różnicę między kalibrem 1,2" a 1,4". Huk też potężniejszy. 10/10


TXC043- najlepszy wachlarz jaki miałem, gęste białe komety/ogony do tego kolorowe gwiazdki przechodzące w tytanowy huk, idealny na zakończenie pokazu. 11/10


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETARDY:

EX1 - Bardzo fajne do popykania przed wieczorkiem, do karabinków średnio bo lont raz długi raz krótki. Dosyć dobra moc i opłacalność jak na cenę 10/10
JC05 - Zawiodłem się, dużo słabsze niż wcześniej, mimo to jednak opłacalne ilość/cena 7/10
FP3 BIG - Tutaj jest jeszcze okej choć wiadomo, że to nie stare fp3. Huk dosyć dobry i długa zielona flara. 8/10
PP038D/B (DRAGON BOOM) -
Wielkie zaskoczenie. Moc starych Color Salute. Krótka flara po której jesteśmy trzymani w niepewności i wtedy nadchodzi ogromne boom. 11/10

TP12 - Niezbyt opłacalne ilościowo w tej cenie. Gdyby były tańsze jak najbardziej. Huk dobry, basowy. 8/10
P4A (BOMB) - Mocniejsze niż FP3, fajnie wychodzą cena/ilość. Każdemu gorąco polecam! 10/10
SFA200 - Dostałem je jako zamiennik i powiem tak, szału nie ma, fajna petarda do zabawy w przystępnej cenie 9/10

SP10208 (Middle dynamite) - Super design na spanish crackery (cukierek). Moc taka jak w starych FP3 small. W miarę opłacalne 9/10

P6A DumBum - Wszyscy się tak nimi podniecają a ja szału nie widzę. W moim odczuciu TXP859 jest mocniejsze i nie rozpada się przy rzucaniu z balkonu. Cena też mocno wygórowana. 7/10

P4B - Fajne petardy w dużej ilości i dobrej cenie, nadają się fajnie do karabinku. 9/10
TRIPLE BANGS - Zrobiłem z nich taśmę bo innego pomysłu na nie nie miałem. Huk mocny chociaż nie wszystkie strzelały x3. Ode mnie 8/10

RAKIETY:
JR8 Diabolo -
Powiem tak. Kicha jak nic. Nie mam zamiaru więcej czegoś takiego kupić. 4/10

WYRZUTNIE:
CF1604 Nite Sky Buster - Fajna tania wyrzutnia którą dostałem jako zamiennik. 7/10

JW1020 Super Show - Dość dynamiczna wyrzutnia ze sporymi efektami jak na 20mm. 8.5/10
JW06 Kasjopeja - Tej chyba nie trzeba przedstawiać, dalej trzyma poziom. 9/10

JW08 Wenus - Tutaj również jest dobrze tak jak było. 9/10

TXB649 Color Posy - Fajna kolorowa wyrzutnia w miarę przystępnej cenie. 8/10

JW5021 Dark Ages - I tutaj mógłbym sporo napisać. Wyrzutnia rzadko przeze mnie widywana w stuffach innych użytkowników. Dostałem jako zamiennik i powiem, że nie żałuje. Serie strzałów z minami, które przeplatają eksplozje - piękne. Dla mnie duże zaskoczenie 10/10

TXB043 Bryk - Nie wiem czy wyrzutnia mi odpaliła od tylca czy tak ma być bo poleciała potężna salwa na początek. Mimo to wszystko mi się podobało. 9/10

TXB078 Night Of Fire - No i tutaj myślę, że napisze tylko krótko. Mega konkret z ogromnymi efektami i nieziemskim hukiem, polecam każdemu 11/10

RÓŻNE:

Cyrkoblitz S (Triplex) - Mały ale wariat. Fajne do zabawy i opłacalne ilość/cena. 9/10
T6240 Multicolor -
Również fajne do zabawy tyle, że tym razem w Harrego Pottera. 8/10

Wszystkie wyrzutnie oraz większość petard znajdziecie na moim filmie na YouTube:



Pozdrawiam, Barpek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak poniżej przedstawie wyrzutnie które miałem na tegorocznego Sylwestra.

TXB653 -Brigft flowers show 150s 1,2

TXB022-Spektrum 37s 1,2

TXB023-Sorbet 37s 1,2

TXb064-Szok 37s 1,2

PXB3801-Achtung 50s 1,2

PXB3701-Fire Art 36s 1,2

PXB2407-P-42 36s 1,2

PXb2111-Explosion Red 16s 0,8 1,2

Jw2001-Exlusiwe colettion 37s 1,2

jw26-Katmandu 25s 0,8

jw2030-Nosferatu 100s 0,8

SM35-01D-your control 35s 1,0

 

Teraz pozwolę sobie ta ustalenie kolejności wyrzutni od najlepszej do trochę gorszej jeśli chodzi o zrobienie na mojej osobie wrażeń.Biorę pod uwagę atrakcyjnośc wyrzutni a więc efekt,jakość i wielkość rozprysków.Nie biorę pod uwagę ceny.

1 TXB653-Efekty o niezwykłej wielkości,dynamiczna i piękny mix efektów

2TXB064-Efekty bardzo duże,piękne,opadające aż do ziemi i duża dynamika

3 PXB3801-Efekty piękne i ogromne,zwłaszcza niebieskie piwonie,które wydaje się,że zakrywają całe niebo,na dodatek trzeszcząca mina przy wzlocie każdego ładunku,długi czas trwania

4 SM35-01d-Niezwykła,Aż nie dowierzałem.Efekty gigantyczne i piękne.Cudowna propozycja od gaoo

5 TXB023-fantastyczna wyrzutnia,efekty zróżnicowane i piękne na dodatek bardzo duże

6 TXb023-Kapitalna kostka od triplexa,również zróżnicowane efekty,bardzo duże i piękne.Na szczególną uwagę zasługują trzeszczące palmy i cracling w finałowych strzałach

7 PXB3701-Bardzo efektowna wyrzutnia.Efekty bardzo duże,gęste i jak to crakling piękne.

8 PXB2407-Kolejna świetna propozycja od Piromaxa.Efekty duże i piękne.Druga część wyrzutni od dodatku niebieskich gwiazd efekty prawie dotykają ziemi,jest bardzo dynamiczna.

9 JW2030-Bardzo ładna,dynamiczna kostka,spora dawka craclingu,rozpiętość naprawdę spora

10 JW2001-Również dynamiczna wyrzutnia,która z każdym strzałem się nakręca,efekty nie powalają rozpiętością,ale są bardzo ładne,rzadko spotykane

11JW26-jedna z najlepszych w swej cenie,rożne kolory piwonii a finał jak w kostce 1,2

12 PXB2111-Niezła wyrzutnia i przyzwoitych efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Sylwester 2016/2017:

Baterie:

-Fire dragon-Hestia-Bardzo fajna wyrzutnia.Moja ocena to:11/10.Polecam.

Petardy z zestawów:

-Poprostu China Boler.Moja ocena to 1/10.

Rakiety:

-Diabollo-Jr4-Jorge-Tanie i fajne rakiety.Moja ocena to:5+/10.

-z zestawów-Hestia-Hestia w tym roku się poprawiła.Moja ocena to:7/10.

Rzymskie ognie:

Hestia-Bardzo fajne rzymskie ognie.Moja ocena to:6-/10.

Ten sylwester oceniam na:6+/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATARD'y / Klepače / Strašáci

TXP107 DRAGON TAIL 20000s - chyba urwało ludziom... xD Najlepsza rzecz w stuffie. Na pewno nie ma tam 20k strzałów, ale komu chce się liczyć. W każdym razie solidne: 8,5/10

FP5S Scream 5S - Kozak. Elite. Nie jest to petarda do karabinków, bo urywa jej lont. Turbogłośny gwizd + najgłośniejszy jednorazowy wystrzał: 10/10

Gorilla Bombz - Brak flary. Całkiem dają rady, ale jak mówi forum: "bierz Crazy Robotsy": 8/10

Signalos 2.0 - nie jestem pewien, ale zółta, albo zielona flara + potężny basowy huk. Ciekawe odkrycie forumowiczów sezonu 2017: 9/10

Huker - odstraszacz na dziki i niech tak zostanie. Nikt nie może sobie pozwolić na śledzenie wystrzału przez 6 godzin. Plusem jest to, że w hukerze znajdują się "emitery dźwięku", huk lepszy jak w FP3: 4/10

Super Bangs (Triplex) - ok ok ok ok ok: 8/10

XXL DYNAMITE (cukierek od SP) - ok ok ok ok ok: 8/10

Matabrujas - myślałem, że będzie mocniejszy, był po prostu głośny: 7,5/10

 

Różne

Race morskie - git majonez. Raczej do odpalania z dala od północnego szaleństwa, jeszcze jak wszyscy nie strzelają, bo wtedy wydaje się, że emituje więcej światła: 7,5/10

Słoneczka zielone taśmowe - bardzo długo się kręciły z żółtymi iskrami na zewnątrz i z zielonym światłem/framugą wewnątrz w stosunku do niewielkiego rozmiaru i ceny: 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Petardy:

-Fp3 NWP (jorge) bardzo fajne petardy.(8/10).Polecam.

-RC5 (piromax) bardzo głośne i mocne petardy.(7+/10).Polecam.

-Jumbo (kometa)bardzo głośne i mocne petardy.(5+/10).Polecam.

 

-TC3 (tropic) głośne i mocne petardy.(4+/10.Nie polecam.

Rakiety:

-Cyrkoblitz Super shock (super power) bardzo fajne cyrko.(6-/10).Polecam.

-Mars rider (super power) rozwalają system.(11/10).Bardzo polecam.

-różne rakiety od Hesti. (6+/10).Polecam.

-Black duster (sp). (7-10).Polecam.

Wyrzutnie:

-Trole (jorge)bardzo fajna fontanno-wyrzutnia. (7-/10).Polecam.

-Night tail (hestia) bardzo fajna wyrzutnia.Mogła by tylko troszkę szybciej strzelać. (7-/10).Polecam.

-Red peony (triplex) bardzo fajna mała wyrzutnia. (6+/10).Polecam.

Art.różne:

-single shoty (triplex) są głośne. (5-/10).

-Bzzyk NWP (jorge) bardzo fajna pierdółka.(6-10).Polecam.

-bączki jak bączki.

-motylki jak motylki.

Fontanny:

-Balet (jorge) bardzo fajna fontanna. (

Później dokończę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie:

 

JW10 Jaguar - dostałem ją w gratisie więc nic od niej nie oczekiwałem. Bardzo krótko strzelała lecz miała bardzo fajne, przyjemne efekty. Fajne wiry i cracling. Jak będzie na jakimś promo do dorwania to polecam.

 

TB71 Galaxy - świetna bateria od Tropica. Gęsty, długo utrzymujący się brokat. Fajne tempo strzelania, można było długo nacieszyć oko lecz nie nudziła.

 

Rakiety:

 

PXR302 - eh.....dałem za nią na promo jedynie lub aż 35 zł. Poleciała bardzo wysokoooko, aż we mgłę. Jeśli wszystkie tak wysoko lecą to odradzam, szkoda kasy. Za niecałe 60 zł można kupić świetną kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nirvana - całkiem fajna 7/10

golden waterfall - 6/10 ale jak za tą cenę to bardzo dobra

sorbet - 10/10 miazga

night show - 9/10

absynt - 5/10

demony ognia - 6/10 mój stary się najarał na nią 50 strzałów kaliber 30mm to będzie najlepsza a ja mu od początku mówiłem, że sorbet zrobi większą miazgę. kostka dynamiczna ale wielkość efektów sporo mniejsza od sorbeta czy night showa

psc2002 - 8/10 mocny huk, efekty spore jeśli stoisz "nieco dalej" ja stałem dosć blisko i aż tak nie widziałem różnicy poza tym, że wysoko leciała ale rodzina która obserwowała z dalszej pozycji była zachwycona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazy Robots XP1011 2/10

Matabrujas XP1012 3/10

Bum Bum TP1 10/10

Spodziewałem się urwania głowy po "potężnych emiterach",niestety Bumbum-y pozamiatały je pod dywan :xmas_dry:

 

JW90 9/10

JW08 9/10

SM9858 7/10.

 

Szczęśliwego nowego roku wszystkim! :xmas_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez rozczarowań, jedynie moździerz Festiwal Balls TM-3 12kul mnie trochę zdziwił, bo walił tak nisko że niektóre efekty dopalały się na ziemi, ale za to kryły całe niebo. Poza tym 1 z średnich rakiet od Super Power ledwie poleciała, ale efekt był dobry, a kolejna tylko poleciała a nie wybuchła, więc najprawdopodobniej gdzieś u sąsiada leży niewypał :unsure:. Z pierdółek przed strzelaniem jedynie niezadowolony byłem z motylków Sroczka/Szpaczek, dość kiepskie były, a o wiele mniejsze które były mniejsze od zatyczki do długopisu latały o wiele lepiej, dobrze że w ogóle latały :biggrin:. Trochę pierdółek jeszcze zostało, pewnie wystrzelam wieczorem, została mi jeszcze wyrzutnia Crasch i moździerz Altilery schells 12 kul, ale to chyba już poleci do kartona i poczeka na strzelanie 2018/2019. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETARDY:

 

1. K0201-30/1 HE SUPER PICCOLO - o takie pikolaki do zabawy, aż się przypomniały lata wstecz (jak zawsze) - tu bez oceny

2. K0201 PICCOLO - petardka z CE i lontem - minimalnie mocniejsza od poprzedników. Wraz z porównaniem do petard bez CE - 3/10

3. EX3 EXPLOSIVE III - ku mojemu zaskoczeniu całkiem niezłe petardy - 7/10

4. PXP201 RC 1 - kolejne petardy do zabawy, troszkę mocniejsze od picolaków - 4/10

5. TXP841 GROM 4 - myślałem, że będą trochę mocniejsze - 5/10

6. JC09 TRIANGLE CRACKER - no i tutaj się nie zawiodłem, trójkąty jak zawsze dają radę - 8/10

7. MA2 MAFIESTO - siła wybuchu porównywalna do EX3, minimalnie silniejsze - 5/10 (głównie za cenę)

8. HAMMER H2/FP3X KRACHMEN - obie petardy bardzo silne i z zieloną flarą przed wybuchem, siła podobna - 8/10

9. XP1012 MATABRUJAS - no i tutaj jest hit, petardy są mega głośne, alarmy poszły w ruch. Rewelacja - 10/10

 

WULKANY:

 

1. F7 VOLCANO - ogólnie efekty były całkiem spoko, nawet złoty dał radę, troszkę krótkie - 5/10

2. F10 VOLCANO - i tutaj nie wiem czy jakiś defekt, ale złoty zupełnie nie wyglądał tak jak powinien, z kolei crackling i multicolor - piękności! - 7/10

 

RZYMSKIE OGNIE:

 

1. T6236 RZYMSKIE OGNIE - ot takie rzymiaki do zabawy, niektóre nawet wysoko latały + jest ich sporo za małą cenę - 6/10

 

RAKIETY:

 

1. 60040 TIGER - do zabawy, niska cena, a piszczą, że aż w uszach szumi, można nieźle się wystraszyć + za crackling na końcu - 5/10

2. R18058 DEMON - mogą być, latają dość wysoko, efekty mimo, że dość małe to stosunkowo gęste, za tą cenę - 6/10

 

ARTYKUŁY RÓŻNE:

 

1. 4414/W526B MOTYLKI - małe motylki, znów idealne do zabawy, większość latała całkiem fajnie - 7/10

2. JM05 TRZESZCZĄCE KOLOROWE KULKI - tanie kulki kupione dla frajdy, najlepszy efekt po wyrzuceniu w powietrzu, crackling był jaki im się chciało - raz niezły, raz słabszy - 7/10

3. JM04-CL BĄCZKI - kolorowe, długo kręcące się bączki z trzaskiem na końcu - podobały mi się - 8/10

4. TXF750 SMOKE BALL - bez rewelacji, dym niezbyt gęsty. Jak za tą cenę - 5/10

5. W504 MAŁY KAMIKADZE - trochę się zawiodłem, bo spodziewałem się jednak huku poza lotem, cóż chyba wolę sobie kupić mniejsze motyle niż tracić kasę na większe o podobnym efekcie - 4/10

 

ZESTAWY:

 

1. M41 PLANET - przyjemny zestawik - zaskoczył mnie pozytywnie! Obie fontanny bardzo długo się paliły +- 1min! Baterie strzałów też całkiem niezłe, petardy również (niespodzianka) - 8/10

2. JA002 TIGER - dość fajne rakietki, petardy bez komentarza, bączki także dość ładne no i zwykły rzymiak 5sh - 5/10

3. JCAM4 HERMES - zestaw do zabawy, nie można się wiele spodziewać po jego zawartości za taką cenę - 6/10

 

WYRZUTNIE:

 

1. TXB462 RED PEONY - piękna czerwona wyrzutnia, bardzo ładne i spore efekty - 9/10

2. PXB2007 SELEN - dość ładne efekty - 7/10

3. TXB042 MASTER - efekty średnie, niektóre ładne, ale niektóre zbyt mało gęste - 5/10

4. FX10-02 SENTA - przyzwoita wyrzutnia od Gaoo - 7/10

5. P2117A CYKLON - fajna wyrzutnia od SP, ciekawe efekty i całkiem spore - 8/10

 

Po podliczeniu Sylwester 2017 oceniam na 6/10 + 1 do zabawy czyli 7/10 - całkiem udany ;)

Życzę wszystkim wesołego nowego roku 2018! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...