Skocz do zawartości

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze


MlodyZ

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedłem strzelać tradycyjnie o 23:45. Mimo fatalnej pogody wczesnym popołudniem, przed północą się rozpogodziło i wszystko było ładnie widać :xmas_smile:/>/> . Sylwester dostarczył mi niezapomnianych wrażeń. Fajerwerki przedstawię w kolejności ich odpalenia (petardy oczywiście odpalałem w dzień, nie w środku nocy :xmas_wink: )

1. Pikolaki - to chyba każdy zna :xmas_laugh:/>/> .

2. FP3 Small - bardzo głośne petardy! Echo niosło się przez długi czas. Aż dziw bierze, jak wielki huk powstaje z takiej małej petardy.

3. SM9805 Thunder Rain - chyba największe zaskoczenie nocy sylwestrowej. Wielkość efektów jak w wyrzutni 30 mm, duża dynamika i cała gama kolorów. Strzały finałowe ustawiły się kątowo. Jak za 22 złote fenomenalna wyrzutnia!

4. JR25 Exclusive Collection - efekty piękne, ale nieco mniejsze niż rok temu (wtedy też je miałem)

5. JW12 Imagine - kolorowa peonia, to bardzo ładny efekt, szkoda że powtarzał się przez 16 wystrzałów. Na koniec przyszedł piękny finał - lśniący, złoty brokat. Lepszym wyborem byłoby jednak Katmandu.

6. JW06 Wenus - piękna i zarazem opłacalna wyrzutnia z bardzo lubianym przeze mnie złotym efektem, który mienił się i trochę opadał.

7. JW4058 Solaris - przepiękna kostka! Wielki efekt trzeszczącej trochę złotej palmy z pojedynczymi kolorowymi gwiazdkami na końcach jej ramion zrobił duże wrażenie zarówno na mnie, jak i na rodzinie. Finał wyglądał jak efekt profesjonalnej szelki - wiele nałożonych na siebie palm rozpostarło się nad widownią, a po zakończeniu strzelania złote fragmenty opadały powoli na ziemię ciągle świecąc - wyglądało to jak złoty deszcz. Fantastyczna wyrzutnia!

8. YHW009 Song - Song przedstawiany był jako gwóźdź programu i rzeczywiście spisał się na medal. Feria barw, olbrzymia rozpiętość efektów i duża dynamika zrobiły wielkie wrażenie na wszystkich. Crackling w ostatnich strzałach oświetlił ziemię jak wielka lampa. Uderzenie każdej szelki było niezwykłe. Fantastyczna bateria!

W Sylwestra otrzymałem nauczkę, że mniejsze nie zawsze znaczy gorsze! Przekonałem się o tym po odpaleniu wyrzutni Thunder Rain, która wyglądała znakomicie. Trudno wyłonić zwycięzcę, bo wiele fajerwerków było mistrzami w swojej klasie. Po ukończeniu strzelania patrzyłem na inne sztuczne ognie i zauważyłem, że w tę noc sylwestrową popularny był brokat. Fajerwerki wystrzeliwały ze wszystkich stron i nie wiedziałem, w którą stronę patrzeć. To był chyba mój najlepszy Sylwester do tej pory :xmas_biggrin:/>/> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam

 

Macrocosmos III - bardzo dobra wyrzutnia jak za tą cenę 7/10

yellow purple peony - również ładna wyrzutnia, polecam 7/10

future game green - fajna kolorowa wyrzutnia 7,5/10

amaretto - robi wielkie show :)/> 9/10

jw87 - przepiękna kątówka, ostatnia seria trzymała się tak długo że niektóre gwiazdki prawie spadły na ziemie 9/10

 

Cyrkoblitz P7025 - jak na swoje małe wymiary ma bardzo dużą moc, polecam

EP-9002 Color bomb - ładny kolorowy pojedynczy moździerz

R0009-12 Artillery Shells - tak jak w roku poprzednim tak i w tym roku się sprawdził.

 

Sylwester uważam za udany. Teraz tylko czekać na wyprzedaże :)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia lily magnolia- jak na kaliber to efekt dosyć słaby, mniejsze efekty od wyrzutnia magma od triplexa. Do tego kilka strzałów takich jak te lrzy wyrzutni punk. 6/10

Wyrzutnia JW90- efekty na początku troche zawiodły mnie ale finał zrobił swoje. 8.5/10

Wyrzutnia magma- jak na swoją cene to najlepsza gigantyczne rozpryski i baardzo niska cena. 9.5/10.

Wyrzutnia kair- bardzo szybki efekt i baaardzo duże rozpryski prawie jak w magmie. 9/10.

Rakiety omega- ogólnie to takie średnke rozpryski ale niebieska rakieta dała przepiękny efekt. 7.5/10

Wyrzutnia katamandu- spore efekty i powalający brokat w finale. 9/10.

Wyrzutnia kasjopeja- duże efekty minimalnie mniejsze od magmy. 8/10.

Wyrzutnia saturn 100sh- zawsze sporo zamieszania na niebie za stosunkowo bardzo niską cene. 9/10.

Wyrzutnia magic night- piękna kostka jak za swoją cene czyli ponad 11zł. 9.5/10.

Wyrzutnia anna- gigantyczne efekty może nieco większe od kaira. Dałem 5zł na bazarku bo facet myślał że rozwalona. 9/10.

Petardy txp859 bang- bardzo głośne petardy które niestety mają bardzo krótki zapłon ale dzięki temu wybuchają w powietrzu. Ja na swoją cene to 10/10.

Rakiety ghost- zakupione za 2.69 naprawdę głośny

pisk i spory efekcik jak na wielkość. 10/10

Czyrkoblitze P7025- idealne do zabawy przed 24 ale czasami trochą niebezpieczne i zdażyło się kilka niewypałów. 8.5/10.

 

Było tego o wiele więcej ale opisałem te które najbardziej utkwiły w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z Crazy Angel Rocket miałem 20 sztuk około 65 zł i nie zawiodły tak samo duży i mały zestaw z biedronki jest tam tyle zabawek że nie dałem rady wczoraj wszystkiego wystrzelać .

Zawiodły mnie 4 rzymskie ognie z biedry jako tako strzelał ale wszystko leciało we mnie :D

Za rok już nie kupuje żadnych rakietek do zabawy a tylko porządne rakiety biedronka ,crazy angel itd i jakąś porządną wyrzutnie nigdy więcej moździerza.

Ogólnie wydałem 200 zł na wszystko pierdółki itd a powinienem teraz patrząc wydać góra 120 zł niepotrzebnie kupowałem cyrkoblitze , moździerz wyrzutnie mars p7090 wyrzutnie saturn 2x 50 strzałów i rzymskie ognie na te rzeczy wydałem 80 zł i na dodatek wyrzutnia się przewróciła i lont zgasł od moździerza jadna kula nisko poleciała z 5 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wszystko wypaliło także dobrze pozytywne zaskoczenie spowodowane rakietkami z małego zestawu z biedry były spoko kosteczki z biedry też ładne a furorę zrobił moździerz z biedry wszystkim się podobało ale kostka z biedry za dychę była bardzo rozłożysta także następne strzelenie za rok ale dzisiaj jeszcze sobie pójdę wystrzelić pozostałości. Oczywiście zapach z rury moździerza po wystrzeleniu 12 szelek jest oszałamiający :xmas_dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tegorocznym pokazie wyciągnąłem kilka wniosków :xmas_biggrin: :

 

1.Moja osobista ocena serii "Big Bang" od Jorge przekracza maksymalną.

2.Wyrzutnia JW42 Black Cat nie była zła,ale tak jakby czegoś brakowało.

3.Kostka JW407 The Legend zrobiła MEGA SHOW!Duże kolorowe rozpryski,zróżnicowane efekty oraz długi czas strzelania.

4.Rakiety Europyro Shell Rocket 2,5 dosłownie pozamiatały konkurencje.Ogromne rozpryski niemal do samej ziemi.

5.Petardy Dum Bum są zdecydowanie głośniejsze od innych(FP3,P2000,Bomb,TXP067).

6.TXP067 wcale nie są słabsze od FP3.

 

Pozdrawiam i Życzę sukcesów w 2015 roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn Missles (Jorge) Fajne gwizdki, troszkę zamieszania i niska cena 9/10

Ballet (Triplex) Odpalone przed 21, głośny crackling, super fontanna 8/10

Chemical Attack PXB2001 Fajna mała wyrzutnia. Kilka strzałów ale ubogie rozpryski 6.5/10

Pi SM9819Ciekawy kształt, jedna wywróciła się i dostałem w kolano, strasznie niestabilne więc radzę uważać zaś efekty jak dla mnie super 9.5/10

Macrocrosmos II SM2125 Super wyrzutnia, ładne błyszczące miny, spore rozpryski. Jak za tą cenę warto 9/10

Macrocosmos III SM2126 To samo co II, lecz wg mnie lepiej dobrane efekty 9/10

Mars JW07 Spore efekty, z małej kostki. Cena=jakość 9.5/10

Liban P7301 Nigdy wcześniej nie widziałem, nie oglądałem na yt, wziąłem na test i jednak kaliber robi swoje :)/> 10/10

Kasjopeja JW06 Piękne i ogrooomne efekty, rozświetliły niebo nad Hutą. 10/10!

Missle Jorge Również kostka dla mnie nieznana ale zaskoczyła, dosyć rozłożyste efekty. 9/10

Shock TXB188 OGROMNE OGROMNE EFEKTY Z CRACKLINGIEM! 11/10!

Concept TXB798 Świeża kostka ale jak to Triplex ma w zwyczaju genialna :)/> 10/10

Stars Rain TXB611 Duże rozpryski ale przy ostatnich trzech wyrzutnia postanowiła, że postrzela sobie w auta na jednej z głównych ulic w moim rejonie :D/> 10/10

No to teraz czas na wisienkę na torcie z małych kostek

Hot Stars DP0020 Kostka jest po prostu genialna, super serie po 5 strzałów, było ich siedem. Ogromne rozpryski no i ta rozłożystość wachlarzy ach, cudo. Najwidoczniej nawet strażnikom miejskim się spodobała bo stanęli zaraz po odpaleniu :D/> Zaraz po pierwszej 'salwie' wszystko w okół ucichło, nic nie strzelało. Wszyscy się na niej skupili. Najlepsze co do tej pory miałem. Oklaski były bezcenne :)/> GORĄCO POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec zostawilem pierwszy raz zakupionego Songa? Wrazenia? Spodziewalem sie, ze bedzie lepiej. I jeszcze pytanie: dlaczego efekt cracklingu, ktory powinien byc na koncu mialem na samym poczatku? Cos z wyrzutnia bylo nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna atmosfera, niesamowita kanonada sztucznych ogni po północy, prawie godzina strzelania ale niestety pogoda się nie popisała. Mgła, zamarzający deszcz, ślizgawica i gromadzący się dym z fajerwerków. Łatwo nie było ale chęć strzelania w tę jedyną noc w roku zrobiła swoje. Nie pamiętam by w Sylwestra było kiedykolwiek tak ślisko. Momentalnie zamarzający deszcz na chodnikach utrudniał ucieczkę od odpalanych kostek. Ale przynajmniej było ciekawie ;) Początkowo planowałem odpalić część towaru, a resztę zostawić na wieczór 1 stycznia. Ale gdy już wpadłem w ten szał strzelania, leciała kostka za kostką, aż do ostatniej. Ale nie żałuję.

 

Pozycje, które najbardziej utkwiły mi w głowie:

PXB3902 RGB - kolorowe, rozłożyste efekty, imponujący finał

PXB3704 Positiv - świetna kostka! dynamiczna, różnorodna, bardzo efektowna

PXB3801 Achtung - duże, ciekawe efekty ze stroboskopową miną

PXB2413 Vis - bardzo dobra 19-tka, spore efekty

LDC141 Barcelona - dość efektowna, zwłaszcza salwy rozłożystych, brokatowych wierzb

P7409 Wilno - piękna wyrzutnia, szkoda że tylko 25 strzałów

P7571 Safaga - ciekawy i bardzo ładny efekt brokatowych, migoczących wierzb

TXB475 Painting Sky - cudowna porcja cracklingu i wielkie ogniste chryzantemy

TB79 Dragon's Tail - piękne, duże, kolorowe efekty i świetne salwy z trzeszczeniem

 

Po raz kolejny jestem w pełni zadowolony ze swoich zakupów. Naprawdę warto próbować czegoś mniej popularnego, innych importerów, czy nowości rynkowych. Piromax i Kometa znów mnie w tym utwierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zwyciężył w tym roku Jorge Genesis. Po prostu niesamowity, piękne duże efekty i za rok go nie może zabraknąć

Song - chyba bez CE - ogromne rozpryski, fajne kraklingowe zakończenie i super kolory, ogólnie konkretna wyrzutnia, znowu mnie nie zawiodła

TXB693 - Bardzo fajna wyrzutnia aczkolwiek chciałbym żeby trwała dłużej. Od połowy wyrzutnia zaczęła się konkretnie rozkręcać. Dość droga ale efekt wspaniały

 

Za rok odpuszczam sobie małe wyrzutnie bo nie zrobiły na mnie wrażenia (liban, indiana)poza tym zbyt krótko trwają i na pojedyńcze odpalanie które preferuje to totalny bezsens.

Pluton od komety (1,2") się wywalił - za lekki chyba jak na taką moc :P (powinienem był ją zabezpieczyć)

 

Najbardziej się zawiodłem moździerzem r-0009 od triplexa - straszne g*wno

Z szelek SP muszę przyznać że cylindryczne 1,75" są lepsze od 2" zwykłych. Te pierwsze miały rozpryski do ziemi a 2" wyglądały jak zwykłe 1,2" z wyrzutni choć też mi się podobały

 

Kometa Katalonia trwała bardzo krótko (o wiele krócej niż powinna)ale naprawdę ładna.

Rakiety Callisto - Potężny równy rozprysk

Rakiety dumbum - zawiodłem się (huk z oddali wydaje się dużo słabszy niż petard a efekt błysku słaby niestety)

 

Podsumowanie: Za rok będą głównie duże wyrzutnie Jorga. Kometę chyba sobie odpuszczę bo czas trwania katalonii mnie zawiódł bardzo,a liban i indiana nie zrobiły na mnie aż tak dobrego wrażenia. Pluton się wywalił :P . Napewno będzie ponownie V-shape jakiś bo piromax pxb3503 pro fire zachwycił widownię. Triplex song i Jorge genesis i styx pewnie pojawią się ponownie za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec zostawilem pierwszy raz zakupionego Songa? Wrazenia? Spodziewalem sie, ze bedzie lepiej. I jeszcze pytanie: dlaczego efekt cracklingu, ktory powinien byc na koncu mialem na samym poczatku? Cos z wyrzutnia bylo nie tak?

 

Możliwości są 2

A) Odpaliłeś lont rezerwowy o ile w tej partii jest

B) Chińczyk pomylił kolejność efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety:

 

PXR201 Rubicon - Efekt nie ma co mówić brak efektu po prostu kilka kulek i tyle ;/

Diabolo jr8 - jak zwykle mega efekt za małą kasę

R20072 Perfect - porównywalne albo i słabsze od Jr8 , ostatni raz je mam

Cyrkoblitz'e Komety duży i mały - tutaj z efektem również na +

 

Petardy:

 

P2000 Mega Piratka - jest po prostu mega głośna aż głowa boli

jC05 i FP3 Big - niewielka różnica pomiędzy nimi i jak dla mnie są coraz mniej warte

FP3 White - Petarda ma słabe wykonanie niezbyt gruby lont przez co parę razy mi zgasł hukiem również nie zachwyca

reszta które miałem na +

 

Rzymskie ognie:

 

Keller 8sh - strzelane pojedynczo kolorowe z snopem iskier sypiącym prawie do ziemi wzlot niektórych na oko 7m , połączone mogą zrobić ładny pokaz

Multicolour 20 ( Jorge ) - spodziewałem się na końcu kulki strzału ale niestety go nie było ;[ przez co też tracą

Mistrzowie Ognia 8Sh 9 ( bazoka )- miałem z zeszłego roku tutaj również nie ma się co dużo wypowiadać bardzo ładny efekt szczególnie brokatu ;]

 

Wyrzutnie :

 

Zostały użyte do pokazu i spełniły moje oczekiwania były mega biggrin.gif

 

Yellow/purple peony, TXB821 1x

Red Peony x1

The Magic Key 1x

Magma 1x

Bacyard Fun x1

Kasjopeja - Seria BIG BANG, JW06 1x

Mars - Seria BIG BANG, JW07 2x

SOLARIS- Seria BIG BANG, JW03 1x

WENUS-Seria BIG BANG, JW08 2x Fan Shape

Concept x1 triplex

City View ( Maxsem)

Fire Art Pack ( Piromax )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam,że fajerwerki są coraz gorsze a efekty na niebie coraz mniejsze albo jest jeszcze opcja że mi się coś dzieje.

Czy ktoś to zauważył?

Moździerze nie piorą już tak jak kiedyś do tego często zdarzają się wadliwe ładunki.

Zmiany efektów też nie są za korzystne przykład kamikadze małe (teraz są bez huku) tych motyli nie chciało mi się nawet odpalać.

Do tego fajerwerki są coraz droższe,przed chwilą oglądałem foto fajerwerków kupionych na sylwestra 2006/2007 i doszedłem do wniosku że wtedy można było kupić dużo więcej niż teraz nawet przez internet a wtedy kupowałem w hurtowni na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego stuffu niestety wszystkich ocen nie wystawię, ponieważ nie do końca wyszło jak chciałem. Część mi się ponakładała, co nie było zamierzone (bo w części było :D/> ).

TXB400 Samum - nie wiem jak osobno (pamiętam, że 5 lat temu JW408 zrobiło na mnie ogromne wrażenie), ale w połączeniu z palmami oferowanymi przez Shock i Fantazję od Triplexa wygląda to FENOMENALNIE.

Hydra - bardzo dobra wyrzutnia w tej cenie, ale spodziewałem się większych efektów. Ładny finał. Polecam, ale bez takiego "musisz mieć!".

TXB421 Amaretto - odpalana z Kasjopeją i B14 Extreme. Genialna wyrzutnia. Myślałem, że w zasadzie średnio warta ceny, bo poza cracklingiem mamy tam marne efekty, ale jednak jest piękna ;)/> Fantastyczne uzupełnienie przy odpaleniu z jakąś towarzyszką. Osobno na pewno też warto.

TXB645 Color wave - otrzymana jako gratis (choć pierwotnie rozważałem też jej zamówienie). Przepiękna wyrzutnia. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Na youtubie nie widać tego tak dobrze, ale ma naprawdę duże, ładne rozpryski.

JW3001 Exclusive collection - Ładna. Tania. W tej cenie bardzo polecam i jeszcze kupię na pewno. Patrząc bardziej ogólnie: efekty średniej wielkości, bardzo krótko się utrzymują na niebie, trochę mało wyraziste. Mimo wszystko w tej cenie jest świetna. Dobra dla odmiany.

JW90 - niestety nie odpaliła w pokazie, musiałem dopalić ją później. Moim zdaniem trzyma poziom.

TXB825 Fortuna - dostałem 2 jako gratisy. Odpaliłem je razem. Śliczne małe wyrzutnie, także pozytywne zaskoczenie.

O kostkach Triplexa typu Magic Key i Backyard fun nie będę się rozwijał, bo to już klasyk - poszły trzy na raz, zrobiły co trzeba, polecam ;)

TXB436 Cyklop - piękna kątówka. Kilka salw o zasięgu do samej ziemi. Ostatnia to dobry gęsty crackling. Niestety nałożyła mi się z początku z Samumem i dwoma innymi, ale była widoczna, więc nie zaburza to mojej oceny. Ta wyrzutnia (co jest w sumie normą w kątówkach) wzbudziła największy podziw, obok innej, o której zaraz wspomnę.

 

Na sam koniec zdecydowany zwycięzca tego sylwestra. Wyrzutnia, która miała być piękna, okazała się najpiękniejsza, najbardziej zaskakująca (trochę w sumie na to liczyłem):

TXB394 Passat - Ogromne rozpryski. Piękny efekt. Publiczność była zachwycona :)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Krótkie podsumowanie Sylwka 2015/2016.

HITY
j8wVFtW.jpg
P0005 Merkury (Kometa) | 10 PLN
Naprawdę mocny cracling z dodatkiem fioletowego błysku. Nie spodziewałem się takiej mocy po tych kulkach.

 

 

TdpWj36.jpg
Raca świetlna morska Handflare II / Handfackel II (www.PiroShop.pl) | 16,00 PLN
Odkrycie roku. Przykładowy stroboskop migota wydając światło, ale ta raca morska świeci cały czas, w dodatku dużo mocniej od stroboskopów. Jedyną wadą jest to, że jak się odpali, to tylko osoby od nas oddalone widzą prawdziwy efekt, bo gdy samemu ma się to w ręku, to ciężko na to patrzeć, tak oślepia. Czas trwania efektu pozwala swobodnie z tym pobiegać. Raca świeci na czerwono.

KITY
a6ajerG.jpg
P1000 Thunder King | petardy lontowe 20szt. (Maxsem) | 9,30 PLN
Huk porządny, do tego się nie przyczepię. Petarda nie nadaje się jednak kompletnie do budowy karabinków. Albo lont wypada z petardy, albo w trakcie odpalania karabinka odrzut innych petard urywa lont bądź to go gasi. Zdecydowana większość tych petard nie wypaliła w karabinku.

 

PLANY

Od 2017 r. wszystkie sprowadzane moździerze nie będą mogły trafić do sprzedaży NWP. W tym roku pasuje się zaopatrzyć w 2" moździerz, bo 2016 r., to ostatni gwizdek na tego typu atrakcje. Może zrobię Sylwek bez wyrzutni? Kupię race morskie czerwone, lont i petardy do karabinków. Karabinki to jednak jest coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podsumowanie króciutkie odemnie, i zapeaszam innych do komentowania swoich fajerwerków:

SUPER ARTYKUŁY: Hot stars, miazga nic mniej nic więcej, Indiana- bardzo dobra 25sh od komety z sporymi efektami. Magma-mistrz w swojej cenie. Fire art-mała, tania ale bardzo efektowna i dynamiczna. Grand Prix finale keller- i tu dla wielu zaskoczenie, wyrzutnia z super ciekawymi efektami, mix wszystkiego co dało bardzo ciekawą kostke o mieszanym układzie rur.

SREDNIE-LIBAN-zmienili efekt, na gorsze. RAKIETY JR8-słabe, pewnie przez BAM.

 

Było oczywiście o wiele więcej, ale te najbardziej zapisały mi się w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po byku :) Ale kac dzisiaj rano, to już tak kolorowo nie było.

Moździerz z "biedry" - M8 Jorge troche jestem zawiedziony, w zeszłym roku był lepszy. W tym roku - mniej więcej z połowy ładunków w tubie, zostawały mi ładunki miotające. Co dziwne strzelam sobie przed 24 i odpalam ładunek, patrze i się dziwię czemu taki słaby efekt, a zaraz słyszę jak zawartość ładunku spada na ziemię i daszek.

Wyrzutnia INFERNO PXB2117 - miała całkiem inny efekt niż na filmiku, ale ładna za 30 ziko się opyla, efekty duże rozłożyste i trochę trwa te 25 Sh :xmas_w00t:

Wyrzutnia ZEUS M42 polecam za 10 ziko fajna fontanna i przyzwoite 7 strzałów. :xmas_smile:

Rakietki AIR TRAVELLER TRIPLEX , nie wiem czy jakieś wadliwe w ogóle nie gwiżdżą :xmas_sad:

Mantis strasznie mnie zmartwiłeś tą wiadomością o moździerzach :xmas_sad: Zawsze miałem w swoim stuff'ie, ech fajerwerki coraz bardziej schodzą na psy :xmas_mad: Pozostaje nam tylko dziękować cudownej UE i naszemu cyrkowi z ul. Wiejskiej :christmasexclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie sylwestra 2015/2016:

- najlepszą, najbardziej opłacalną i najsolidniej wykonaną petardą okazała się TXP859 Super Cracker. Petardę stawiam na równi z Dum Bumami, wydaje mi się, że ta nowa wersja w kolorowym opakowaniu wypadła lepiej od szarych 859.

- najlepszym importerem okazał się ponownie Triplex. Wspaniała kostka finałowa TXB593 okazała się strzałem w dziesiątkę. Passat wypadł również dobrze jednak bardziej polecam Sky Brocade ze względu na bardziej rozłożyste efekty.

- wielkie zaskoczenie to kostka importera Gaoo, wypadła znacznie lepiej niż się spodziewałem

- Jorge również pokazał, że mimo BAMA jest godny uwagi, Wenusik wypadł cudownie

- najgorsze rozczarowanie to cylindry 1,75", leciały strasznie nisko na ok 5 metrów, nieco lepiej wypadły szelki 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie górował piromax i zrobił świetną robotę, song to song więc wiadomo :D i miałem jeszcze kilka małych kostek od europyro które również mnie nie zawiodły. Ogólnie z kostek jestem bardzo zadowolony.

 

2,5" shell rocket były u mnie nie podpisane i wziąłem dwie które okazały się być red palm i brocade crown ale szczerze mówiąc spodziewałem się większego efektu na niebie więc trochę się zawiodłem.

Najbardziej się zawiodłem na football cracker piromaxa gdyż około 1/3 to niewypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja muszę powiedzieć, że spodziewałem się bardziej udanego sylwestra, bo armageddon nie miał na 20m strzelać tylko na 50 no ale nie było najgorzej :P I fp3 small to już nie to co dwa lata temu chociażby, bo hammery superpowera biją je na głowę. Za rok biorę crazy robots i będzie jazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

-Wielkie zaskoczenie, jak dla mnie Hot Balls (JRC31/3-brocade crown) od Jorga. Efekty wielkie, w porównaniu z rakietą 2.5" z Europyro niewiele się różniły, dlatego też jestem strasznie pozytywnie zaskoczony.

-Kolejne wielkie i dobre efekty wyrzutnia Episode XIII (JW6011). No po prostu miazga, crackling na dolnym poziomie przeogromny, tak samo jak efekty na niebie, na drugim poziomie. Mega wyrzutnia, po prostu piękna!

-Hot Stars (DP0020) - Nie myślałem, że będzie aż tak dobra, ale filmiki nie odwzorowują tego, co widzi się odpalając tę wyrzutnię. Również świetna i na pewno nie zabraknie jej w tym roku ;)

-New Generation 8 (JW38) - W końcu ją miałem i muszę przyznać, że też robi robotę, efekty ogromne i piękne. Jak dla mnie 19sh naprawdę godne polecenia!

-Największym jednak zaskoczeniem, niestety na minus, Exclusive Collection 5 (JW4066). Spodziewałem się większych efektów(chociażby porównując z Wenusem, który ma mniejszy kaliber, a jego efekty były naprawdę porównywalne z EC5), a wyszło tak w zasadzie takie pyknięcie, dlatego też na minus. No i brakuje jej efektownego finału.

-Ostatnim zaskoczeniem, także na minus niestety, rakiety Big Whale 3. Miałem je 3 rok z rzędu i myślałem, że będą równie dobre co dwa poprzednie lata. Niestety efekty marne, strasznie małe w porównaniu do poprzednich lat, brakuje im tego rozmachu. Jedynie 1, czy 2 rakiety były takie jak te z lat ubiegłych.

 

A tak poza tym, największy mój, jak dotąd, biorąc pod uwagę "zaopatrzenie" Sylwester. Niezapomniane wrażenia, wszystko pięknie odpaliło i generalnie było fajnie. Dokupiłem trochę petard w marketach i drugi już rok stwierdziłem, że przestało mnie bawić to ich odpalanie i efekt huku na ziemi, dlatego w tym roku zrezygnuję z nich raczej na 100%. Było za***iście! :D Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem wszystko wyszło idealnie :)

Kostki które posiadałem zrobiły na mnie duże wrażenie, szczególnie PMB49-Y Rok

Oczywiście królem nieba był Achilles :D - nie muszę chyba pisać dlaczego xD Kostka z produkcji 2013 i bez znaczka CE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się udało, jestem zadowolony. Jeszcze sporo zostało, oczywiście dzisiaj kolejny wieczór z odpalaniem ;)

HITY
-
INFERNO - PIROMAX
-TLUSTA RIMANKA (PYROCO)
-RAKIETY GRACIE (PYROCO)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...