Skocz do zawartości

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze


MlodyZ

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie to sie dzialo, wyrzutnie 10/10 kazda, pi, b14, planet, katiusza redpeony backyard fun, golden waterfall sonic rakiety? za***iscie mialem do zabawy ghosty, besty i z zestawu planet, petardy? dobrze tylko ze mi ktos niektore podpierdolil, mozdzierz z biedry? no bylo za***iscie dopuki niechcacy zsotawilem reszte szelek kolo mozdzierza, rozjebalo wszystko zabawy co niemiara nawet jak backyard sie przewrucil i strzelal we mnie (przepalilem sobie spodnie i mam drobne poparzenie xd poltora godziny nawalania, sylwek lepszy niz rok temu, mimo tego ze mialem 12 rakiet to ejszcze mial kolega, drugi kolega i ojciec kolegi dal mi 2 wyrzutnie pi

wiec ocena z sylwka? 1000 na 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem generalnie zadowolony, poza tym, że nie spodziewałem się przewrócenia Marsa po 10-12 strzale chyba. Tak to super:
-JF10 Trolle - jestem strasznie zaskoczony, nie spodziewałem się takich efektów
-Planet (Biedronka-Macro Cosmos II) - ta wyrzutnia zawsze była ładna :P
-Purple Tail - spodziewałem się nieco innego efektu, ale generalnie było OK
-Show of Fireworks (JW90) - miazga hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia Tajfun - najlepsza wyrzutnia w moim życiu, efekty wielkie i wyraziste, moim zdaniem najlepsza 49-strzałówka od Jorge
New Generation 8 ( FIRE 3 z biedry) - coś z nią było nie tak, stała na asfalcie, na początku zaczęła strzelać jakimiś dziwnymi seriami a następnie się przewróciła. Po porannym spacerku widziałem jeszcze dwie inne FIRE 3, miały porozwalana rurki więc pewnie jakiś pijany chińczyk je robił :xmas_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku sylwester był świetny! :xmas_laugh:
Przede wszystkim dobrze wypadł Aron. Wielkie rozpryski i ładne efekty. :) W zasadzie to zawiodły mnie tylko rakietki Crazy Angel. Zamiast wybuchać spadają i wybuchają parę metrów nad ziemią. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch szelkach moździerz R0009-12 tata wywalił do pieca rure bo myślał że już nie potrzebna, później z prowizorki strzelaliśmy ale raz było dobrze a raz wylatywały na 3 metry, ale moździerz piękny, naprawde polecam. Oprócz moździerza to wszystko było dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW08 wenus - bardzo ładna wyrzutnia
JW06 Kasjopeja - ładna wyrzutnia
JW07 Mars - ładna wyrzutnia
JW4060 Styx - piękna wyrzutnia
Moździerz z Biedronki - zawiodłem się i już jej nie kupie.Moim błedem było kupienie 3 tych moździerzy.
A tak ogólnie było super Fp3 small dobrze strzelały i inne petardy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja osobiscie jestem bardzo zadowolony rakietky bardzo ladne jednak wystrzelalem je dopiero po calym pokazie bardzo zaskoczyla mnie moc liona z komety new generation 4 i mont everesta pozostale wyrzutnie tez bomba tak sie zlozylo ze wczoraj przyszedl mikolaj:):) i okolo godziny 20 dokupilem jeszcze 4 wyrzutnie:):) pokaz pierwsza klasa naprawde jestem zadowolony koszt ogolny jaki przeznaczylem na caly stuff to okolo 740 zl:) za rok w planach jest pokaz za okolo 2500 zl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszego sylwestra nie mogłem sobie wyobrazić. Wszystkie kostki prezentowały się wyśmienicie. Atmosfera po północy po prostu rewelacyjna! Kanonada sztucznych ogni trwająca ponad pół godziny robiła mega wrażenie. A publiczność przeszła moje oczekiwania. Miałem wrażenie, że ci ludzie wyrastali spod ziemi. Z każdą kolejną wyrzutnią było ich coraz więcej, co mnie oczywiście cieszyło. Najbardziej jednak nie zapomnę jak grupka ludzi na koniec zaczęła krzyczeć "dziękujemy!" To było świetne i oczywiście zaprosiłem ich za rok :D/>/>

A teraz konkrety:
TXB400 Samum - jeden z hitów mojego stuffu. Ogromne trzeszczące chryzantemy podobały się wszystkim.
P7071 Indonezja - niepozorna 19-stka ale efekt potężny i piękny.
P7611 Celtic - rewelacja!
TXB762 X-Maind - piękna wyrzutnia z ciekawymi efektami. Także zrobiła spore wrażenie na widzach.
P7509 Malaga - cudne efekty z brokatem i strobo.
P7053 Lena - kątówka dorównująca Krecie. Naprawdę świetna, a do tego wzmocniona przez mnie bs-101, wyszło super!
P7504 Duszanbe - dobra, dynamiczna kostka.

To chyba takie największe "wisienki" na moim sylwestrowym torcie :P/> Kometa i Triplex to zdecydowanie firmy, w które warto inwestować. W przyszłości muszę jeszcze wypróbować coś konkretnego z Maxsema, bo teraz miałem tylko 19-stki, które i tak wypadły nawet przyzwoicie.
Sylwester 2012 przeszedł do historii ale pozostało mnóstwo fajnych wspomnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każdy kolejny Sylwester jest lepszy od poprzedniego. W tym roku przeszkodził trochę wiatr ale i tak się udało.
SM9819- ładna wyrzutnia 4/5
JW25 Cudak Battery- piękna wyrzutnia 5/5
JW20 Don't wory be happy- to samo co wyżej 5/5
SM2126- dobra wyrzutnia jak na swoją cenę 4/5
JW90- powaliła mnie na kolana 10/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FP3 small - dobre, jeśli chodzi o cena do jakości, to jedne z najlepszych szkoda tylko, że kilka niewypałów
FP3Big i New - widać różnicę między starą wersją, a teraźniejszą
Big Corsair JC04 - dobre tylko nieopłacalne cenowo, na szczęście dostałem jako gratis
Mars SBB JW07 - ładna wyrzutnia polecam, jedna z lepszych w tej cenie
HE0025 Cosmic Eddy - hestia pokazała mi po raz kolejny, że małe wyrzutnie ma dobre, cena w carrefour 16zł za 10 strzałów
Katmandu JW26 - zaskoczenia nie było spisała się ok
Cudak battery JW25 - tak samo jak katamandu, dobre zakończenie
SoF JW90 - super! wielkość efektów i gęstość, oooo tak!
Ballet JW11 - oki, ładne złote "ogony"
Trole JF10 - wszystko buczy i gra ;d
Fuji - co tu dużo mówić, tak samo jak silver cascade - mały wulkanik, cena nie duża tylko brać
JR8 Diabolo - jak na rakiety oki, porównywalne do perfectów ale tańsze
M22 (Biedronka) - oki, nie zawiódł
Circoblitz JM01 - ok tylko niektóre wybuchy małe
STROBOSKOP 90 SEKUND TXF441 - bardzo dobry strobo! długość trwania na +
Albatros JM06-2 - motylek ok szkoda, że brak wybuchu, nieopłacalne
Kamikadze JM02N - z nimi wiąże się trochę śmiechu, niektóre sztuki były chyba trochę niedorobione, bo wzlatywały opadały praktycznie na ziemię i znowu wzlatywały
Star Twister 153010 - nie polecam, tak samo jak albatros, cenowo nieopłacalne
Cracling Blitz P07022 - oki
Multicolor T6237 - zawiodło i zaskoczyło, każda kulka miała cracling malutki ale chyba żaden z dwóch które miałem nie wyrzucił wszystkich 15 kul
Mały Kamikadze W504 - oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW90 -No wiadomo miaska 5/5
Red meteor - Gitara za ta cene 5/5
Figiel -Super kostka energiczna i ładna 5/5
The magic key - jak wyzej 5/5
Guliwer -Boska kostka 6/5
Don't worry be happy -genialna kostka 6/5
Macrocosmos super 5/5
FP3 SMALL -No wiadomo moc zamknieta w kapsułce 5/5
Explosvie 1 Kozacka petarda 5/5
Voo Doo bosko -5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko okey na wielkie uznanie zasługuje kostka TXB851 naprawdę ładna . Także kostki JW57 Nwe Age i yhw009 song nie zawiodły. Styx lampy alladyna i inne mniejsze kostki poniżej ceny 40 zł też były okey choć d*py nie urywały :xmas_w00t: . Podczas sylwestra też byłem zaskoczony moździerzem R0009-12 spodziewałem się rozbłysków porównywalnych do moździerza z biedronki a one były co najmniej 2 razy większe i głośniejsze naprawdę polecam ! No i rakiety perfect tu zawsze musi być ładnie jak na tak małe rakietki. Podobała mi się też wyrzutnia rzymskich ogni od Kellera którą dostałem gratis , 720 strzałów w 30s dało naprawdę ogromny kolorowy słup ognia. Cały sylwester ogólnie się udał i z każdej zakupionej kostki jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLWESTER 2012

< Czas strzelania >
13:00 - petardy hukowe
22:00 - fajerwerki z efektami świetlnymi

< Fajerwerki >
P1000 Piratka < FP1 Jaja Dinozaura < CF8026 Torpedka (Śmieszek) = FP3 Small

SM9819 Pi Battery - bardzo różnorodne i rozłożyste efekty. Warto było dać 20zł w Lidlu (10/10)
JW4152 Amber - myślałem, że będą jakieś strzały z rozpryskiem, skoro jest multikaliber, ale komety były grube i ładnie mieniły się (9/10)
DR04 Best - 12 sztuk rakietek za 15zł. Opłacalne. Kilka rakiet miało całkiem spore rozpryski jak na ten kaliber (9/10)
N2071 Lion - rzymskie ognie z wirującymi kometami, dobre do urozmaicenia pokazu (9/10)

< Pogoda >
Przez cały czas parę stopni na plusie. Bez śniegu. Po strzelaniu grzałem się z towarzystwem przed ogniskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najefektowniejsze:
- New Generation 13
- Splendid River
- Styx
- Tornado Striker
- Cancer
- Speed IV
- Big Whale 3
- Imagine
- Western
- Multicolour
- Mega Piratka II
- La Bomby
- Nitrobomby
- Vulkan-Siberfacher

Średniaki:
- Włochy
- Yellow/Purple Peony
- Macrocosmos II
- Cassiopeia
- Uranus
- Magic Sky

Najsłabsze:
- Artillery Shells


Najbardziej zawiódł mnie jak widać moździerz. Na 6 kul jedna poleciała na wysokość może 7 metrów po czym eksplodowała, pozostałe miały efekty porównywalne do wyrzutni 0,8". Tylko jedna z szelek była przyzwoitego rozbłysku. Na pozostałych artkułach się nie zawiodłem. Największych faworytów zaznaczyłem pogrubieniem, i pewnie zaopatrzę się w nie na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JR25 Exclusive Collection - Kapitalne rakiety, wielkie, gęste i bardzo głośne efekty.
Vulkan Silberfacher - Super efekt, dużo dymu :D
GP262 Beautifull Fountain - zmieniony efekt i według mnie zepsuli bardzo dobra fontannę.
JW05 Pluton - na początek dobra.
SB9858 Guliwer - dość spory efekt, przyjemny dla oka.
P5603 Lina Exclusive - Przy tej wyrzutni też ktoś coś pozmieniał... Spory efekt w porównaniu do 2 pierwszych wyrzutni.
JW90 Show of Fireworks - Szczególnie ładna była Salwa finałowa - bardzo bogaty crackling.
JW39 Show of Fireworks + TB36 Midnight Thunder - spokojna, monotonna wyrzutnia połączona z TB36.
P7307 KAMA - spodziewałem się większych efektów, ale za to były bardzo gęste.
TXB852 X-SMART - 1 efekt to bardzo ładne, grube crosete, a reszta wtopiła się w tłum i ciężko ocenić.
JW407 The Legend - efektowna,kolorowa i różnorodna wyrzutnia.
SUPER BOMBA - Bardzo fajna wyrzutnia od czeskiego PYROCO. Strzela po 2-3 strzały na raz, z zaakcentowanym finałem (\/)
JW402 Show of Fireoworks + BS101 - Strzelając wraz z "Super Bombą" zrobiła wielkie show, szczególnie podobały się wiry i finał (cracking&salute), który wyszedł w 100% pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R4034 Wild One - bardzo dobre rakiety od trpilexa, ładne i duże efekty, nie ma co się bać rakiet w zestawach typu Big Whale bądź właśnie tych bo są na prawdę warte swojej ceny. :xmas_smile:
TXR793 Absolut - beznadziejne rakiety, są naprawdę duże ale niestety w żadne sposób nie przekłada się to na efekt, o wiele lepszym wyborem są rakiety które opisałem wyżej, ponieważ ich efekt jest porównywalny :unsure:
JR29 Big Day - dobre rakiety od jorge o wiele lepszy efekt od absolutów, lecz za tą cenę lepiej brać wyrzutnie.
JW4071 Terminator - ciekawa pozycja od jorga mimo, mniejszego kalibru zrobiła niezłe wrażenie na publiczności.
JW44 Monstrum - dość małe efekty jak na 30mm, lepszym wyborem w tej cenie byłby Black Cat albo Pyton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety z dużego zestawu z biedronki - Oceniam je na 5 ponieważ były bardzo dobre

Rakiety z małego zestawu z biedronki - te trochę słabsze ale jak za tą cenę mogą być

Moździerz R0009-12 - Oceniam go na 6, po prostu coś pięknego, niestety po dwóch szelkach tata wyrzucił mi rurę do pieca około godz. 19 bo myślał, że już nie potrzebna i strzelałem z prowizorki, która nie za każdym razem się sprawdzała

Resztę drobnicy zostawię bez komentarza, bywało dobrze i nie dobrze

Rakiety TXR371 - Tylko i wyłącznie do zabawy się nadają. Co do efektu porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odpalone w Sylwestra

 

Moździerz SP0003 za 30 zł - godzina 18:50 - idziemy na poligon! Najpierw wbijanie rurki do odpalania rakiet. Ziemia była nieco przymarznięta, toteż trochę czasu przy tym zeszło, ale dało się :xmas_smile:/>/>/>. Potem przygotowanie tuby od moździerza, bo zaraz w niebo polecą trzy szelki z SP0003 (każda o innym efekcie), które zostały mi z Sylwestra 11/12. Sąsiad odpala trzy rakiety M23 (wiem, bo na podwórku znalazłem listwę, na której było to napisane). Teraz moja kolej. Odpalam szelkę green peony. Efekt średni. Potem red peony - co to miało być?! Kilka skupionych tuż przy sobie czerwonych kuleczek, które wygasają po kawałku sekundy. Bardzo słabo :xmas_dry:/>/>/> . Szelkę brocade crown zapamiętałem sobie z poprzedniego Sylwestra, jako najlepszą, więc postanowiłem zostawić ją sobie na późniejsze godziny :xmas_smile:/>/>/> . Słusznie. Olbrzymi, złoty rozprysk, a kawałki pocisku paliły się jeszcze na ziemi.

 

Saturn Missiles (100 strzałów) z Komety. Na dziesięć minut przed północą niezwykle głośno gwiżdżące wężyki oznajmiły, że już niedużo czasu zostało do powitania Nowego Roku i najwyższy czas przygotować arsenały. Ale mimo, że mieszkam na obrzeżach 80-tysięcznego miasta dookoła cicho - tylko czasem odezwie się jakaś rakietka. Czas zatem wziąć się za Jupitery.

 

6842 Jupiter z Jorge'a za 24 zł - całkiem fajny zestaw czterech rakiet. Całkiem niezła wielkość rozprysków. W dwóch przypadkach były to zwykłe gwiazdki. Najlepszy okazał się efekt srebrnej, trzeszczącej wierzby - bardzo ciekawy efekt, wierzba naprawdę mocno trzeszczała. Ładnie zaprezentowała się też rakieta z efektem ''złoty deszcz'' - gwiazdki mrugały długo i głośno.

 

Magic Night z Komety - godzina 23:56 - kostka ładna, rozpryski duże i bardzo przyjemna zieleń efektu. Myślę, że za tę cenę bardziej opłaca sie jednak wziąć coś innego, np. z serii Big Bang.

 

Już miałem odpalić pierwszą rakietę JR25 (Exclusive Collection), kiedy psuje mi się aparat. W takim momencie. Idę do domu, w tempie błyskawicy (dwie minuty do północy) rozbieram aparacik, żeby sprawdzić, co się stało. Na zegarku stuka 23:59. I wtedy zaczyna działać. Niewdzięczny aparat po prostu się zawiesił! Już mam wybiegać z domu, aby odpalić JR25 równo o 24:00. Myślę jednak: niebo całe w ogniu (trzeba popatrzyć, jak inni strzelają), do północy sekundy (trzeba wznieść toast)...Zapada decyzja - pozostałości odpalamy jutro (wtedy jeszcze ''jutro'' :xmas_laugh:/>/>/> ). Słyszę liczenie: 20, 19, 18...- do pokoju na toast wbiegam na pięć sekund przed końcem 2012 roku. Zauważam, że na niebie znacznie mniej fajerwerków niż rok temu (ech, ten kryzys), ale i tak jest super, a pogoda taka, że jednocześnie widać fajerwerki, Księżyc i gwiazdy (nad głową pięknie świecił Jowisz).

 

Odpalone w Nowy Rok:

 

JR25 (Exclusive Collection) za 33 zł - po prostu wspaniałe rakiety! Głośny huk, a efekty na całe niebo, nie mówiąc już o tym, że były w nich niezwykłe łączenia kolorów, np. niebieski z zielonym. Efekty bardzo mocno nasycone i długo utrzymujące się na niebie. Ludzie z pobliskich apartamentowców powskakiwali na balkony, aby na nie popatrzyć :xmas_smile:/>/>/> .

 

JW69 (New Generation 13) za 47 zł - świetna, efektowna wyrzutnia z dużymi rozpryskami. Mnóstwo palm, głośnego cracklingu, migoczących wierzb i kolorków (czyli to, co lubię najbardziej. W finale wierzba oraz palma zmieszana z cracklingiem - cudo! Mogłaby być troszkę szybsza, ale w końcu 19 strzałów, to nie jest zbyt dużo. Opłacało się!

 

Małe rakietki Clustering Bees Rocket - efekt trochę większy niż sie spodziewałem, ale i tak mały :xmas_tongue:/>/>/> . Przyjemne zabaweczki do zaspokojenia głodu przed północą. Jedna z rakiet została porwana przez wiatr, zatańczyła i wybuchła metr nad ziemią :xmas_smile:/>/>/> .

 

Sylwester i Nowy Rok 2012/2013 uważam za udany! :fireworks:/>/>/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Santa Cruz - Piękna i robiąca wielkie wrażenie kostka, jednak efekty ciut mniej rozłożyste niż w zeszłym roku 9/10

-P7865 - masakrator, efekty gigantyczne 10/10

-YHW009 Song - bardzo ładna kolorowa kostka 8/10

- JW4071 Terminator - ja odpalałem 2 szt na raz, bardzo polecam taki sposób gdyż robią dużo zamieszania, a nie są tylko gołymi gwizdkami 8/10

-P7901 Grenlandia - tego sie nie da opisać 11/10 :D

-TXB306 X-Fire - duże zaskoczenie, piękne efekty 10/10

-TXB854 X-Viva - dynamiczna kostka robiąca WOW 9/10

-JW429 - mistrz, ludzie nie wiedzą czy patrzeć, czy uciekać :xmas_w00t: 11/10

-P7864- świetna alternatywa dla np jw412 piękne złote efekty, jednak odrobinkę za wąski wachlarz 9/10

-TXB363- fajna 19sh, duże efekty 8/10

 

w wachlarzach dam tylko subiektywne oceny punktowe, gdyż wiadomo, każdy woli co innego

 

-JW1000 - 10/10

-JW1006 - 1000000000/10 (najlepsze co w zyciu miałem)

-JW1016 - 8/10

-JW1018 - 8/10

-JW1019 - 9/10

-JW1020 - 6/10

-TXC045 - 9/10

-TXC049 - 11/10 xd

 

Mina red/green- 8/10

Mina crackling- 6/10

Mina Silver spinning dragon - cudne SS polecam wszystkim 10/10

P5501 Crazy Comet (na SS) - super się sprawdza jeżeli bierzemy do ,,pocięcia" 9/10

 

TXF834 Stroboskopy - fail of the year, wszystkie prawie gasły albo nie odpalały, nie świeciły jakoś super jasno 3/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Big-Bang Mars - Kosteczka bardzo fajna mile mnie zaskoczyła jak na swoje gabaryty :)/>

Seria Big Bang Kasjopeja - To samo co Mars a nawet lepiej :P/>

Hi-Tech - Połączyłem ją z Red Meteor obydwie 7strzł. i kaliber 1" ale niestety się zawiodłem :(/>

Purpule Tail - Kostka nawet ładna ale nie w moim guście, wszyscy ją tak zachwalali ale ja wybrałbym coś innego :)/>

Macrocosmoss III - No niestety ale ta wyrzutnia mnie zawiodła rozpryski były małe a crakling słabiutki i ostatnie 4 strzały poleciały w widzów a nie do góry :(

Missle - Ładna kostka ale nie dorównuje Serii Big Bang :)/>

Diabolo JR8 - Fajne rakietki jak na swoją cenę i ilość Polecam!

Dont Worry Be Happy - Piękna wyrzutnia ale bardziej podobała mi się wyrzutnia New Generation 1

JW90 Show of Fireworks - Tą wyrzutnie da się określić tylko jednym słowem :)/> Przepiękna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rakiety:

JR8 , JR6 Diabolo : Duża ilość , efekty są świetne dla tych co zaczynają ale nie dla mnie , pomyliłem się ostatniego sylwestra właśnie ( wiec koniec z nimi teraz minimum JR25 EC )

Wyrzutnie:

JW20 Don't : Kostka słaba na żywo

JW90 SoF : Przereklamowana kostka lub jakaś felerna lub zniszona przez UE

JW07 Mars: Kostka również przereklamowana lub zniszczona przez UE

JF10: Całkiem Fajna Fontanno- Wyrzutnia

JW08 Wenus : Również kolejna przereklamowana kostka

 

Petardy:

 

FP3 New : Całkiem zespute petardy huk niczym JC05 lub słabsze i taki wygłuszony

FP3 small : Bardzo dobre Petardy względem ilości / Huku

EX1 : Najlepsze Petardy Jorge'a do czasu kiedy porównam je z EX2

 

Na razie by było tyle opinii z mojej strony ..

Cała prawda taki gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...