Skocz do zawartości

[Piotrek007] stuff


Piotrek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak co roku zaczynam zakupy. Plan na ten rok jest taki.

- minimum 30mm na godzinę "0"

- kupić kilka dużych rakiet 

- i cos z funke, po raz kolejny

Co z tego wyjdzie, zobaczymy. A na tą chwile dwie kostki od komety

Resized_20230112_1920370e9d83a453510bf5.

Edytowane przez Piotrek007
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek007 zmienił(a) tytuł na [Piotrek007] stuff

Mało kto ma jasno sprecyzowane plany, ale mniej więcej podobnie celuję u siebie w tym roku.

Niezłe kostuchy, wyglądają "like a pro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P7522 mogę się mylić, ale moim zdaniem to już niedługo będzie biały kruk.

Coraz ciężej o takie ciekawe pokazowe wyrzutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mała aktualizacje. Tym razem fontanny od Piromaxa.

 Co do rakiet... coz @Mroczny je zachwalal, wiec czas wyrobówać i zobaczyć co potrafią na żywo. Fajna "grzechotka" z rakiet. Pierwsze rakiety które słychać jak kuleczki się przetaczają w srodku.

Resized-20230115-203551.jpg

Resized-20230115-204509.jpg

Edytowane przez Piotrek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam jaki to kij musi być do tego Big Black Svart Rocketa  jak coś takiego ogarnąć w Castoramie bez przynoszenia tam rakiety i przymierzania. 

Nawet jak jest już kij, to trzeba go jakoś klejem dawać, czy gwoździkiem od boku, tak żeby nie poszło w proch? Czy po prostu wkłada się takiego kijka, żeby zaczepił się ciasno na styk na tych mocowaniach, na tyle ciasno, że nie ma sił już wyjąć kijka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mantis napisał(a):

 

Nawet jak jest już kij, to trzeba go jakoś klejem dawać, czy gwoździkiem od boku, tak żeby nie poszło w proch? Czy po prostu wkłada się takiego kijka, żeby zaczepił się ciasno na styk na tych mocowaniach, na tyle ciasno, że nie ma sił już wyjąć kijka?

Ja patrzyłem na kijek 10x10x1000mm. (Bo taki miałem akurat) I wchodzi z delikatnym luzem. Wiec pomyślałem aby w miejscu gdzie sa te złączki obwinąć izolacja by było grubiej i wchodziło na scisk. Ewentualnie trytytkami zaczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mantis napisał(a):

Ciągle się zastanawiam jaki to kij musi być do tego Big Black Svart Rocketa  jak coś takiego ogarnąć w Castoramie bez przynoszenia tam rakiety i przymierzania. 

Nawet jak jest już kij, to trzeba go jakoś klejem dawać, czy gwoździkiem od boku, tak żeby nie poszło w proch? Czy po prostu wkłada się takiego kijka, żeby zaczepił się ciasno na styk na tych mocowaniach, na tyle ciasno, że nie ma sił już wyjąć kijka?

 

Ja do tych rakiet stosowałem 12x12mm z leroymerlin, 200cm, wchodzi idealnie do tego zakładasz z dwie trytki na silniku i na korpusie i starczy, nie trzeba żadnego kleju, rakieta jest na tyle silna, że uniesie takiego badyla i dzięki niemu leci stabilnie prosto i nie ma obaw, że skręci w bok :)

Te mocowania plastikowe w tych rakietach są bardzo słabe i zazwyczaj są połamane, na 15 rakiet chyba tylko cztery sztuki mają je całe, ale to kompletnie nie przeszkadza, śmiało można nawet taśmą mocniej obkleić i też będzie latać, długość kijka jest najważniejsza, przy 100cm rakieta skręcała i to dość niebezpiecznie, gdyby była odpalana w mieście mogło by się to źle skończyć, przy 200cm nie ma żadnego problemu i myślę, że przy 150cm jak podaje sklep lider też będzie dobrze

 

Edytowane przez Mroczny
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tych kątówek od komety które mi wykupili sprzed nosa, p7522 w noworocznej cenie 100zł nic tylko brać, fontanny jedne z lepszych no i dildoski też niczego sobie, moze kupie jednego na testa, podobno efekt urywa dupe XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 17:26, Pjetrek napisał(a):

dildoski też niczego sobie, moze kupie jednego na testa, podobno efekt urywa dupe XD

Juz poszły w gore, zobaczyli zainteresowanie to cyk i + 10zl do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem skromnie. Na filmach Star wypada całkiem całkiem.. zobaczymy co male Argento potrafi. Kostki kupione z ciekawości do luźnego strzelania.

20230125-184550.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na New Star od tropica trochę się zawiodłem w sylwestra, niby 30mm ale bez szału, podobnie na Star od piromaxa ale jakoś tam dają radę, goldmarie i inne tego typu od argento bardzo dobre jak na 20mm. Czekam na Twoją opinię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samumy i to w dodatku dwa, no proszę :D

Tropic Pro wyłowione. Pewnie trafi się ktoś kto odgadnie oznaczenie, bo na zoomie ciężko odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Caution z dużą ilością craclingu. JW5000 coś dla fanów trochę rzadziej spotykanych kwiatów, a mianowicie dalii. 

Fajerwerkiewicz zrecenzował Caution z użyciem nietypowych nazw kolorów:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koopacz napisał:

Czyli dalie to mniejsza odmiana wierzby?. Trzeszczące.

Idąc za wikipedią:

Cytat

Dahlia (Dalia)

(ENG) Essentially the same as a peony shell, but with fewer and larger stars. These stars travel a longer-than-usual distance from the shell break before burning out. 

(PL) Zasadniczo ten sam efekt co piwonia (peonia), lecz z mniejszą ilością gwiazdek. Gwiazdki w dalii z reguły przebywają dłuższy dystans zanim się wypalą i zgasną niż w piwoniach (peoniach).

Dalia byłaby zatem najbliższa efektowi piwonii (peonii), tyle że rzadsza (mniej ramion w rozprysku -> mniej gwiazdek w rozprysku).

Cytat

Willow (Wierzba)

(ENG) Similar to a chrysanthemum, but with long-burning silver or gold stars that produce a soft, dome-shaped weeping willow-like effect.

(PL) Podobna do chryzantemy, lecz z dłużej palącymi się srebrnymi lub złotymi gwiazdkami, które wytwarzają efekt przypominający wierzbę płaczącą formującą kształt kopuły.

Wierzba byłaby najbliższa efektowi chryzantemy, z tym że z opadającymi i dłużej palącymi się ramionami.

Efekt nazwany trzeszczącą wierzbą (wierzbą z cracklingiem) w JW5000 jest moim zdaniem nie do końca tym co tam jest, ale widocznie jest to po części uzasadnione mniejszym kalibrem, bo do pojedynczego strzału wyrzutni nie da się upchać tyle prochu co do szelki:

Poniżej umieszczam reprezentatywny przypadek trzeszczącej wierzby (wierzby z cracklingiem) uformowanej po wybuchu szelki:

To co w JW5000 dzieje się w finale nazwałbym po prostu trzeszczącą chryzantemą (chryzantemą z cracklingiem):

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do gry... kolejna aktualizacja. Udało sie trafić pierwsza 2 calóweczke kątowa. Na filmach wyglada pieknie. Ciekawe jak w rzeczywistosci wypadnie. 

Jorge....wraca do gry:)

20230402-170129.jpg

Edytowane przez Piotrek007
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo w końcu coś się ruszyło w dziale stuffy, a nie tylko ja gonie z zakupami 😆 kosteczka na filmie importera prezentuje się nieźle, choć jak dla mnie brakuje tam trochę jednej salwy z zielonymi gwiazdkami na końcu tak dla dopełnienia efektu . Tak patrząc na Twoje poprzednie update'y to już fajny zestawik jest :) Space line to standard w tegorocznych stuffach 😋 silent night klasyk <w 2020 mega wrażenie zrobiła na mnie ta kostka>, Caution czyli Tajfun w nowej okleinie xD no i Samumy których już podobno ma nie być 🥲 . Jest Fajnie
Czekam(y) na dalsze aktualizacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...