Skocz do zawartości

Sylwester 2022/2023


BumBumBang

Rekomendowane odpowiedzi

W tego sylwestra po raz pierwszy łączyłem wyrzutnie ze sobą. Poniżej mój pierwszy pokaz. Nie obyło się bez komplikacji. 7 wyrzutni poszło ładnie i nawet w miarę płynnie, ale nie odpaliły kątówki i była przerwa w pokazie. Łączyłem lontem rezerwa-podstawa. Finał nie był tak efektowny przez przerwę i ostatnia PX-PRO 6 miała długi zapłon przez co wydaje mi się że średnio to wyszło. 

Co do samych wyrzutni bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły kątówki od Gaoo. We Unite i Chrys Sensation. Na plus Hikaru od Argento. Grand z Dino nie spodziewałem się, że wypadnie tak fajnie, a tu niespodzianka. Za 60 zł bardzo opłacalna kostka. Funky & Hip Hop duże efekty i głośne. Fireball XXL klasa sama w sobie, Psycho miał czasem gorsze efekty i brak finału na minus. Najgorzej według mnie wypadła kostka od Wolffa Fire Throne. 25 mm ale strzelała jak 20 mm. Chciałem wypróbować coś od nich, bo się pojawiło tego mnóstwo na rynku, ale nie zachwyciło mnie. Końcówka tej wyrzutni ją uratowała. Tasmanian Devil też nie wypadł jakoś rewelacyjnie, wszyscy tak zachwalali, a mnie nie uwiodła. Kilka strzałów bardzo marnych. PX-PRO 6 na żywo wypadła o niebo lepiej niż na nagraniu, minus za ten długi zapłon, przez co pojawiła się przerwa. 

W przyszłym roku również planuje łączyć wyrzutnie, spodobało mi się :) Planów jeszcze nie ma, ale powoli coś się rodzi, bo widzę, że już promki w sklepach się pojawiają. Wszelkie porady i uwagi mile widziane. Miłego oglądania.

https://youtu.be/xF1Hl1pXpVA

 

Edytowane przez BumBumBang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób łączyłeś lonty? Czy trytytkami? I stosowałeś jeden odcinek lontu przywiązując do niego lonty od wyrzutni? Czy też każdy odcinek był osobny i łączony. Pokaz jak na lonty bardzo udany. Choć warto jednocześnie odpalić ze dwie wyrzutnie w tym samym czasie - będzie większa szybkość i dynamika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz sam w sobie spoko. Ale jak dla mnie to mało dynamiczny. Próbowałeś połączyć lont podstawowy i lont rezerwowy np białym lontem? Nie powinno być takich przerw miedzy bateriami. Pamiętaj, ze to co widzimy do zapalenia czyli lont on jeszcze schodzi na dol. Co tez daje opóźnienia w pokazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mantis napisał(a):

Chrys Sensation przynajmniej na nagraniu wypadło lepiej niż PX-PRO 6.

W rzeczywistości też. 

1 godzinę temu, LudwiczekR napisał(a):

W jaki sposób łączyłeś lonty? Czy trytytkami? I stosowałeś jeden odcinek lontu przywiązując do niego lonty od wyrzutni? Czy też każdy odcinek był osobny i łączony. Pokaz jak na lonty bardzo udany. Choć warto jednocześnie odpalić ze dwie wyrzutnie w tym samym czasie - będzie większa szybkość i dynamika. 

Łączyłem trytkami lont rezerwowy z podstawowym. Tylko lonty od wyrzutni, nie dodawałem swojego, oprócz początku, żebym zdążył się oddalić. Wiem zabrakło dynamiki :(

50 minut temu, Piotrek007 napisał(a):

Pokaz sam w sobie spoko. Ale jak dla mnie to mało dynamiczny. Próbowałeś połączyć lont podstawowy i lont rezerwowy np białym lontem? Nie powinno być takich przerw miedzy bateriami. Pamiętaj, ze to co widzimy do zapalenia czyli lont on jeszcze schodzi na dol. Co tez daje opóźnienia w pokazie.

Wiem, starałem się rozbebeszyć jak najbardziej, żeby połączenie lontów było jak najkrótsze, ale czasu nie miałem za dużo. Następnym razem postaram się lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz przyjemny, ale sam widzisz jakie są przerwy na loncie. Jak łączysz wyrzutnie lont podstawowy z lontem rezerwowym to warto użyć lontu białego tego ultraszybkiego.

Na loncie to jednak lepiej łączyć wyrzutnie po kolei mierzyć liczyć itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BumBumBang napisał(a):

W rzeczywistości też. 

Łączyłem trytkami lont rezerwowy z podstawowym. Tylko lonty od wyrzutni, nie dodawałem swojego, oprócz początku, żebym zdążył się oddalić. Wiem zabrakło dynamiki :(

Wiem, starałem się rozbebeszyć jak najbardziej, żeby połączenie lontów było jak najkrótsze, ale czasu nie miałem za dużo. Następnym razem postaram się lepiej ;)

No to zmienia stan rzeczy i dopiero po trzech latach łączenia wyrzutni dowiedziałem się że można lont z jej wnętrza połączyć. Ja zawsze łączyłem lontem dodatkowym końcówkę lontu do odpalenia z wyrzutni bez ingerencji w jej wnętrzności. Będę wiedział na przyszłość dzięki temu Forum 😙😙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...