Skocz do zawartości

[mantis] Normalny stuff 2022


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zapostować fotki pozostałości i zdradzić temat tegorocznego kolekcjonerstwa.

W dniu 30.11.2018 o 12:44, Gerlach napisał:

W życiu bym nie skompletował takiego zestawu na sylwestra

W dniu 30.11.2018 o 14:00, mpiwowski napisał:

Ja również bym takiego nigdy nie złożył, ale naprawdę podziwiam że są takie osoby. Może w drodze wyjątku kiedyś chociaż raz zrobisz normalny stuff? :D

W dniu 30.11.2018 o 14:08, k4n4li4 napisał:

Kup cały sklep, wtedy będzie normalny stuff jak u mpika :)

W dniu 23.10.2019 o 19:56, mpiwowski napisał:

mantis kupił normalną wyrzutnię?

Było petardowo-racowe strzelanie 2017-2018, szalone efekty 2019 z czołgiem na czele, hukowy stuff 2020, a miniony rok 2021 upłynął pod znakiem silentów. Teraz w 2022 dla odmiany postaram się mieć normalny stuff. Przełknę tę gorzką pigułkę i na ile to dla mnie możliwe, zacznę kupować w nietypowy dla siebie sposób, czyli NORMALNIE.

Pojawią się najbardziej polecane kostki na forum, kątówki, janusz mixy, końcem grudnia może coś z marketów?

**********

Na zachętę idą petardy z poprzednich lat. Jestem w posiadaniu tuzina głowic atomowych Signalos 2.0 oraz dwudziestu ładunków detonacyjnych Dum Bum 5.5 g. Dla fanów numerów partii postuję zdjęcia rewersów opakowań, gdzie widoczne są roczniki.

US4IVna.jpg

xVPI4HB.jpg

PTDXTTK.jpg

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie aż tak gorzko jak się wydaje? 😊 Czekam w takim układzie na rozwój tematu, pamiętaj ze „SIGNALOS-y 2.0 porównywalne są z petardami na CE 4” 7 piętro, 70 metrów i te sprawy 😂 

Edytowane przez Grvby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli to uważasz za początek normalnego stuffu,z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje. I coś czuję,że będzie przynajmniej nietuzinkowo.😎

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono Poważne zakupy, same dobre dobroci. Nic dodać nic ująć!

Px-Pro 1 rzadko widziana w stuffach, ciekawe jak się spisze ten pisk.

A paczka chyba dotarła do Ciebie ze sklepu sklepzpetardami? Zgadłem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne normalne wyrzutnie :D Viseriona i Samuma miałem, wspominam je świetnie. Też jestem ciekaw jak wypadnie PRO 1 ,swoje kosztuje więc powinna być dobra. 

Edytowane przez Grvby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Moloch napisał:

A paczka chyba dotarła do Ciebie ze sklepu sklepzpetardami? Zgadłem? :D

Zgadza się, kropka pe el.

1 godzinę temu, Grvby napisał:

Też jestem ciekaw jak wypadnie PRO 1 ,swoje kosztuje więc powinna być dobra. 

Na nagraniach nie czuć aż tak tych 99 strzałów, ale nie widząc konkretnych recenzji, pomyślałem, że sprawdzę samemu. W końcu nr 1 w seri PX-PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się rozglądam za paczką ze sklepuzpetardami, chyba najfajniejsze ceny za 30mm, nawet lepsze niż na ins i nie trzeba się martwić, że nie wyślą :D Ciekawe jaki będzie drugi kontyngent :fireworks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Widzę, że Eden wejdzie z poczwórną mocą. 

Z pozostałymi nie miałem do czynienia, jedynie z "rodziny" Viseriona u mnie dwa Tourbilliony czekają na tą jedną noc. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny Gwint! Mantis i normalny stuff?!?  Aż mi się wierzyć nie chce 😄. Super dobrany towar. 4 edenki zrobią fajną robote na niebie. Px pro 1 zawsze chciałem mieć, ale nigdy nie była mi po drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokus Pokus No Limitus :D

THYohUw.jpg

PXF212 No Limits - NR PARTII/LOT: 2022-1

*****

Titan Crackery (a właściwie "Crackersy"). Są większe niż zapamiętałem z ostatniego razu.

lgLvsEl.jpg

PXP314 Titan Crackers - NR PARTII/LOT: 2019-2

*****

Trochę choroszczy, paździerza, siana i woskowiny. Na wypadek, gdyby spontanicznie wywiązało się jakieś dzienne strzelanko ze znajomymi, to będzie w zanadrzu czekał rezerwowy pies. Motylki warto wspomnieć: są dymne! Możliwe, że nie umieszczę już tego na fotce całości, gdyby się nie komponowało w zestawieniu z resztą 😜

6iGwOFN.jpg

******

piroart.eu / piroart.pl - promocja halloweenowa

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 21:06, mantis napisał(a):

Hokus Pokus No Limitus :D

THYohUw.jpg

PXF212 No Limits - NR PARTII/LOT: 2022-1

*****

Titan Crackery (a właściwie "Crackersy"). Są większe niż zapamiętałem z ostatniego razu.

lgLvsEl.jpg

PXP314 Titan Crackers - NR PARTII/LOT: 2019-2

*****

Trochę choroszczy, paździerza, siana i woskowiny. Na wypadek, gdyby spontanicznie wywiązało się jakieś dzienne strzelanko ze znajomymi, to będzie w zanadrzu czekał rezerwowy pies. Motylki warto wspomnieć: są dymne! Możliwe, że nie umieszczę już tego na fotce całości, gdyby się nie komponowało w zestawieniu z resztą 😜

6iGwOFN.jpg

******

piroart.eu / piroart.pl - promocja halloweenowa

Za Signolasami to aż kręci się łezka w oku! Ciekawe są te pażdzierzowo-sianowe-woskowiny! Ale dlaczego dodałeś do tego frazę ,,trochę chororszczy"? Czyżby lekka choroba Szkolnej 17? A może to jakaś aluzja do strzałów z wyrobów pirotechnicznych pod Szkolną właśnie? :D

Niemniej, ciekawy stuff, będzie się z pewnością działo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, killerpogro napisał:

Ciekawe są te pażdzierzowo-sianowe-woskowiny! Ale dlaczego dodałeś do tego frazę ,,trochę chororszczy"? Czyżby lekka choroba Szkolnej 17? A może to jakaś aluzja do strzałów z wyrobów pirotechnicznych pod Szkolną właśnie? :D

Miałem pisać o chruście (w odniesieniu do całości drobnicy) albo o chrabąszczach (w odniesieniu do motylków), ale napisało mi się "choroszczy" i pomyślałem, że nie będę już zmieniał, tak już zostawię. Nawet będzie wchodziło w klimat 😜 

Zresztą te motylki są pokręcone w locie i robią dymy, więc częściowo pasowało mi pod nie to określenie.

8 godzin temu, killerpogro napisał:

Czyżby lekka choroba Szkolnej 17?

Kononowicz, albo ten jego ziomek odpalał jakieś piro? Tylko jeśli co, to podaj, w której minucie, bo całości jego patoscreamów nie będę oglądał 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, wszystko jasne! A tak bardzo chciałem właśnie wydedukować, jaką rolę w Twoim poście ma ta Choroszcz. Niemniej, rzeczywiście, pasuje mimo wszystko doskonale i śmiesznie brzmi – a o to też chodzi przecież w wypowiedzi, żeby niosła ze sobą walor pragmatyczny jak i również jakiś, że tak to ujmę, ,,zabawowy" :D

Szkolna miała kilkukrotne do czynienia  pirotechniką, oczywiście większość ekscesów odbywała się bez wiedzy domowników tudzież lokatorów. Ale! Był kiedyś ,,lajt", w którym to widzowie zasponsorowali małą dwudziestkę Kononowiczowi, który brał udział w jej odpalaniu. Niestety, nie zachował się raczej nigdzie zapis, gdyż do tej pory nie udało mi się znaleźć filmu z tego zdarzenia. 

Są za to małe ,,szorty", w których występuje jak najbardziej pirotechnika w różnej formie. Raz nawet doszło do pożaru! W wiadomości prześlę Ci linki do tych ,,zdarzeń". Nie chciałbym być nazwany ,,populizatorem patodymów" przez gremium tego forum.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź nie odbiega zbytnio od treści, które zawarte są na forum, wszak pirotechnika jest głównym wątkiem w mojej wypowiedzi! :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Koopacz napisał:

Dwie paczki -czyli jedna do postrzelania,druga na półkę.

Dobrze myślę?

Będę próbował najpierw odpalić pojedynczo porównując ze Signalosami 2.0, Titan Crackersami i tymi drugimi Dum Bum 5.5 g. Potem uwiążę kilka złączkami i włożę do dziury, aby zobaczyć jak wygląda ten słynny efekt masowej destrukcji ("masówka") - jeśli mnie ta zabawa zużywająca kilka petard jednocześnie nie wciągnie za bardzo, to może zostanie jedna paczka do odłożenia na półkę. 

Przewidywania są takie, że po sylwku zostałoby 10 szt. Dum Bum 5.5 g, paczka 20 szt. Dum Bum 5 g złotych, 6 szt. Signalosów 2.0 oraz jedna paczka Titan Crackersów 6 szt., aby mieć zaciesz w kolejnym roku. Nie będę oczywiście odważał tego na wadze jak aptekarz, ani liczył, bo potrzeby strzelnicze są podyktowane zwykle entuzjazmem sytuacyjnym, ale znając mniej więcej swoje coroczne nawyki sylwestrowe, to gdzieś tyle powinno zostać. Jeśli znajdzie się w gronie znajomych ktoś z podejściem "DAWAJ-DAWAJ", to wtedy wiadomo - schodzi więcej petard.

Pozostaje mieć nadzieję, że sylwek będzie tym do czego mnie i za pewne część z was przyzwyczaił, czyli bez śniegu po kolana, dzięki czemu można hasać po polanach i bawić się petardami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny duży kontyngent. Tym razem sekcja finałowa.

sMgzPjN.jpg

Dzięki za gratisy i za rabat. Na zdjęciu dla niezorientowanych:

  • PXP210 RC5 (Piromax) - petardy 12 szt. 
  • TP2 / SFA300 Original (Tropic) - petardy z flarą 20 szt. - partia 16461020
  • PXM45 (Piromax) - flara

lMx58Gj.jpg

taniefajerwerki.pl

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fontanny No Limits bardzo mi się podobają ;) Co do DB 5G jakoś bez szału nawet jak były po 20zł, ale widomo jakie mamy obecnie czasy. Do Crump-a zbieram się już któryś rok z rzędu i jakoś nic z tego nie wychodzi, liczę na po sylwestrową recenzję tych wyrzutni z ostatniej aktualizacji. Tak czy siak ilościowo i jakościowo ładnie poszedłeś w tym roku ;)  System idzie w ruch, czy zostajesz przy bardziej klasycznym urządzeniu znanym jako zapałki czechowickie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grvby napisał:

System idzie w ruch, czy zostajesz przy bardziej klasycznym urządzeniu znanym jako zapałki czechowickie? 

System tylko do odpalenia Edenów i może jeszcze Hokusa Pokusa. Zapałek czechowickich już nie produkują, ale można jeszcze gdzieś je dostać. W każdym razie do odpalania użyję zapalniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sekcja rakietowa. Wybór padł na Lidera ze względu na obecność wszystkich 3 poszukiwanych przeze mnie pozycji w jednym sklepie.

Paczkę przywiózł kurier z włączoną piosenką "Last Christmas" na cały regulator z głośników zewnętrznych. Nie wiem, czy tylko u mnie kurier tak jeździ w grudniu, czy jest to jakaś zorganizowana akcja InPostu, czy po prostu przypadek, że ta piosenka leciała w radiu...

Jest to już raczej ostatnie zamówienie internetowe w tym roku, więcej nie mam w planach. Być może dojdzie coś jeszcze z marketów: albo sam coś kupię, albo ktoś ze znajomych coś kupi za moją poradą.

Blast - partia: 2017/5
Applauz - partia: 2017/4
Killer - partia 1/2022

Pozdro Wam fajerwerkarze!

CSL57cp.jpg

FajerwerkiLider.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...