Skocz do zawartości

[Koopacz] Dozbrajanie 2022/23


Koopacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak to już jest u każdego na tym forum, ze po Nowym Roku przychodzi okazja na odnowienie zapasów. 

Zaczynam spokojnie. Raz 20 mm-CBŚP. W tym roku lepiej dopakowana niż pierwsza edycja. Do tego (moim zdaniem) mała (10) strzałów wyrzutnia od Triplexa. I kombinowana (strzały proste i kątowe) niewielka kostka od holenderskiego importera Wollf. Ostatnie dwie 30 mm. 

IMG_20220127_151811.jpg

Edytowane przez endriu123457
Brak roku w nazwie tematu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

Poprzednie graty trzymam w pracy. Poniżej to, co zakupiłem i do zabawy i do kolekcji trzymane na szafie w domu w Gorzowie. Ultras liberi i Acab są podwojone. To samo z zabytkowym blitzschlagem. Sharki  i to co obok nich-typowo do zabawy. Lub do małego pokazu podczas grilla u sąsiadów na powitanie wiosny?

Pozdrawiam 

IMG_20220127_162322.jpg

Edytowane przez Koopacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBŚP, Ultras Liberi, ACAB, Independence chociaż nie odpalałem, to oglądałem kiedyś efekty na YouTube. Szczególnie bateria Independence z amerykańskiej serii czeskiego importera Pyro Moravia jest u nas na forum popularna.

Z ciekawości sprawdziłem od jakiego importera są Palm Beach i Spitfire. Wychodzi na to, że od Dragona. Podobnie jak wyrzutnie Shark. Oddzielna poligrafia w Sharku dla każdego boku wyrzutni, czyli trochę jak w Silent Night od Triplexa.

Shark 9 Shots

gallery_Shark-3D-B.png?lm=1583928133gallery_Shark-3D-C.png?lm=1583928133gallery_Shark-3D-D.png?lm=1583928133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że ciekawy początek roku i taki dość nietypowy na tym forum :)

Rzadko widać u kogoś wyrzutnie od Dragon'a.

CBŚP odpalałem i jak na taki kaliberek swoje pokazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po oznaczeniach na Spitfire i Palmbeach (początek to NS) wnioskuję, że te wyrzutnie początkowo pochodzą od Pyro Moravii. Dlatego je wziąłem. Na próbę. Za niedługo przekonam się o ich efektach (na żywo często efekty są lepsze od pokazywanych na nagraniach). Przekonałem się o tym, kiedy odpalałem Broadway od Svea. 

Tak na marginesie-kolekcjonuję wyrzutnię Svea. Cenię je za nieszablonowość. Szkoda, że w Polsce ich już nie ma. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Właśnie odebrałem malutką paczkę z jedną z ulubionych wyrzutni - Txb 756. Do tego coś do kolekcji i dwie ręczne wyrzutnie (można powiedzieć-prawie sygnalizacyjne). 

Pozdrawiam 

IMG_20220128_151449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acaby mi się podobały jak płaciłem po 10zł a teraz to trudno zdobyć a jak gdzieś jest to cena kosmiczna

independence jedna z lepszych z tej serii od pyromoravi

x-emotion trochę nużąca dla mnie bo wolę szybkie robiące sraczkę na niebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująco wygląda twój stuff widzę znaczną przewage wyrzutni zapowiada się ciekawe show wyrzutnia X-Emotion z pewnością nacieszy oko wielobarwnymi kolorami oraz zaskoczy mieszanym ukaładem strzelania cała seria X.. z Triplexa trzyma poziom więc myśle że będziesz zadowolony z niej ale dalej idąc moim oczom ukazał się moździerz hukowy świetny rarytas który na obecne czasy jest ciężko dostępny. Wyrzutnie Shark to zdecydowanie coś innego niecodziennego.. ciekawa szata graficzna wzbudza ciekawość, trzymam również kciuki aby z efektami również było spoko. Baterie CBŚP oraz Empire są mi bardzo słabo znane więc dużo powiedzieć o nich nie mogę lecz sugerując się filmikami CBŚP na YouTube wypada przyzwoicie mimo kalibru 20mm, mniejsze kostki takie jak ACAB czy Ultras liberi czy Independance ładnie dopełniają twoje Dozbrajenie pozostaje życzyć ci powodzenia i z niecierpliwościś czekam na dalsze aktualizacje tematu zadam ci tylko jedno małe pytanie czy planujesz stworzyć pokaz z baterii czy może jednak pojedyńcze odpalanie.?  Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • endriu123457 zmienił(a) tytuł na [Koopacz] Dozbrajanie 2022/23

Witam 

W odpowiedzi na powyższy komentarz - raczej nie odpalam pojedynczo wyrzutni. Swego czasu dorwałem w dobrej cenie 4-kanałowy system i staram się go zawsze w pełni wykorzystywać. 

Okazją z reguły jest spotkanie na grillu u sąsiadów z Deszczna. Pomimo, że za każdym razem mam albo telefon od sołtysa albo wizytę pewnej pani, której znowu uciekł pies(może kiedyś to opisze w osobnym temacie). 

Wracając do meritum tematu. Ostatnie małe zakupy. Jedyna kostka z serii Exploder od Tropica, która ma finał. Do tego fajne efekty. Plus coś na klimat w nocy.....

Pozdrawiam 

 

PS. Co do Tropica - zawsze na sylwestra musi być Tb166. Taki mój mały fetysz..... ?

IMG_20220202_152241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tb166 to konieczność, ale w tym roku ja poluje na Katan Specjal 4 taki tb166 na sterydach? Exploder 10 mega fajny ale cena mnie przeraża?

Bardzo miłe dla oka zakupy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zainspirowany przez jednego z użytkowników tego forum, zrobiłem malutkie zakupy. Tylko jedna wyrzutnia. Plus produkt Klaska zastępujący Laser Ballsy. 

Teraz z niecierpliwością oczekuję powitania wiosny 😇

Pozdrawiam 

IMG_20220208_065740.jpg

Edytowane przez Koopacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne granatniki - zawsze chciałem to kiedyś wypróbować.

Dobra zabawka Laser Ballsy z nietypowym efektem, czy ich odpowiednik Scream Wasp. Efekt podobny do wyrzutni JW805 Wolf od Jorge.

Eden to z kolei efekt crossette z cichą pukawką na niebie, miałem w 2021 roku coś podobnego tylko w jednym kolorze czerwonym JW308 Galeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Poniższe zakupy od prywatnej osoby to raczej perełki do kolekcji. Ale też trzeba trochę popróbować. Część pójdzie dalej, na specjalną prośbę innego fana piro. 

Na zdjęciu brakuje 2 sztuk AS. 

IMG_20220215_153105.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się łezka w oku kręci, patrząc na to ostatnie zdjęcie. Niestety zostały mi tylko pojedyncze sztuki Crazy robotów i Gorilli. Człowiek mógł wcześniej robić zapasy... Na szczęście w tamtym roku już byłem mądrzejszy i udała się kupić trochę petard i emiterów w normalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny, w jakich chodzą teraz tego typu rzeczy, odpuściłem. Ale nadal zadro, takie smakołyki. Boję się pytać ile za to zapłaciłeś xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2022 o 20:10, BumBumBang napisał:

Aż się łezka w oku kręci, patrząc na to ostatnie zdjęcie. Niestety zostały mi tylko pojedyncze sztuki Crazy robotów i Gorilli. Człowiek mógł wcześniej robić zapasy... Na szczęście w tamtym roku już byłem mądrzejszy i udała się kupić trochę petard i emiterów w normalnych cenach.

jeśli chcesz crazy i gorille to mam a co do stuffu jaki zbierasz to kozak mordo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

0Witam 

Ostani nabytek. NEC 650 gram, czyli o 150 więcej niż inna z tejn"serii"-Cbśp. 

Pozdrawiam 

IMG_20220311_064212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci się efekt tej wyrzutni? Bo obejrzałem film Machonego to CBŚP moim zdaniem była fajniejsza. Ta jest taka monotonna moim skromnym zdaniem :)

Ale jak Ci się podoba to oby zrobiła dla Ciebie robotę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również jestem zwolennikiem zmieniających się efektów, nie ciągłych (serii). CBŚP (szczególnie ostatnie wydanie) jest super.

Jednak zawartość NEC w tej jest trochę większa, więc i efekty trochę bardziej gęste. Zapewne pójdzie na pierwszy pokaz w tym roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Najnowsze zakupy. Rzymskie ognie do stworzenia małego projektu na najbliższą imprezę sąsiadów. Reszta - do bieżącej zabawy. Lont 10cm/s do projektów. 

Pozdrawiam 

IMG_20220324_081334.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zauważyłem, że część z Was kupuje "wielosztuki". Zastosowałem się do tego podczas ostatnich zamówień. Co ciekawe-kiedy zamówiłem 5 opakowań motylków od Funke, sprzedawca zdjął aukcję (chociaż zostało jeszcze 26 sztuk. Chyba trzyma na przyszłość. Kostki, które kupiłem bardzo lubię. Chociaż to tylko 20 mm, ale efekty (moim zdaniem) są ok. Bączki - chyba jedne z lepszych dostępnych na rynku. Zasięg cracklingu jest o wiele większy, niż w innych z tym efektem. Fontanny crackling owe-od Klaska. Ten sam efekt co u Jorge, ale trochę tańsze... 

Pozdrawiam 

IMG_20220325_221650.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ostatnie, skromne zakupy. 

Wyrzutnia ta należy do jednej z moich ulubionych. Zawsze jest na sylwestra. Minusem jej jest brak lonto rezerwowego. Reszta - do karabinka. Dziwne jet to, że zamówiłem 2 paczki Black Widow , a dostałem 1 paczkę Tiger boom. Z 2018 roku. 

Sznurki wybuchowe-idealne do "niespodzianek".. 

Pozdrawiam 

IMG_20220407_065507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze skomentuję wyrzutnię bo tylko to w piro preferuje :D

Naprawdę kawał porządnej kostki z dość niespotykanym mixem efektów, Triplex to jednak umie w piro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Moloch napisał:

Jak zawsze skomentuję wyrzutnię bo tylko to w piro preferuje :D

Naprawdę kawał porządnej kostki z dość niespotykanym mixem efektów, Triplex to jednak umie w piro :)

Witam

Szczególnie (dla mnie), że wyższe strzałów kostki z tej serii do mnie nie przemawiają. Tylko ta. Według mnie-naprawdę robi robotę. Nie jest dobra dla osób preferujących szybkie wyrzutnie. Osobiście wolę te wolne... 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...