Skocz do zawartości

[LudwiczekR] Stuff 2022/2023


LudwiczekR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów

Zacząłem polowanie na noworoczne promocję i wyprzedaże. I w poznańskiej firmie ArkaFajerwerki.pl dokonałem następujących zakupów czterech różnorodnych wyrzutni: jedną 20mm oraz trzy 30mm. Oglądając filmiki zamawianych wyrzutni bardzo zaciekawił mnie ten Sajgon oraz dodatkowo stosunkowo pozytywne opinie na naszym forum jakie czytałem o tej baterii. Także udało mi się w Arce zdobyć ostatnią sztukę jaką posiadali. Jako że moje pierwsze w tym roku zamówienie trochę kosztowało to należał mi się gratis i wziąłem niby najdroższy - paczkę petard Wild Bull Dog Triplex'a. Potem jak na youtube obejrzałem testy tych petard przez Piro Manów to żałowałem że taką manianę zamówiłem jako gratis (bo były zapewne lepsze) z 0,15g prochu na petardę i ogromną ilością tektury.

Cóż ciężko obecnie o solidne petardy na miarę dawnych Achtungów z Hestii ☹️

Oczywiście zaopatrzenie fajerwerków na tegorocznego Sylwestra będzie się powiększało w przeciągu roku - jeszcze w styczniu planuję kolejne zakupy.  

IMG_20220112_214740.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny początek trzy sporej wielkości kochy w tym cudny Sajgon no ten to zrobi robote że hej :) oraz mniejsza kostka od Argento ciekawy wybór, podsumowując to tak twierdze że jest pięknie. I czekam na więcej :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę proszę kolejny się odpalił ?? widze ze ceny fajerwerek w sezonie nie tylko mnie przeraziły i każdy kupuje juz w styczniu by tylko było w rozsądnej cenie... to mnie oczywiście bardzo cieszy widze ze zakupiłeś przetestowane pewne kostki które zrobią potężne widowisko... Czekam na kolejne aktualizacje

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się rozpisywać klasa sama w sobie

Multicolor Bouquet TXB581 piękna kostka z super kolorami
JW4008 Sajgon jak zrobi sajgon na niebie 
PX-PRO 2 bardzo ciekawy efekt brokatowej korony połączony ze spadającymi listkami, bardzo ciekawie się zapowiada bo kostka raczej niedoceniania na forum :)
AC20-16-10 od Argento nie znam ale jest dużo crackingu więc pewnie będzie zadowalająca a Argento ma dobry jakościowo towar :)

Fanem huku nie jestem i się nie wypowiem, ale pierwsze zakupy oceniam na mega + 30 mm rulez :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry początek. Wyrzutnie Sajgon miałem juz bardzo dawno temu, ale z tego co pamiętam to była kapitalna, także udany zakup :) Szykuje się w twoim wykonaniu pokaźny stuff :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowych Kanonierów

Jak pisałem w pierwszym poście w tym temacie że w styczniu jeszcze coś dokupię. Poniżej na zdjęciach moje trzy nie duże zamówienia.

Pierwsze w ArkaFajerwerki.pl ze względu na dostępność Crazy Whistling Comet - JW31. Dwie sztuki wziąłem tych latających plemników. Dodatkowo nie dużą jednocalową kątówkę "Wysp Skarbów". Kolejne dwa zamówienia były z PiroArt. W pierwszym zamówiłem palmy - TXB396 Mistral oraz kątówkę SM25-01d We Unite od Gaoo oraz zestaw małych rzymskich ogni - 12 sztuk. Drugie zamówienie z PiroArt ze względu na świetne wulkany Cleo Etna polecane przez forumowicza "alekfajerwerki" - zamówiłem dwa dostępne wulkany gold oraz silver. Dodatkowo zestaw różnorodnych ogni rzymskich od małych po większy kaliber 30mm - bez nich mój stuff obyć się nie może. 

To na razie tyle zakupów na początku tego roku. 

IMG_20220118_194215.jpg

IMG_20220120_221516.jpg

IMG_20220127_192052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Klaskiem nie przepadam, Kijanki od Jorge to super sprawa i konieczny efekt w pokazie sylwestrowym :)
Trzeszczące palmy od Triplexa zapowiadają się kosmicznie dobrze! :)
No i ta kosteczka od Gaoo też ma ładne i ciekawe efekty.

Coś czuję, że jakieś dodatkowe wulkany zawitają i do mnie w tym roku jak, tak każdy poleca :P Rzymiaki również porządne szczególnie te 30mm

Bardzo dobre zakupy! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moloch napisał:

Za Klaskiem nie przepadam, Kijanki od Jorge to super sprawa i konieczny efekt w pokazie sylwestrowym :)
Trzeszczące palmy od Triplexa zapowiadają się kosmicznie dobrze! :)
No i ta kosteczka od Gaoo też ma ładne i ciekawe efekty.

Coś czuję, że jakieś dodatkowe wulkany zawitają i do mnie w tym roku jak, tak każdy poleca :P Rzymiaki również porządne szczególnie te 30mm

Bardzo dobre zakupy! :)

Wulkany zawsze traktowałem po macoszemu. Dzień przed Sylwestrem kupowałem jakiś pierwszy lepszy na straganie na rozpoczęcie sylwestrowego strzelania - często drożej niż jego wartość. I był nieraz tak nudny że nie czekając na zakończenie pokazu jego efektów brałem się za odpalenie lontu wyrzutni. Ale film jaki na forum z tym Gaoo zobaczyłem zrobił na mnie duże wrażenie. Kolega prezentował wersję gold. Silver też fajny jest. Więc warto dwa kupić i odpalić w tym samym czasie. Trzeba czytać forumfajewerki.pl bo to najlepsza skarbnica wiedzy o fajerwerkach ?

2 minuty temu, LudwiczekR napisał:

Wulkany zawsze traktowałem po macoszemu. Dzień przed Sylwestrem kupowałem jakiś pierwszy lepszy na straganie na rozpoczęcie sylwestrowego strzelania - często drożej niż jego wartość. I był nieraz tak nudny że nie czekając na zakończenie pokazu jego efektów brałem się za odpalenie lontu wyrzutni. Ale film jaki na forum z tym Gaoo zobaczyłem zrobił na mnie duże wrażenie. Kolega prezentował wersję gold. Silver też fajny jest. Więc warto dwa kupić i odpalić w tym samym czasie. Trzeba czytać forumfajewerki.pl bo to najlepsza skarbnica wiedzy o fajerwerkach ?

Klasek jak Klasek - niezłe ma fajerwerki hukowe, szczególnie lubiane dumbumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral na propsie

gaoo tej konkretnej wyrzutni nie miałem ale miałem wiele innych z tej firmy wbrew opiniom i byłem mile zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LudwiczekR napisał:

Klasek jak Klasek - niezłe ma fajerwerki hukowe, szczególnie lubiane dumbumy

Jeżeli chodzi o wyrzutnie to są lepsze niż seria DumBum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Gold i Silver Etna od SrPyro. 

Drugi efekt w nich jest piękny. Podobny był w którejś fontannie od Funke. Chyba z numerem 4.

Wyrzutnie "piszczków" to bardzo dobry element do pokazu. Sam odpalam je jednocześnie z inną wyrzutnią. Dla mnie efekt niesamowity. 

Tyle jz dobroci, atu dopiero początek roku.... 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam szanownych Forumowiczów - Pirotechników 

      Tak wygląda ostatecznie mój stuff na tegorocznego Sylwestra. Do zakupów z początku roku dodałem zakupy niemal z końca roku. Na promocji Black Friday w poznańskim PiroArt zakupiłem kątówkę FC30-20-2 Yggdrasil, zestaw rakieto-szelek PP-794-SI Formula 1, paczkę rzymianów 22 strzałowych CLE6020-22-L Roman Candle, 5 metrów lontu 1cm/s i gratisy dwie paczki zimnych ogni - o dzieciach trzeba było pomyśleć 🥳 

    A na moim remontowanym domu (mam tam wywiezione wszelkie narzędzia) jako że lubię majsterkowanie to na szybkiego z desek oraz pozostałych rur elektroinstalacyjnych i kanalizacyjnych zrobiłem taką oto wyrzutnię. Coś na wzór skrzyni pirotechnicznej do wystrzeliwania z rur profesjonalnych szelek chciałem ale czasu nie było i materiału by zabrakło. Poza kostkami jestem wielbicielem rzymskich ogni jak i rakiet i jest problem jak i skąd to odpalić. Nie mam problemu z jednym rzymskim ogniem (mały od biedy nawet z ręki można odpalać - nie polecam) ale silne rozpryskowe czy rakiety już z jakieś rury należy odpalać czy do czegoś przywiązać. Ja na dodatek planuję rzymiany oraz rakiety łączyć na jeden lont z różnymi czasami palenia. Stąd pomysł na takową wyrzutnie. W ubiegłe lata rzymskie ognie zalewałem gipsem w otworach w ytongu czy pustaku. 

    Cóż czasy ciężkie mamy i nie ukrywam, że chyba to moje ostatnie taki solidne strzelanie (oby pogoda dopisała bo deszcze na Sylwestra zapowiadają). Pomijając drożyznę, która dotknęła również branże pirotechniczną to mam do ukończenia remont domu, który od A do Z samodzielnie realizuję - zostały jeszcze pokoje. I na dodatek utraciłem stabilne zatrudnienie. Obecnie poszukuję pracy w branży budowlanej i wykończeniowej jako glazurnik, monter instalacji wod-kan-CO, instalację elektryczną również położę. 

    Także jak by ktoś z kolegów forumowiczów miał jakiś cynk o pracy w branży ogólnobudowlanej w okolicach Wolbromia (+15km) to poproszę dać znać. Oczywiście remont komuś zrobić mogę.

   Przyszły dom mam za Wolbromiem ale obecne święta i sylwestra po raz ostatni spędzam w mieszkaniu w Trzebini i tam na boisku osiedlowym planuję urządzić pokaz. Oby tylko deszcz nie padał 🤔

IMG_20221229_213454.jpg

IMG_20221229_213520.jpg

IMG_20221229_210208.jpg

IMG_20221229_210227.jpg

Edytowane przez LudwiczekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja rakietowo-rzymskoogniowa powinna zrobić furorę na pokazie.

Postawiłeś na gwizdki, bo dużo Whistling Moon Travellersów i Crazy Whistling Cometsów.

Zainwestowałeś również w lont : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k4n4li4 napisał(a):

Widzę jorge i serce krwawi bo już jakość nie ta sama co kiedys 😪

A stojaczek wygląda imponująco

A dzięki za uznanie. Na szybkiego kilka dech kupiłem w Mrówce i podocinałem i poskręcałem wkrętami. Spód stanowi jakiś ścinek z półki. Jutro będę stojak uzbrajał w rzymskie ognie i rakiety i łączył lontem. Żona wróci o 21 z dziennego dyżuru w szpitalu to pomoże mi znosić stuff do auta bo z czwartego piętra z bloku trzeba to poznosić, a niektóre kostki ważą nie mało. A stojak w rękach zaniesiemy na boisko 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm Sajgon, chyba lubisz efekt trzeszczącej wierzby bo masz 3 kostki z podobnymi efektami do tego 2 solidne brokatówki, yggdrasil <tez myslałem czy by nie kupić> . Nie wiem jak wypada silver etna ale gold jest mega :D do tego masa rzymiaków i formuły z których będziesz zadowolony bo mają pazur te rakiety :D Pozdro i udanego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mantis napisał(a):

Konstrukcja rakietowo-rzymskoogniowa powinna zrobić furorę na pokazie.

Postawiłeś na gwizdki, bo dużo Whistling Moon Travellersów i Crazy Whistling Cometsów.

Zainwestowałeś również w lont : )

Oby tylko nie padało bo lont to najbardziej wrażliwy na wilgoć i rok temu miałem totalną klapę z połączenia na wspólny lont kostek i szczęście że chociaż lonty fabryczne w wyrzutniach nie zawilgły i udało się ręcznie odpalić kostkę za kostką. Lont szybki 10cm/s z ubiegłego roku jeszcze mam. Oby nie padało tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArbTree napisał(a):

Mmm Sajgon, chyba lubisz efekt trzeszczącej wierzby bo masz 3 kostki z podobnymi efektami do tego 2 solidne brokatówki, yggdrasil <tez myslałem czy by nie kupić> . Nie wiem jak wypada silver etna ale gold jest mega :D do tego masa rzymiaków i formuły z których będziesz zadowolony bo mają pazur te rakiety :D Pozdro i udanego ;) 

Te wulkan gold to właśnie z Twojego postu na początku roku zainspirował mnie. Silver na logikę powinien być podobny, bo budowa i gabaryty te same. Dwa naraz myślę odpalić z jednego lontu na toast i szampana. Potem pójdzie moja skrzynia z jej zawartością, a główną osnową strzelania będą wyrzutnie. Wierzby i palmy uwielbiam. Mistrala to już chyba trzeci rok z rzędu kupuję. 

Również pozdrawiam i na wzajem udanego strzelania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stojaka jaki skonstruowałem naprędce do rzymiaków oraz rakiet to rok temu rzymiaki oraz rurki do rakiet zamocowałem w nawierconym ytongu na gipsie budowlanym. Z rana to zrobiłem w piwnicy  Znalazłem zdjęcie sprzed roku przygotowanego ytonga ze skromną zawartością połączoną już lontem i gotową do odpalenia. Obecnie będzie naprawdę ostre strzelanie. I chyba ostatnie takie duże ☹️  Żona się ze mnie śmieje że mogłem sobie taczki z domu przywieźć i na taczkach zamocować pirotechnikę - można było jechać strzelać gdzie chcę i jechać po osiedlu z odpalonym stuffem 😁 

IMG_20211231_210846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LudwiczekR napisał(a):

Odnośnie stojaka jaki skonstruowałem naprędce do rzymiaków oraz rakiet to rok temu rzymiaki oraz rurki do rakiet zamocowałem w nawierconym ytongu na gipsie budowlanym. Z rana to zrobiłem w piwnicy  Znalazłem zdjęcie sprzed roku przygotowanego ytonga ze skromną zawartością połączoną już lontem i gotową do odpalenia. Obecnie będzie naprawdę ostre strzelanie. I chyba ostatnie takie duże ☹️  Żona się ze mnie śmieje że mogłem sobie taczki z domu przywieźć i na taczkach zamocować pirotechnikę - można było jechać strzelać gdzie chcę i jechać po osiedlu z odpalonym stuffem 😁 

IMG_20211231_210846.jpg

Pomyslowy dobromir. Grunt to dobrze sie bawic przy podziwianiu swojej ko strukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnie klasa, do zabawy przed godziną 0 również coś się znajdzie. Stojak wygląda na zrobiony solidnie. Pozdro i miłej zabawy! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grvby napisał(a):

Wyrzutnie klasa, do zabawy przed godziną 0 również coś się znajdzie. Stojak wygląda na zrobiony solidnie. Pozdro i miłej zabawy! :D 

Dzięki. Nawzajem dobrej zabawy i pogody by ta zabawa udała się 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z rzymiakami i rakietami sprawdziła się i wszystko ładnie odpaliło. Natomiast jestem rozczarowany o ile nie zły z pokazu sylwestrowego połączonych na lont wyrzutni. Połowa wyrzutni nie wypaliła z powodu zgaśnięcia lontu i musiałem ręcznie podpalać. Albo ten lont zawilgł mimo że nie dotykał podłoża albo był połamany i ścieżka prochowa nie miała ciągłości. Tu firma PiroArt z Poznania o ile wyrzutnie i inne fajerwerki pakuje bardzo dobrze, tak lont w odcinku 5 metrów jaki zamówiłem był pomięty, poskręcany i byle jak wrzucony do paczki.

Tak czy siak jeśli kasa w tym Nowym Roku dopisze i będzie mi dane kupić spory stuff to zainwestuje w elektryczny system odpalania. Odpalanie z lontu wyrzutni nie sprawdziło się drugi raz z rzędu. Rok temu deszcz padał ale obecnie pogoda była przesuper. 

Pozdrawiam noworocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...