Skocz do zawartości

[Mroczny] Takie tam... V5 2022/2023


Mroczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forumowiczów!!!

Poprzedni sylwester wypadł całkiem dobrze biorąc pod uwagę jaka była pogoda [trochę deszczu w dzień ale za to na wieczór się uspokoiło] Odpalone zostały wszystkie kostki, filmy z ich efektami zacznę dodawać jak tylko przyjdzie mi nowy procesor :)

Jednak mimo tego czuję, że nie bawiłem się w stu procentach. Mam wrażenie, że nagrywanie każdego efektu odbiera mi przyjemność, dlatego plan na sylwestra 22-23 jest taki, że nagrań będzie mało ponieważ chciałbym bawić się i czerpać w całości z odpalania fajerwerków. W ten sposób stuff może być nieco odmienny niż w ostatnich latach, w planach mam kupowanie rzeczy typowo do zabawy które mnie ucieszą, chciałbym wreszcie zrealizować stuff rakietowy typowo pod zabawę może kilka kostek ale już nie w takich ilościach jak ostatnio, plany są i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na pierwszy ogień idą ciekawe rakiety :DD Jedną sztukę odpaliłem w ostatniego sylwestra... huk i gwiazdki opadające na około mnie do ziemi... rakieta zrobiła na mnie większe wrażenie niż stellary z tropica, to skłoniło mnie do zamówienia kilku sztuk na Liderze, Matikoksu też miał wpływ na moją decyzję jak zobaczyłem u niego dużo tych rakiet w stuffie :DD

Z poprzednich sylwestrów zostało mi kilka kostek, pewnie w ciągu roku pojawią się w temacie, to chyba tyle na ten moment.

Vp6WItj.jpg

Edytowane przez Mroczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Mam wrażenie, że nagrywanie każdego efektu odbiera mi przyjemność, ,, - nie jestem sam widze ;) czysta prawda.. zamiast sie ,,delektować,, efektem to skupiasz na detalach kamerowania.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najlepsze rakiety jakie kiedykolwiek miałem. Piękny efekt, opadający niemal do ziemi, Tomaszek miał asa w rękawie...  Cena niestety jest jaka jest, cóż poradzić. Z tym nagrywaniem to święta prawda, osobiście lubię oglądać jak ktoś nagra moje strzelanie ale żeby samemu nagrywać to nie bardzo to widzę. Jak co roku będę regularnie wpadał i obserwował co się dzieje ? Miłego zbieractwa!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczecie mocne, sam w tym roku stwierdziłem że ostatni raz nagrywam piro... przeszkadza to strasznie w delektowaniu się fajerwerkami.. sam mam w planie zakup tych rakiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są te słynne Big Svarty z Norwergii, to zazdroszczę mocno. Kijki do nich dochodzą oddzielnie, czy trzeba sobie samemu strugać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tylko na wyrzutnie postawię w tym roku bo mieszkam w mieście i jak odpalałem rakiety to dawało ludziom kijami po dachach :D już nie wpominając, że mogłoby się coś zhajcować bo nisko latały i nad kominami wybuchały

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, k4n4li4 napisał:

Ja chyba tylko na wyrzutnie postawię w tym roku bo mieszkam w mieście i jak odpalałem rakiety to dawało ludziom kijami po dachach :D już nie wpominając, że mogłoby się coś zhajcować bo nisko latały i nad kominami wybuchały

Niezłe są wszelkiego rodzaju ognie rzymskie. Prócz wyrzutni zawsze je mam na każdego Sylwestra. U mnie problem z tym jest jak to osadzić stabilnie. Rok temu i obecnie niezłe okazało się zagipsowanie w pustaku z przewierconymi otworami różnych średnic. Bloczek ytonga 12 cm jest niezły ale nieco roboty z tym i brudu oraz kurzu w piwnicy. Trzy lata temu miałem niezłą wpadkę: dużego rzymiana - bazookę przywiązałem taśmą pakunkową do słupa znaku drogowego. Wysoka temperatura podczas wystrzałów przetopiła taśmę i bazooka przewróciła się strzelając poziomo. Szczęście że auta na parkingu daleko stały, a i niektóre kule z efektami obok mnie przeleciały. Z trytytkami też nie chce mi się bawić. 

Na przyszłego Sylwestra spawnę sobie małą wyrzutnie (kratownicę) i w niej poumieszczam rurki o wszelkich średnicach elektroinstalacyjne od 15-20mm oraz kanalizacyjne - maks 70mm. Posłużą również jak wyrzutnia do rakiet. Mój blok jest na skraju osiedla, a 70m dalej jest las to nad niego w górę kieruję rakiety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LudwiczekR napisał:

Niezłe są wszelkiego rodzaju ognie rzymskie. Prócz wyrzutni zawsze je mam na każdego Sylwestra. U mnie problem z tym jest jak to osadzić stabilnie. Rok temu i obecnie niezłe okazało się zagipsowanie w pustaku z przewierconymi otworami różnych średnic. Bloczek ytonga 12 cm jest niezły ale nieco roboty z tym i brudu oraz kurzu w piwnicy. Trzy lata temu miałem niezłą wpadkę: dużego rzymiana - bazookę przywiązałem taśmą pakunkową do słupa znaku drogowego. Wysoka temperatura podczas wystrzałów przetopiła taśmę i bazooka przewróciła się strzelając poziomo. Szczęście że auta na parkingu daleko stały, a i niektóre kule z efektami obok mnie przeleciały. Z trytytkami też nie chce mi się bawić. 

Na przyszłego Sylwestra spawnę sobie małą wyrzutnie (kratownicę) i w niej poumieszczam rurki o wszelkich średnicach elektroinstalacyjne od 15-20mm oraz kanalizacyjne - maks 70mm. Posłużą również jak wyrzutnia do rakiet. Mój blok jest na skraju osiedla, a 70m dalej jest las to nad niego w górę kieruję rakiety ?

A taki marciantor przywiązuje rurę szóstkę sznurkiem do parkanu w środku miasta ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mantis napisał:

Jeśli to są te słynne Big Svarty z Norwergii, to zazdroszczę mocno. Kijki do nich dochodzą oddzielnie, czy trzeba sobie samemu strugać?

Można zamówić z kijkami ale wtedy cena za sztukę wzrasta o 15zł, moim zdaniem jest to bez sensu bo można jechać do obi czy innej castoramy i na wymiar przycinają takie listewki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, k4n4li4 napisał:

A taki marciantor przywiązuje rurę szóstkę sznurkiem do parkanu w środku miasta ?‍♂️

Ja tych ogni rzymskich to z 10 sztuk mam średnio, w tym 5 efektowe to ten parkan to była by płonąca forteca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 21:50, Mroczny napisał:

Można zamówić z kijkami ale wtedy cena za sztukę wzrasta o 15zł, moim zdaniem jest to bez sensu bo można jechać do obi czy innej castoramy i na wymiar przycinają takie listewki ;)

Można również pozbierać kijki po innych rakietach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dawno nic nie wstawiałem to trzeba trochę rozruszać temat :DD

Zakupy na PiroArt

5x BZ49-6018

PiroHit:

C84M12E/C Explosion

20x Lupo P1

i do przetestowania dwie rakiety od SRpyro

+ mały bonus w postaci ThunderingKinga i Scream 10s

IuMUsXK.jpg

 

Tropic w zamyśle poleci razem na finał po kilku ciekawych wyrzutniach ale to w następnych aktualizacjach 😏

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na nagraniach efekt Gold Crown bardzo długo utrzymuje się na niebie, rozwijając swój kształt ku ziemi. Pozycja godna uwagi spośród gigarakiet.

Lupo huk o mocy około 120 dB, bo biorę pod lupę ten niższy wynik odnotowany na YouTube. Górny wynik wyszedł komuś około 127 dB. Jak na 1g to mocarnie, przy czym oprócz przełożenia masy mieszanki wybuchowej na głośność wystrzału, trzeba też uwzględnić czynnik ceny, czyli 17 PLN za sztukę. Biorąc pod uwagę, że większość wersji ma ciekawą flarę, lepiej podziwiać flarę na otwartej przestrzeni niż ładować petardę pod pokrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lupo to kupiłem jak był rabat nawet jak będą słabe to się nie przejmuję bo zawsze można "coś" z nimi zrobić ;)

3 godziny temu, Oskar777 napisał:

 

No faktycznie na temat. Pewnie tą kartę graficzną wystrzeli w Sylwestra.

Nie nie wystrzelę jej w sylwestra :D Kiedyś tak pochowałem starego gtx760 ale ten rtx to stosunkowo niedawno kupiłem bo zmieniałem platformę bo mi w renderingu proc nie wyrabiał a karta pod gry żeby mieć spokój a i w vr czasami się pobawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja :DD

Wyrzutnia Armybox która rok temu wypadła lepiej niż TXB100 xDD

I 10 paczek petard od kolegi z naszego forum, Colpo dostałem gratis :)

PZX3izn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ArbTree napisał:

A ten znowu szaleje 😄 widzę czasy drożyzny nie przeszkadzają, a aktualizacje ciekawe ;) 

Trochę przeszkadzają ale zawsze na piro znajdzie się kasa :D  najwyżej wezmę nadgodziny w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna paka :D

Dwa giganty z Funke kupione ostatnio na funkestore jeszcze po starej cenie 140zł jak 19sh 38mm i z salutami w finale to spoko cena

i do tego kolejne rakietki, zamiast bazoki "D" dostałem "F" która kosztuje więcej i w sumie jest ładniejsza, dzięki PiroArt :) YIkphz4.jpgeu3ZSZC.jpg

Edytowane przez Mroczny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok z rzędu wysoka forma pirotechniczna 😃 Jak wypadły saluty w tych wyrzutniach bo miałeś podobną chyba w zeszłym roku?? Co to za wyrzutnia kątowa chowa się z tyłu? Coś od Tomaszka??? 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grvby napisał:

Kolejny rok z rzędu wysoka forma pirotechniczna 😃 Jak wypadły saluty w tych wyrzutniach bo miałeś podobną chyba w zeszłym roku?? Co to za wyrzutnia kątowa chowa się z tyłu? Coś od Tomaszka??? 🧐

Saluty głośne lepsze niż 30mm aż ziemia chodzi :D Mam ją nagraną na filmiku z sylwestra 1:34:22

A ta wyrzutnia z tyłu od Tomaszka to TW415 miałem rok temu dwie sztuki i jedna mi została plus kilka innych kostek które miałem zdublowane, tak jak pisałem w pierwszym poście wleci fotka pozostałości ale muszę najpierw to powyciągać z garażu a mi się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja stuffu

Odbył się mały pyrotrip do Funke Store, niestety nie mieli jednej kostki więc trzeba będzie czekać do września, dziękujemy za gratisy w postaci trzech paczek PS5 wow [mega gratis jak na dzisiejsze czasy gdzie trudno o dobre petardy] i tony naklejek :D

90SsvP1.jpg

Do tego ciekawe "rakietki" dostałem fajny rabat od sprzedawcy więc szkoda było nie kupić :DD

VakFQyc.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej suche wakacje w tematach zakupowych od lat, a ty jedziesz jak szalony. Mocne dozbrojenie rakietowe w tym roku. Tym razem z king size'ów wlatują Alfy.

Taki gratis jeszcze kiedyś był zwykłym gratisikiem, a dzisiaj to jest gruby GRATIS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mroczny to chyba dopiero drugi bieg wkłada, byle by skrzyni wystarczyło do sylwestra 😆

"gruby GRATIS" dzięki mantis 😇

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...