Skocz do zawartości

Stare dobre czasy


TomekNysa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kiedyś wrócą piękne czasy dobrej i taniej pirotechniki moi drodzy? Chce się płakać jak widzę co się teraz dzieje. Tak dla przypomnienia stare dobre fp3 big npw bez żadnej promki 8.6zł po promce 6.5zł. Dobry yh song bez promki 101 zł po promce 75zł, wenus 25zł bez i z 19zł, Tokio od komety 25s 1.2" bez promki 64zł po tylko 47 (ceny 2013). Kiedyś to było.....

Zrzut ekranu (773).png

Zrzut ekranu (772).png

Edytowane przez TomekNysa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny nie wrócą, ale trzeba pamiętać że w dawnych czasach się mniej zarabiało. Albo nie zarabiało wcale, bo się jeszcze chodziło do szkoły.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście masz rację. Jestem w pełni świadomy, że mamy wysoki poziom inflacji przez co ceny zrastają, ale i tak ceny to kosmos.

Dla przykładu:

2013: płaca minimalna netto 1200zł czyli wydając całą wypłatę na fp3 mogliśmy mieć 1200 : 7,5 = 160 paczek tych petard. Za 7.5 spokojnie można było wtedy dostać fp3.

2021: płaca minimalna netto 2050zł -||- 2050:37 = 55 paczek petard porównywalnych do fp3. Taniej nie mam możliwości 20 petard o podobnej jakości i mocy. Nawet licząc, że kupimy coś po 30 zł to i tak 2050zł:30= 68 paczek

 

Stosunek tego, co mogliśmy kupić w dawnych czasach za np. 1/4 wypłaty do tego co możemy kupić teraz jest przerażający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekNysa napisał:

Tak, oczywiście masz rację. Jestem w pełni świadomy, że mamy wysoki poziom inflacji przez co ceny zrastają, ale i tak ceny to kosmos.

Dla przykładu:

2013: płaca minimalna netto 1200zł czyli wydając całą wypłatę na fp3 mogliśmy mieć 1200 : 7,5 = 160 paczek tych petard. Za 7.5 spokojnie można było wtedy dostać fp3.

2021: płaca minimalna netto 2050zł -||- 2050:37 = 55 paczek petard porównywalnych do fp3. Taniej nie mam możliwości 20 petard o podobnej jakości i mocy. Nawet licząc, że kupimy coś po 30 zł to i tak 2050zł:30= 68 paczek

 

Stosunek tego, co mogliśmy kupić w dawnych czasach za np. 1/4 wypłaty do tego co możemy kupić teraz jest przerażający.

Petardy to wyjątek, bo się kończą, dlatego cena rośnie. Jeszcze rok temu kupowałem petardy ciut mocniejsze od fp3 nwp po 12zł za paczkę 20 szt.
Ogólnie w tym roku ceny pirotechniki rosną, a inflacja to tylko jeden z wielu czynników. Spory wpływ też ma covid, przez który podrożał transport z chin. Rosną ceny materiałów do produkcji, odczynników do mieszanek. Zmieniło się chińskie prawo, jest teraz dużo bardziej rygorystyczne. Mimo tego nadal można znaleźć spoko rzeczy w dobrych cenach, z każdej kategorii poza petardami. Bardziej się boję co będzie w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mantis napisał:

Z którego roku jest cennik z grafiki?

2013 rok listopad

Dobra właśnie co mogę zamówić jeżeli chodzi o petardy?? Coś o dobrym stosunku cena, ilość, moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TomekNysa napisał:

Dobra właśnie co mogę zamówić jeżeli chodzi o petardy?? Coś o dobrym stosunku cena, ilość, moc.

W sumie to nic, mogę ci napisać co jest mocne, ale nie ma już nic opłacalnego. Jeszcze 2 miesiące temu coś było, teraz to już problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, ale może się mylę że do 2017 te ceny pirotechniki były ustabilizowane, jakoś od 2018 zaczęło powoli iść do góry a teraz już nie idzie a zapierd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiroMan25 napisał:

W sumie to nic, mogę ci napisać co jest mocne, ale nie ma już nic opłacalnego. Jeszcze 2 miesiące temu coś było, teraz to już problem.

TP5 po 5szt 19zł

TP2 Flash Banger 20szt 30zł

Titanium Bombers CL01 10szt 25zł

Screming Demons W028A 10szt 20zł

H2-GTR 20szt 22zł

PXP309 C4 20szt 20zł

 

Co brać najlepiej ??

 

Edytowane przez TomekNysa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TomekNysa napisał:

TP5 po 5szt 19zł

TP2 Flash Banger 20szt 30zł

Titanium Bombers CL01 10szt 25zł

Screming Demons W028A 10szt 20zł

H2-GTR 20szt 22zł

PXP309 C4 20szt 20zł

 

Co brać najlepiej ??

 

tp5 i tp2, C4 zależy jaka partia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynałem z większą ilością to były naprawdę niezłe czasy 7-10lat temu. Za 400zł było tego naprawdę multum. Czekałem na styczeń i po normalnej cenie jak na tamte czasy były promki 2 szt w cenie jednej. 14zł np 2xjw07 30zł 2xjw90  itd . Wszystkie mniejsze kostki robiły nieco lepsze wrażenie i jorge to był wtedy rynkowy sztos jeśli chodzi jakość. Najbardziej to szkoda mi ,że aż tak skroili petardy i nie można już nic więcej dobrego kupić. Trzeba walić oszczędnie z zapasów.

Wszystko idzie w górę cenowo co zrobić. Najbardziej jednak dotkliwa jest w Polsce inflacja i obok Wegier tutaj jesteśmy na podium - wiele podwyżek i drożyzna w tym roku a to nie koniec. Utrzymanie auta,mieszkania,koszt usług medycznych czy żarcie to podwyżki na poziomie od 30% w górę także gdzieś trzeba oszczędzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój Stuff w 2014/2015 całość kupiona w stacjonarnym sklepie na krakowskim bazarze CHT. Za wszystko zapłaciłem ok 500zł ,wtedy wydawało mi się to dużo... Aż łezka się kręci w oku :]

d9e928768bcf659c.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 27.12.2021 o 23:58, Homer napisał:

Te kostki venus pluton kasjopeja dają jeszcze radę ?

Kasjopeja jest ok, cały czas trzyma poziom jak za dawnych lat. Co do dwóch pozostałych nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 20.12.2021 o 03:03, TomekNysa napisał(a):

Czy kiedyś wrócą piękne czasy dobrej i taniej pirotechniki moi drodzy? Chce się płakać jak widzę co się teraz dzieje. Tak dla przypomnienia stare dobre fp3 big npw bez żadnej promki 8.6zł po promce 6.5zł. Dobry yh song bez promki 101 zł po promce 75zł, wenus 25zł bez i z 19zł, Tokio od komety 25s 1.2" bez promki 64zł po tylko 47 (ceny 2013). Kiedyś to było.....

Zrzut ekranu (773).png`

Zrzut ekranu (772).png

Niestety takie ceny nie wrócą, ale co robić takie mamy czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja to pamiętam promocje zdaje się na korsarzu 2 kostki w cenie jednej. Np Mars jw07 16zł i masz 2 marsy. Wenus 25zł i masz 2 wenusy, jw05 plutony x2. Tych kostek było naprawdę dużo do wyboru. Wtedy jorge to była zupełnie inna klasa i jakość niż jest teraz. Copernicus - the hunter , Styx , jw90 to wszystko było wyjeba..e w kosmos i dobrze waliło a było tanie jak barszcz np jw90 4 salwy po 3x1.2" za całe 29.99zł. Wtedy wszystko co się brało z jorga było dobre.  Później to się już skończyło , ale dalej były jeszcze z rok dwa fajne promocje. Dzisiaj tęsknie za black sea, yellow sea komety , brakuje mi single row , brakuje mi kiwulca z komety i cyrkoblitzów , że o petardach nie wspomnę.

Edytowane przez Homer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 1.01.2023 o 18:05, Marcin_Pce napisał(a):

A kto pamięta wyrzutnie HOT z biedronki za 7.99zl? :D

pamiętam zakupy w gromzbig czy pionierze i jakie były ceny ;)

Pamiętam tego małego "potwora" ;) Przypomina mi on o czasach które już nigdy nie wrócą i nie mam tu na myśli tylko cen ale całego klimatu sylwestra w tamtych czasach. Było skromnie ale nikomu to nie przeszkadzało, cieszyłem się z tego co miałem, o północy wszyscy sąsiedzi strzelali przed blokiem, trochę im zazdrościłem bo mieli większe fajerwerki niż ja, rodzice pozwalali na szampana z % :D Z picolakami goniło się po szkole już od początku grudnia, śniegu było tyle że można było iglo robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...