Skocz do zawartości

Jak to jest?


Inferno

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci że z mojego doświadczenia jak mieszkam na wsi i strzelam różnymi rodzajami pirotechniki prawie przez cały rok ( tylko nie wtedy gdy jest zagrożenie pożarem czyli np przed żniwami czy też po żniwach) a jak sąsiadom to przeszkadza to po prostu mówią mi żebym nie strzelał i policji ani razu u mnie nie było. A jak wygląda sprawa w mieście tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy też od obyczajowości i reakcji sąsiada. Jeżeli ktoś Ci zwróci uwagę, że zakłócasz jego spokój to powinieneś to uszanować. Jeżeli przyjedzie policja i nie zwrócił Ci nikt takiej uwagi to nie ma podstaw do wystawienia mandatu. Oczywiście policja od razu podepnie się pod art. 51 ale od razu pokazujesz certyfikat wyżej, nasz wyrok o którym mowa w tym certyfikacie, prosisz o wyniki pomiaru hałasu certyfikowanym sprzętem  nie uchem sąsiadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnego zakazu nie ma, za to jest przepis pod który można podciągnąć prawie wszystko.

Art.  51.  [Zakłócenie spokoju lub porządku publicznego]

§  1. 

Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Wszystko zależy od policjanta. A o godzinach 6 i 22 nie ma nigdzie w prawie mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiroMan25 napisał:

Normalnego zakazu nie ma, za to jest przepis pod który można podciągnąć prawie wszystko.

Art.  51.  [Zakłócenie spokoju lub porządku publicznego]

§  1. 

Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Wszystko zależy od policjanta. A o godzinach 6 i 22 nie ma nigdzie w prawie mowy.

ten przepis nie ma tutaj zastosowania i jest błędnie interpretowany. Nie ma tutaj celowości czynu ani znamion wybryku czy huligaństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PiroArt.eu napisał:

ten przepis nie ma tutaj zastosowania i jest błędnie interpretowany. Nie ma tutaj celowości czynu ani znamion wybryku czy huligaństwa

 

4 godziny temu, PiroMan25 napisał:

hałasem

Nigdzie nie pisze że ma być to celowe zakłócanie spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...