Skocz do zawartości

[mantis] Silenty dla piesków 2021


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku robię pokaz dla psów z województwa podkarpackiego. Rok temu był głośny Sylwester hukowy z salutami, tym razem będzie cichy z silentami.

Wadą silentów jest wysoka cena za słabszy efekt w porównaniu z artykułami strzelającymi klasycznym rozpryskiem. Plusem odpalania cichej pirotechniki jest to, że nie trzeba będzie jechać na bagna dla zrobienia pokazu dziennego. Silenty odpalę w nocy koło domu, nikt nie będzie się rzucał, że straszę mu pieska - coraz częściej yorka w ciuchach z Pewexu.

Pojawi się też Silent Night od Triplexa, ponieważ ma w nazwie "Silent", to będzie pasował do tematyki tegorocznego cichego Sylwestra. Oprócz tego mogą wejść w grę fajerwerki o obniżonej zawartości hałasu robiące świzdu-gwizdu lub z efektem pękania zamiast głośnego rozprysku. Postaram się też nadrobić zaległości jakie mam w testowaniu fajerwerków z firmy Jorge.

Możliwe, że dojdzie parę normalnych rzeczy na finał jako przeciwwaga dla silentów. Tego na pewno będą oczekiwali widzowie, bo w Sylwestra 2021 kwarantanny już raczej nie będzie ;)

* * * * *

Na zachętę lecą fontanny Riesen 1 i 4 zachwalane przez znany kanał na YT. Odpaliłem parę i mają rzeczywiście intensywne kolory, ale nie wypadają jednakowo. Pierwsza Riesen 4 jaką odpaliłem wyrzuciła z siebie na powitanie widowiskowe pomarańczowo-czerwone podłużne iskry, całkiem wysoko i gęsto, może chińczyk dosypał prochu. Kolejne nie miały już takiej mocy. Nawet warte kupienia dla spróbowania, powstrzymać przed tym może jednak niska dostępność towaru.

0lpocbo.jpg

pyromarket.eu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho ! Szykuje się kolejny innowacyjny stuff na forum. :) na chwilę obecną wygląda to genialnie ! Fontanny od Funke z najlepszymi efektami czyli 1 i 4 :) osobiście zazdroszczę 1 :P plany jak zwykle są ambitne i mega szacun że się na to porwałeś mantisie bo nie ukrywam że aby w dzisiejszych czasach iśc w sajlenty to trzeba trochę pieniędzy wyłożyć... ale jedno jest pewne masz stu procentowy szacunek u piesków wierzę że hitem nocy będzie Silent Night. xD Będe z uwagą obserwował postępy i liczę na fajne ciekawe aktualizacje. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok, kolejny oryginalny stuff u mantisa.

Poprzeczka zawieszona dość wysoko. Stworzenie pokazu mającego ręce i nogi z silentów wymaga i sporego nakładu finansowego, i pomysłu co do wyboru efektów. Niemniej jednak - kto, jak nie doświadczony użytkownik FF z ponad piętnastoletnim stażem mógłby podołać temu zadaniu?

Trzymam kciuki za ten projekt i liczę na kolejne ciekawe aktualizacje :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany w tym roku będzie cisza...Pomysł całkiem ciekawy,ale czołg raczej nie postrzela ?Niektóre "sajlenty" wydają się bardzo ładne,na pewno nudy nie będzie podczas kompletowania stuff-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę bardzo fajny pomysł na tematyczny sylwester, w temacie silentów nie siedzę, ale lubię te ciche wyrzutnię które "wypluwają" efekt to jest akurat bardzo ładne. Jestem bardzo ciekawy co wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzów pokonał każdego. Zaczynam od końca, czyli od jednej z normalnych wyrzutni na finał. Do tego dwie kometowe kostki Rapa Nui.

zbWu2NK.jpg

fajerwerkigorzow.pl (Fajerwerki AS) - wyprzedaż styczniowa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 12:20, k4n4li4 napisał:

"jednej" na finał a cóż to planujesz jeśli można wiedzieć :)

Przedostatni pójdzie Silent Night, na koniec PX-PRO 6 chociaż jej nie planowałem. Szkoda było nie wziąć PX-PRO 6 za taką cenę, ale skoro już jest, to pójdzie na koniec.

Reszta zależy od tego co będzie w sklepach październik-listopad. Silenty rzecz jasna będą stanowiły danie główne pokazu sylwestrowego.

Tęsknię za czasami, gdy strzelało się w środku roku. Odpaliłbym sobie kostki z Gorzowa w śnieżnej oprawie. Oprócz Sylwestra nie ma za bardzo okazji i z kim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 14:21, mantis napisał:

Przedostatni pójdzie Silent Night, na koniec PX-PRO 6 chociaż jej nie planowałem. Szkoda było nie wziąć PX-PRO 6 za taką cenę, ale skoro już jest, to pójdzie na koniec.

Reszta zależy od tego co będzie w sklepach październik-listopad. Silenty rzecz jasna będą stanowiły danie główne pokazu sylwestrowego.

Tęsknię za czasami, gdy strzelało się w środku roku. Odpaliłbym sobie kostki z Gorzowa w śnieżnej oprawie. Oprócz Sylwestra nie ma za bardzo okazji i z kim :)

Jeszcze by cię wzięli za jakiegoś debila :D:D Ja jak powiedziałem kurierowi, że w paczce fajerwerki to się pukał w głowę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnie od Jorge idealnie pasują do Twoich planów sylwestrowych.PX-PRO 6 na finał będzie bardzo fajnym kontrastem na tle spokojnych sajlentów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • mantis zmienił(a) tytuł na [mantis] Silenty dla piesków 2021
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.10.2021 o 11:21, k4n4li4 napisał:

Super stuff tylko cenowo jak to stoi? Taniej chyba tradycyjne kupić

Tak, cenowo wychodzi to raczej średnio. Także silenty są opcją, albo dla tych co chcą cicho postrzelać w Wigilię, albo dla eksperymentatorów. Każdy kto chce strzelić cena/jakość, lepiej, żeby rozglądnął się za hukowymi. Chociaż rok temu trochę osób miało silenty, więc zakładam, że niektóre ciche kostki potrafią być całkiem dobre.

W pierwszym poście pisałem o Silent Night (Triplex) który jest cichy z nazwy, ale głośny w praktyce. Z tego co patrzę, tej wyrzutni prawie nigdzie nie ma...

Większość rzeczy będę zamawiał zanim rozpocznie się gorączka zakupów podczas Black Friday. Firmy zapowiadają, że może być krucho z towarem z powodu problemów z dostawami z Chin, jak również z cenami tych dostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Silent Night od Triplex. Wyrzutnia cicha tylko z nazwy i z etykietki "QUIET FIREWORKS". Zdjęcia wykonane z każdej strony.

4f1RcBF.jpg   wWvzVG7.jpg

vdgjsja.jpg   vdgjsja.jpg 

sprzedaż prywatna - dzięki @mpiwowski?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuff trochę nietypowy, inny niż pozostałe . Widać że starasz się trzymać tematu przewodniego '' silent '' .
Najbardziej ciekawi Greek Zorba, sam miałem ją chwilowo w planach ...  jestem ciekaw dalszych aktualizacji pozdro ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe zamówienie w tym roku i największe jednorazowe zakupy w karierze.

izkkhO9.jpg

taniefajerwerki.pl na specjalnym rabacie - dzięki @wapster

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, k4n4li4 napisał:

Co to za jakieś podejrzane biznesy na forum ?‍♂️

 

A towar sam w sobie ładny, ciekawe jak to po lewej wali.

mantis ma najwyższy poziom dostępu i kartę stałego abonenta także nie masz podjazdu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...