Skocz do zawartości

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra 2020 - czy możemy strzelać?


KrychFire

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze. W związku dzisiejszą decyzją rządu regulacje dotyczące braku przemieszczania się w dniu 31 Grudnia w godzinach 19:00-6:00 informuje iż nadal możecie strzelać w sylwestra jak i w nowy rok ( do godziny 22:00 w przypadku nowego roku). Nie panikujcie, nadal możecie strzelać jak i kupować fajerwerki. Głównym powodem nakazu przemieszczenia się jest to by nie było zgromadzeń jak i imprez wielu miejscach.

W przypadku terenów prywatnych możecie strzelać bez żadnych obostrzeń. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piro Wiesław Miro napisał:

Zawsze mogą to jeszcze doprecyzować. Poczekamy zobaczymy. Mam nadzieję że zostanie tak jak napisałeś :)

nawet jak doprecyzuja, to taki zakaz jest nielegalny, bo nie ma stanu wyjatkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mpiwowski podpiął/eła i promował(a) ten temat

Osoby które mieszkają w domu i mają jakiś tam mniejszy lub większy teren wokół, problemu nie mają, i generalnie ich to nie dotyczy. W mieście problem jest, i to czy przepis ten będzie miał znaczenie zależy tylko i wyłącznie od ludzi, jeżeli wszyscy (lub chociaż większość) ci którzy zamierzają strzelać wyjdą, to nie ma opcji, że policja się wyrobi, zakładając, że będą te przepisy jakoś specjalnie rygorystycznie egzekwować. Jednocześnie sam mam nadzieję, że chociaż do tej godziny 24, może 1 policja przymknie oko na osoby, które ewidentnie wychodzą tylko postrzelać, a nie latać po mieście w 50 osób i robić imprezy czy cokolwiek innego. Pozostaje sprawa najbardziej chyba kontrowersyjna czyli legalność przepisów, jeżeli jednak policja chciałaby mandaty wystawiać. Ile osób tyle zdań, co i tak nie zmienia faktu, że niezależnie czy przepisy te są legalne, i zgodne z konstytucją, czy też nie, to ewentualny mandat, lub sprawa w sądzie dla nikogo niczym przyjemnym nie jest i tutaj niech sobie każdy we własnym zakresie zdecyduje czy chce strzelać czy może zrezygnuje. Pozostaje też opcja bezpieczniejsza, czyli przełożenie pokazu na godziny przed 19, bo ciemno i tak już będzie, więc na jedno niby wyjdzie, lub też poczekanie do dnia 1.01.2021, bo jak wiadomo wtedy nie tylko można strzelać, ale i (póki co) ograniczenia kończą się o godzinie 6 rano więc zostaje (teoretycznie) 18 godzin żeby świętować bez "przypału". Chyba, że ktoś w ramach tradycji strzelać musi o 24 to ma problem i sam musi tutaj wybierać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wapster przestał(a) promować i promował(a) ten temat
Godzinę temu, Bartekeuro napisał:

Czyli według naszego szanownego premiera z pieskiem można w noc sylwestrową ale z fajerwerkami już nie, co tu się dzieje to ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet by mi przez myśl nie przeszło, że poprzez obostrzenia będzie zakazy odpalania fajerwerków. Co ma jedno do drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kawałek działki za domem ale ciasno na niej i będę musiał zmienić plany i tyle, proste odpalę o kątówkach mogę zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, damian7878 napisał:

Rozumiem że np ja mieszkając na wsi nie muszę się niczego obawiać? 

Wygląda na to że można jechać do woli na terenie prywatnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem polskiego rządu w sklepach marketach hurtowniach i  bazarkach ruszyła pełna para sprzedaż fajerwerków ludzie kupują a tutaj mówia o zakazie odpalanie fajerwerków to jest jakiś  absurd,  i dopiero od godz 19 do 6  godzina policyjna to jest smieszne poprostu. Co im to da jak ludzie przed ta 19 czy w nowy rok po tej godz 6  do wieczora beda i tak strzelac po co te absurdalne zakazy. W polsce od lat tradycja było witanie nowego roku zawsze fajerwerkami zakonczenie starego roku i przywitanie hucznie nowego roku może bedzie lepszy a tu ci mówia nie bedzie fajerwerków i ZAKAZ  w D..... im się poprzewracało do reszty. Poprostu trzeba to olać i robić swoje to jeden jedyny dzień w roku i nikt ani nic nam piromaniakom go nie zepsuje . Będę Na.........ć  jak co roku. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Martino30 napisał:

Nie rozumiem polskiego rządu w sklepach marketach hurtowniach i  bazarkach ruszyła pełna para sprzedaż fajerwerków ludzie kupują a tutaj mówia o zakazie odpalanie fajerwerków

 

Niema żadnego zakazu odpalania fajerwerków!

Niepiszcie tak i nie wprowadzajcie ludzi w błąd!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wapster napisał:

Niema żadnego zakazu odpalania fajerwerków!

Niepiszcie tak i nie wprowadzajcie ludzi w błąd!!

Ale nikt nikogo nie wprowadza w bład troche trzeba wiadomości posłuchac ,poczytac i poszukać juz też o zakazie fajerwerkow w sylwestra 2020 tez mowią .Zreszta wszedzie wszystko rozne rzeczy mowią a co bedzie dowiemy sie 31  i tyle w temaci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja miejscówka do opalania to nieoświetlona 'polana' za blokami niedaleko. Biegać szybko umiem, w tym miejscu za dawnych czasów licealnych się często piło w plenerze więc znam to miejsce jak własną kieszeń i zbliżającą się prewencje widać z kilkuset metrów?. Już abstrahując od tego, co zostało tu powiedziane- to jest kolejne rozporządzenie napisane na kolanie, które z tego co mi wiadomo nie jest zgodne z konstytucją. Chyba, że będą karać powołując się na 6 slajd z prezentacji Morawieckiego z Power pointa ale to już inna sprawa xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak na spokojnie,myślę że w przypadku gdy rodzina sobie wyjdzie przed dom puścić kilka "fajerwerków" i złożyć życzenia z sąsiadami to nawet ewentualny przejeżdżający patrol nie zwróci na to uwagi.Inaczej się ma sprawa jak wyjedzie 30 reprezentantów JP,wszyscy ze śniegiem na nosie.Tutaj może być lekki zgrzyt :DWydaje mi się że ludzie po prostu wyjdą czy to w mieście czy to na wsi i będą strzelać.Z drugiej strony do sylwestra zostało jeszcze trochę czasu i wszystko się może zdarzyć :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tu niektórych postów, ale i czytam w internecie, nikt nie powiedział, i nigdzie nie pisze o zakazie strzelania fajerwerkami, to ludzie zauważyłem nakręcają ta spirale, logicznie w małych miasteczkach i wsiach nie ma tematu każdy i tak strzela na swojej posesji co roku i tu się nic nie zmienia, gorzej faktycznie w mieście. Tylko jak będą tak nakręcać się wszyscy to niektórzy się zniechęca a nie mają ku temu powodów. Ale im więcej będzie tego negatywnego pisania tym gorzej niestety. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Heniek Bocianowski napisał:

Ja to zawsze jak co roku z okna rzucam petardy, po prostu większość ludzi będzie teraz z okna wyrzucać petardy i strzelać z rakiet i rur hukowych z rozpryskiem. a wyrzutnie do śmietnika- i tak ich zawsze nie lubiałem, w moim dzieciństwie nie było wyrzutni i dlatego nigdy nie miałem zamiłowania do wyrzutni. Wyrzutnia= zero zabawy i kasa wyrzucona w błoto, 5 sekund i 500zl poszlo. Tyle w temacie.

Teraz to żeś dowalił.... Szanuję Twoje zamiłowanie do petard ale dla większości ludzi, zwłaszcza nie kupujących w ogóle fajerwerków petardy są nieciekawe. Dzieciaki latają po mieście i strzelają co chwilę, a efekt jest jeden - huk ( raz mocniejszy raz słabszy ale tylko huk). Ile można strzelać jedno i to samo?  Wyrzutnie mają piękne efekty na niebie za które warto trochę więcej wydać. Nawet te do 20zl potrafią być ładne. Nie dość że sam człowiek podziwia to dla większości ludzi wokoło jest to frajda. Myślę również, że same strzelanie petardami i te huki powodują tą niechęć do fajerwerków, która się nasila ale to jest moje osobiste zdanie

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napisany na kolanie gniot prawny o zakazie przemieszczania się (pół biedy jeśli chodziło by o przemieszczanie się między miastami ale tu chodzi o godzinę policyjną) jest niezgodny z Konstytucją, która jest najwyższym aktem prawnym. Szczególnie art. 52 Konstytucji. Jedynie co rząd mógłby zrobić to wprowadzić stan nadzwyczajny ale tego nie zrobi, a na zmianę w Konstytucji już czasu by nie mieli.

https://kancelariamw.pl/zakaz-przemieszczania-w-sylwestra/

Mam kupiony na jesień dom z działką 37 ar, który obecnie remontuję. Pokaz na swojej posesji odbył by się bez stresu i nerwów. Ale żona przeciwna by jechać z trójką maluchów, w tym z 3 miesięcznym niemowlakiem na budowę gdzie brud i syf. Miałem nawet po świętach zabrać się za porządki ale pozostało by spanie na materacach niczym pod namiotem ? Póki co mieszkam w bloku i tam pozostaje nam powitać Nowy Rok. Kolejna sprawa to też coś zjeść i napić się trzeba. A trudno gotować na kuchence turystycznej. I też coś pograć na dobrym sprzęcie trzeba. Nie mam zamiaru oglądać sylwestra marzeń o którym praktycznie co dzień na PISowskiej telewizji podniecają się jak i tymi szczepionkami. 

Pozostaje udać się na skwer na osiedlu z całym arsenałem przed północą i przygotować pokaz. A w razie pojawienia się kulsonów kategorycznie mandatu nie przyjmować i niech sprawę do sądu skierują - tam szansa na ukaranie bardzo mała.  

Edytowane przez LudwiczekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle słyszę różne głosy na temat strzelania w Sylwestra o północy na swojej posesji. Obija się o uszy że mogą dać za to mandat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, damian7878 napisał:

Ciągle słyszę różne głosy na temat strzelania w Sylwestra o północy na swojej posesji. Obija się o uszy że mogą dać za to mandat 

Na swojej posesji można strzelać. Byleby nie wychodzić poza dom rozumiany jako dom+działka+ogrodzenie. Jeśli ktoś mieszka w bloku, to wg prawa nie może wychodzić z mieszkania, nikt nie rozstrzygnął kwestii wychodzenia na klatkę schodową w bloku - należy zakładać na niekorzyść obywatela, że na klatkę też nie można wychodzić.

To co piszę powyżej w poście dotyczy Sylwestra 2020 od 19:00 do 6:00 dnia następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester w tym roku od strony pirotechnicznej i nie tylko niestety stracony ?  Pozostaje odpalić ognie sztuczne przed 19 tą lub w Nowy Rok ale to już niestety nie to samo co chwilę po północy. Pozostaje wierzyć że za rok będzie lepiej nie tylko z zakazem przemieszczania się ale i z wszelkimi imprezami plenerowymi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...