Skocz do zawartości

Regulacje Chińskiego rządu a produkty na 2020/2021


wapster

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu....

A dokładnie zaczęło się w Grudniu 2019 wybuchem w jednej z Chińskich fabryk. Niestety była to nielegalna fabryka, a dokładnie nie posiadała odpowiedniej licencji na produkcje danej klasy produktów. Wybuch w legalnej czy nie legalnej fabryce jest bardzo złą i niemiłą informacją.
Była to fabryka produkująca petardy dla dwóch znanych nam w PL i UE importerów(wiedza dla jakich jest nam zbędna obecnie)

 Kilka słów ogólnej wiedzy: fabryki w Chinach są podzielone na klasy np. A, B, C, D gdzie A to najwyższa klasa. Daną klasę dla fabryki przydziela rząd Chiński, jest to związane z możliwościami produkcyjnymi, środkami bezpieczeństwa itp. itd. Taka certyfikacja może być nawet kilka razy w ciągu roku gdyż fabryka musi ją przejść po każdej zmianie przepisów. W związku z klasami idą możliwości produkcji wyrzutni o gramaturze od..do..., petard od...do..., rakiet itp itd Większość fabryk może produkować max. 2 rodzaje produktów np. wyrzutnie i rakiety lub petardy i fontanny itd. lub tylko jeden z nich.

 

Skutkiem tego jak i wielu innych incydentów w Chińskich fabrykach było "zdenerwowanie" się rządu i do końca nie wiem czy nieprzydzielanie najwyższych klas fabryką czy zmiana w przepisach apropo ilości w mieszankach. Wynikiem czego jest zmniejszenie gramatury mieszanki NEC w petardach, rakietach i chyba w czymś jeszcze ale obecnie nie pamiętam. Na chwilę obecną nie jestem Wam w stanie podać dokładnych i w 100% precyzyjnych danych apropo gramatur.
Dla petard: max. 0,2g 
Dla rakiet: nie zmieniła się waga NEC, jedynie zostały cofnięte certyfikaty dla fabryk, i tylko kilka fabryk produkuje większe rakiety

 Coumpond cake: waga brutto do 30kg (czyli łącznie z gliną, papierem i całą resztą)

 

Czyli...

W Chinach niemożna produkować petard takich jak np. FP3, FP3 small, C4, C4 small itp. które mają większą gramaturę NEC niż to co napisałem wyżej. Oraz trzeba sobie uświadomić że wszystkie! emitery dźwięku oraz petardy "specjalnego przeznaczenia" - np. P1 - są dla chińczyków petardami - czyli ich też niemożna produkować.
Przepisy w UE się nie zmieniły ale zmieniło się prawo Chińskie.

Do tego doszedł zakaz transportu/załadunku takich towarów jak petardy o takiej gramaturze w Chińskich portach. Czyli nawet jak jakiś importer miał wyprodukowane ileś kontenerów petard, przed zmianą przepisów, to nie może ich przetransportować.

 

Na chwilę obecną tak to wygląda, nie wiadomo czy takie przepisy w Chinach będą obowiązywały w takiej formie i jak długo.

Jedną z możliwości jest przeniesienie produkcji petard do innego kraju np. Turcji, Indii tam gdzie jest niski koszt produkcji. Oczywiście wiem że produkuje się też we Wloszech, Hiszpani - ale to już kwestia ceny.

Więc jeśli importerzy mieli mały zapas produktów na magazynie.... Dalej odpowiedzieć możecie sobie sami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Potwierdzone dane:

Dla petard: max. 0,2g 
Dla rakiet: nie zmieniła się waga NEC, jedynie zostały cofnięte certyfikaty dla fabryk, i tylko kilka fabryk produkuje większe rakiety

 Coumpond cake: waga brutto do 30kg (czyli łącznie z gliną, papierem i całą resztą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wapster napisał:

W Chinach nie można produkować petard takich jak np. FP3, FP3 small, C4, C4 small itp. które mają większą gramaturę NEC niż to co napisałem wyżej. Oraz trzeba sobie uświadomić że wszystkie! emitery dźwięku oraz petardy "specjalnego przeznaczenia" - np. P1 - są dla chińczyków petardami - czyli ich też nie można produkować.
Przepisy w UE się nie zmieniły ale zmieniło się prawo Chińskie.

Cytat

Więc jeśli importerzy mieli mały zapas produktów na magazynie.... Dalej odpowiedzieć możecie sobie sami... 

Tacka mocnych petard będzie droższa niż flaszka wódki.

Obrońcy zwierząt   1 : 0    Fani piro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kupilem w auchan KO204 z Hestii. 

NEC się zgadza z tym co napisane jest wyżej. 

 

Wydłubałem 0,22g prochu. 

 

Powie mi ktoś dlaczego na opakowaniu napisane jest NEC 2.5g ??? 

Na petardach też oszukują?

5 minut temu, Tewlezior napisał(a):

Kupilem w auchan KO204 z Hestii. 

NEC się zgadza z tym co napisane jest wyżej. 

 

Wydłubałem 0,22g prochu. 

 

Powie mi ktoś dlaczego na opakowaniu napisane jest NEC 2.5g ??? 

Na petardach też oszukują?

 

20221227_164209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak.

Czym zatem jest CALKOWITY NEC: 30g ? 

 

Ja jako laik, przeczytałem opakowanie tak:

 

Całkowity NEC 30 gram dzielone na 12 petard = 2,5grama na petarde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...