Skocz do zawartości

[mlodinho10] okazjonalne strzelanie 2020/2021


mlodinho10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Czas na odświeżenie tematu.

Z racji tego, że wystrzelałem tylko trochę z tego co dotychczas posiadałem i plany zmieniały się wielokrotnie w ciągu roku to szykuje mi się trochę strzelania w sylwestra. Pierwszy raz w takiej ilości i jakości, i zapewne ostatni. Takie sylwestrowo-urodzinowe strzelanie i jednocześnie niespełniony, mokry sen 10-latka wpatrującego się w stragany lat 90-tych. Totalna amatorka. Pisałem, że nie będzie rakiet... będą. Czekam już na ostatnie paczki i wrzucę fotkę całości. Wstępnie naliczyłem ok. 30 wyrzutni oraz ok. 50 rakiet. Będzie SR-pyro, Funke, Klasek, Pyromoravia, Jorge, Piromax, Triplex, Iskra czy Tropic Pro.  20/25/30/50 mm. Może pojawi się jakaś tak znienawidzona przez wszystkich Hestia z Auchan, bo tamtego roku dwie wyrzutnie za śmieszne pieniądze zrobiły naprawdę dobrą robotę.

Edytowane przez mlodinho10
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mlodinho10 napisał:

Czas na odświeżenie tematu.

Z racji tego, że wystrzelałem tylko trochę z tego co dotychczas posiadałem i plany zmieniały się wielokrotnie w ciągu roku to szykuje mi się trochę strzelania w sylwestra. Pierwszy raz w takiej ilości i jakości, i zapewne ostatni. Takie sylwestrowo-urodzinowe strzelanie i jednocześnie niespełniony, mokry sen 10-latka wpatrującego się w stragany lat 90-tych. Totalna amatorka. Pisałem, że nie będzie rakiet... będą. Czekam już na ostatnie paczki i wrzucę fotkę całości. Wstępnie naliczyłem ok. 30 wyrzutni oraz ok. 50 rakiet. Będzie SR-pyro, Funke, Klasek, Pyromoravia, Jorge, Piromax, Triplex, Iskra czy Tropic Pro.  20/25/30/50 mm. Może pojawi się jakaś tak znienawidzona przez wszystkich Hestia z Auchan, bo tamtego roku dwie wyrzutnie za śmieszne pieniądze zrobiły naprawdę dobrą robotę.

Tak tak ostatni a za rok będzie jeszcze więcej xD Skąd ja to znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Sylwester 2020/21?

stuff2.jpg

Na moim małym straganie znajdują się:

Wyrzutnie...
Klasek: Wild Fireworks C3645SE, C4925V Viking, CF4920A Air Show,
Panta: PPB61006 Centaurus, PPB49200 Red Glitter to Mine (brak na zdjęciu)
Piromax: PXB3702 eXplosion 61, PXB3301 Hard, PXB3922 Ozon
Jorge: JW6011 Episode XIII, JW57 New Age, SM2143 Apocalypto
Triplex: XB3004 Final Cake 1, TXB378 Silent Night, TXB662 Ballet ?
Tropic-PRO: BI36S6-552,  BI25S1-232
Pyromoravia: 5-1015 Galaxy Spectacular, 2x PM2331 Punk Rock, NS11605 Fireshow, NS11602 Independence Day, XN116010 Independence American Night
Iskra: AC-20-7-4 Gigant ?

dodatkowo w pudle "mini pokaz"  spięte są:
Jorge: JW4081 X-ray, JW44 Monstrum, JW90 Show of Fireworks, JW912 Eliksir, DP0020 Hot Stars, M38 Aikdo
Pyromoravia: NS11601 Bloody Valentine
Triplex: TXB323 Master of Fire, TXB074 Viserion
SR-Pyro: CLE4114 Heavy Metal
Gaoo: DM42-01

oraz trochę rakiet:
Funke: FR100-mix, 2x FR50-mix, Sternraketen FR15-G1
Klasek: Zombie Invasion

i drobnica:
wulkany kongo, stroboskop 2x TW1, paczka White Billy

Edytowane przez mlodinho10
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne stoisko :D super rakiety, bombeny i sterny do tego sporo fajnych kostek, silent night w tym roku gości chyba u każdego w stuffie, tropic Pro, final cake, muzyczna seria od Pm i apocalypto który też bardzo mi się ostatnio spodobał. Jeśli masz możliwość to nagraj i wstaw po sylwestrze ten mini pokaz bo jestem ciekaw jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mini pokaz był przygotowany na jedną z okazji, ale jakoś dotrwał do Sylwestra i będzie rozpinany i zmieniony (do zdjęcia mi się nie chciało). W ciągu roku miałem dwa małe pokazy na loncie i oba przerwane, więc po świętach dopiero będę coś kombinował. Mniejsze rakiety do zabawy po godz. 20, reszta okolice północy ;)

Edytowane przez mlodinho10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już wstępnie przygotowana konstrukcja na mini pokaz, a w środku baterie połączone - na to wygląda - białym lontem. Jeśli założenia są takie, że będą strzelać jedna po drugiej, to mamy niezły automat, serię nieprzerwanego ognia. Tylko czy uda się uzyskać ten efekt na szybkim białym loncie z prędkością spalania metr na sekundę?

Ogólnie masz wszystko to, co amator pirotechniki potrzebuje, by zadziwić okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzeba matką wynalazków, więc zbudowałem sobie sam system do odpalania zdalnego. Projekt nie jest odkrywczy, można znaleźć podobne w sieci. System jest 12-kanałowy, sterowany pilotem, wykorzystuje częstotliwość 433MHz o dużym zasięgu (testowałem na szybko 100m przez zamknięte podwójne drzwi i ściany, i chodzi bez zarzutu). System montowany w walizce, w przyszłości zostanie rozbudowany o przycisk do programowania centrali oraz o konektory do ładowania akumulatorów - jeden zasila centralę, drugi służy do odpalania ładunków. Lekki, poręczny.

 



 

IMG_20201221_152210.jpg

IMG_20201221_152243.jpg

Edytowane przez mlodinho10
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda prawilnie, zajdziesz z teczką jak profesjonalista. Zasięg 100 metrów daje dużo przewagi w porównaniu do 50 metrów na tanich chińskich systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szanuje za pomysłowość ? walizeczka pasuje idealnie, bardzo estetyczny projekt nawet  znalazły się przełączniki dźwigniowe które dodają twojemu systemowi wyglądu profi szacuneczek tak jak wspomniał wyżej @mantis zejdziesz z teczką jak profesjonalista. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo okazały stuff. Wiele efektownych wyrzutni.Sam mam Ozona i liczę na moc. Fajnie że zdecydowałeś się na pokaz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za system :) Nie każdy umiałby cos takiego wykonać.Masz bardzo fajne wyrzutnie i super rakiety.Powodzenia w pokazie i daj czadu! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że dodatkowa (1 z 2) przesyłek bomben i superbomben raketen z pyromarket nie wyszła (będę więc miał po 2 paczki każdego rodzaju), pewne środki zostały uwolnione, więc wpadłem do carrefoura. Jeden Axion posiada prawie 981g NEC. Pójdą prawdopodobnie wszystkie na raz. Mikołaj ma nietęgą minę. W międzyczasie doszło ostatnie zamówienie z Superbomben i Alfami, gratisem są te dwie maciupkie wyrzutnie Alpha oraz Asoka od Argento, ale po Gigant 4 od Iskry wiem, że jak w reklamie wafli Grzesiek "tyci, ale wielki".

image.thumb.jpeg.54d12f972f97f104b934b38bff5f221d.jpeg

Edytowane przez mlodinho10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...