Skocz do zawartości

[mantis] Saluto di Titanio 2020


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to mnie skusiłeś na Titanium Salute, będę musiał się zaopatrzyć :D 

Co do stuffu to zrobisz sporo huku :D Ciekawy jestem całości 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując legendę forum Mr Adapciak-a "Wydajecie pieniądze rodziców na wyrzutnie hukowe bez planu i pomysłu"?Panie kolego będzie coś efektowego,czy tylko sam huk? Druga sprawa,czołg przechodzi remont przed sezonem???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grubbert napisał:

Cytując legendę forum Mr Adapciak-a "Wydajecie pieniądze rodziców na wyrzutnie hukowe bez planu i pomysłu"?

Nie ukrywam, że jego post był jedną z inspiracji dla tegorocznej tematyki xD

12 godzin temu, Grubbert napisał:

Panie kolego będzie coś efektowego,czy tylko sam huk?

Raczej sam huk. Musiałaby wjechać promocja na Retorno 100 (kostka salutowo-efektowa), bo jak dla mnie bariera psychologiczna dać za to więcej niż 400 PLN. 

12 godzin temu, Grubbert napisał:

Druga sprawa,czołg przechodzi remont przed sezonem???

Rozebrałem go, bo zajmował dużo miejsca i był brudny po zeszłorocznej akcji sylwestrowej na bagnach. Nie chcę się też dublować z pomysłami. Jak znajdzie się dobry grat i trochę pudeł w domu, może wtedy jakaś prosta konstrukcja powstanie, szanse na to są małe. Race postaram się wystrzelać pistoletem Lexon 11, bo wyjdzie taniej niż podpinać zapalnik do każdej racy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz mistrz huku jeszcze nie powiedział stop. Zdasz relacje po sylwestrze czy wyrzutnie dum bum nadal trzymają poziom czy zostały mocno osłabione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, k4n4li4 napisał:

Zdasz relacje po sylwestrze czy wyrzutnie dum bum nadal trzymają poziom czy zostały mocno osłabione.

Dum Bum 25 strzałów (30 mm) - partia z 2015 roku
Dum Bum wachlarzowy 49 strzałów (24 mm) - partia z 2017 roku, nowe partie mają chyba dopisek "mini" w nazwie

To nie są przypadkiem te stare i dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidne zaopatrzenie :) to już druga kątowa wyrzutnia w twoim stuffie + komplet jakże kultowych Dum Bum ahh... Po prostu mam sentyment do nich ;) osobiście widziałbym jeszcze tu zapalniczke w tym komplecie sygnowaną Dum Bum :))  rozumiem że emitery to P6A11. ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil911 napisał:

widziałbym jeszcze tu zapalniczke w tym komplecie sygnowaną Dum Bum :))  

Myślałem kiedyś o Zenie, ale zależy w jakiej będzie cenie.

Godzinę temu, Kamil911 napisał:

rozumiem że emitery to P6A11. ? 

Tak jest proszę Pana. Wersja 5.5 g partia 1395-P1-0481/2017, ale w innej rubryce jest napisane data produkcji 2018.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego jestem pod wrażeniem,wyrzutnie,petardy jeszcze tylko kubek Dum-Bum na wybuchową kawę ? Kątówka jest brana pod uwagę na finał❓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Grubbert napisał:

Kątówka jest brana pod uwagę na finał❓

Na finał są brane pod uwagę 3 wersje:

1) 6x Titanium Salute (Piromax) -> 3 systemy po 2 wyrzutnie -> to daje łącznie 150 strzałów 20 mm (układ "I")
2) kątówka Titanium Green (Piromax) -> 100 strzałów 20 mm (układ "Z")
3) kątówka Dum Bum (Klasek) -> 49 strzałów 24 mm (układ "W")

Hm... co by tutaj było najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze fajnie się czyta posty w twoim temacie, w tym roku układasz ciekawy zestaw ukierunkowany na efekt titanium salute. Mam pytanie odnośnie tej nasadki na trzy race czy ten model pistoletu alarmowego który posiadasz jest w stanie odpalić trzy race na raz? Widziałem, że ktoś kiedyś z tym miał problem tak jakby nie miało siły zapalić, może to kwestia odpowiedniej amunicji hukowej nie wiem... nigdy się w to nie bawiłem i pytam z ciekawości. Oczywiście czekam na dalsze aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mroczny napisał:

Mam pytanie odnośnie tej nasadki na trzy race czy ten model pistoletu alarmowego który posiadasz jest w stanie odpalić trzy race na raz? Widziałem, że ktoś kiedyś z tym miał problem tak jakby nie miało siły zapalić, może to kwestia odpowiedniej amunicji hukowej nie wiem... nigdy się w to nie bawiłem i pytam z ciekawości.

Na razie jeszcze nie testowałem strzelania z Lexon 11 z nasadą na 3 race. Jak będę miał jakieś info, to umieszczę tutaj w temacie + napiszę Ci prywatną wiadomość. Trudno mi powiedzieć, czy przed Sylwestrem dam rady przetestować.

Co do rewolweru Ekol Viper 6" z nasadą na 4 race - tutaj niestety wystrzał z nasady na 4 race nie działa. Testowałem też na mocniejszej amunicji "Mega huk bron.pl (Kolter)", ale to nic nie pomogło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 16:24, mantis napisał:

Na finał są brane pod uwagę 3 wersje:

1) 6x Titanium Salute (Piromax) -> 3 systemy po 2 wyrzutnie -> to daje łącznie 150 strzałów 20 mm (układ "I")
2) kątówka Titanium Green (Piromax) -> 100 strzałów 20 mm (układ "Z")
3) kątówka Dum Bum (Klasek) -> 49 strzałów 24 mm (układ "W")

Hm... co by tutaj było najlepsze?

Wydaje mi się że opcja nr 2 lub nr 3 z lekką przewaga 2.Zestaw nr 1 jak dla mnie będzie zbyt wolny na koniec,mimo odpalenia 6 sztuk jednocześnie.Oczywiście to tylko moje widzimisię ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.09.2020 o 08:52, mantis napisał:

Pistolet hukowy Lexon 11 firmy Start-Mateja (obecnie Rosomak) + pasująca nasada na 3 race. Na jednej stronie mówili, że produkty działają.

    G3XJQYb.jpg    sSUNzjg.jpg

 

 

W dniu 28.10.2020 o 16:57, Mroczny napisał:

Mam pytanie odnośnie tej nasadki na trzy race czy ten model pistoletu alarmowego który posiadasz jest w stanie odpalić trzy race na raz? Widziałem, że ktoś kiedyś z tym miał problem tak jakby nie miało siły zapalić, może to kwestia odpowiedniej amunicji hukowej nie wiem... nigdy się w to nie bawiłem i pytam z ciekawości.

Niestety nasadka na trzy race nie działa. Próbowałem rac gwiżdżących i naboi Pobjeda.

Ostatni test będzie z nabojami mega huk i racami hukowymi, ale wątpię, żeby to się miało udać... Spróbuję też zrobić kilka strzałów samymi ślepakami, aby nagrzać lufę i nasadę, a potem założyć nasadę i strzelić. To jednak w inny dzień, najpóźniej w Sylwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale poukładane jak w wojsku :) piękne kosteczki hukowe ależ będzie dudniło w twojej okolicy :D widać systemik czyli coś zapewne będzie działane z Titanium Salute od Piromaxa ? ;) Masz wszystkiego po trochu jeśli chodzi huk mi się bardzo podoba znajdują się race pistoletowe emitery i sam pistolet którego aż ci zazdroszczę ale w przyszłości może i ja będe posiadaczem Lexona :P Ehh szkoda tylko że nasadka do rac trójstrzałowa nie spełnia swojego zadania. :( a tak to klasa Mantisie ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokry sen mpika cały pokaz salutów! xD, ze wszystkich stuff'ów na forum twoje są najbardziej wyjątkowe. Salut Power! Zarazem jestem ciekawy kosteczki od zeny. Mam nadzieję,że swój pokazik nagrasz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie dałeś za wygraną z racami pistoletowymi  i dalej działasz w temacie :D

Do dzisiaj nie zapomnę tego huku, aż mi grube buty zimowe drgały przy wybuchu w powietrzu. Strach pomyśleć co będzie u Ciebie z taką ilością salutów w tym roku :D

Konkretny stuff, życzę sobie i Tobie żeby w tym roku (przynajmniej mi) wszystkie zapalniki odpaliły, będę w tym roku skracał kable żeby nie zwierało plus do minusa, myślę że tu był błąd, bo szybko, szybko podłączałem, ręce drżały i tak to wyszło że 3 wyrzutnie w tym finałowe nie odpaliły.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 12:38, Gokusa napisał:

Chyba będzie coś jeszcze kupowane? ?

Poluję póki co na P6AE Dum Bum 5g ze zdolnością do masowej destrukcji. Jak nie będzie w necie po normalnych kwotach, to może na straganach przed Sylwkiem będą mieli stare ceny?

W dniu 13.11.2020 o 13:11, Kamil911 napisał:

widać systemik czyli coś zapewne będzie działane z Titanium Salute od Piromaxa ? 

Dokładnie.

5 godzin temu, Bartekeuro napisał:

Gdzie kupiłeś pistolety z nabojami piro?

  • rewolwer Ekol Viper, race hukowe niebieskie pudełko, naboje hukowe Pobjeda na armorshop.pl - obecnie sklep nie istnieje
  • race gwiżdżące zielone i czerwone pudełko - artborn.pl
  • naboje zielone kolter - bron.pl
  • pistolet Lexon 11 - militaria.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...