Skocz do zawartości

Profesjonalny możdzierz - szelki


Szuiram

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak zbliża się 2020 chciałem na ten rok zrobić coś swojego profesjonalnego, ale cały rok zeszło i chyba nie da rady wykonać jakiegoś profesjonalnego zestawu szelek do moździerza. Kupić w sklepie od tak nie kupie pytanie znacie kogoś od kogo dałoby się kupić jakiś wkład do moździerza? Nie szukam piłeczek pingpongowych, ale potężnej bomby na niebo ;-)

Na pyroGarage.pl są produkty i odczynniki, ale zanim opracuję coś zanim przetestuję to nie wiem czy wyrobiłbym się czasowo, a to raczej czasochłonne, także odkupiłbym od kogoś jakieś dobre zestawy.

Co polecacie? W sklepach same amatorskie zestawy, na wiosce co roku ktoś puszcza, ale wszystko to amatorka chciałbym w tym roku zrobić jakieś ciekawsze efekty. U mnie na wsi jest sporo miejsca gdzie można bezpiecznie na polach taki zestaw odpalić, także ubiłbym jakiś interes na zakup jakiegoś zestawu, ale nie dla amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki 2" idzie od niektórych forumowiczów kupić ale większe to już F4 i dla zwykłego polaka raczej nie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem trochę na necie to większy kaliber chyba można kupić w Czechach, ale przez internet to nie wiem czy to jest możliwe tzn. raczej nie, ale jechać taki kawał to się nie opłaca. Chyba, że tam też pozwolenia trzeba mieć.

A możecie dać namiary na jakiegoś forumowicza najchętniej rejony mazowieckie, świętokrzyskie, łodzkie bo w tym trójkącie byłoby najłatwiej.

Inne pytanie czarny proch kupiłbym u gościa na miejscu? Na olx. widzę ogłoszenia podjechałbym i kupił, samemu za dużo zabawy. Wykonałbym tylko gwiazdki etc, Ktoś może polecić jakiś nieskomplikowany skład, ale dający efekty?

Chodzi mi o coś pewnego, żeby to nie był skład pisany przez amatora, który skopiował to z innej strony i nic z tego się nie zrobi. Mam np. jakieś strony:

http://www.vandroll.info/pirotechnika/gwiazdki02

Także kupiłbym czarny proch bo robić go za dużo zabawy, wykonałbym tylko te gwiazdki i złożył w kule coś swojego. Tylko nie chce popełniać błędów, ale zrobić coś co da jakiś efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Black_Friday

o czym ty w ogóle tutaj piszesz?

po pierwsze - robienie zakupów na odczynniki czy też same korpusy choćby w Pyrogarage jest już przypałowe (chyba że masz blisko i pojedziesz po odbiór osobisty)

po drugie - jeśli nigdy nie miałeś z tym styczności to jesteś naiwny jeśli liczysz na to, że w 2 tygodnie uda ci się:

-zrobić młyn kulowy

-przygotować wszystkie mieszanki

-ukulać gwiazdki efektowe

-zrobić proch rozrywający (przeważnie na łuskach ryżu)

-zrobić fotobłysk albo mieszanke gwiżdżącą (dodawane do bursta)

-opracować technike produkcji

krótko mówiac - daj sobie spokój chłopie bo albo ci ręce urwie albo cię zamkną zanim zaczniesz cokolwiek robić

łatwiej jest po prostu pogodzić się z rzeczywistością i kupić to co jest dostępne na rynku

Edytowane przez Black_Friday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wapster zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...