Skocz do zawartości

Przechowywanie fajerwerek


Rumcajs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa 

Chciałbym się podzielić pewną rodzaju obawą, która mnie trapi od jakiegoś czasu. Mianowicie chodzi mi o to , że przechowuję fajerwerki w szafie. Jest to normalna szafa, z półkami,  z drzwiczkami. Stoi ona od grzejnika oddalona o 120 cm.  Myślę, że w szafie normalna temp. to 20 - 25. C. Woda w grzejniku osiąga gdzieś 80-85. C. Myślę że w całym pokoju temperatura podwyższa się do 25 - 30. C a w szafie powyżej 30. C.  Wyczytałem , że  Po pierwsze, fajerwerki nie mogą być przechowywane w pobliżu łatwopalnych materiałów i obok źródła ciepła. Nawet coś tak prostego i pozornie nieszkodliwego jak grzejnik nie może znajdować się blisko twoich fajerwerków. Co więcej, nie należy również trzymać fajerwerków obok rur gazowych, benzyny, a nawet papierosów. 

Stąd pytanie czy istnieje możliwość, że któryś z artykułów pirotechnicznych jak baterie są w stanie się "odpalić" i zacząć strzelać czy to raczej niemożliwe.

 

Bez nazwy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe, te surowe normy trzeba brać z lekkim dystansem to raczej wymagania magazynowe niż dla przeciętnego Kowalskiego :Dnawet gdybyś wyłożył całą pirotechnike luzem 120cm od nagrzanego grzejnika do 60 .C to nic się nie stanie a wręcz przeciwnie zanim ciepło dojdzie przez opakowanie grubą tekturową rurke to jest to temperatura pokojowa absolutnie nie groźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wybuchowy napisał:

a ty jak stoisz ten metr od grzejnika to czujesz na nogach jego cieplo? :) nie bardzo...

druga sprawa to to, że woda w grzejniku nie osiąga takich temperatur... chyba że masz ruski piec jakiś.

w fimie mamy piec do ogrzewania budynku 30 tyś m2 i na nim temperatura jaką się ustawia to max 50-60 stopni a w pomieszczeniach jest 22-25 stopni, przecież sama instalacja grzewcza pochlania dużo energii a co dopiero ogrzanie pomieszczenia.

problem to ty byś mógł mieć ale jakbyś zaczął petardy na grzejnik kłaść :D

Ja u siebie w domu mam ustawione na 30 teraz a w zimie przeważnie 40-45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat grzejniki mają 80 ale mniejsza z tym. Chodziło mi o to co wyczytałem, że nie powinno się przechowywać blisko grzejnika. 

Dziękuję za odpowiedzi,

zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...