Skocz do zawartości

Dlaczego moździerze/szelki zostały wycofane?


N0n4m3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, dlaczego właściwie to akurat na moździerze padło, że je wycofali i teraz albo nie ma albo są kat. F4? Ostatnio z ciekawości przeglądałem ustawę i są tam różne rzeczy na temat różnych wymogów, typu natężenie hałasu na danych odległościach dla poszczególnych klas, ale nic nie widziałem na temat który choć trochę by coś mówił o moździerzach, a w sumie dokładniej o szelkach. Wie ktoś dokładnie jaki jest powód, chyba że ja coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko są po prostu bardziej niebezpieczne, wymagają od użytkownika przeczytania choćby instrukcji, coby uniknąć eksplozji na ziemi, wyeliminować rzucanie nimi. Kolejną sprawą jest niewyobrażalna siła przy wystrzale- co w konsekwencji pochylania się nad rurą mogło być tragiczne w skutkach. Swego czasu było kilka wypadków i w Polsce związanych z pochylaniem się nad moździerzem. Tu masz fajną ilustracje:

Cyrkoblitze również wycofano- powodem była niemożność zapanowania nad produktem po odpaleniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cyrkoblitzów się zgodzę, trochę niebezpieczne bo latało jak chciało, ale z tymi szelkami to też w sumie prawda. Teraz doczytałem że kat. F4 to również fajerwerki potrzebujące specjalistycznej wiedzy do ich odpalania i może pod to podaciągneli :) chociaż dalej nie wiem jak można takowe do góry nogami wrzucać, czy też się pochylać( szelki oczywiście mam na myśli). Ale jak wiadomo mądrych inaczej nie brakuje. 

Tak swoją drogą to cyrkoblitzy chyba zniknęły jeszcze przed nowelizacją tej ustawy, czyli chyba się już wcześniej ogarnęli, że to "trochę" niebezpieczne. 

Edytowane przez N0n4m3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały wycofane na złość machonemu...

 

A tak na poważnie to już kammil wyjaśnił. Szelki są niebezpieczniejsze a do tego różne pomysły ludziom przychodzą do głowy, nie tylko wrzucanie szelki do rury odwrotną stroną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, N0n4m3r napisał:

Co do cyrkoblitzów się zgodzę, trochę niebezpieczne bo latało jak chciało, ale z tymi szelkami to też w sumie prawda. Teraz doczytałem że kat. F4 to również fajerwerki potrzebujące specjalistycznej wiedzy do ich odpalania i może pod to podaciągneli :) chociaż dalej nie wiem jak można takowe do góry nogami wrzucać, czy też się pochylać( szelki oczywiście mam na myśli). Ale jak wiadomo mądrych inaczej nie brakuje. 

Tak swoją drogą to cyrkoblitzy chyba zniknęły jeszcze przed nowelizacją tej ustawy, czyli chyba się już wcześniej ogarnęli, że to "trochę" niebezpieczne. 

Cyrko zniknęło wraz z wymogiem CE. A z pochylaniem się nad rurą czy to moździerza, czy wyrzutni to nic nadzwyczajnego, 90% społeczeństwa bawiących się fajerwerkami raz do roku to robi. Przy szelkach na QM i człowiekiem który nie potrafi się z tym obchodzić naprawdę istnieje duże prawdopodobieństwo odpalenia QM przy braki inicjacji przez visco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze rakiety mogli dać na f4,bo nieodpowiednio odpalane mogą narządzić równie dużych szkód,zresztą jak wszystko.Fajne czasy były jak moździerze w lidlu na półkach leżały :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możdzierze tak samo jak cirkoblitzsy  są jescze w sklepach i hurtowniach np. Piro Polska czy Biegun .Zastąpiły je single shoty kupić 6 singli to to samo jak możdzierz tylko już gotowy do strzału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że moździerz kosztował 30zł czy ileś i miałeś kilka strzałów. singleshot masz jeden wystrzał i cena jest dużo wyższa, takie moździerze jak no limits od piromaxa nawet i 6 dych kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PiroArt.eu napisał:

singla do moździerzy  w ogóle nie ma sensu porównywać. Nie ta liga po prostu, a jak ktoś jeszcze używał regularnie 2" to w ogóle :)

Ok szanuje twoje zdanie jako fachowca w dziedzinie piro lecz dla mnie laika gdy odpalałem szelki 2 i teraz gdy odpalam single No Limits  2 cale nie widzę specjalnej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, FUNPIRO napisał:

Ok szanuje twoje zdanie jako fachowca w dziedzinie piro lecz dla mnie laika gdy odpalałem szelki 2 i teraz gdy odpalam single No Limits  2 cale nie widzę specjalnej różnicy

no tak tylko cena 5x wyższa w przeliczeniu za ładunek. My na myśli mieliśmy raczej single typu Signature Range czy efekty z Panty, Triplexa. Naszym zdaniem już lepiej pójść w dobrą rakietę zamiast singli No Limits

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PiroArt.eu napisał:

no tak tylko cena 5x wyższa w przeliczeniu za ładunek. My na myśli mieliśmy raczej single typu Signature Range czy efekty z Panty, Triplexa. Naszym zdaniem już lepiej pójść w dobrą rakietę zamiast singli No Limits

Jako ze byłem , jestem i będę  wielki fanem rakiet ,podzielam Pana zdanie w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60zł za 3 calową rakietę która szału nie robi to trochę dużo, na tańsze też nie ma co patrzeć bo efekt mizerny. Jedyne opłacalne to były alcory ale więcej ich nie będzie a jak komuś uda się zdobyć to po kosmicznej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, k4n4li4 napisał:

60zł za 3 calową rakietę która szału nie robi to trochę dużo, na tańsze też nie ma co patrzeć bo efekt mizerny. Jedyne opłacalne to były alcory ale więcej ich nie będzie a jak komuś uda się zdobyć to po kosmicznej cenie.

Mars ridery za 10zł :DDD To były kurły dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mroczny napisał:

Mars ridery za 10zł :DDD To były kurły dobre

teraz kurła jakieś aplauzy tudzież latające kijki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, k4n4li4 napisał:

60zł za 3 calową rakietę która szału nie robi to trochę dużo, na tańsze też nie ma co patrzeć bo efekt mizerny. Jedyne opłacalne to były alcory ale więcej ich nie będzie a jak komuś uda się zdobyć to po kosmicznej cenie.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić są na rynku dostępne rakiety które dają radę np Apollo 6 Festival od Tomaszka , Hat Trick Power star od Tomaszka , Wolf Pack od Mars Pyrotechnic , Tiger Tail od Extreme, 3 zestawy od Klaska Signature Range , Voo Doo  i Demon od Jorge , Blue Moon od Jorge , Stardust od Jorge , Atomic od Jorge , Rocket Ball od Piromaxa ,  Super Rakiety od Tomaszka , Opale od Komety  i kilka inny bardzo dobrych przedział cenowy od 13 zł do 280 zł . Duże rakiety można dorwać na promocjach  np. dzisiaj rano znalazłem na Pirohicie monstery od Gaoo 160 - 02 po 35 zł i to te czarne nowe ulepszony efekt  udało Mi się kupić ostatnie  niestety tylko 4 . Alcory i Fantastisy  Cracling  Thunder są w Osinowie  po negocjacjach kupiłem 2 Alcory po 45 euro a 3 Fantasy po 20 euro . Moim zdaniem wybór jest spory nie tylko latające kijki . Nie kazdy lubi rakiety Ja mam jazde na punkcie rakiet i z tego co zauważyłem ,,,,a bawie się piro ładnych parę lat to sam start dużej rakiety ,gwizd i ogon robią małą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

signature range efekt mizerny bo lecą wysoko a i cena wysoka

hat tricki to samo, 90zł za 3 rakiety ale lecą wysoko i efekt mizerny

opale nwp i jak gdzieś dostępne to po kosmicznej cenie

tych po 20zł to nie komentuję nawet

 

to moje zdanie, lepiej kupić porządną wyrzutnie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 17:11, k4n4li4 napisał:

signature range efekt mizerny bo lecą wysoko a i cena wysoka

hat tricki to samo, 90zł za 3 rakiety ale lecą wysoko i efekt mizerny

opale nwp i jak gdzieś dostępne to po kosmicznej cenie

tych po 20zł to nie komentuję nawet

 

to moje zdanie, lepiej kupić porządną wyrzutnie xd

No tak nie dokładnie Hat tricki po rabacie kosztują 63 zł podobnie Apollo , Rocket Balle 2 cale 8 rakiet mozna dostać w promocji po 70 zł To samo z Signaturami od Klaska Czarne ok efekt średni ale już złote i 100 i 160 efekt bardzo fajny . 160 efekt porównywalny z Bazooką a wychodzą taniej {odpalałem , sprawdziłem }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

witam, czy ktoś próbował kupować lub sprowadzać szelki z zagranicy ? Tak mam świadomość że wymagana koncesja na terenie unii ale są też kraje gdzie to nie jest wymagane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię nie złapią to masz szczęście jeszcze musi Ci ktoś sprzedać, wyżej profesjonaliści napisali jak jest. Kolega machony miał je w sprzedaży, wszyscy wiemy jak skończył.Jest zakaz handlowania wyrobami pirotechnicznymi profesjonalnymi np moździerz ,cyrkoblitz amatorom bez zezwoleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...