Skocz do zawartości

Wspólne spotkanie ForumFajerwerki/PolskieFajerwerki - Wrzesień 2025 (OSTATECZNY TERMIN)


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też już kolejne bardzo ważne informacje odnośnie tego show.

1. Realizację tego projektu przejęła firma Nakaja Art/Korsarz ze względu na znacznie większe zapotrzebowanie w systemy, sprzęt i całą resztę.

2. Pokaz na 90% odbędzie się w okolicach Bielska-Białej/Krakowa

3. Pokaz jeśli chodzi o termin, także z 90% pewnością mogę określić, że odbędzie się we wrześniu 2023.

4. Całkowity koszt pokazu wyniesie od 25000zł do 35000zł.

5. Spodziewam się około 1200-1400 kanałów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrychFire napisał:

Będzie 17 stref ?? Bo jeśli nie to nie jade XD

No pewnie, Kamil je przygotuje i sam rozłoży xDDDD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje na przynajmniej 34 a nie tylko 17 więc nie jadę ? Czekam ten pokaz 12 lat od czasu pojawienia się traileru lecz jak się okazuje będzie lipa jak z ilustracją efektu szelki 12 na moździerzu artillery shells ? A tak serio to są przecieki, że będzie moc :D 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okolice Krakowa czy Bielska to i ja będę na pokazie z cała familią - czyli razem 5 osób. Piąty członek rodziny będzie początkiem września tego roku, to w czasie planowanego pokazu (wrzesień 2023) będzie miał dwa lata. Ja z żoną uwielbiamy pirotechnikę to tą pasję dzieciakom trzeba zaszczepiać ? 

Oby polityka i pseudoekologia łap nie położyła na branży fajerwerkowej bo od kilku lat temat rzekomej szkodliwości fajerwerków powraca ja bumerang gdy Sylwester się zbliża. 

W dniu 29.04.2019 o 19:49, mpiwowski napisał:

Witajcie forumowicze !!! ?

Mam dzisiaj dla was świetną nowinę, którą chciałbym się z wami podzielić. Planowałem strzelić bardzo duży pokaz na Sylwestra 2022 albo Sylwestra 2023, ale pomyślałem że byłoby lepiej przełożyć to na lato, wynająć lokal, ogarnąć firmę i strzelić na spokojnie pokaz jako spotkanie osób z forumfajerwerki i polskiefajerwerki.

Projekt jest na razie w bardzo wstępnym stadium, ale mogę już określić przybliżoną datę i prawdopodobnie będzie to Wrzesień 2023. Sam pokaz do tanich nie należy i trzeba się liczyć z kosztem około 25000-35000zł z czego za 15000zł mamy już towar. :D

Czemu taka decyzja?

Po pierwsze, będziemy mieli lato, pokaz w lecie jest dużo przyjemniejszy. Sam odbiór efektów (mniej dymu) jak i ciepła pogoda czynią widowisko dużo lepsze.

Po drugie, za projekt będzie odpowiadać profesjonalna firma pirotechniczna. Zapewni nam ona pełne wsparcie przy pokazie przy jednoczesnym zachowaniu mojego scenariusza (Sam zaprojektuję kiedy co ma strzelać). Pokaz również zostanie zgłoszony do odpowiednich urzędów i będzie strzelany w pełni legalnie , będziemy mogli posiadać w nim profesjonalne produkty, a także zostaną zapewnione profesjonalne systemy do odpalania. To również uczyni pokaz bardziej widowiskowym i to jest drugi powód dla, którego chcę to w ten sposób strzelić. Na ten moment pokaz będzie realizowany przez firmę Nakaja Art/Korsarz.

Po trzecie jest to również szansa na spotkanie się ze wszystkimi w miłej atmosferze i wreszcie jakieś większe spotkanie forumowe.

Mam pewne lokale na oku, które zapewniłyby teren pod taki pokaz, trzeba będzie liczyć się z kosztem myślę że około 200-300zł za osobę. Niestety mówię to mocno w ciemno bo dopiero pytam o ceny. Oczywiście istnieje opcja takiego pikniku również wraz z noclegiem, tak więc jeśli ktoś wypije po pokazie to może przenocować i na drugi dzień wracać do domu.

Wracając jeszcze do samego pokazu, zostanie on strzelony na wzór Mascleta Nocturna czyli Mascletty nocnej wraz z elementami włosko-hiszpańskimi. Bez muzyki. Jest to projekt, który zawsze chciałem zrobić a teraz wreszcie mam okazję uczynić. Tak więc spodziewajcie się ogromnej ilości petard i salutów a także dość unikalnych efektów a także sekwencji. :)

To tyle z mojej strony na razie.

Byłbym wdzięczny za zgłaszanie się w temacie, kto byłby chętny na przybycie na taki projekt/spotkanie. Poznałbym dzięki temu orientacyjną ilość uczestników. Każdy jest mile widziany (no prawie haha).  ?

PS: Temat będzie aktualizowany, między innymi o zakupy poczynione na pokaz, a także inne informacje organizacyjne.

Wstępna lista chętnych:

- mpiwowski + 3 osoby

- endriu123457

- A & P Pyrotechnics

- KrychFire

- KamilTM

- abuk

- Bartosz

- mantis

- Bartekeuro

- wapster

- JacuQM

- damian7878

- capodanno

- FireMexu

- Ekipa Nakaja Art

- superfajerwerki

- luk2583

- Muszyna

 

 

LudwiczekR + cztery osoby 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sekwa chrys (te z willowem) jest już gotowa.

Mniej więcej tak to powinno wyglądać:

12 chrysek z Pyromoravii w 6 różnych kolorach na raz. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ze względu na pandemię koronawirusa, pokaz został przesunięty na WRZESIEŃ 2024.

Myślę, że damy czadu bo towar ma być prima sorcik. :D

PS: Przepraszam za przesunięcie, ale jest to potraktowane nie tylko samą możliwością ogarniania takiego show w dobie pandemii, ale także zdolnościami finansowymi które się też po części skurczyły przez pandemię. Cierpliwość zostanie wynagrodzona dobrym pokaziorem bo im dłużej tym mam więcej pieniążków na ten projekt. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mpiwowski zmienił(a) tytuł na Wspólne spotkanie ForumFajerwerki/PolskieFajerwerki - Wrzesień 2024

Będziemy czekali na ten pokaz jak Żydzi na Mesjasza i pewnie niektórym do tego czasu brody już urosną.

Nie przesadzaj z perfekcjonizmem, bo data będzie się przesuwać wraz z ilością detali do dogrania, które po drodze dostrzeżesz ;)

Na plus idzie to, że więcej czasu na przygotowanie oznacza więcej sprzętu ?

Może nawet lepiej, że przesuwasz datę spotkania: 2024 będzie jubileuszowy, to będą 20-te urodziny forum!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to idealnie się składa jak 20-lecie forum. :D

Niestety to jest moja wada, jestem zbytnim perfekcjonistą, ale staram się już hamować bo dół się rozrósł jak cholera haha. Mimo to jest tak jak mówisz, dalszy termin = więcej sprzętu, to dość istotny aspekt zwłaszcza, że 25% podwyżki się zbliżają. Normalnie wszystko byłoby bez zmian w 2023, ale obecna sytuacja niestety wymusiła zmianę o rok później. Gwarantuję, że ta data już się nie zmieni, walimy na 100% w 2024.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydarzenie powinno nabrać charakter międzynarodowy. :) normalna sprawa że takie show wymaga dobrego przygotowania i lepiej aby było dopięte na ostatni guzik niż zaliczyć głupią wtopę.. i czuć niedosyt że coś mogło wyjść lepiej a szczególnie przy takim nakładzie finansowym również podpinam się pod słowami @mantiswięcej czasu na przygotowanie oznacza więcej sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, żałowałbym potem że po wywaleniu takiej kwoty mogłem zrobić coś lepiej. :D

A co do rangi międzynarodowej to kto wie, może jacyś Holendrzy wbiją bo już coś tam im mówiłem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mpiwowski zmienił(a) tytuł na Wspólne spotkanie ForumFajerwerki/PolskieFajerwerki - Wrzesień 2025

Pokaz ma już pewny termin, który się nie zmieni. Wrzesień 2025 jest ostatecznym terminem, który nie ulegnie zmianie. Niestety z powodu covid i inflacji pokaz przesunął się o 2 lata. Teraz ze względu na gwarancję większości towaru mogę zapewnić że ten termin nie ulegnie już zmianie. Wiem że towar będzie i wiem, że będę miał cały rok na zrobienie pokazu co daje wymaganą gwarancję na ostateczny termin spotkania. Także zapraszam za 3 lata na wielkie show, które może już nikt nigdy nie powtórzyć. :) Póki co będę robił swoje, a Wam pozostaje czekać. Pierwsze grubsze karty będziemy odkrywać za 1,5-2 lata. :) Mogę tylko zapewnić, że nie spodziewacie się takiego rozmachu xD jest na co czekać. Z mojej strony pozostało tylko wziąć na początku stycznia 2023, towar z jeszcze jednej firmy i praktycznie będziemy mieć wszystko. Normalnie można by to robić w 2024 bo towar będzie, ale potrzebuję ten rok na przygotowanie tego pokazu dodatkowo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mpiwowski zmienił(a) tytuł na Wspólne spotkanie ForumFajerwerki/PolskieFajerwerki - Wrzesień 2025 (OSTATECZNY TERMIN)

Powiem że zdumiewające i fascynujące jest to ile determinacji jest w jednym człowieku.. To tylko pokazuje ile w tej osobie jest prawdziwego pasjonata pirotechniki naprawdę wielki szacunek za to co robisz i przedewszystkim że się chcę.. myślę że przesunięcie terminu pokazu na wrzesień 2025r jest słuszne pozwoli to by przez ten czas pracować nad dopracowaniem pokazu dobrze wiemy że całe to przygotowanie logistyki towaru niezbędnych formalności i całej reszty takiej uroczystości w tym wypadku wesela zajmuje mnóstwo czasu pokaz będzie warty oczekiwania i osobiście już nie mogę się doczekać. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamils38 napisał:

Hahah śmieszne to jest 🤣🤣

W przyszłym roku ostateczny termin będzie 2026 +/- 5 lat 🙈👍🤣

Mogę zrobić w 2024 ciągle. Musisz tylko 10k monety rzucić bo tyle tracę na inflacji, a nie chcę ograniczać towaru jak już tyle wydałem. 😊 Rok poleciał przez covid, a drugi przez ceny. Teraz mając 80% towaru wiem że rok 2025 jest pewny. I na miliard % się nie zmieni. Jak wygram w totka będzie szybciej 😅 To nie pokazik za 5k, także proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mówiłeś że 2020 to ostateczny termin. I pomimo że można było to zorganizować w 2021 np bo już były normalnie duże imprezy, to nie xD. Śmiechu warte, skończy się tak że towar wyląduje w dziale bazar, bo gdyby miało być to już by się odbyło.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PiroMan25 napisał:

To samo mówiłeś że 2020 to ostateczny termin. I pomimo że można było to zorganizować w 2021 np bo już były normalnie duże imprezy, to nie xD. Śmiechu warte, skończy się tak że towar wyląduje w dziale bazar, bo gdyby miało być to już by się odbyło.

Taa. Wtedy tak było, ale pokaz miał kosztować 15k i być na samym dole. Chyba nie muszę mówić jaki teraz jest. ;) Możesz wierzyć czy nie, ale ja jak coś robie to robie. Także cieszę się że tym bardziej kopary wam opadną za 3 lata. Wtajemniczeni w to jaki jest towar i ile mogą potwierdzić. ;) Mi też nie jest na rękę przeciągać to w czasie, ale nikt za mnie kasy nie wykłada. Poza tym pokaz to jedno a cała sprawa organizacyjna, logistyka, marketing itd. To drugie i to też zajmuje czas. To nie jest jakaś strzelanka już, będziemy musieli wynająć teren na 4 dni.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy forumowicze gwarantuje wam że pokaz się odbędzie.  Pamiętajcie o tym, że pokaz będzie nie za 10 tyś tylko za 100 tyś! Mnóstwo pracy i przygotowań trzeba poświęcić przy takiej dużej realizacji, zresztą  kto strzela większe pokazy ten wie ile trzeba poświęcić czasu jak i czasami nerwów...

 

Także czekajcie cierpliwie bo naprawdę warto.  Damy  z siebie 101%, żeby wszystko wyszło zgodnie z planem, także bądźcie wyrozumiali, bo takiego pokazu w Polsce możecie już nie zobaczyć ;)

 

Ps. mogę jedynie zdradzić że będzie ponad 1700 kanałów systemowych.

 

Pozdro! 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może się udać w 2024 na styk, ale musiałbym zagadać z firmą co do finansów. :) Zobaczymy.

PS: przypominam, że KrychFire czy mantis przelali już fundusze na ten pokaz, więc uwierzcie mi odbędzie się. :)

PS2: I tak, pokaz będzie za 100k w samym towarze. Chyba nie muszę mówić jaka to skala. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...