Skocz do zawartości

Wspólne spotkanie ForumFajerwerki/PolskieFajerwerki - Wrzesień 2025 (OSTATECZNY TERMIN)


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze !!! ?

Mam dzisiaj dla was świetną nowinę, którą chciałbym się z wami podzielić. Planowałem strzelić bardzo duży pokaz na Sylwestra 2022 albo Sylwestra 2023, ale pomyślałem że byłoby lepiej przełożyć to na lato, wynająć lokal, ogarnąć firmę i strzelić na spokojnie pokaz jako spotkanie osób z forumfajerwerki i polskiefajerwerki.

Projekt jest na razie w bardzo wstępnym stadium, ale mogę już określić przybliżoną datę i prawdopodobnie będzie to Wrzesień 2025. Sam pokaz do tanich nie należy i trzeba się liczyć z kosztem około 67500zł. :D

Czemu taka decyzja?

Po pierwsze, będziemy mieli lato, pokaz w lecie jest dużo przyjemniejszy. Sam odbiór efektów (mniej dymu) jak i ciepła pogoda czynią widowisko dużo lepsze.

Po drugie, za projekt będzie odpowiadać profesjonalna firma pirotechniczna. Zapewni nam ona pełne wsparcie przy pokazie przy jednoczesnym zachowaniu mojego scenariusza (Sam zaprojektuję kiedy co ma strzelać). Pokaz również zostanie zgłoszony do odpowiednich urzędów i będzie strzelany w pełni legalnie , będziemy mogli posiadać w nim profesjonalne produkty, a także zostaną zapewnione profesjonalne systemy do odpalania. To również uczyni pokaz bardziej widowiskowym i to jest drugi powód dla, którego chcę to w ten sposób strzelić. Na ten moment pokaz będzie realizowany przez firmę Nakaja Art/Korsarz.

Po trzecie jest to również szansa na spotkanie się ze wszystkimi w miłej atmosferze i wreszcie jakieś większe spotkanie forumowe.

Mam pewne lokale na oku, które zapewniłyby teren pod taki pokaz, trzeba będzie liczyć się z kosztem myślę że około 200-300zł za osobę. Niestety mówię to mocno w ciemno bo dopiero pytam o ceny. Oczywiście istnieje opcja takiego pikniku również wraz z noclegiem, tak więc jeśli ktoś wypije po pokazie to może przenocować i na drugi dzień wracać do domu.

Wracając jeszcze do samego pokazu, zostanie on strzelony na wzór coś pomiędzy Castillo czyli typowym hiszpańskim pokazem nocnym a typowym włoskim pokazem znanym ze świąt maryjnych. Bez muzyki, dużo sekwencji dolnych i ostra napierdzielanka :D. Jest to projekt, który zawsze chciałem zrobić a teraz wreszcie mam okazję uczynić. Tak więc spodziewajcie się ogromnej ilości dobrych sekwencji i salutów a także dość unikalnych efektów. :)

To tyle z mojej strony na razie.

Byłbym wdzięczny za zgłaszanie się w temacie, kto byłby chętny na przybycie na taki projekt/spotkanie. Poznałbym dzięki temu orientacyjną ilość uczestników. Każdy jest mile widziany (no prawie haha).  ?

PS: Temat będzie aktualizowany, między innymi o zakupy poczynione na pokaz, a także inne informacje organizacyjne.

Wstępna lista chętnych:

- mpiwowski + 3 osoby

- endriu123457

- A & P Pyrotechnics

- KrychFire

- KamilTM

- abuk

- Bartosz

- mantis

- wapster

- JacuQM

- damian7878

- capodanno

- FireMexu

- Ekipa Nakaja Art

- luk2583

- Muszyna

- LudwiczekR + cztery osoby

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w cenie wpisowego będzie również jedzonko, wódeczka i inne atrakcje. Im więcej osób tym będzie taniej. Cena nie dotyczy firmy, tutaj gratis za pomoc przy takim projekcie za co jestem mega wdzięczny. Podejrzewam, że wapster, Bartosz też wpadną. KamilTM i Krychfire również raczej napewno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpi jak tu Gessleruje :D Goloneczka, wódeczka, tatarek i te sprawy :D Wyjdzie z tego spotkanie Anonimowych Alkoholików Pirotechników :D Wchodzimy w to!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem się już przyzwyczaić do tego, że widząc nowy post oznaczony kolorem oranżu metylowego w temperaturze pokojowej, serce zaczyna bić mocniej zupełnie jak u japońskiego urzędnika, gdy na stacji Shinjuku pociąg przybywa z dziesięciosekundowym opóźnieniem. Również wtedy, gdy w eterze rozległy się pierwsze zapowiedzi wyjątkowego projektu by Mpiwowski, a na chatboxie zaroiło się od hukowych wyrzutni, wiedziałem że na oficjalne ogłoszenie tych enigmatycznych planów będę czekać z jeszcze większą niecierpliwością niż na zdjęcie czarnej dziury przed paroma tygodniami - albo rzeczony obywatel Kraju Kwitnącej Wiśni na spóźniony pociąg.

Powiem szczerze - nie tego się spodziewałem, ale Twoja wizja tego projektu okazuje się być jeszcze lepsza od mojego wyobrażenia. Z planów wynika, że będzie to wspaniałe ukoronowanie Twojej pasji, której jesteś ambasadorem i którą zaraziłeś tu wszystkich. Pasja, która w ten sposób ukaże się w wyjątkowo piękny sposób. Taki letni festiwal pirotechniki na pewno na długo zostanie w pamięci każdego z nas, i nie tylko dlatego że któregoś ciepłego wieczora w powietrzu rozbłyśnie wiele świateł, a ziemią wstrząśnie mnóstwo wybuchów. Przede wszystkim dlatego, że pokaz zaaranżowany przez Ciebie jest gwarancją doskonałej jakości. Nie wiem czy uczyłeś się tego w Japonii, ale jeśli tak, niepotrzebnie - oni mogliby uczyć się od Ciebie. Z pewnością włożysz w to ogrom pracy, jak zawsze kiedy organizujesz takie widowisko. I choć jesteś w tej dziedzinie profesorem, to każdy chętnie pomoże i doradzi, bo takie przedsięwzięcie przyciągnie każdego. Także ja, tym bardziej że na takie spotkanie prawie na pewno się wybiorę, choćby po to by poznać tak inspirującego człowieka jak Ty. Sam zamysł uczynienia pokazu w stylu włoskim (a wiesz że dla mnie Włochy to jak dla Ciebie Polinezja) mnie do tego przekonuje, a dbałość o szczegóły i dopracowanie każdego planu, jakie przejawiasz już w tym poście, świadczą o tym, że pokaz okaże się pirotechnicznym dziełem sztuki. 

A zatem - evviva l'arte! :D

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, k4n4li4 napisał:

Idea zacna i na pewno będzie niezłe widowisko chociaż saluty i petardy do mnie nie przemawiają xd

Nie tylko petardy i saluty, normalne kostki też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mpiwowski napisał:

Nie tylko petardy i saluty, normalne kostki też :P

A może rozsądniej było by zamiast kostek z którymi każdy z nas ma styczność zrzucić się na bombki?  Skoro robi to firma piro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mpiwowski napisał:

ty chyba oszalałeś jakbym miał całe 15k w salutach zrobić hahahah

Różne pomysły ludzie mają xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 14:00, mpiwowski napisał:

Ajaja i się wydało !!! poderwałem piromankę i chciałem zrobić niespodziankę ?

 W końcu  tą  Japonke  wyrwałeś...? Mam nadzieje,że  dobre  szele przywiezie  ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się pojawił, ale wszystko zależy od dokładnego terminu. Wstępnie tak, a co do szczegółów to okaże się za rok.

Ja proponuje jeszcze DJ do tego Mpi chyba wiesz kogo mam na myśli :D  Mam go zaprosić czy już to zrobiłeś ? :P

Fajnie by było pomyśleć czy kampanie promowania pirotechniki tą co założyło jakiś czas temu Jorge, SP, z kimś jeszcze? Nie doczytałem dokładnie, można było jakoś zaangażować lub wplątać w wydarzenie. 

Czekam na więcej info w temacie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen profesjonalizm w ułożeniu scenariusza do wspaniale spędzonego czasu.Zapisuje się.Nie może mnie tam zabraknąć.Będzie doskonała okazja też by się poznać i pogadać o fajerwerkach i nie tylko oczywiście.300zł bez problemu się dołoży i zaopatrzenie też się ułoży?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby zakazali piro co wiem że się nie wydarzy to i tak normalnie będziemy strzelać bo pokaz jest zgłoszony i robi go pro firma.

Co do własnego strzelania, póki co rozmawiamy o głównym show. Nie wiem jakby własne strzelanie miało wyglądać. Nie wiem też jak wygląda sytuacja zgłaszania takiego pokazu do urzędu bo prawdopodobnie się określa jak długo będzie się strzelać. Jakbyśmy walili godzinę non stop to słabo to widzę. :) Może zaplanujcie jakiś wspólny drugi pokaz forumowy? :P Od razu mówię, że rezerwuję większość rur i wszystkie systemy od Conrada. Tak więc musielibyście mieć własny sprzęt, ale w ciągu roku nie powinien to być problem. Mogę spróbować ogarnąć dodatkowe systemy jakby ktoś potrzebował strzelić coś własnego.

 

Krystian kiedyś chciał zrobić ręczny pokaz manualny, może to jest dobra okazja? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...