Skocz do zawartości

Wspólne spotkanie ForumFajerwerki/PolskieFajerwerki - Wrzesień 2025 (OSTATECZNY TERMIN)


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jak wygląda obecna sytuacja? Jak postępy w przygotowaniach?

Zgłaszam swoją kandydaturę na uczestnika tego wydarzenia, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muszyna napisał:

Witam,

Jak wygląda obecna sytuacja? Jak postępy w przygotowaniach?

Zgłaszam swoją kandydaturę na uczestnika tego wydarzenia, pozdr.

Na chwilę obecną mamy towar za około 8k, drugie tyle dojdzie w 2020 roku + w kwietniu już będzie 2000 petard. W 2021 roku będzie kolejna porcja 2000 petard. Potem tylko PRO zostanie, ale to już firma będzie magazynowała. :)

Sekwencje strobo, Blue i Brokat są prawie na ukończeniu na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo tego, widzę że postęp jest cały czas!
Możliwe, że dacie radę w 2021? Jak realnie oceniasz szanse na to?
Cały 2021 mam już zaplanowany, chciałem odwiedzić trochę europejskich festiwali,
więc takie spotkanie byłoby świetnie wkomponowane w ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Muszyna napisał:

Całkiem sporo tego, widzę że postęp jest cały czas!
Możliwe, że dacie radę w 2021? Jak realnie oceniasz szanse na to?
Cały 2021 mam już zaplanowany, chciałem odwiedzić trochę europejskich festiwali,
więc takie spotkanie byłoby świetnie wkomponowane w ten rok.

Bez szans :D To może być nawet 2023, nie myślałem że tak drogo wyjdzie. Sam lokal też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mpiwowski napisał:

Bez szans :D To może być nawet 2023, nie myślałem że tak drogo wyjdzie. Sam lokal też kosztuje.

Rozumiem, że to ze względu na twój własny budżet, który nie zniesie obciążenia taką kwotą ?, w tak krótkim czasie.
Jeżeli tak nie widzę przeciwskazań do poczynienia kroków mobilizacyjnych, na forum celem ustanowienia składki.
Bo wpisowe to tylko koszt noclegu, jedzonko i inne atrakcje dla zmysłów?
W końcu nie brakuje wśród nas ludzi, którzy bez wachania wydają na sylwestrowe zakupy czterocyfrowe sumy ?!!!
Myślę, że nie jest problemem dla nikogo odłożyć 500zł na przestrzeni kilku miesięcy, a kikla osób i już jest wsparcie!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muszyna napisał:

Rozumiem, że to ze względu na twój własny budżet, który nie zniesie obciążenia taką kwotą ?, w tak krótkim czasie.
Jeżeli tak nie widzę przeciwskazań do poczynienia kroków mobilizacyjnych, na forum celem ustanowienia składki.
Bo wpisowe to tylko koszt noclegu, jedzonko i inne atrakcje dla zmysłów?
W końcu nie brakuje wśród nas ludzi, którzy bez wachania wydają na sylwestrowe zakupy czterocyfrowe sumy ?!!!
Myślę, że nie jest problemem dla nikogo odłożyć 500zł na przestrzeni kilku miesięcy, a kikla osób i już jest wsparcie!
 

Tak dokładnie haha, Nie chcę za bardzo obciążać się finansowo i wolę sobie robić to powoli ale dobrze. Bo poza piro jest cała masa wydatków pobocznych, np. żeby ogrodzić mascletę by nie strzelało ludziom po twarzy trzeba ją ogrodzić. Koszt ogrodzenia 500zł.

Co do wpisowego, to jest koszt lokalu + te dodatkowe rzeczy jak jedzenie czy koszulka pamiątkowa. (Znalazły się już osoby co zaczęły wybrzydzać bo śmiem brać 250zł od każdego przy takim projekcie ehh). Chyba, że załatwię teren i wtedy lokalu nie będzie, to koszt wpisowego można przeznaczyć w piro lub na nocleg. To będzie się ustalać rok przed. Póki co o tym nie myślę.

Co do zrzutki, ja już wiem jak to z polakami wygląda. Nikt nie dorzuci się do projektu, który byłby za 3-4 lata a poza tym znajdą się z wymówką to twój pokaz tak więc ja się nie dorzucam. :P

Takie są realia.

 

28 minut temu, Grubbert napisał:

Mógłbyś zdradzić jakich petard będziesz używać podczas pokazu? 

Co do petard to podam ci wieczorem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mpiwowski napisał:

Co do wpisowego, to jest koszt lokalu + te dodatkowe rzeczy jak jedzenie czy koszulka pamiątkowa. (Znalazły się już osoby co zaczęły wybrzydzać bo śmiem brać 250zł od każdego przy takim projekcie ehh). Chyba, że załatwię teren i wtedy lokalu nie będzie, to koszt wpisowego można przeznaczyć w piro lub na nocleg. To będzie się ustalać rok przed. Póki co o tym nie myślę.

Co do zrzutki, ja już wiem jak to z polakami wygląda. Nikt nie dorzuci się do projektu, który byłby za 3-4 lata a poza tym znajdą się z wymówką to twój pokaz tak więc ja się nie dorzucam. :P

Takie są realia.

Za 3-4 lata to nic dziwnego, że się nie dorzuci nikt bo nie ma wogóle pewności, czy dożyje tego pokazu.
Jak ja robiłem z kolegami składke na sylwestra we wrześniu,
to marudzili, że jeszcze jest czas. Zaoferowali pewne kwoty, ale dać nie chcieli, bo ,,jeszcze za wcześnie''.
Jak przyszedł czas na zakupy to się powysypywali, bo nagle nie mają pieniędzy ?.
Ale przecież można chyba bez takich drastycznych wyprzedzeń powiadomić chętnych.
Załóżmy 10 mies. przed żeby coś tam zaoferowali od siebie $$$ ?
Myśle, że takie wyprzedzenie umożliwia jeszcze bezproblemowe zmiany scenariusza?
 

Wydarzenie zapowiada się ciekawie, ja już zaczynam odkładać,
bo myśle że mogę uświetnić to widowisko pewną pomocą finansową,
napewno mile widzianą. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muszyna napisał:

Za 3-4 lata to nic dziwnego, że się nie dorzuci nikt bo nie ma wogóle pewności, czy dożyje tego pokazu.
Jak ja robiłem z kolegami składke na sylwestra we wrześniu,
to marudzili, że jeszcze jest czas. Zaoferowali pewne kwoty, ale dać nie chcieli, bo ,,jeszcze za wcześnie''.
Jak przyszedł czas na zakupy to się powysypywali, bo nagle nie mają pieniędzy ?.
Ale przecież można chyba bez takich drastycznych wyprzedzeń powiadomić chętnych.
Załóżmy 10 mies. przed żeby coś tam zaoferowali od siebie $$$ ?
Myśle, że takie wyprzedzenie umożliwia jeszcze bezproblemowe zmiany scenariusza?
 

Wydarzenie zapowiada się ciekawie, ja już zaczynam odkładać,
bo myśle że mogę uświetnić to widowisko pewną pomocą finansową,
napewno mile widzianą. ?

Oj tak, każda pomoc mile widziana hehe. Pro piro będzie brane właśnie te kilka miesięcy wcześniej i ewentualny lokal też, więc właśnie te kilka miesięcy przed będę zbierał po te 250zł od każdego. Wtedy będzie dobra okazja też na dorzucanie czegokolwiek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 14:47, Grubbert napisał:

Mógłbyś zdradzić jakich petard będziesz używać podczas pokazu? 

Tak więc, jak obiecałem. Petardy jakie będą używane to:

PODSTAWA (około 3500 sztuk)

Titanblitz 5 Mix (22 paczki już zamówione + 2 paczki posiadam)

Titanblitz 5 Crackling (1 paczka zamówiona + 3 paczki posiadam)

TP4 z Tropica (60 paczek zamówionych)

Scream 5s (10 paczek zamówionych)

Pierwsza partia daje nam około 1300 petard. Druga partia to będzie kolejne 1200 sztuk TP4 z Tropica.

Przed samym pokazem przez firmę może coś mocniejszego ogarnę + tak jak wapster obiecał rarytasy też dowiezie. :D

Łącznie powinno być w granicach 4000 petard z czego w samym finale około 1700 sztuk na raz. + oczywiście finał samego pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by się rozpisać na temat tych petard,ale powiem tylko tyle JA YEBE! ? jaka to będzie mucka! 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grubbert napisał:

Można by się rozpisać na temat tych petard,ale powiem tylko tyle JA YEBE! ? jaka to będzie mucka! 

Być może będzie to mój ostatni wielki projekt w historii (prawie na pewno). :) Tak więc jak trzeba dać czadu. Już nie jara mnie wydawanie ponad 3k na piro i chciałbym z tym skończyć z przytupem. Na sylwestra zawsze coś będzie, ale nie chciałbym w przyszłości już wydawać na to wielkich kwot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mpiwowski napisał:

Na sylwestra zawsze coś będzie, ale nie chciałbym w przyszłości już wydawać na to wielkich kwot.

Co roku to czytam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy dałoby radę załatwić przez pro firmę jakieś gotowe elementy tej mascalety np. z Włoch, chodzi o gotowe fragmenty quickmatcha z petardami z tamtejszych manufaktur? Może wtedy całość byłaby tańsza? Jak to jest nie wiem, ale wiadomo, że to pewnie nie takie proste? jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muszyna napisał:

Zastanawia mnie, czy dałoby radę załatwić przez pro firmę jakieś gotowe elementy tej mascalety np. z Włoch, chodzi o gotowe fragmenty quickmatcha z petardami z tamtejszych manufaktur? Może wtedy całość byłaby tańsza? Jak to jest nie wiem, ale wiadomo, że to pewnie nie takie proste? jak się wydaje.

Bardziej Hiszpanii, Europla takie coś sprzedaje. Piszę Europla bo to jedyna firma, która się sprzedaje w Polsce. Ściąga ją m.in Jorge czy Surex. Stawiam jednak, że byłoby dużo drożej.

Dlatego napisałem o wapsterze bo być może małą część podobną do prawdziwej on załatwi. Zobaczymy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na zachętę mogę zdradzić już wszystkie kostki do sekwencji "Blue", jako że już część poznaliście to jest to jedyny element który chcę i mogę zdradzić :)

Kostki, które będą w tej sekwencji to:

-  BZ50S-7019 x2

- PM2331-K Funky & Hip Hop x3

- NS1025 BLUE x8

- BI25S1-242 x4

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czas na aktualizacje Masclety :D

O to pierwsze zakupy:

IMG_4989.JPG

IMG_4982.JPG

Łącznie około 1500 petard na ten moment, Planowane jest jeszcze dokupienie 300 sztuk tb5, 50 screamów 5s i 600 sztuk tp4. Wtedy będzie całość. :)

Oczywiście wszystkie powyższe rzeczy z najlepszych partii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem przetestować Titanblitzy. Tutaj biorąc pod uwagę czarne z craclingiem i mix 4 różnych efektów, można powiedzieć łącznie o 5 różnych rodzajach Titanblitza.

Mascleta to taki karabinek, tylko zrobiony z głową, według hiszpańskiej tradycji festiwalowej. Jeśli uda się uzyskać to, co na Pyromeeting France 2019, dostajemy niezbyt szybką, niezbyt wolną przerwę pomiędzy kolejnymi wystrzałami. Przez chwilę ludzie mają się na czym skupić i widzą co po kolei odkleja się od głównego łańcucha. Podwieszenie karabinka 1 metr nad ziemią zagwarantuje, że każda petarda odpali, nie zostanie zagaszona przez wybuch innej.

Znając gust Mpiwowskiego, trudno mi zgadnąć jakimi seriami mascleta będzie odpalana. Czy będzie mieszanina serii efektów, czy wręcz przeciwnie - unikanie janusz-mix'a, odpalanie przez długi czas jednego rodzaju petard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pyromeeting France 2019 oni zrobili włoską batterię, nie mascletę. To trochę inny styl, z reguły batterie robi się w mniejszej skali (mniej petard) i nie robi się to w formie siatki a bardziej węża. Masclety to większe projekty i opadających petard nie strzela się w żadnych układach, po prostu ma nawalać i tyle. :D Oczywiście to wszystko też z głową, nie odpalę wszystkiego na raz. W finale będzie więcej, dynamika powinna rosnąć itd. Sekwencje i układy można zaplanować w otoczce do masclety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny nabytek do sekwencji kolorowej, Scala 100A od Funke. Chyba jako jedna z nielicznych Funke, która faktycznie coś prezentuje. :)

v9nmwz2s2myc.jpg

Tak wygląda na żywo:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...