Jump to content
mpiwowski

Wspólne spotkanie ForumFajerwerki/PolskieFajerwerki 2021/2022

Recommended Posts

Nawet jakby zakazali piro co wiem że się nie wydarzy to i tak normalnie będziemy strzelać bo pokaz jest zgłoszony i robi go pro firma.

Co do własnego strzelania, póki co rozmawiamy o głównym show. Nie wiem jakby własne strzelanie miało wyglądać. Nie wiem też jak wygląda sytuacja zgłaszania takiego pokazu do urzędu bo prawdopodobnie się określa jak długo będzie się strzelać. Jakbyśmy walili godzinę non stop to słabo to widzę. :) Może zaplanujcie jakiś wspólny drugi pokaz forumowy? :P Od razu mówię, że rezerwuję większość rur i wszystkie systemy od Conrada. Tak więc musielibyście mieć własny sprzęt, ale w ciągu roku nie powinien to być problem. Mogę spróbować ogarnąć dodatkowe systemy jakby ktoś potrzebował strzelić coś własnego.

Krystian kiedyś chciał zrobić ręczny pokaz manualny, może to jest dobra okazja? :D

Najlepiej byłoby zarezerwować pół godziny na luźne strzelanie, a potem pół godziny na pro pokaz. Rzeczywisty czas strzelania będzie mógł być krótszy. Przecież nikt ze stoperem nie będzie tego mierzył.

Pokazy po koncertach i festiwalach nie zawsze są strzelane o równych godzinach, bo to zależy ile trwa koncert, czy będzie bis artysty, czy nie. Podejrzewam, że gminie/miastu trzeba podać przybliżony czas startu i przybliżony czas trwania.

• Like 1

2 minuty temu, mantis napisał:

Najlepiej byłoby zarezerwować pół godziny na luźne strzelanie, a potem pół godziny na pro pokaz. Rzeczywisty czas strzelania będzie mógł być krótszy. Przecież nikt ze stoperem nie będzie tego mierzył.

Też o tym myślałem i wydaje mi się, że będzie to do zrobienia.

Od siebie mogę zaoferować MBka, jakby ktoś chciał coś tworzyć :)

• Thanks 1

Sekwencja strobo już prawie gotowa :D Brakuje tylko akcentu. No i może dwóch artemisów z Panty.

IMG_1339.JPG

• Like 2

Witam,

Jak wygląda obecna sytuacja? Jak postępy w przygotowaniach?

Zgłaszam swoją kandydaturę na uczestnika tego wydarzenia, pozdr.

21 minut temu, Muszyna napisał:

Witam,

Jak wygląda obecna sytuacja? Jak postępy w przygotowaniach?

Zgłaszam swoją kandydaturę na uczestnika tego wydarzenia, pozdr.

Na chwilę obecną mamy towar za około 8k, drugie tyle dojdzie w 2020 roku + w kwietniu już będzie 2000 petard. W 2021 roku będzie kolejna porcja 2000 petard. Potem tylko PRO zostanie, ale to już firma będzie magazynowała. :)

Sekwencje strobo, Blue i Brokat są prawie na ukończeniu na ten moment.

Całkiem sporo tego, widzę że postęp jest cały czas!
Możliwe, że dacie radę w 2021? Jak realnie oceniasz szanse na to?
Cały 2021 mam już zaplanowany, chciałem odwiedzić trochę europejskich festiwali,
więc takie spotkanie byłoby świetnie wkomponowane w ten rok.

40 minut temu, Muszyna napisał:

Całkiem sporo tego, widzę że postęp jest cały czas!
Możliwe, że dacie radę w 2021? Jak realnie oceniasz szanse na to?
Cały 2021 mam już zaplanowany, chciałem odwiedzić trochę europejskich festiwali,
więc takie spotkanie byłoby świetnie wkomponowane w ten rok.

Bez szans :D To może być nawet 2023, nie myślałem że tak drogo wyjdzie. Sam lokal też kosztuje.

7 minut temu, mpiwowski napisał:

Bez szans :D To może być nawet 2023, nie myślałem że tak drogo wyjdzie. Sam lokal też kosztuje.

Rozumiem, że to ze względu na twój własny budżet, który nie zniesie obciążenia taką kwotą 😆, w tak krótkim czasie.
Jeżeli tak nie widzę przeciwskazań do poczynienia kroków mobilizacyjnych, na forum celem ustanowienia składki.
Bo wpisowe to tylko koszt noclegu, jedzonko i inne atrakcje dla zmysłów?
W końcu nie brakuje wśród nas ludzi, którzy bez wachania wydają na sylwestrowe zakupy czterocyfrowe sumy 🤔!!!
Myślę, że nie jest problemem dla nikogo odłożyć 500zł na przestrzeni kilku miesięcy, a kikla osób i już jest wsparcie!

16 minut temu, Muszyna napisał:

Rozumiem, że to ze względu na twój własny budżet, który nie zniesie obciążenia taką kwotą 😆, w tak krótkim czasie.
Jeżeli tak nie widzę przeciwskazań do poczynienia kroków mobilizacyjnych, na forum celem ustanowienia składki.
Bo wpisowe to tylko koszt noclegu, jedzonko i inne atrakcje dla zmysłów?
W końcu nie brakuje wśród nas ludzi, którzy bez wachania wydają na sylwestrowe zakupy czterocyfrowe sumy 🤔!!!
Myślę, że nie jest problemem dla nikogo odłożyć 500zł na przestrzeni kilku miesięcy, a kikla osób i już jest wsparcie!

Tak dokładnie haha, Nie chcę za bardzo obciążać się finansowo i wolę sobie robić to powoli ale dobrze. Bo poza piro jest cała masa wydatków pobocznych, np. żeby ogrodzić mascletę by nie strzelało ludziom po twarzy trzeba ją ogrodzić. Koszt ogrodzenia 500zł.

Co do wpisowego, to jest koszt lokalu + te dodatkowe rzeczy jak jedzenie czy koszulka pamiątkowa. (Znalazły się już osoby co zaczęły wybrzydzać bo śmiem brać 250zł od każdego przy takim projekcie ehh). Chyba, że załatwię teren i wtedy lokalu nie będzie, to koszt wpisowego można przeznaczyć w piro lub na nocleg. To będzie się ustalać rok przed. Póki co o tym nie myślę.

Co do zrzutki, ja już wiem jak to z polakami wygląda. Nikt nie dorzuci się do projektu, który byłby za 3-4 lata a poza tym znajdą się z wymówką to twój pokaz tak więc ja się nie dorzucam. :P

Takie są realia.

28 minut temu, Grubbert napisał:

Mógłbyś zdradzić jakich petard będziesz używać podczas pokazu? 

Co do petard to podam ci wieczorem.

• Like 1

15 minut temu, mpiwowski napisał:

Co do wpisowego, to jest koszt lokalu + te dodatkowe rzeczy jak jedzenie czy koszulka pamiątkowa. (Znalazły się już osoby co zaczęły wybrzydzać bo śmiem brać 250zł od każdego przy takim projekcie ehh). Chyba, że załatwię teren i wtedy lokalu nie będzie, to koszt wpisowego można przeznaczyć w piro lub na nocleg. To będzie się ustalać rok przed. Póki co o tym nie myślę.

Co do zrzutki, ja już wiem jak to z polakami wygląda. Nikt nie dorzuci się do projektu, który byłby za 3-4 lata a poza tym znajdą się z wymówką to twój pokaz tak więc ja się nie dorzucam. :P

Takie są realia.

Za 3-4 lata to nic dziwnego, że się nie dorzuci nikt bo nie ma wogóle pewności, czy dożyje tego pokazu.
Jak ja robiłem z kolegami składke na sylwestra we wrześniu,
to marudzili, że jeszcze jest czas. Zaoferowali pewne kwoty, ale dać nie chcieli, bo ,,jeszcze za wcześnie''.
Jak przyszedł czas na zakupy to się powysypywali, bo nagle nie mają pieniędzy 🤬.
Ale przecież można chyba bez takich drastycznych wyprzedzeń powiadomić chętnych.
Załóżmy 10 mies. przed żeby coś tam zaoferowali od siebie $$$ ?
Myśle, że takie wyprzedzenie umożliwia jeszcze bezproblemowe zmiany scenariusza?

Wydarzenie zapowiada się ciekawie, ja już zaczynam odkładać,
bo myśle że mogę uświetnić to widowisko pewną pomocą finansową,
napewno mile widzianą. 😉

• Like 1

15 minut temu, Muszyna napisał:

Za 3-4 lata to nic dziwnego, że się nie dorzuci nikt bo nie ma wogóle pewności, czy dożyje tego pokazu.
Jak ja robiłem z kolegami składke na sylwestra we wrześniu,
to marudzili, że jeszcze jest czas. Zaoferowali pewne kwoty, ale dać nie chcieli, bo ,,jeszcze za wcześnie''.
Jak przyszedł czas na zakupy to się powysypywali, bo nagle nie mają pieniędzy 🤬.
Ale przecież można chyba bez takich drastycznych wyprzedzeń powiadomić chętnych.
Załóżmy 10 mies. przed żeby coś tam zaoferowali od siebie $$$ ?
Myśle, że takie wyprzedzenie umożliwia jeszcze bezproblemowe zmiany scenariusza?

Wydarzenie zapowiada się ciekawie, ja już zaczynam odkładać,
bo myśle że mogę uświetnić to widowisko pewną pomocą finansową,
napewno mile widzianą. 😉

Oj tak, każda pomoc mile widziana hehe. Pro piro będzie brane właśnie te kilka miesięcy wcześniej i ewentualny lokal też, więc właśnie te kilka miesięcy przed będę zbierał po te 250zł od każdego. Wtedy będzie dobra okazja też na dorzucanie czegokolwiek. :)

W dniu 13.12.2019 o 14:47, Grubbert napisał:

Mógłbyś zdradzić jakich petard będziesz używać podczas pokazu? 

Tak więc, jak obiecałem. Petardy jakie będą używane to:

PODSTAWA (około 3500 sztuk)

Titanblitz 5 Mix (22 paczki już zamówione + 2 paczki posiadam)

Titanblitz 5 Crackling (1 paczka zamówiona + 3 paczki posiadam)

TP4 z Tropica (60 paczek zamówionych)

Scream 5s (10 paczek zamówionych)

Pierwsza partia daje nam około 1300 petard. Druga partia to będzie kolejne 1200 sztuk TP4 z Tropica.

Przed samym pokazem przez firmę może coś mocniejszego ogarnę + tak jak wapster obiecał rarytasy też dowiezie. :D

Łącznie powinno być w granicach 4000 petard z czego w samym finale około 1700 sztuk na raz. + oczywiście finał samego pokazu.

Można by się rozpisać na temat tych petard,ale powiem tylko tyle JA YEBE! 😆 jaka to będzie mucka! 

• Haha 1

9 minut temu, Grubbert napisał:

Można by się rozpisać na temat tych petard,ale powiem tylko tyle JA YEBE! 😆 jaka to będzie mucka! 

Być może będzie to mój ostatni wielki projekt w historii (prawie na pewno). :) Tak więc jak trzeba dać czadu. Już nie jara mnie wydawanie ponad 3k na piro i chciałbym z tym skończyć z przytupem. Na sylwestra zawsze coś będzie, ale nie chciałbym w przyszłości już wydawać na to wielkich kwot.

9 godzin temu, mpiwowski napisał:

Na sylwestra zawsze coś będzie, ale nie chciałbym w przyszłości już wydawać na to wielkich kwot.

Co roku to czytam

• Like 1
  • Haha 1

Zastanawia mnie, czy dałoby radę załatwić przez pro firmę jakieś gotowe elementy tej mascalety np. z Włoch, chodzi o gotowe fragmenty quickmatcha z petardami z tamtejszych manufaktur? Może wtedy całość byłaby tańsza? Jak to jest nie wiem, ale wiadomo, że to pewnie nie takie proste🤔 jak się wydaje.

2 minuty temu, Muszyna napisał:

Zastanawia mnie, czy dałoby radę załatwić przez pro firmę jakieś gotowe elementy tej mascalety np. z Włoch, chodzi o gotowe fragmenty quickmatcha z petardami z tamtejszych manufaktur? Może wtedy całość byłaby tańsza? Jak to jest nie wiem, ale wiadomo, że to pewnie nie takie proste🤔 jak się wydaje.

Bardziej Hiszpanii, Europla takie coś sprzedaje. Piszę Europla bo to jedyna firma, która się sprzedaje w Polsce. Ściąga ją m.in Jorge czy Surex. Stawiam jednak, że byłoby dużo drożej.

Dlatego napisałem o wapsterze bo być może małą część podobną do prawdziwej on załatwi. Zobaczymy

• Like 1