Skocz do zawartości

Relacja z przygotowań 19/20


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zakładam temat aby relacjonować dla zainteresowanych przygotowania do sylwestra 19/20 i nie tylko ponieważ będę dodawał też filmy z testów oraz zdjęcia etc. 

Na początek krótko napisze o co chodzi, otóż będę pracował na tych artykułach: + na filmie z głównego pokazu będzie niespodzianka.

 

Myślę że nie będę już nic dokupował i tak jest więcej niż chciałem. Wymyśliłem sobie że będę rozbierał wyrzutnie na części pierwsze i robił z nich własne układy i single shooty, ponieważ dysponuje własnym systemem można zrobić coś ciekawego.

2019-04-26

Zaczynam rozbierać pierwsze kostki - cel jest taki żeby rozebrać na początek wszystkie wyrzutnie które są do rozbiórki i dalej kombinować. Wiem wiem zrobiłem błąd nie cracling tylko crackling :D 

IMG-1583.jpg

IMG-1584.jpg

IMG-1585.jpg

IMG-1586.jpg

IMG-1587.jpg

 

a tutaj zmajstrowałem stojaki dwa jeden na duże rakiety a drugi na mniejsze.

IMG-0850.jpg


IMG-0852.jpg


IMG-0853.jpg


IMG-0854.jpg

cdn...

Edytowane przez A & P Pyrotechnics
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś będę kombinował z PCV, tylko nie używam ich akurat to rakiet. Z rur pewnie zrobisz wyrzutnię, tylko w innym układzie strzałów? :)

Hm... Przydałby się jakiś dział na forum do takich projektów, bo rzeczywiście nie ma gdzie tego włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mantis napisał:

Też coś będę kombinował z PCV, tylko nie używam ich akurat to rakiet. Z rur pewnie zrobisz wyrzutnię, tylko w innym układzie strzałów? :)

Hm... Przydałby się jakiś dział na forum do takich projektów, bo rzeczywiście nie ma gdzie tego włożyć.

Z rur w sensie tych rozebranych z wyrzutni?

Jeśli o te Ci chodzi to zgadza się raczej większość pójdzie w układ fan, bo pcv tylko do rakiet nawet te grube bo kij od bazooki i monstera na środku ma ten zawias i średnica się powiększa dwa razy :D

a co do tematu to naprawdę długo się zastanawiałem gdzie, faktycznie można by było pomyśleć nad nowym działem dla majsterkowiczów :D 

ps: właśnie się dowiedziałem ze od zeszłego roku quick match lont jest na koncesje CE P2 , totalna załamka ma ktoś jakieś namiary może jakiś sklep ma jeszcze coś w zapasach?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec rozbiórki na horyzoncie, co za monotonia szczególnie z El Titano 50sh.... Mam nadzieję że efekt będzie warty zachodu. Dokupiłem jeszcze jakiś czas temu wulkan apollo zobaczymy jak się sprawdzi. 

IMG-1595.jpg


IMG-1599.jpg


IMG-1600.jpg


IMG-1601.jpg


IMG-1602.jpg


IMG-1603.jpg


IMG-1604.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia KASJOPEJA 16 strzałów podzielona na 4 po 4. Każdy one row ma inny lont, będzie inicjowany od spłonki za pomocą mojego systemu : ) . 

Chce na żywo zobaczyć jakie odstępy czasowe mają rożne lonty, nagram oczywiście filmiki z testów prawdopodobnie już w ten weekend. Pomoże mi to w tworzeniu układów itp w docelowym pokazie. 

Proszę nie kręcić beki, na testy specjalnie zrobione na szybko i niechlujnie, będzie lepiej :D

Lont srebrny 1 metr/s

Lont czerwony 1 metr/5 minut 20s

Lont zielony 10cm/s

Lont zielony 1cm/s

 

IMG-1662.jpg


IMG-1663.jpg


IMG-1664.jpg


IMG-1666.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten między rurami na pierwszym zdjęciu, to lont srebrny 1m/s, czy tylko jakiś sznurek łączący?

2 godziny temu, A & P Pyrotechnics napisał:

Lont czerwony 1 metr/5 minut 20s

Gdzie coś takiego można dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mantis napisał:

Ten między rurami na pierwszym zdjęciu, to lont srebrny 1m/s, czy tylko jakiś sznurek łączący?

Gdzie coś takiego można dostać?

Dokładnie pierwsze zdjęcie to lont szybki srebrny palący się z prędkością 1m/s. 

A jeśli chodzi o lont czerwony który spala się tak wolnooo jak żółw kupowałem go jakiś czas temu na allegro os prywatnego użytkownika ale raczej w sklepie militarnym marcus graf tez powinien być drogi nie był po jakieś 1,69 za metr. 

Zobacz ofertę: Lont wolny czerwony 1 metr https://allegro.pl/oferta/lont-wolny-czerwony-1-metr-7457046989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadane testy. Polanka Redłowska 23:00 Sobota Ci z trójmiasta wiedzą że przypał na 100% haha ale szybka akcja była jeszcze ktoś urodziny miał więc dobrze się wpasowaliśmy.

Jak wstawić film z dysku na forum ? 

 

 

 

 


IMG-1707.jpg


IMG-1708.jpg

 

Edytowane przez A & P Pyrotechnics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że test systemu i lontów wyszedł pomyślnie. Który lont okazał się najlepszy do łączenia rur wyrzutni?

Wbić do kogoś na urodziny nowym pretekstem na strzelanie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mantis napisał:

Wygląda na to, że test systemu i lontów wyszedł pomyślnie. Który lont okazał się najlepszy do łączenia rur wyrzutni?

Wbić do kogoś na urodziny nowym pretekstem na strzelanie xD

No wyszło za***iście wszystko! Tylko na pełnym przypale dużo ludzi było ale nikt się nie zesrał. 

Na filmie nie było jeszcze testowania zapalników podłączonych szeregowo. Złączyliśmy ze sobą 6 sztuk pod jeden kanał szeregowo i o dziwo wszystkie się zdetonowały (24 kanałowy system x 6 = 144 to już jest wynik.)  ! pewnie dało by radę więcej ale bez sensu i tak nie wykorzystam raczej więcej niż 5 naraz ponieważ można łączyć to ze sobą lontem 1 m / sekundę lub qiuck matchem i też wystrzeli jednocześnie. 

Wszystkie one rowy prawie bez zarzutu jeśli chodzi o przymocowanie samym rurek do kartonu klejem na ciepło plus vikol to trzyma naprawdę bardzo mocno żadna rurka nie odpadła jedyne zastrzeżenie mam do podstawy, muszę opracować jakich schemat może na zakładkę ponieważ widać że na ostatnich dwóch strzałach przewróciło się na bok. Myślałem żeby przygotować sobie i połączyć rurki a przed strzelaniem montować dopiero podstawę aby się to wszystko lepiej przechowywało i było stabilniejsze. 

CDN.

 

Co do lontów to wiadomo że te dwa najszybsze są spoko ale może pokaz będzie wymagał spowolnienia to wykorzysta się pozostałe dwa. Najbardziej mi zależało aby nagrać odstępy czasowe aby sobie to później planować. 

Edytowane przez A & P Pyrotechnics
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdy wpadłem do budowlanego, lekkie zdziwienie, że wszystkie PCV były dwumetrowe. Pociąć to się dało. Trzeba było wziąć na imadło i po kolei przecinać małą cienką piłą. Odmierzyć długość można było od rury, która już wcześniej była piłowana.

Zastanawiam się jak sobie poradziłeś ze skracaniem, bo miejsca przecinania wyglądają całkiem gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te średnie białe były w odcinkach 4 metry bieżące. Po prostu każdą rurkę podzieliłem za pomocą miarki i pisaka. Piłka z brzeszczotem i jazda na kolanie a na sam koniec, dziękuje że to zauważyłeś - serce się raduje, papier ścierny i gładzonko : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Gotowe, wyglada trochę po dziadowsku ale musicie mi uwierzyć ze testowałem gorsze konstrukcje i się nie rozpadają :D 

przed strzelaniem po prostu będę wklejał to na jakaś cienką płytę lub większy karton jako podstawę 
 

 

62-A8-B5-D8-DBF4-4-D36-B45-E-D0-AEE1-A62
6-EF8-A910-66-FD-482-C-BB99-8-A0-AB6-A43
323-DDC5-D-A8-BA-462-C-9-F91-F678-B55-BE
09-D8-E70-C-1714-4168-B159-AD707893864-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do tematu :) Bardzo ciekawy jestem efektu pokazu i życzę żeby wszystko poszło po twojej myśli ! Bo dużo w to pracy włożyłeś :)

Ps. Kiedy pokaz i gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...