Skocz do zawartości

[mantis] Materiały wybuchowe 2019


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

Kto czytał ChatBoxa w grudniu 2018, wie, że w tym roku forumowicze postawią na kabelki.

Siedzisz sobie w domu, przychodzi listonosz i pokazuje ci jakąś paczkę z chińskimi naklejkami. Myślisz sobie - jakiego wała? No tak. Przecież chińczycy sprzedają systemy na eBay'u, bo na Aliexpress chyba im nie wolno, skoro ich tam nie ma.

Nazwa tematu dosyć groźna. Zaczerpnięta od reportera TVN'u, który ostrzegał widzów przed wystrzałami w Sylwestra. Stwierdził, że na fajerwerki i petardy trzeba uważać, bo to nic innego jak takie "miniaturowe materiały wybuchowe".

r1HahN8.jpg sqEqLvr.jpg

 Z1a69bK.jpg EBI7zCP.jpg

 I6YTSHK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak się sprawuje to "cudo" jak jakieś testy zrobisz, bo też planowałem kupić i nie wiem czy warto,choć jest to tanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Thexilo napisał:

Napisz jak się sprawuje to "cudo" jak jakieś testy zrobisz, bo też planowałem kupić i nie wiem czy warto,choć jest to tanie :D

KamilTM ma te systemiki byliśmy u niego na pokazie w tym roku. Zasięg to ok 50m góra, jakość jak za tą cene spoko ogólnie sie opłaca. Wiadomo to tylko chiński lekki plasticzek ale do pokazu małego jak najbardziej OK !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem przywołany do tablicy. Zgadzam się z przedmówcą. ? 

Zasięg producent oczywiście podaje tylko orientacyjnie. Robiłem parę testów i za jednym razem wynik był nawet 300m. Wniosek z tego taki, że wiele zależy od otoczenia, więc lepiej zapobiegawczo zbytnio się nie oddalać bo różnie może być - mówię to ja, nauczony brutalnym doświadczeniem. Prawda Andrzeju? ?

Jeśli chodzi o funkcjonalność to jak za tą cenę lepszego sprzętu nie ma. Najgorszy w nich jest ten plastik, który lubi się łamać a tak poza tym to wszystko pryma sort.

Zawsze może to współgrać z jakimś lepszym sprzętem jak się człowiek kiedyś dorobi, idealne w razie gdyby w przypływie fantazji zabrakło kanałów na wiejski festyn xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fontanny sceniczne, zapalniki, kabel przedłużacz do zapalników 
+ efekt fireballa (pierwsze z prawej)

y9SopML.jpg

th8xf0j.jpg

MzVENUe.jpg

alepetarda.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 16:11, k4n4li4 napisał:

Jakiś projekt szykujesz?

Fontanny sceniczne zostały wzięte bardziej do testów systemu koło domu, bo są ciche, krótko się palą, no i sąsiedzi nie zadzwonią na policję, że pieski się boją.

Projekt będzie, to swoją drogą, ale akurat nie z fontann.

Plan na Sylwestra jest taki, żeby wykorzystać wszystkie 12 kanałów systemu i odpalić nimi jak najwięcej fajerwerków. Pytanie czy da się z jednego kanału odpalić kilka zapalników? Albo czy da się podpiąć jeden kabel do kanału, a potem do tego kabla podpiąć kilka zapalników? Mam nadzieję, że ktoś na to odpowie, jak nie, to będę musiał samemu przetestować, albo poszukać sposobu na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na odpowiedź ile zapalników odpalisz swoim system może jedynie producent.... Lub osoba która miała identyczny i testowała. 

Pytanie też czy szeregowo czy równolegle... Bez testów niestety się nie obejdzie.... A i dodatkowo jeszcze jak długie będą przewody.

Ogólnie masz co testować:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super projekt, czołg wyglada na stabilny nie powinien się przewrócić od odpalanych ładunków aczkolwiek zalecał bym testy ponieważ ja w sylwestra przykładowo przeliczyłem się ze splonkami które maja problem aby odpalić lont zielony. Także testy są ważne aby unikąć nieprawidłowości :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na pojedynczych rurach jeszcze przed zrobieniem czołgu. Raca odpala się od zwyczajnej iskry z pistoletu na kapiszony, więc spłonka radzi sobie łatwiej z racą niż z lontem zielonym. Race 15 mm miały stabilniejszy lot w rurach PCV o szerokości 18 mm niż w tych o szerokości 20 mm.

Race oczywiście są gwiżdżące, a nie hukowe. Hukowa mogłaby utknąć w rurze, wybuchnąć i rozwalić konstrukcję. Mam nadzieję, że po wystrzeleniu jednej salwy, czołg będzie zdatny do nabicia kolejnych salw. Liczę na to, że będzie okazja do porobienia testów w środku roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mantis - król niekonwencjonalnego podejścia do pirotechniki :D

Czołg pierwsza klasa, naprawdę to już wygląda na coś !!!! Musisz taki stalowy zrobić może by salutami trzepać. :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

¡Andale Andale! ¡Arriva Arriva! ¡Epa Epa! HoZnlpK.jpg

Ciekawostką jest, że Spinner Fountain jest umieszczona na plastikowej obrotowej podstawce.

GmGUmib.jpg

piropolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scream fajna wyrzutnia z niespotykanym piskiem

Fountain + mine fajny bajer i duże zaskoczenie jak ktoś jeszcze tego nie widział

Spinner fountain to gówno

Edytowane przez k4n4li4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Testy fontann scenicznych bez budzenia sąsiadów.

2x fontanny szybkie, 1x fontanna dłuższa, 1x fireball

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpiwowski takich komentarzy nie pisz bo ostrzeżenie dostaniesz 1 pkt... Przynajmniej ja dostałem parę lat temu... I mój był nawet bardzie rozwinięty i rzeczowy... tyle że zamiast pieska był kotek... Także będziesz miał 1 pkt. ostrzeżenia jak ja (przyczyna spam). A co do samego tematu to @mantis masz ciekawe podejście do Piro i bardzo wyróżniające się na tle innych... Tylko czekać na kolejne dobre pomysły :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabinki typu "hiszpańska mascleta" + singleshot trzystrzałowy.

WpVFhaf.jpg

Po wyjęciu karabinka Special Traca z pudełka.

RxdmBK4.jpg

POL-EXPANCE Fireworks
sklep.bezpiecznefajerwerki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, damian7878 napisał:

A wyrzutni dużo jeszcze będzie?☺

Są w planach ⏱️, ale nie wszystko na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mantis napisał:

Są w planach ⏱️, ale nie wszystko na raz ?.

Wykorzystaj promkę na alepetarda, jeszcze całkiem ciekawe wyrzutnie dostępne- w sam raz na jakiś sylwestrowy projekcik z systemem w tle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traca fajna sprawa, ale brakuje jej kilka metrów bo strasznie szybko się wypala te 10 metrów :) Czekam na więcej aktualizacji w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...