Skocz do zawartości
  • 1

Zapalnik do balonu stratosferycznego


adam1946

Pytanie

Cześć
TO będzie moje pierwsze pytanie na forum. Realizuję projekt naukowo-badawczy i wraz z moim zespołem będę wysyłał balon stratosferyczny. Będzie to nasz pierwszy taki projekt. Chcemy umieścić pod balonem kilka czujników oraz kamerę. Planujemy po osiągnięciu odpowiedniej wysokości odczepić część z czujnikami i kamerą od balonu. Zestaw przyrządów będzie przymocowany prawdopodobnie jakąś linką lub żyłką do balonu. Naszym zamiarem jest przepalenie tej żyłki/linki. Chcę to zrobić za pomocą zapalników pirotechnicznych. W związku z tym proszę o wszelkie rady w tym kierunku. Czy da się coś takiego w ogóle stworzyć, czy zadziała? Jakie zapalniki? Jaki system sterowania? Jedyny system jaki znam to radiowy ale na odległości kilku tysięcy kilometrów na pewno nie zadziała :D Oprogramowanie sprzętu badawczego będziemy stawiać na Arduino na 99%. Ważne też aby ten mechanizm był możliwie jak najlżejszy gdyż pozwoli to wynieść w stratosferę więcej czujników badawczych. Proszę o szybką odpowiedź najlepiej z linkami, gdyż termin startu balonu już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Za dużo zmiennych...

trochę testów by się przydało, grubość żyłki... Do prostego przepalenia polecam Talon® Igniter Clips (choć pytanie jakij grubości żyłka)

Co do dopalenia jak nie wchodzi w grę system radiowy - to odpalenie ze względu na ciśnienie lub wysokość.

Powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...