Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartekeuro

Tematyka zgoła odmienna od fajerwerków.

Polecane posty

W związku z tym,  że ba SB pojawiło się dużo różnych tematów jak np masaże,  religia,  kobiety,  zdjęcia kobiet, stworzenie świata etc etc to tutaj będziemy o tym dyskutować.     Mój pomysł z Pokim to aby zrobić dział od 21 lat na tematy poważne i trochę mniej.       1. Pojawił się temat masaży z podtekstem. Jest to błąd.  Masaże mają na celu pomoc w regeneracji, lub też przenieść nas do innego świata. Ostatnio dużo czytałem o tych całych tantrycznych i wywodzi się on aż ze starożytności.  Jak kogoś to interesuje polecam książkę na ten temat. I nie ma tu nic związanego z prostytucja.  Nic a nic!         

   2..  Był temat o śmierci itp.  Moim zdaniem po śmierci nie ma nic i to jest najbardziej przerażające. Myk i nie ma nic.  Jeśli coś jest to wydaje mi się że byśmy o tym wiedzieli.  Wiara to jedno z rozum drugie.  Powiem teraz mocne słowa ale uważam że Kościół to troszkę jak mafia.  Wszędzie tam tylko kasa i bez podatków...  Cennik powinni zrobić na usługi jak wszędzie. 

3. Wspólne wspieranie się na YT - jako że jesteśmy jedną rodzina na forum to może wspierajmy się nawzajem.  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się odnieść do 2. punktu :) Jak dla mnie po śmierci jest to co objawił nam Jezus. Nie nie jestem świadkiem jechowy :D Jestem bardzo wierzącym człowiekiem i mam zgoła inne podejście do postrzegania Kościoła. Dla mnie kapłani to nie mafia tylko na prawdę co niektórzy prawilne mordy. Wielu z nich znam bardzo dobrze i wiele mi pomogli w życiu. Od roku jestem w Duszpasterstwie akademickim, gdzie razem z kapłanami robimy takie jaja, że byście się nie domyślili :D 

Nie, nie jestem jakimś oszołomem ;) Chciałem wam pokazać tylko, że nie cały Kościół jest taki jak go malują.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nie jestem oszołomem i zawsze staram się mieć wyważoną opinię, poznać argumenty dwóch stron, ale uważam że niechęć do Kościoła i kleru jest zdecydowanie przesadzona. Owszem, zdarzają się karygodne przypadki niemoralnych zachowań i słów, ale takie postawy nie są przez nikogo aprobowane i spotykają się z mocnym sprzeciwem także po stronie Kościoła, który stał się ofiarą medialnej nagonki. Wielu ludzi widzi tylko to, co chce widzieć, a przymyka oko na wielość wspaniałych inicjatyw, akcje charytatywne, prowadzenie nieodpłatnych poradni rodzinnych, wspieranie ludzi doświadczonych życiowo, od których często wszyscy się odwracają. W Afryce Kościół prowadzi ponad 1200 szpitali, niemal 15 tysięcy szkół i przedszkoli, gdzie pomaga się ludziom wyjść z nieszczęścia analfabetyzmu,  ponad 6000 przychodni lekarskich. To jest realna pomoc, a nie hashtagi albo lajki na Facebooku. A jak chodzi o pieniądze, to utrzymanie kościoła i parafii też swoje kosztuje. Zdarzają się owszem księża pazerni (choć nigdy takiego nie spotkałem), ale to naprawdę kropla w morzu. W mojej parafii na przykład księża nie przyjmują ofiary podczas kolędy jeśli widzą że ktoś żyje w trudnych warunkach albo ledwie wiąże koniec z końcem pod względem finansowym. Nagonka na Kościół jest jak rasizm, bo opiera się na krzywdzących uogólnieniach, a z drugiej strony może być swobodnie prowadzona, bo po drugiej stronie niewielu jest ludzi którzy potrafią wypowiedzieć stanowczy "sprzeciw"... I zanim powiecie że Kościół jest mafią, to pomyślcie jakim był wsparciem dla naszego narodu w czasach np. komunizmu, kiedy praktycznie głównym punktem oporu były kościoły.

Jestem katolikiem co nie przeszkadza mi w zdobywaniu wiedzy, doświadczeń, zgłębianiu np. kosmosu, świata itp. I wierzę że życie nie kończy się w chwili śmierci.

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie, gdzie jest temat pieniędzy, to rodzą się kontrowersje, domysły, czy oskarżenia. 

Też jestem osobą wierząca i choć zagrywki pewnych księży mi się nie podobają to nie nazwałbym tego mafia. Sprawa pieniędzy nie jest tu taka prosta. Osobiście uważam, że to tez ludzie się przyczynili się do tego, że ksiądz dostaje sporą kwotę za udzielenie sakramentu bądź odprawienie mszy. Często jest działanie w myśl " sąsiad dał xxx zł to ja i tak dam więcej". A wszystko powinno się opierać na zdrowych proporcjach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2019 o 14:50, endriu123457 napisał:

O koksach też był temat

W celu weryfikacji należy doprecyzować użyty termin.

 

Dobrze, że temat powstał. Kwestia religi jest jak polityka. Każy będzie obstawał przy swoim i nawet za 20 stron nie będzie wyniku dyskucji.

 

Co do masażu? Ty Bartek chcesz iść czy byłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×